Da li biste se ponovo udale za vase muzeve?

odgovora

Objavljeno

Pa kod mene je vise pitanje "Da li bih ga ponovo zaprosila?" I... posle dugog razmisljanja i da i ne. Za da: tu je sigurnost. Znam sta me ceka i taj fazon. Za ne: Upoznala sam dosta likova, posle njega, sa kojima bih mozda bila da se nisam udala za njega... Ko zna, mozda bih sad kuckala na sopstvenim lap-topu ispod neke palme na Maldivima... Tako da... Morala bih baaaaaaas da razmislim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad trenutno DA,ali doci cu da odgovorim na ovo pitanje za 10,15 god...Verovatno ce odgovor biti NE! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sad trenutno DA,ali doci cu da odgovorim na ovo pitanje za 10,15 god...Verovatno ce odgovor biti NE! :D

t8550.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehheh...

Sta ako bude obrnuto?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t8516.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

glasses34.gif

E zato ovako treba izgledati za 10-15 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja se nisam zvanično udala, živimo zajedno, ali to mu dođe otprilike isto.

Ja sam nekako samotnjački tip, a i mm je, tako da bi nama idealno bilo kad bi imali ooooooogrmoooomnu kuću i svako svoj deo :)

Da li bih sve isto uradila - da ne kažem udala za njega - pa bih, ali samo zato što imamo ovakvo dete kakvo imamo! Inače bih radije živela sa njim kao pre braka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix upravo i ja težim ka tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šifro I Jellena, vas dve niste normalne, bas te me nasmejale...

groups04.gif

Poželela sam se ovih slicica, ovo ste vas dve za deset godina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HM...g1258.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco,lakse malo sa tim igranjem,ukocices se... :D

5a5c70d18744fb4.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako treba jos 100 puta. Ne znam nikoga ko mi vise odgovara od MM u svakom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad više se nebi udala za njega ( svakako se razvodim ) al ne radi njega vec radi njegovih roditelja.... ponovo sve isto da prolazim..... fujjj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se jos nisam udala. Cak i ne zivimo zajedno. Ponekad mi mnogo nedostaje, a ponekad samo malo. Ovde je po dva tri dana u nedelji.

Dakle, kod mene je pitanje da li bih se udala za njega, bez priloga opet.

Hm, slobodnjak sam, pomalo sebicnjak, tesko bih se navikla na zivot u paru. On je jos veci. Sada zivim sama u svom stanu. Nikad nisam zelela brak i porodicu. Ali, nuzda zakon menja - vise bih volela da mi on pomaze oko dece nego moja majka, pa da mi baje kako sam pogresila i slicno. Jos uvek imam vodu u usima kad je on u pitanju.

Udala bih se samo da majku skinem s dnevnog reda. Moju majku.

Mislim da je brak propala institucija. Koji je procenat dobrih brakova, onih u kome su oba partnera zadovoljna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da 100% i sigurno se ne bi toliko 'otimala' :) i recimo ...pa bila bih opustenija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je brak propala institucija. Koji je procenat dobrih brakova, onih u kome su oba partnera zadovoljna?

Da je 1 %, verovacu da cu upasti u taj procenat :)

Ne znam da li svi brak smatraju ''prekidom slobode'', ali ja otkako sam se udala, jos sam slobodnija. Doduse, sad me malo Aleksa ''koci'', ali cim malo poraste, ja se vracam na staro. Cesto i nemam osecaj da sam se udala, nekad u sali kazem da mi je MM cimer sa kojim se super slazem, skoro sam rekla da nisam udata, prosto mi izletelo :) :) :). A uveliko koristim svoje staro prezime, nikako da naucim novo ;).

Eto, mozda sam ja neka naopacke sva, ali ja bas uzivam u braku, doduse kratko sam u braku, ali dugo smo zajedno... Samo da MM ostane ovakav :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je 1 %, verovacu da cu upasti u taj procenat :)

Ne znam da li svi brak smatraju ''prekidom slobode'', ali ja otkako sam se udala, jos sam slobodnija. Doduse, sad me malo Aleksa ''koci'', ali cim malo poraste, ja se vracam na staro. Cesto i nemam osecaj da sam se udala, nekad u sali kazem da mi je MM cimer sa kojim se super slazem, skoro sam rekla da nisam udata, prosto mi izletelo :) :) :). A uveliko koristim svoje staro prezime, nikako da naucim novo ;).

Eto, mozda sam ja neka naopacke sva, ali ja bas uzivam u braku, doduse kratko sam u braku, ali dugo smo zajedno... Samo da MM ostane ovakav :P

ista stvar..imam potpunu slobodu ..ne bi nam falilo jos malo financijske podrske ,ali u sustini kad celjad nije besna kuca nije tesna..meni brak savrseno odgovara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ali bih mu postavila uslov:da resi stambeno pitanje!To je trebalo da uradim a ja guska STO PRE da zivimo zajedno!I mozda bih se zabavljala s njim malo duze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je 1 %, verovacu da cu upasti u taj procenat :)

Ne znam da li svi brak smatraju ''prekidom slobode'', ali ja otkako sam se udala, jos sam slobodnija. Doduse, sad me malo Aleksa ''koci'', ali cim malo poraste, ja se vracam na staro. Cesto i nemam osecaj da sam se udala, nekad u sali kazem da mi je MM cimer sa kojim se super slazem, skoro sam rekla da nisam udata, prosto mi izletelo :):):) . A uveliko koristim svoje staro prezime, nikako da naucim novo ;) .

Eto, mozda sam ja neka naopacke sva, ali ja bas uzivam u braku, doduse kratko sam u braku, ali dugo smo zajedno... Samo da MM ostane ovakav :P

Isto je i kod nas, evo posle 3god braka (znaci mi smo verovatno izuzetak te teorije od 2god sto Jellena rece). Nije da svaki dan tece med i mleko, ali ono sto meni pokazuje da smo pravi jedno za drugo jeste to sto se skoro nikad ne svadjamo vec krenemo sa "konstruktivnom raspravom". I retko je to zbog nas jer smo jako slicni a opet dovoljno razliciti da se ne odbijamo... Ako i dodje do nesuglasica to ne traje, ne znamo biti ljuti jedno na drugo, ne znamo u odnosu jedno prema drugom biti zlopamtila...

E sad meni je taj osecaj neponovljiv jer nikada pre njega mi se to nije desavalo i jos mi se ne desava ni sa jednom drugom osobom ma koliko mi bliska bila (ukljucujem svu porodicu i prijatelje u jednacinu)...

A na temu udaje- ja sam uvek prva bila da stanem u red ne-udavaca! Uvek sam govorila da nisam "materijal za brak", a eto udala se za istog coveka dvaput :lol: Mm uvek kad ja o braku kazem "ma sta ce ljudima to" kaze mi da pogledam nase roditelje i sta su sve prosli zajedno i ostali zajedno! Nije njih brak i papir zadrzao zajedno, nismo ni mi, njihova deca, vec nesto daleko bitnije. U braku ili bez njega- bitno je da to nesto postoji i da raste i sazreva kako se ljudi menjaju i da se u vezu ulaze, da se ne dizu ruke pri prvom kamenu spoticanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam bila nesto preterano zagrejana za brak,ali znala sam da nikad necu imati decu van braka. Nisam tradicionalista i ne robujem obicajima i misljenjima okoline,ali zelim da moje dete zivi uz mamu i tatu,ali to danas nije u trendu izgleda. Opet, bolji je dobar razvod nego los brak, upravo zbog dece,ali zasto se u poslednje vreme menja "pravilo" da su za porodicu potrebna oba roditelja koji pri tom zive zajedno? Ne znam ko je tome kriv, da li zenska emancipacija ili muska lenjost i nezainteresovanost za sve? Sve u svemu, ja sam dobila premiju i pri tom ne mislim u materijalnom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je 1 %, verovacu da cu upasti u taj procenat :)

Ne znam da li svi brak smatraju ''prekidom slobode'', ali ja otkako sam se udala, jos sam slobodnija. Doduse, sad me malo Aleksa ''koci'', ali cim malo poraste, ja se vracam na staro. Cesto i nemam osecaj da sam se udala, nekad u sali kazem da mi je MM cimer sa kojim se super slazem, skoro sam rekla da nisam udata, prosto mi izletelo :) :) :). A uveliko koristim svoje staro prezime, nikako da naucim novo ;).

Eto, mozda sam ja neka naopacke sva, ali ja bas uzivam u braku, doduse kratko sam u braku, ali dugo smo zajedno... Samo da MM ostane ovakav :P

Normalno da kada udjes u zajednicu trebas da tolerises neke stvari, trazis kompromise, prilagodjavas se kako ti njemu tako i on tebi, ali nikako to ne gledam kao "prekidom slobode" :mellow:

Ne verujem u porodice gde je UVEK i SVE idealno i bez treskavica, jer to po meni ne bi bilo normalno, uvek dobro dodje i malo svadje, inata i tvrdoglavosti :D

NAravno sve ima svoje granice i svako zna koliko hoce i moze da dopusti drugoj strani.

Nikada ne bih trpela los brak zarad deteta, ni zbog sebe a ni zbog deteta koje sve vidi i oseti i samo mu je jos teze.

Verujem u nas i nas brak ali ukoliko krene u drugom pravcu i ne bude mu pomoci bice samo jedan ishod... Ali nadam se da do toga nece doci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekoh, jos se nisam udala pa ne mogu da se bas relevantno ukljucim na temu.

... Ali, da li bih se opet zaljubila i zavolela mog dragog? Sigurna sam da bih. Da li bih zelela da sa njim imam decu? 100% da bih...

Papiri, potpisivanje, bracni ugovor... Kome to treba ako nema ljubavi i postovanja? Ili mozda bas tad treba da bi se ugovorne strane zakonom obavezale na ljubav i postovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Više mi nije bitan taj papir kojim se zakonom reguliše nešto..posle puno peripetija i sudskih zavrzlama oko razvoda shvatila sam da je bitnije da pored sebe imaš osobu koju voliš i koja te voli..a papir kao papir..samo hvata prašinu hhhe.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je 1 %, verovacu da cu upasti u taj procenat :)

Ne znam da li svi brak smatraju ''prekidom slobode'', ali ja otkako sam se udala, jos sam slobodnija. Doduse, sad me malo Aleksa ''koci'', ali cim malo poraste, ja se vracam na staro. Cesto i nemam osecaj da sam se udala, nekad u sali kazem da mi je MM cimer sa kojim se super slazem, skoro sam rekla da nisam udata, prosto mi izletelo :) :) :). A uveliko koristim svoje staro prezime, nikako da naucim novo ;).

Eto, mozda sam ja neka naopacke sva, ali ja bas uzivam u braku, doduse kratko sam u braku, ali dugo smo zajedno... Samo da MM ostane ovakav :P

ja sam svojim brakom prezadovoljna imam zlatnog muza koji ceni porodicu i bracni zivot,potpisujem ovo sto si gore napisala legendo...mi smo ziveli zajedno 4 godine pre nego sto smo se uzeli ( sto u sustini i jeste brak,samo nemas papir),tako da sam kad sam potpisivala ,bila sigurna da radim pravu stvar.ja nisam osoba koja funkcionise sama (tj ne zelim) oduvek sam zellela da se udam i da imam decu,kod mene tro ne ide odvojeno...nema kod mene varijante samohrane mame-dete treba da ima oba roditelja i da uz njih odrasta(jedino ako je brak as teska katastrofa,pa da ne bi svi zajedno patili,bolje d se razvedete),ja sam dete iz razvedenog braka i znam kako je meni bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Više mi nije bitan taj papir kojim se zakonom reguliše nešto..posle puno peripetija i sudskih zavrzlama oko razvoda shvatila sam da je bitnije da pored sebe imaš osobu koju voliš i koja te voli..a papir kao papir..samo hvata prašinu hhhe.. :lol:

to stoji,ja u sustini pod brakom smatram i zajednicki zivot.jer tu nije bitan papir,vec to sto kazes ,da se dvoje ljudi uklapa i normalno funkcionise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.