odgovora

Objavljeno

KOD MOJE BEBE KOJA IMA IMA 6 MJ.JAVIO SE ISTI PROBLEM PROSLE SEDMICE.BEBA NEMA JOS ZUBICE,ALI SVE STAVLJA U USTA,IAKO SE TRUDIMO DA SU TO SVE IGRACKICE KOJE SE MOGU SVAKODNEVNO OPRATI.

KOD NAS JE OVO IMALO USPJEHA:

1 KAFENA KASIKICA SODE BIKARBONE SE POMIJESA SA JEDNOM CASOM VODE I TIM RASTVOROM VISE PUTA U TOKU DANA SE NATOPI STERILNA GAZA I CISTE SE BEBINA USTA.

MOZES DA KUPIS I NISTATIN KAPI NAMJENJENE ZA RJESAVANJE PROBLEMA U BEBINIM USTIMA,ALI SAMO AKO SI SIGURNA DA SU U PITANJU GLJIVICE.

Ja sam koristila Daktanol gel i nestalo je za dva dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima:)Posto sam novopecena mama nisam upoznata sa desavanjima unutar bebinih usta.Primjetila sam na gornjoj desni bijelu tackicu,da li je to opasno i da li je to taj soor?Beba ima 2 mj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice...gaza umočena u sodu bikarbonu...

Ako se ne povuče, možda da odeš ljekaru, tako izgleda i stomatitis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmutiš sodu u vodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete vec 2 dana kenka i place iz cista mira siku odbija flasicu isto jezik mu je sav beo i oko usana unutra nepce nemogu da vidim idemo popodne doktoru ja koliko sam mogla skinula sodom al jos ima jako mnogo da li je moguce da place od sora ....

Mozda mu to stvara neprijatan ukus u ustima pa mu to nikako ne godi. U principu soor ne bi trebalo da boli pa da mu stvara tu vrstu neprijatnosti.

Iskreno nisam ni znala da on toliko može da se razvije :unsure: dobro je što idete kod dr-a jer vam možda i da neku kremicu ili tečnost za ispiranje. Baš imate puno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,to se resava nistatyn kapima...veoma brzo...bice sve u redu zvoncice,vratice se apetiti nasem bucku za cas posla... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmutiš sodu u vodi...

Ovo je i meni moja babica rekla - soda-bikarbona se rastvori i natopi se parče gaze i čisti.

I rekla mi je da može da se umoči štapić za uši i da se protrlja bebi jezik i vilice posle dojenja.

Druga opcija je bila da time mažem i bradavice pre dojenja zbog sor-a.

Patronažna mi je čak rekla da bebinu coku držim u tome! E, to nisam radila...

Zvončice, nije ništa strašno, sredićete to za dan dva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam detetu cistila soor daktonalom po preporuci dr i nismo imali problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam detetu cistila soor daktonalom po preporuci dr i nismo imali problema

Daktanol može da se koristi za bebe?

Sad mislim ima li neki za bebe? Znam da ima za odrasle. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daktanol može da se koristi za bebe?

Sad mislim ima li neki za bebe? Znam da ima za odrasle. :)

To je taj. Nama su rekli da u tankom sloju namazemo na dudu i da joj damo. Tako smo i radili i nikad nije imala soor, osim naravo taj jedan dan. Sodin rastvor nije podnosila, niti sam ja sta mogla da uradim, posto je vristala kao da je koljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr rekla da joj stavljamo daktonal vec na prvoj kontroli sa mesec dana ;)

Procice samo polako i strpljivo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali problem sa soor-om,prosirilo joj se po celim ustima,nepcima cak je i krajnike zahvatilo.Pokusavala sam sa sodom ali nisam uspevala i onda smo otisli kod dr,rekli nam da joj mazemo daktanol i vec sutradan se sve povuklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala je bila u bolnici kad je imala 6 dana, zadrzale smo se 4-5 dana, i tamo su bebama preventivno mazali Daktanol gel na dudu. Inace nikad nije imala problema sa sorom, mozda zato sto sam joj obavezno posle podoja davala po koju kap vode, da ispere usta-tako nam je rekla dr, iz iste te bolnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno ste pisale o tome kako da napravim ovaj sastav sa sodom,procitala sam da se soda razmuti u vodi..Ako neka mama koja je to radila samo mi moze reci je li prokuha tu vodu pa u vrelu stavi sodu ili u hladni i koji je omjer..Hvala

Ja nisam prokuvavala vodu,u mlakoj vodi sam razblazivala sodu i stavljala sam jednu kafenu kasicicu na 200 ml vode!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se secam,a i pisala sam,da sam prvoj cerkici mzala daktanol.Sad imamo isti problem sa drugom cerkicom i nadjem kuci daktanol i pise na njemu da je za decu od 6 meseca.Jel postoji neki drugi daktanol ili je to taj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel otvoren, ako je otvoren duže od mjesc dana nije za primjenu, koliko ja znam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel otvoren, ako je otvoren duže od mjesc dana nije za primjenu, koliko ja znam....

Otvoren je duze.Procitala sam i ja da nije za upotrebu,nije problem kupicu ja drugi samo ne znam da li je to taj jer pise da nije za decu ispod 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema daktanola u apotekama,nestasica je! Kupila sam nistatin kapi,valjda ce pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Imam bebu od mesec dana i pojavio mu se sor u ustima. Cistim sa sodom bikarbonom (i bradavice), ali ne pomaze. Dobila sam od doktorke recept da uzmem nistatin medjutim nestasica je (takodje nema ni daktanola iz istih razloga). Postoji li neki drugi nacin uklananja sora iz usta bebe.

Pozdrav

Vesna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Imam bebu od mesec dana i pojavio mu se sor u ustima. Cistim sa sodom bikarbonom (i bradavice), ali ne pomaze. Dobila sam od doktorke recept da uzmem nistatin medjutim nestasica je (takodje nema ni daktanola iz istih razloga). Postoji li neki drugi nacin uklananja sora iz usta bebe.

Pozdrav

Vesna

Draga Vesna, postoji tema o tome, pa pogledaj iskustva drugih članica :rolleyes:Klik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Vesna, postoji tema o tome, pa pogledaj iskustva drugih članica :rolleyes:Klik

Hvala puno!

Pozz

Vex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama se pojavio u malim količinama, pa po savetu babice nakon iskuvavanja flašica, dude i silikonske bradavice iste premažem sa malo sode bikarbone i bez ispiranja mu dam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.