Izjava o brizi deteta

odgovora

Objavljeno

Da li neko ima neke informacije da li treba i šta sve treba da se uradi, vezano za socijalnog radnika !?

Neko mi skoro reče da mora supruga da ide da se nešto prijavi, potpiše da želi da čuva dete tj da će brinuti o njemu i sl.

Hvala na odgovorima

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta izjava da brine o detetu ti treba kad podnosiš dokumenta za roditeljski dodatak, ali ne mora lično da ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko ima neke informacije da li treba i šta sve treba da se uradi, vezano za socijalnog radnika !?

Neko mi skoro reče da mora supruga da ide da se nešto prijavi, potpiše da želi da čuva dete tj da će brinuti o njemu i sl.

Hvala na odgovorima

pozdrav

U centru za socijalni rad potrazis da se izda uverenje da neposredno brine o detetu.Spremi fotokopije izvoda iz knjige rodjenih za bebu,mislim i fotokopiju licne karte i jos nesto,ne mogu da se setim trenutno.Pozurite,ovo uverenje sam ja cekala 15 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dao sam knjigovođi sve papire juče, jer smo tek juče dobili IZVOD IZ KNjIGE ROĐENIH :ph34r:

Napomenuo sam mu to, mada mi deluje nešto smušeno, čudan lik, ali takvi su najbolji :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako kod vas postoje raznorazne olakšice...

E Bosno, Bosno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako kod vas postoje raznorazne olakšice...

E Bosno, Bosno...

Ma i ovde ti je to ... Ovo se zove tiha okupacija ... Ono što im nije uspelo 1914 uspelo je 1995 :(

Nedajte RS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne damo se...idu izbori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dao sam knjigovođi sve papire juče, jer smo tek juče dobili IZVOD IZ KNjIGE ROĐENIH :ph34r:

Napomenuo sam mu to, mada mi deluje nešto smušeno, čudan lik, ali takvi su najbolji :blink:

A zasto knjigovodji? To je pravo koje majka ostvaruje, nezavisno da li je u radnom odnosu ili nije. Nije ni cudo sto je smusen :) Osim, ako se niste dogovorili da on i to radi. Mada, kazem, to ne spada u obavezu firme, ako mislimo na roditeljski dodatak.

Pronadji gde je Centar za socijalni rad na opstini na kojoj zivite, i tamo dobijate sve potrebne informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto knjigovodji? To je pravo koje majka ostvaruje, nezavisno da li je u radnom odnosu ili nije. Nije ni cudo sto je smusen :) Osim, ako se niste dogovorili da on i to radi. Mada, kazem, to ne spada u obavezu firme, ako mislimo na roditeljski dodatak.

Pronadji gde je Centar za socijalni rad na opstini na kojoj zivite, i tamo dobijate sve potrebne informacije.

On ide u svakom slučaju u Tiršovu a tamo se to završava, pa kad već ide, nije li bolje on nego ja??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On ide u svakom slučaju u Tiršovu a tamo se to završava, pa kad već ide, nije li bolje on nego ja??? :)

U Tirsovoj ce samo dobiti spisak dokumentata koje treba prikupiti. A potvrda o kojoj ti pricas se dobija u Centru za socijalni rad, pa se zajedno sa drugim dokumentima nosi nazad u Tirsovu. Izadji na sajt centra za socijalnu zastitu dece tamo bi trebalo da postoji spisak potrebnih papira.

Ali ako ste se dogovorili da ide on, onda ok. U centar za socijalni rad ne mora supruga licno. Kod nas je isao tata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cini mi se da je svakog dana sve veci spisak stvari koje trebaju da se prikupe za bebina dokumenta... jos kad daju rok od mesec dana... a neke papire cekas samo toliko....

sta se desi kad istekne tih mesec dana? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cini mi se da je svakog dana sve veci spisak stvari koje trebaju da se prikupe za bebina dokumenta... jos kad daju rok od mesec dana... a neke papire cekas samo toliko....

sta se desi kad istekne tih mesec dana? :unsure:

Za roditeljski dodatak rok je tri meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Za roditeljski dodatak rok je tri meseca."

Nama su rekli da je 6 meseci rok(???) Tako pise i na onom listicu (spisak potrebnih dokumenata) koji smo dobili u Tirsovoj. Pa me zanima da li je neko predao papire po isteku ta 3 meseca? Da li je ovo sigurno? Iz suda smo cekali uverenje 10 dana, a sad cekamo iz socijalnog. Ne znam koliko im treba vremena, a sutra nam istice tacno 3 meseca... Nismo cekali poslednji trenutak, ali se nama sve svodilo na cekanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... Iz suda smo cekali uverenje 10 dana, a sad cekamo iz socijalnog.

Šta sad treba iz suda!?!? Taman sam mislila da sam sve skupila, i predala bih iduće sedmice, ali nemam ništa iz suda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta sad treba iz suda!?!? Taman sam mislila da sam sve skupila, i predala bih iduće sedmice, ali nemam ništa iz suda!

Nas su iz Socijalnog slali u Sud po Uverenje (da se majka stara o detetu i da nije izgubila pravo... ili sta vec), pa smo sa tim Uverenjem ponovo otisli u Socijalno i sad cekamo, vise ni sama ne znam sta... Ali ako si ti vec zavrsila posao u Socijalnom, onda je to to. Mozda se razlikuje od opstine do opstine... I mene je zacudilo kad mi je mm rekao, a fala Bogu znam da se protiv mene ne vodi nikakav krivicni postupak :P Ma samo se nesto izmisljaju, kao da nemamo pametnija posla. Sreca pa moze suprug da odradi posao.

Koliko si cekala papir iz Socijalnog? Meni su rekli da ce me obavestiti telefonom kad sve bude gotovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odnela im dokumenta u utorak, a potvrda je bila gotova u četvrtak, (opština Zemun). Tražili su mi popunjen zahtev (oni mi dali obrazac), rodne listove za decu, prijave prebivališta za decu, venčani list, LK moju i mm-a, a pošto sam staratelj deteta iz prvog braka odnela sam i pravosnažnu presudu. Meni su ostali svi originali, a oni su uzeli fotokopije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Za roditeljski dodatak rok je tri meseca."

Nama su rekli da je 6 meseci rok(???) Tako pise i na onom listicu (spisak potrebnih dokumenata) koji smo dobili u Tirsovoj. Pa me zanima da li je neko predao papire po isteku ta 3 meseca? Da li je ovo sigurno? Iz suda smo cekali uverenje 10 dana, a sad cekamo iz socijalnog. Ne znam koliko im treba vremena, a sutra nam istice tacno 3 meseca... Nismo cekali poslednji trenutak, ali se nama sve svodilo na cekanje...

Pre godinu dana, kad sam ja podnosila bilo je tri meseca, a sad i ja vidim da je sest meseci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao oni vise nisu normalni sa tim spiskom dokumenata!

pa za LK i pasos ti treba 2-3 papira i gotovo!!!

a tek sad za vrtice i jaslice, za ono regresiranje, ranije je trebalo samo uverenje o prihodima, sad samo sto ti ne traze potvrdu od lekara o visini i tezini i broju cipela....

Katastrofa!

A to je sve namenjeno da bi se roditelji na pola puta obeshrabrili i odustali od toga, a drzavi ostale pare u kasi!

izvinite za offtopicarenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.