Rana od CR

odgovora

Objavljeno

Porodila sam se 11,12,2011 i U bolnici su mi radili bris rane, prekjuče su me pozvali da mi je pronadjena stafilokoka i dali mi antibiotike - cefaleksin. Naravno neću smeti dojiti bebu dok budem uzimala lek, pa se razmišljam šta da radim. Dali imate iskustva sa ovakvom infekcijom i koliko je to opasno?

Ja sam imala upalu trbusnog zida 10dana posle cr. Primala sam orvazil, longacef i jos jedan antibiotik venski (ne mogu vise da se setim sta je), a kada sam dosla kuci pila sam cefaleksin. Doktori su mi rekli da smem da pijem cefaleksin i dojim bebu, ali ja ga ipak nisam dojila. Meni su preporucili da ranu perem bebi sapunom i stavljam jod na cetvoroslojnu gazu pre spavanja, a ujutru samo da je opet operem bebi sapunom.

Ni ja vise ne znam sta kako treba da se radi, jer svi lekari pricaju drugacije i totalno sam zbunjena, ali to je moje iskustvo. Upala je prosla posle oko 15tak dana totalno, a temperaturu nisam imala vec posle petog dana u bolnici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala upalu trbusnog zida 10dana posle cr. Primala sam orvazil, longacef i jos jedan antibiotik venski (ne mogu vise da se setim sta je), a kada sam dosla kuci pila sam cefaleksin. Doktori su mi rekli da smem da pijem cefaleksin i dojim bebu, ali ja ga ipak nisam dojila. Meni su preporucili da ranu perem bebi sapunom i stavljam jod na cetvoroslojnu gazu pre spavanja, a ujutru samo da je opet operem bebi sapunom.

Ni ja vise ne znam sta kako treba da se radi, jer svi lekari pricaju drugacije i totalno sam zbunjena, ali to je moje iskustvo. Upala je prosla posle oko 15tak dana totalno, a temperaturu nisam imala vec posle petog dana u bolnici :)

Hvala na brzom odgovoru, verovatno neću ni ja dojiti ali se plašim da ne izgubim mleko za tih nedelju dana. Sada je baš žestoko krenulo. Temperaturu nemam. Razmišljam da možda još sačekam sa terapijom? Za sada koristim jod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa za tih nedelju dana izmuzaj mleko i prosipaj ga, da bi odrzala laktaciju, a beban neka bude na dohrani. A posle daj sve od sebe da ga naviknes na siku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se beban nije odvikao od sike iako je bio na flasici dok sam bila u bolnici i jos neko vreme dok sam bila kod kuce. I njima je lepse na siki, a ne na flasici, tako da ce se teze navici na flasicu, bar je tako bilo u mom slucaju.

Ako ne dojis bebu ne mora da ti prestane laktacija, ustvari nemas razloga da brines, jednostavno izmlazaj mleko kao sto i Ivana kaze i nemas problema. Ja sam u pocetku bebu hranila tako sto sam izmlazala mleko i davala mu na flasicu, nisam imala problema sa laktacijom zbog toga ;)

Sad moram malo OT ;)

Marija, ti si 71. godiste? :) Godiste mm ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da pitam, mozda neko od vas zna, kada bi posle carskog reza trebalo dobiti menstruaciju? Imala sam carski pre skoro 6 meseci i jos uvek nisam dobila, a doktori mi se cude :blink: prosto ne znam da li je to normalno. Da li ima veze s tim sto beba doji? Kada ste vi dobile prvu menstruaciju posle carskog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbitnije kod carskog reza je doktor koji je strucan i koga ne mrzi da radi (znam da je takvih malo, nazalost). Moj rez je odlican, duzine 13,5cm... tanka linija kao da je lenjirom povucena :rolleyes: Posle nekih 6-7 sati posle operacije sam ustala, skunuli mi kateter... Sad je proslo vec 6 nedelja od porodjaja, nista me sta boli sto je meni najbitnije (mada, sam ja dobila dobru terapiju tako da me ni posle porodjaja nije bolelo :rolleyes:), niti svrbi, sve je odlicno.. posto se nisam puno ugojila u trudnoci nemam ni stomak, sve izgleda kao pre trudnoce, samo se vidi mala, tanka linija...Inace, od kad su mi skinuli konac mazem svako vece kantarionovo ulje na rez, cula sam da je dobro za oziljke.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se od carskog baš brzo oporavila. Posle par dana sam bila kao nova (doduše imala sam neke  parametre lošije, inače bi bukvalno to bilo instant). Rana je tanka linija.Na početku je nisam ni gledala već je cimerka u sobi (u bolnici) prokomentarisala kako mi je lepa rana tj.kako se slabo vidi :D Nisam mazala ožiljak,iskreno-zaboravila sam :D Utrnulost osećam ali to je normalno. I povremeno me je svrbeo rez ali i to je normalno. Dr mi je rekao da onda blago počešem.Evo,dva meseca posle operacije,jako,jako retko svrbi. Još stomačić da dovedem u prvobitno stanje..Ali još se plašim da radim neke vežbice,mada mi je dr dao zeleno svetlo

Anchi82 i *Sole* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ћао! Нова сам на форуму, те нисам сигурна да ово добро радим..

Елем, породила сам се царским резом пре 31 дан. Рез ми је направљен од пупка па надоле. Синчић ме је јуче и ноћас ишутирао ножицама и сада ме рана боли као да сам сечена пре 3 дана..

Да ли неко има оваквог искуства и шта сте у том случају радиле? Плашим се и саме помисли да је нешто озбиљније и да ћу морати у болницу.. :-( Успомене из болнице су.. Што би се рекло "пу, пу, не поновило се.."

Хвала унапред!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da boli,ali rani nista ne fali. boli zato sto je jos sveze.ne brini

A reci mi, otkud takav rez?  ja mislila to se vise ne radi @JokaLD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeee, 

imam pitanje iako moja rana nije od cr nego operacije ciste ALI princip rane je isti pa ako mi neko moze odg 

 

naime operacija prije 3 sedmice 

rana se fino osusila skoro komplet samo imam jeedan mini crtica od nekih cm koja jos malo vlazi. 
ono sto mene interesuje je sljedece - zasivena je tzv interdermalnim koncima ALI ja na dva tri mjesta na rani vidim crne koncice kao. Znam da su konci jer sam takve imala nakon porodjaja i kad su ispali vidjela sam ih na tpapiru. Znaci koncici su. 
 

ODAKLE MI KONCICI AKO SU INTERDERMALNI? 
jel normala da ih vidim? Jesu to mozda nesto dodatno zasili? Hoce to ispasti samo? (Niko mi nije spomenuo neko vadjenje konaca samo da ce se oni samo aps u tijelu) 

 

sutra idem svom gin pa cu nju pitati ali mozda me neko smiri do sutra :) 

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala cr dva puta i te konce i mogu ti reći da ništa ne brineš, meni je čak virio jedan koncic ja pomislila da je dlaka pa sam ga pincetom povukla i ništa ostao je tako da viri par dana i nestao. Treba njima vremena da se razgrade. 

Jedangram voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj hvala! 
mene buni ako su nevidljivi otkud DA IH VIDIM (uzasnuti smilee) i to na par mjesta. Ali nije crveno okolo niti ista pa me nije toliko strah. 
 

i eto samo me psihicki vise brine to sto taj jedan cm jos uvijek vlazi 

ali ja imam stomaka pa to garant ne pomaze zarastanju brzem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam bila na pregledu i dr je rekao sljedece 

 

rana je ok! 
i koncic je ok koji viri - otpast ce 

i grudve neke tvrde oko rane - normalne 

i oteceno je normalno 

i bol nakon tri sedmice normalna 

 

ovo pisem za sve one kojima mozda zatreba :) 

 

leni i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.