Kampovanje

odgovora

Objavljeno

Videla sam sad na bebcu temu o letovanjima pa me podsetila na ovu varijantu...

Znaci: jeste vodili klince na kampovanje, koliko su tad bili stari, u koje doba godine ste isli, gde, koliko ste ostali, kako je bilo? Jeste kampovali u satoru ili prikolici i koliko se deci a koliko vama dopalo to iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prosle godine isli na kampovanje na 6 dana, 5 nocenja. Isli smo u Cornwall, na nekih 4.5h voznje od nas u Sea View kamp koji je stvarno extra. Posto mm obozava kampovanje i bio je zapeo ja sam na kraju popustila... U sustini ne bih imala nista protiv (iako sam imala dva losa i jedno dobro iskustvo iz detinjstva), ali se vreme prosle sezone menjalo tako puno da je leto bilo grozno a maj i septembar fenomenalni... E mi smo isli na kraju avgusta, taman pre no sto je pocelo lepo vreme :rolleyes:

Znaci mala je trebalo da napuni 2god za par dana, kad smo krenuli vreme je bilo super, ali se je postepeno kvarilo do zadnjeg dana kada se spustila odvratna magla. Sreca pa smo polazili inace ne znam sta bi radili u tim vremenskim uslovima. Kamp ima bazen, kuhinju, kupatila, sve cisto i uredno, odrzavano itd. Mesta su isparcelisana, sa strujom. Za decu raj na zemlji- ogromno igraliste, puno klinaca za druzenje, sigurno je da ih pustis same. Postoji i opcija iznajmljivanja kucice ali mm nije hteo. Na kraju smo potrosili puno vise na opremu- sator, vazdusne krevete, stolove, stolice, sprave za kuvanje i police za hranu i jos sijaset "sitnica" koje su neophodne. Kao trebace nam za ubuduce :unsure:

Sve bi bilo (pa i ne tako dobro vreme) ok da ja bas tad nisam imala tu moju "jednu godisnje" prehladu i prezivela na najjacim mogucim lekovima za prehladu 5 dana! Ali sve, samo da se ne pokvari porodicni odmor i mm-u zadovoljstvo. Mala ne da je uzivala nego i vise od toga. Sad da je pitas koji bi od svih odmora koje smo imali opet ponovila opet ce reci kampovanje.

E planovi za ovu sezonu: u julu mm ide sa prijateljima i njihovom starijom decicom na vikend u neki kamp. Mi mame ostajemo kod kuce, ja sama, ostale sa bebama. Posle toga mm opet zapinje da idemo u avgustu u Francusku jer je tamo isao kao dete. To se jos veca i videcemo tek kako stoje stvari...

Inace to jedno moje dobro iskustvo sa kampovanjem bilo je u Grckoj davno, davno kad mi je bilo tek 6 i pamtim ga po divnim avanturama. Zato bih volela da i malu vodimo al ubuduce u TOPLU KLIMU, po mogucstvu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kad sam bila mala cesto kampovali, meni je to ostalo u divnom secanju. Imali smo svu tu opremu sa satorom i ostalim i nikada nije bio problem kada i gde cemo se zaustaviti i koliko ostati.

Mi se sad spremamo za letovanje i volela bih da i moja deca to osete, probaju i zavole. Jos malo da porastu. Za par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kad sam bila mala cesto kampovali, meni je to ostalo u divnom secanju. Imali smo svu tu opremu sa satorom i ostalim i nikada nije bio problem kada i gde cemo se zaustaviti i koliko ostati.

Mi se sad spremamo za letovanje i volela bih da i moja deca to osete, probaju i zavole. Jos malo da porastu. Za par godina.

Drago mi je da neko ima lepog iskustva sa kampovanjem dada!

Danas je u kampovima sve tako moderno i lepo organizovano da si maltene ko kod kuce u basti a sve ti na dohvat ruke samo sto ne spavas u svom krevetu :lol: Frizideri, zamrzivaci, kupatila sa fenovima, masine za ves... Extra!

Evo mm i ostala "velika deca" su veceras vecala gde ce i kad ici. Sve organizovano gde (ako se ne predomisle), ko sa kim u kolima, ko sa kim u satoru, samo da potvrde ovaj ili sledeci vikend. Nasa mala je vec na sedmom nebu jer ce ici sa drugaricama i drugom, njih 6-oro dece i 6-orica tata. Jedan od tata je hteo da idu negde gde nije sve tako organizovano vec bukvalno usred polja isl. Kaze mora sad pre nego sto cure postanu zavisne od fena za kosu! Jadnik ima dve cerke! :lol: Jedna od mama je zabranila da idu bilo gde blizu vode :unsure: ... Nisam znala za tu njenu fobiju, ali se navodno plasi da joj sin usred noci ne odseta i ne desi mu se nesto...

Nadam se da ce ih vreme posluziti i evo meni nedelje pecenja kolaca i mesenja peciva da za dva dana ne oslabe! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da osvezim temu malo.

Planiramo da na prolece kampujemo sa Petrom na Zlatarskom jezeru. Mi smo svojeveremeno odlazili tamo svake godine i sada mislimo da je vreme za avanturu ;)

Dakle, pravu vanaturu jer tamo nema struje i vode osim jezera i izvora i nema ljudi. U ovom slucaju me samo brinu zmije jer znam da ih ima ali me mm tesi da ce ON voditi racuna. Sve ostalo mi je super i bas se radujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.