Životni cilj

odgovora

Objavljeno

Imate li životni cilj????

Žalite li za nekim propuštenim životnim šansama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Jelena, gde to da me pitas! Mogla bih satima pisati na ovu temu.

Ne znam da li je ok, ali ja bas i nemam neki zivtoni cilj koji je strogo zacrtan. U principu, sve mi je u zivotu nekako samo od sebe neplanirano dolazilo(skola, fakultet, posao, brak), zivela sam u 4 grada, od 5tog osnovne u Srbiji bez svojih (samo sa babom i dedom,pa sve dozvoljeno) , tako da sam odavno samostalna bila (ne finansijski) ali u donosenju odluka jesam. Puno ljudi upoznavala, sa puno se rastajala (ziveo FB pa ih pronasla), ni za jedno mesto nisam puno vezana, mogu uvek poceti iz pocetka...blablabla. E sad, mozda to ne valja, ispade da lutam bez cilja, ali nije.

Jedino bih mogla navesti kao cilj to da zelim Aleksu izvesti na pravi put, koliko je to moguce.

Da li zalim za necim? Ma ne, mislim da sam iskoristila sve sto mi se pruzilo (koliko god da je to nekad bilo malo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivotni cilj : DA BUDEM SRECNA. gde, kako , sa kim, nije bitno....SAMO da se uvek dobro osecam.

i jos jedan, : Da od mog deteta napravim jednog odgovornog i srecnog muskarca....

sve ostalo su sitnice koje me uopste ne doticu!

a tipa ono da imam kucu od 400 kvadrata, 4 stana, ili taj i taj auto, mi nije u cilju, iako se trudim naravno da sve to imam, ali opet unutrasnji mir i sreca su ono cemu tezim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proživeti život koliko god je moguće kvalitetno, sa pravim osobama, uživati u sitnicama, jednostavno biti zadovoljan :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cilj,ako se tako moze navesti mi je da moja porodica i ja budemo zdravi,da budemo srecni,da izvedem moju malu devojcicu na pravi put,da od nje napravim dobrog coveka,postenog,sve ostalo mi je zaista u drugom planu.a u taj drugi plan spada moj posao(da ga nadjem),da putujem,da omogucim mojoj devojcici dosta toga,ALI to je sve DRUGI PLAN!SAMO ZDRAVLJA I LJUBAVI DA IMAMO,sve ce doci ostalo na svoje!a da li zalim......pa mogla sam neke stvari u zivotu drugacije uraditi,postupiti drugacije,ali smatram da i ovako kako je bilo JE DOBRO,verovatno je trebalo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam materijalisticke ciljeve,takve stvari dolaze i prolaze..ne pretendujem za luksuzom i ne znam cim.

nista ne bih menjala jer me je moj zivot stvario osobom kakva jesam,bilo bi lepse da je bio laksi,ali nisam sigurna da li bih onda bila pripremljena i sposobna da se u nekim kasnijim situacijama snadjem na pravi nacin.

mislim da u zivotu covek nikad ne moze da bude potpuno sretan(po meni,to je ilzuija),samo manje ili vise zadovoljan.a ja sam trenutno JAKO ZADOVOLJNA i hvala dragom Bogu na tome.Mnoge stvari su mi se jako lepo i u pravo vreme poklopile.kad pogledam oko sbe i nemam na sta da se zalim,za razliku od mnogih mojih vrsnjaka( a bome i starijih i maldjih od mene) imam ispunjen zivto.zavrsen fakultet,posao u struci,stan ,kola,divnog muza,cekam bebu ,putovala sam i nadam se jos cu putovati,zavrsavam master studije...

zelim samo da rodim zivo i zdravo dete,da budem dobra majka i da ga izvedam na pravi put,da rodim bar teoje dece,da jos dugo uzivam sa ovim divnim covekom koga imam kraj sebe,da budemo zdravi i da ostarimo zajedno...ostale sitbice,ce mozda doci,a mozda i nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre Mine sam imala cilj da uspem u poslu, budem neso tipa "business women" :) ali sada shvatam da mi je jedini i najbitniji cilj da Minu i decu koju jos budem imala (dace Bog :)) izvedem na pravi put, vaspitam, skolujem, sacuvam od svega i svacega, napravim od njih LJUDE.. A posla ce biti, to je samo materijalna strana koja je potrebna za prezivljavanje :) Mada, ako uspem i tu, necu se buniti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam kao mladja imala jaaakoooo puno planova i zelja i ciljeva....da zavrsim fax ( dva smera na jednom fakultetu), da nadjem dobar posao i da imam svoj licni stan, da kupim auto od svoje plate....ha,ha puste zelje...

Sada mi je cilj kao i vim ostalim mamama da svom detetu pruzim srecan zivot pun ljubavi, da je sacuvam i da je izvedem na pravi put i da jednoga dana bude pametna, zdrava, hrabra, sposobna i srecna mlada dama. i naravno svaki dan imam za cilj da taj dan provedemo sa sto vise smeha, zdravi, sa puno, puno ljubavi. i tako bla,bla,bla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cilj...dok sam bila vrlo mlada imala sam cilj - da zavrsim fakultet, da postanem novinar, da putujem po svetu...Medjutim, zivot me je poveo skroz drugim putem i ... eto...to je sto je...

Nisam materijalista, ne jurim za kucama, parama, skupim kolima...  zelim da stvorim deci normalan zivot, da ih izvedem na pravi put, da budu posteni, dobri ljudi, trudim se da kroz zivot idu podignute glave, da se nicega ne stide, a pre svega zivotni cilj mi je da prozivim ovo zrno zivota zadovoljna sa onim sto imam i da budem srecna sa muzem i zlatnom decom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citajuci vase odgovore u stvari samo potvrdjujem nesto cega sam nedavno postala svesna: rodjenje dece tj trudnoca ,,natera`` zenu da pregrupise prioritete,odbaci izvore stresa i sve one nepotrebne ,,gutace`` energije na koje se svakodnevno trosimo i rasipamo.odjednom sve dobije smisao i vidimo koliko su nasi dotadasnji ciljevi smesni ,nerealni ili nas jednostavno ne bi ispunili iznutra.

covek ne moze da bude ,,sretan`` dokle go sebi postavlja ciljeve i dokle god nije ,,sit``... i meni je pre trudnoce bilo,jao jos ovo pa beba,pa jos ono pa beba,pa jos toliko pa beba...dok mi na kraju nije pukao film od same sebe i odlucih da ostanem trudna.zivto mi je sada pesma,majke mi :) i uopste se ne opterecujem ni glupostima ni budalama...eto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citajuci vase odgovore u stvari samo potvrdjujem nesto cega sam nedavno postala svesna: rodjenje dece tj trudnoca ,,natera`` zenu da pregrupise prioritete,odbaci izvore stresa i sve one nepotrebne ,,gutace`` energije na koje se svakodnevno trosimo i rasipamo.odjednom sve dobije smisao i vidimo koliko su nasi dotadasnji ciljevi smesni ,nerealni ili nas jednostavno ne bi ispunili iznutra.

covek ne moze da bude ,,sretan`` dokle go sebi postavlja ciljeve i dokle god nije ,,sit``... i meni je pre trudnoce bilo,jao jos ovo pa beba,pa jos ono pa beba,pa jos toliko pa beba...dok mi na kraju nije pukao film od same sebe i odlucih da ostanem trudna.zivto mi je sada pesma,majke mi :) i uopste se ne opterecujem ni glupostima ni budalama...eto :D

Uzivaj!

Tako sam i ja pukla i rekla: beba pa ovo, pa ono....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cilj- ko sto ostale mame rekose (potpisujem vas drage :)), da mi dete i porodica budu zdravi i sretni... Sve ostalo ce doci samo.

Propustene sanse- "kad se jedna vrata zatvore otvori se prozor" pa ja zato pazim na te prozore i vrata lako zaboravim. Da nisam ovo onda bih ono, da nisam to onda nesto drugo, al je bitno da sam sretna i zadovoljna onim sto imam, da me ispunjava, ne kaznjavam sebe mislima "sta bi bilo" jer mislim da "covek moze jedino biti srecan ako nauci da voli ono sto ima" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citajuci vase odgovore u stvari samo potvrdjujem nesto cega sam nedavno postala svesna: rodjenje dece tj trudnoca ,,natera`` zenu da pregrupise prioritete,odbaci izvore stresa i sve one nepotrebne ,,gutace`` energije na koje se svakodnevno trosimo i rasipamo.odjednom sve dobije smisao i vidimo koliko su nasi dotadasnji ciljevi smesni ,nerealni ili nas jednostavno ne bi ispunili iznutra.

covek ne moze da bude ,,sretan`` dokle go sebi postavlja ciljeve i dokle god nije ,,sit``... i meni je pre trudnoce bilo,jao jos ovo pa beba,pa jos ono pa beba,pa jos toliko pa beba...dok mi na kraju nije pukao film od same sebe i odlucih da ostanem trudna.zivto mi je sada pesma,majke mi :) i uopste se ne opterecujem ni glupostima ni budalama...eto :D

Prvo ziva i zdrava deca. DECA SU UKRAS SVETA! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se rodjenjem mog ceda ispunio zivotni san. E sad za dalje samo zelim da ona bude ziva,zdrava i prava,da meni i mm Bog da snage i pameti da je izvedemo na pravi put i da postane kompletna licnost.Da budemo zivi i zdravi pa da prosirimo nasu malu porodicu.Sto se tice materijalne strane,nesto se ne opterecujem previse.Mislim da imamo za vise nego solidan zivot ali da to i nije toliko bitno i da para nikad dosta :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li životni cilj????

Žalite li za nekim propuštenim životnim šansama...

Jellena, ti nam ne odgovori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da u životu moram imati izvanrednu snagu da bi vjerovala u ono što želim postići jer mi veoma često stvarnost postavlja zapreke. Okolnosti postanu teške a uz to mi i iskrsnu problemi. U takvim okolnostima pokušavam da se ne obeshrabrim.

Trudim se da kroz život idem uzdignute glave ponosna na svoja djela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellena nam je pravi filozof, napisala je ceo textić, a opet ništa konkretno nije rekla, takvim ljudima se divim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta je tu nejasno, ha????g20062.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi navela svoj konkretan životni cilj...ne bih ja insistirala, ali ti si otvorila temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ih više...

Svako veče se molim Bogu da nam podari zdravlje...

Jedan od glavnih ciljeva mi je MOJ zarađeni dinar...

Trudim se da život obogatim druženjem sa sebi dragim ljudima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, to je već nešto... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravlje i pamet...jer ima zdravih ali ludih...

Kao mala mastala sam da budem elegantna poslovna zena koja ze raditi i zaraditi i kad ugleda nesto u izlogu uci i kupiti a ne pitati izvinite koliko ovo kosta...To se jos uvek nije desilo, amislim i da nece, ali sada sam starija ivaznije mi je da moji budu zdravi i pravi, nasmejani i vedri i da mm i ja kupimo stan gde cemo decu zbrinuti i da uspemo da od njih napravimo borce i vaspitane male pametne glave...mogla bih pisati i pisati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mm nadje napokon posao,ja naucim jezik i nadjem posao,da sagradimo svoju kucu,i obezbedimo decu, i naravno da svi budemo zdravi ,da nam deca zavrse skolu ,i da budemo srecni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm... Bas o ovoj temi razmisljam ovih dana... Kad sam bila mladja imala sam vise ciljeva i planova za buducnost,a sad... Zavrsila sam srednju medicinsku i radila u struci i koliko sam pre volela toliko sam i zamrzela medicinu.Onda je dosao mm,zaljubila se,promenila struku-sad sam knjigovodja(sto bas i nevolim ali me nije briga,nisam karijerista,bitno mi je da je moj rad posteno placen),onda je dosao beban pa taman dosla sebi i ponovo ostala trudna... I nekako sam u celoj toj prici zaboravila na sebe i svoje ciljeve,planove... Moracu uloziti malo vremena da saznam svoje nove ciljeve... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tacno.. dok si mladi uvek imas velike planove.. pa tako sam i ja imala prvo cilj da upisem akademiju, da budem uspesna u svom poslu,potom da prodajem svoje slike i grafike, onda da se zaposlim u srednjoj skoli, da radim sa mladima, da im uspesno prenosim znanje, da me oni vole, cene i postuju:) potom sam zelela da nadjem pravog muskarca sa kojim cu biti srecna, to je bilo najteze i eto sad sam konacno zadovoljna, mm i ja cekamo drugo dete.. takodje mi je najbitnije kao i svim mamama da smo zdravi i srecni:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.