odgovora

Objavljeno

Epa od kako je i mama pocela da radi cera je postala vezanija za tatu :rolleyes: Koji je vodi i kupi iz vrtica, sprema rucak, zabavlja... Ali nemamo takodje problem nigde da je ostavimo, voli drustvo i ne dreci kada nas vidi da odlazimo, taj period nismo nikada ni imali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anastasija kada je bila mala bila je naravno najviše vezana za mene i samnom je volila da provodi najviše vremena.

Kako smo se odselili "tuguje" za bakom i dedom i odlazak kod njih joj je prava avantura, mnogo je vezana za njih dvoje.

Naravno mama je mama i to niko ne može da zamjeni ali i djetinjstvo pored bake i dede je nešto posebno, djeca se jako vežu i za njih.

Za koga su se (pored vas) vaša djeca najviše vezala?

Za one koji imaju djecu različitog pola imam pitanje. Da li je tačno ono da se djevojčice vežu za oca a dječaci za mamu? Ima li razlike između vašeg odnosa sa djecom koja su različitog pola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emilija još uvek ne iskazuje neku preteranu vezanost osim za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je vezan za mene i za supruga,mada mi se cini da je vise za njega nego za mene....Ne znam da li je to u redu....U svakom slucaju on se vise igra sa njim i radi neke ludorije koje ja sada nisam u stanju da radim pa mozda zato...

Inace voli da provodi vreme i sa bakom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vasilije je najviše vezan za mene, što je i normalno. Tek u poslednje vreme je počeo da ispoljava vezanost za svog tatu, tj. viče i negoduje kada mu se tata izgubi iz vidnog polja, a poslednja dva puta je otplakao za mojom mamom kad je otišla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada najvise za mene,a za kasnije cemo da vidimo kada se ukine dojenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ima 4,5 god. Nismo se puno odvajale,al vec dugo vazi to da kad se tata pojavi,ja kao da ne postojim.Primeti kad kasni s posla,onako otprilike proceni,kad ga nema zabrine se da se nije izgubio,da ga nije pojelo cudoviste...Dok za mene nisam cula takve komentare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ima 4,5 god. Nismo se puno odvajale,al vec dugo vazi to da kad se tata pojavi,ja kao da ne postojim.Primeti kad kasni s posla,onako otprilike proceni,kad ga nema zabrine se da se nije izgubio,da ga nije pojelo cudoviste...Dok za mene nisam cula takve komentare.

:lol: :lol: :lol: Dobra je skroz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam definitivno shvatila da je Filip više vezan za tatu nego za mene.

Malo sam ih sa strane posmatrala i vidim da ima više strpljenja sa njim nego ja. Takođe mnogo više vremena provode zajedno, otkad se rodio pa na dalje. Nije da sam se nešto zabrinula, samo mi je onako malo bilo krivo...imam klasično radno vrijeme, dođem kući, kućanske obaveze...a tata je uvijek tu(radi i suprug, ali ima drugačije radno vrijeme)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mateja je dosta vezan za mene posto ja najvise vremena provodim sa njim ali tata je tata!Cim ga ugleda sreci nema kraja,ali takodje negoduje ako on slucajno ne obrati paznju na njega ili ga ne uzme kada on to zatrazi.Jako je vezan za moju majku jer ga od malena ona cuva i ugadja mu u svemu(inace on joj je prvi unuk i samim tim MEZIMAC).Za roditelje moga supruga je manje vezan zato sto se vidjamo redje i primetila sam da mu je potrebno malo da se "adaptira" i opusti kada ih vidi.A kada to "adaptiranje" prodje,kucu za tili cas izvrne naopako jer je kod te bake bas sve dozvoljeno,tako da ja pocinjem da sizim polako ali sigurno... :angry:

Inace sinovi su vise vezani za oceve u tom nekom razdoblju do 4.-5. godine a kasnije su privrzeniji mama,sto vazi i za devojcice samo obrnuto(tako sam bar procitala negde).Naravno ima tu i izuzetaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam definitivno shvatila da je Filip više vezan za tatu nego za mene.

Malo sam ih sa strane posmatrala i vidim da ima više strpljenja sa njim nego ja. Takođe mnogo više vremena provode zajedno, otkad se rodio pa na dalje. Nije da sam se nešto zabrinula, samo mi je onako malo bilo krivo...imam klasično radno vrijeme, dođem kući, kućanske obaveze...a tata je uvijek tu(radi i suprug, ali ima drugačije radno vrijeme)...

Tako je moja ćerka do skoro trčala za mm, ma, nije mogao da ode do toaleta. Izgledalo je kao da joj je samo on važan. Inače, ja sam više vremena provodila sa njom, pa sam mislila da trči za mm jer nije uvek tu. Međutim, od pre mesec dana joj tata više nije tako zanimljiv, sada traži moje društvo :D . Po ovome što čujem i čitam, izgleda da klinci od godine i po dana pa negde do dve mnogo više trče za tatama :D , no to se sve menja :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obe cerke su jako vezane za mene, pogotovo mladja. Samo mene pogledom trazi, nece ni kod koga, nece niko ni da je nosa, samo mama i ponekad tata. Kad pocne da place samo ja mogu da je smirim, tj.smiri se samo kad je ja uzmem, niko drugi joj ne moze pomoci! Rodbina je pocela da nas zeza kako samo ona ima mamu i niko vise! :lol:

Ponekad je cuvaju tetka i baka i bude dobra sa njima, ali joj one bas ugadjaju, sve samo da im ne zaplace...

Nadam se da ce ova "faza" vrlo brzo prestati, ako ne uskoro, onda od septembra kad krene u vrtic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve, a opet ni za koga... :)

U sustini je jako emotivna i pazljiva kad su joj dragi ljudi u pitanju. Voli da grli, da ljubi, da se mazi, kad vidi da smo se povredili ona dodje i pita jel boli pa ljubi da prodje. Voli sve bliske ljude, a decu i blisku i daleku- svi su joj najbolji drugovi i drugarice, tako ih sve zove.

E i pored tolike "osecajnosti" da je za nekog preterano vezana- to nije. Moze i bez mene, mm-a, sveki, ali ako treba da nekog ostavi iza i ide kuci onda se rastuzi. Ako treba da ostane i prespava kod porodice, rodjaka, prijatelja presrecna je, ako treba da ide kuci dize galamu :rolleyes: . Ako ja treba da idem nekud kaze mi da se brzo vratim, ali nece plakati zamnom.

E ako joj ja recimo nesto ne dam ili zabranim onda istog momenta postaje vise vezana za tatu i njega trazi, i obrnuto sa njim :lol: Decija taktika!

isto tako je i kod mene..:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je jako vezano za mm.Cim dodje kuci samo se okaci i ne pusta ga.Nama je to jako smesno.Kada pridjem da je uzmem otima se i bezi kod njega i kao mene grdi.

Bez problema je ostavljam sa njim i ona cak i ne primeti da nisam tu.

Juce ju je cak i uspavao.

Puno ga uzeli i samo pruza ruke ka njemu.A tek kada odemo negde gde su joj svi nepoznati samo sedi kod njega u krilu.

Mnogo mi to znaci jer kada treba negde da idem ne razmisljam kako ce se sa njom snaci i ona sa nim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram priznati da je vezan vise za mene,ali samo zato sto ja imam malo vise strpljenja sa njim.Vezan je i za mog tatu i brata,oni se igraju sa njim i bas ih voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate kako kazu da su cerke tatine... E kod nas nije slucaj,Ana je mamina mazica isto kao i Teo. :) Nekad me malo(vise) iscrpe,u zadnje vreme oboje mi cackaju kosu pre spavanja(dok odrastu mama ce biti celava),ali volim sto su "moji"... :wub: Teo je takodje dosta vezan za moju mamu,ona je neverovatna,celo pre podne se igraju,malo toga mu brani a spusti se na njegov nivo,tako da vec nedeljama vodimo bitku.Nece da ide kod druge bake samo kod nje,i to toliko iskazuje da se ova naljutila(nece ni da je pogleda bukvalno). :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate kako kazu da su cerke tatine... E kod nas nije slucaj,Ana je mamina mazica isto kao i Teo. :) Nekad me malo(vise) iscrpe,u zadnje vreme oboje mi cackaju kosu pre spavanja(dok odrastu mama ce biti celava),ali volim sto su "moji"... :wub: Teo je takodje dosta vezan za moju mamu,ona je neverovatna,celo pre podne se igraju,malo toga mu brani a spusti se na njegov nivo,tako da vec nedeljama vodimo bitku.Nece da ide kod druge bake samo kod nje,i to toliko iskazuje da se ova naljutila(nece ni da je pogleda bukvalno). :rolleyes:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Nemoj da se smejes,da znas kako me cupaju... Teo legne iza mene,Ana attached to titty,ruke u kosi i mese... :mellow: Cak mi je Teo jednom rekao "mama vidi,napravio sam grudvice(od snega)"! :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mia je najvise vezana za mene, ali ona se lako veze za svakoga, daj joj jesti ili je zabavi s necim i mama vec nije potrebna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je najvise vezano za mene. Kada sam ja tu i bilo ko drugi nece da ide ni kod koga drugog osim kod mene, kada neko pokusa da je uzme (tata, tetka ili bake), kuka i pruza rucice ka meni. To je tako od kada sam krenula u maju da radim, pre toga je htela i kod drugih. A kada je neko drugi cuva onda je kao mali krpelj i okaci se o vrat onome ko je cuva, a evo od kada ide u vrtic stalno trazi vaspitacici da je mazi. Ono sto mene najvise nervira jeste prebacivanje mojih sto moje dete nece kod njih kada sam ja tu!!! Eto, ti si je mnogo razmazila, samo hoce kod tebe, a eto sin moje sestre koji je par meseci stariji hoce kod ostalih i kada je moja sestra tu i eto kako se moje dete mazi sa vaspitacicom a sa njima nece i bla bla. A naravno da se mazi sa vaspitacicom jer mene tada nema i onda trazi njenu paznju. Umesto da uzivaju u mom prekrasnom zdravom, veselom detetu kome je koliko ja vidim po njihovim recima jedina mana sto je jako vezano za mene (pa sta, to je faza koja ce proci) stalno slusam naklapanja kako je ona specificna jer nece kod drugih. Mnogo me to nervira! :angry: I rastuzuje. :( Da li neko ima slicnu situaciju? Barem mi je lakse sto sam vam se izjadala. Bas mi je nekako krivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aurora, samo im taktično reci da ti i ne smatraš da je to neki problem, da je sasvim normalno da dete bude najviše vezano za mamu i da možda tom istom detetu ne odgovara njihov pristup, pa treba da ga promene.

Vasilije recimo ne voli kada mu neko prilazi naglo i nametljivo, pa makar to bile i njegove bake, koje viđa relativno često.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti mama mazo na podrsci... To i ja kazem da je svako dete za sebe. Sve su to faze u odrastanju.... Deca su ono sto su, a ne ono sto bismo mi i nasi roditelji zeleli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aurora, samo im taktično reci da ti i ne smatraš da je to neki problem, da je sasvim normalno da dete bude najviše vezano za mamu i da možda tom istom detetu ne odgovara njihov pristup, pa treba da ga promene.

Vasilije recimo ne voli kada mu neko prilazi naglo i nametljivo, pa makar to bile i njegove bake, koje viđa relativno često.

Pa ja i pokusavam to da im objasnim ali nekako se uvek provlaci da je eto ona specificna i nece kod njih. A mislim da si potpuno u pravu i da ne umeju lepo da joj pridju. Njena paznja i osmeh moraju da se zarade i ja volim sto je takva. Kada joj citam slikovnicu ona me ljubi od srece. A kljucan momenat je sto sin moje sestre HOCE kod njih i sto se on uvek nasmeje kada neko udje, a eto moje dete nece. Hvala ti na podrsci, znaci mi puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih samo dodala da kod ovako male dete tipa od 10 do 15,16 meseci, nije samo u pitanju "ljudi ne znaju da im priđu", već bebe imaju različite faze u odrastanju.

Jedan period kad su manji - hoće kod svakoga (do 9-10 meseci), pa onda naiđe period kad neće niko da ih dira sem ukućana (oko godinu dana, možda malo duže), pa i to prođe.

A postoje i drugačiji rasporedi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja djeca su vezana za mene :lol: bez mene samo ostaju kad obećam neku igračku :rolleyes: i onda moram ispuniti i donjeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.