Da li biste se ponovo udale za vase muzeve?

odgovora

Objavljeno

Rekoh, jos se nisam udala pa ne mogu da se bas relevantno ukljucim na temu.

... Ali, da li bih se opet zaljubila i zavolela mog dragog? Sigurna sam da bih. Da li bih zelela da sa njim imam decu? 100% da bih...

Papiri, potpisivanje, bracni ugovor... Kome to treba ako nema ljubavi i postovanja? Ili mozda bas tad treba da bi se ugovorne strane zakonom obavezale na ljubav i postovanje?

ko u to ulazi bez ljubavi i postovanja,taj nije normalan...znaci tu braka ni nema.i nikakav papir na to NE MOZE DA TE OBAVEZE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se jos nisam udala. Cak i ne zivimo zajedno. Ponekad mi mnogo nedostaje, a ponekad samo malo. Ovde je po dva tri dana u nedelji.

Dakle, kod mene je pitanje da li bih se udala za njega, bez priloga opet.

Hm, slobodnjak sam, pomalo sebicnjak, tesko bih se navikla na zivot u paru. On je jos veci. Sada zivim sama u svom stanu. Nikad nisam zelela brak i porodicu. Ali, nuzda zakon menja - vise bih volela da mi on pomaze oko dece nego moja majka, pa da mi baje kako sam pogresila i slicno. Jos uvek imam vodu u usima kad je on u pitanju.

Udala bih se samo da majku skinem s dnevnog reda. Moju majku.

Mislim da je brak propala institucija. Koji je procenat dobrih brakova, onih u kome su oba partnera zadovoljna?

ti radi po svom nahodjenju ,a ne da usrecis majku! ako je ta opcija tvoj izbor-onda tako i treaj,tu nema sta ko da ti soli i pridikuje.neciju pomoc ces morati da imas,jer sama tesko da mozes da izguras obaveze roditeljstva(bar ja ne znam nijednu samohranu mamu koja nema neku vrstu pomoci ,ili od roditelja,brace/sestara,prijatelja,partnera sa kojim je u normalnim odnosima ali nisu zajedno),dakle,bolje tvoj dragi :)

mislim da nilko ne treba da se opterecuje statistikama,sta mene briga kako zive pera i mara!? ja gledam da ja sebi odaberem kompatibilnu osobu sa kojom mogu da zivim,stvaram porodicu,dogovaram se,pravim planove..sto kaze bora corba,,IMAM SVOJ MALI SVET I OKO NJEGA KINESKI ZID`` :) i to je samo moje,a kako se tomo neki x,y,z da koncipira svoj zivot,kako ce funkcionisati u braku-nije moja stvar i ne tice me se.mene niko nije pitao kad sam birala za koga cu da se udam,necu ni ja drugog.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nemam pojma b.m. Toliko sam propalih i losih brakova videla oko sebe. Moja deca ce svakako rasti uz oca - on vec planira kako cemo ih kupati i slicno... To me cini srecnom... Ali nikad ne znas kad ce stvari da se okrenu na drugu stranu.

Stvarno nemam poverenje u brak kao instituciju. To mi je vise pravnicka stvar, nesto propratno, iza sustine. Moguce je da gresim... A mozda i ne gresim... Mnogo mi je bitnije da mi gradimo dobru i kvalitetnu i sto iskreniju komunikaciju. Oboje se trudimo puno jer imamo poprilicno burne temperamente.

Ja mm (kod mene to znaci moj mili a ne moj muz :) ) stvarno volim, a potpis mi nije imperativ. Cak ne zelim da menjam prezime - zna se ko su mi roditelji. Sto se dece tice, zakon dozvoljava da nose oba prezimena.

Ko zna... Mozda se i udam...

Imam neke namere cim sam odabrala ovaj avatar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nemam pojma b.m. Toliko sam propalih i losih brakova videla oko sebe. Moja deca ce svakako rasti uz oca - on vec planira kako cemo ih kupati i slicno... To me cini srecnom... Ali nikad ne znas kad ce stvari da se okrenu na drugu stranu.

Stvarno nemam poverenje u brak kao instituciju. To mi je vise pravnicka stvar, nesto propratno, iza sustine. Moguce je da gresim... A mozda i ne gresim... Mnogo mi je bitnije da mi gradimo dobru i kvalitetnu i sto iskreniju komunikaciju. Oboje se trudimo puno jer imamo poprilicno burne temperamente.

Ja mm (kod mene to znaci moj mili a ne moj muz :) ) stvarno volim, a potpis mi nije imperativ. Cak ne zelim da menjam prezime - zna se ko su mi roditelji. Sto se dece tice, zakon dozvoljava da nose oba prezimena.

Ko zna... Mozda se i udam...

Imam neke namere cim sam odabrala ovaj avatar ;)

slazem se ,brak je samo slovo na papiru,bar za mene,misleci pri tom bas vezano za komunikaciju i toleranciju,a to je mnogo vaznije nego tamo neki potpis koji meni licno nista ne znaci,ni mom dettetu vec tamo nekim ljudima koji rade statistiku....u braku ili ne ,najbitnije da li ti taj neko odgovara kao saputnik ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daaaaaaa... obožavam svog muža...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nemam pojma b.m. Toliko sam propalih i losih brakova videla oko sebe. Moja deca ce svakako rasti uz oca - on vec planira kako cemo ih kupati i slicno... To me cini srecnom... Ali nikad ne znas kad ce stvari da se okrenu na drugu stranu.

Stvarno nemam poverenje u brak kao instituciju. To mi je vise pravnicka stvar, nesto propratno, iza sustine. Moguce je da gresim... A mozda i ne gresim... Mnogo mi je bitnije da mi gradimo dobru i kvalitetnu i sto iskreniju komunikaciju. Oboje se trudimo puno jer imamo poprilicno burne temperamente.

Ja mm (kod mene to znaci moj mili a ne moj muz :) ) stvarno volim, a potpis mi nije imperativ. Cak ne zelim da menjam prezime - zna se ko su mi roditelji. Sto se dece tice, zakon dozvoljava da nose oba prezimena.

Ko zna... Mozda se i udam...

Imam neke namere cim sam odabrala ovaj avatar ;)

bOKI,MISLIM DA SMO SE MALO UPLELE OKO TERMINA :) kad kazem brak ,ja pod tim mislim i bracnu i vanbracnu zajednicu,jedina razlika je imas li papir ili ne,sto ni meni nista ne znaci...brak je odnos dvoje ljudi,a on moze biti dobar ili los, a to ne zavisi od tog papira....zato ne vidim razloga za strah da ce se ista promeniti,ja bar ne znam ni jedan par blizak meni koji se ozvanicio a da se odnos promenio.to su ostali isti ljudi...mi smo dobro funkcionilsali i pre nego sto smo se ,,registrovali``,sta vise,bas taj nas zajednici zivot pre braka mi je olaksao tu odluku.dok nismo bili vencani ja sam se zezala da sam KONKUBINA :) (posto je jedan od termina za vanbracnu zajednicu i ,,konkubinat`` ,mislim BLJAK)

ja sam licno u nekim stvarima tradicionalista ,a i taj papir moze sa pravne tacke gledaista da utice na neke stvari,pa mi je bilo logicno da jednoga dana time olaksam i sebi i svojoj deci.

da mo oj muz nije odgovarao prvog meseca kad smo poceli da zivimo zajedno,ne bi mi posle ni sliku video ,a kamoli me izveo na vencanje :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da,da ponovo bih se udala za njega...

iako se mucimo i patimo da dobijemo bebu ne bih ga menjala ni za jednog na svetu... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u poredjenje u sa prethodnim momcima DADADAADA

najbolji izbor definitivno

jedini koji me drzi kao malo vode na dlanu

daje podrsku snagu za svaki novi dan

f010.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u poredjenje u sa prethodnim momcima DADADAADA

najbolji izbor definitivno

jedini koji me drzi kao malo vode na dlanu

daje podrsku snagu za svaki novi dan

f010.gif

Neno, moram ti reći .... al* si se us*** sad.... k005.gif

:lol: :lol: :lol:

...dođoh da vidim neki originalan odgovor, neku pametnu reč kad vidim ovo ...pih!... :lol:

Moj konačan odgovor - zavisi od ostalih kandidata! r015.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponov i ponovo i ponovo....

Ja sam se udala kao klinka sa 22 god i to za klinca od 23 god i ni jednog momenta nisam zažalila

natabeba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nisam udala zvanicno i mislim da i necu, mi smo u toj vanbracnoj zajednici heheheheh

I da, birala bih njega i jako mi je krivo sto ga nisam srela pre nekih 10 god jer mislim da bi nam zivot bio mnogo lepsi i laksi, al ipak, bolje ikad nego nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za kojeg?

Prvog ili drugog?

Odgovor - da za oba i sve isto bi opet prošla - celog života učimo, ne žalim ni za čim u svom životu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za kojeg?

Prvog ili drugog?

Odgovor - da za oba i sve isto bi opet prošla - celog života učimo, ne žalim ni za čim u svom životu

Svaka cast! m1248.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da..opet bih se udala za njega.,

a posto smo tek godinu dana u braku jos uvek ga KORIGUJEM i mislim da cu uspeti da promenim ono sto me nervira.Ili ono sto smeta nasem odnosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za kojeg?

Prvog ili drugog?

Odgovor - da za oba i sve isto bi opet prošla - celog života učimo, ne žalim ni za čim u svom životu

E Trco ja za prvog ne bi .. iskreno...a za ovog sad jos 10000000000000000x :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš sam mu to sinoć rekla kad smo legli. Opet bih se udala za njega! Ne mogu i ne umem da živim bez njega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš sam mu to sinoć rekla kad smo legli. Opet bih se udala za njega! Ne mogu i ne umem da živim bez njega!

a070.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo mmm...3 god. u braku,pre toga smo ziveli zajedno 2(ili 3?! Leti vreme!Videti tikere!),poceli smo ziveti zajedno od 6.meseca veze,posto sam ga 4.meseca zaprosila... :D Kod nas sve obrnuto... :) Meni nije bilo bitno da li cu se udati ili ne,ali nasim roditeljima jeste,tako da smo pravili i svadbu u kojoj mislila sam necemo uopste uzivati,a na kraju ispala najbolja svadba u kojoj sam bila! :) Jako smo se lepo proveli taj dan,to je bio poseban osecaj,nas dvoje stalno se ljubakali,kao pravi golupcici... :rolleyes: Sto se braka tice,papir ne znaci nista(samo polovinu svega sto posedujemo-pa onda bolje da ne ostanem bez icega :P:D),ako bez toga par ne funkcionise jos manje ce sa tim.Mi smo totalno drugaciji po temperamentu(nekad me to malo i nervira),imamo i dobrih i losih momenata,ali smo u sustini pored ljubavnika najbolji drugovi,lojalni saveznici u svemu,ravnopravni...I mislim da je to sustina svega-naci osobu sa kojom se toliko uklapate u svemu... :) Ja ga jako volim,i mada se nekad malo zalim nikad ga ne bih menjala(to su samo moje trudnicke faze neraspolozenja)! Nama je bilo inace jako cudno kad su nam neki rekli kad smo saopstili odluku da stupamo u brak-pa zasto bi vama bilo bolje nego nama?!Kao da je rec o zatvoru ili nesto...bez veze...a mi tad vec ziveli zajedno i secam se kako smo to vece pricali o tome,kako ni jednom od nas nije bilo jasno sta su time hteli reci... :) Znaci ja bih sve ponovo... :wub:

ALI ! Nikad se nezna sta zivot nosi,vreme,iskustvo,zivot nas sve menja,tako da je to sve tajna buducnosti... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa mojim medom sam postala tako spokojna, ispunjena..vratio mi je veru u ljubav i u ljudskost, za koje sam mislila da ne postoje..posle svih problema kroz koje sam prošla mogu reći..daaa... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Udala sam se za njega jer je bio najbolji, nekako smo odmah oboje shvatili da je to to, prepoznali smo se. Sve je bilo super i divno, i sad nije lose, ali ja se nikad ponovo ne bi udala !!! Ni za njega niti bilo koga drugog -_-

UUUUUuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,a zasto?Sta je to brak negativno donio,pa tako razmisljas? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podržavam MILLAR...jednostavno sam postala zrelija i to je moj stav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas sam ljuta na muza.... :angry: bolje da cutim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas sam ljuta na muza.... :angry: bolje da cutim...

:lol::lol::lol:

I ja cim se nesto naljutim, kazem mu da se necu ponovo udati za njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je moj pitao da ću se crkveno udati za njega...moj odgovor je bio negativan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je moj pitao da ću se crkveno udati za njega...moj odgovor je bio negativan!

I mi treba crkveno.

Joj Jellenna, ti bas meni cudna :). Pa sto toliko protiv braka?? Mada, postenije je ne udati se u crkvi, ipak je to pred Bogom, glupo je lagati. Onom maticaru mozes svasta napricati :).

Mislim da ces ti uskoro promeniti misljenje. Nije tema, ali eto. A sta mislis kako se TM oseca posle takvih odgovora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.