Braxton Hicks lažne kontrakcije

odgovora

Objavljeno

ja sam moju doktoricu budila 3 puta u po noci zbog laznih kontrakcija...to je bilo 3 dana pre porodjaja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada ih trenutno osećam..jave se pa nestanu..ali me nateraju da ustanem sa stolice i zalegnem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ih osecam od 7.meseca odprilike... Mislim da su to pripremne,one Brakston-Hiksove.

Lazne kontrakcije su ako se vreme ne smanjuje izmedju kontrakcija,ja takve nisam imala-a u bolnici su mislili da su lazne ... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ih osecam od 7.meseca odprilike... Mislim da su to pripremne,one Brakston-Hiksove.

Lazne kontrakcije su ako se vreme ne smanjuje izmedju kontrakcija,ja takve nisam imala-a u bolnici su mislili da su lazne ... :rolleyes:

Joj mukice naše :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i ja sam ih osjecala vise u 7.i 8.mjesecu nego sada u devetom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i ja sam ih osjecala vise u 7.i 8.mjesecu nego sada u devetom :)

Kakva je situacija kod tebe? Usitnila si opasno:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i ne znam kako izgledaju kontrakcije. Ni lazne, ni "prave". Kakav je osecaj? Zadnji put kad sam bila kod gin konstatovala mi je povecan tonus stomaka i savetovala lezanje i odmor (sto ja ne postujem jer ce se skola srusiti bez mene - to vam je drage moje sumanuta ideja sopstvenog znacaja i odgovornosti).

Salim se, nisam odradila neki posao i glupo mi da ga ostavim tako, nedovrsenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja i ne znam kako izgledaju kontrakcije. Ni lazne, ni "prave". Kakav je osecaj? Zadnji put kad sam bila kod gin konstatovala mi je povecan tonus stomaka i savetovala lezanje i odmor (sto ja ne postujem jer ce se skola srusiti bez mene - to vam je drage moje sumanuta ideja sopstvenog znacaja i odgovornosti).

Salim se, nisam odradila neki posao i glupo mi da ga ostavim tako, nedovrsenog.

Izgledaju kao povremeni bol u donjem delu stomaka, slično menstrualnom bolu..ali ne traju dugo i povremeno se javljaju..(lažne kontrakcije)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ove Brakston-Hiksove izgledaju ovako:

-nisu bolne pre malo neprijatne

-stegnu se misici,stomak(donji deo) je jako tvrd

-javljaju se bez reda i traju par seklunde do minut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se kontrakcije javljaju na nervnoj bazi... iznerviram se, isplacem se i onda krenu...

proslog meseca sam isla u Visegradsku jer sam mislila da je krenuo ranije porodjaj, na srecu posle lekova smirile su se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sto je clara opisala se sasvim razlikuje od ovoga sto je opisala chi mama...

U svakom slucaju, imam i jedne i druge senzacije, s tim sto kad mi se jave on lazne kontrakcije - Brikston Hoksove (to je chi mamin opis), ili kako se vec zovu, meni se stegne (skoro skameni) ceo stomak, a ne samo donji deo... Javljaju se kad one hoce, cesce kad se fizicki aktiviram, obavezno posle penjanja na tresnju :D - moracu tu radnju da obustavim na nekoliko meseci jer su mi tad najjace, a neretko mi se desi da krene i plodova vodica da curka... Ne smem vise da se zezam... Počela sam jasno da ih uočavam od kraja 6.meseca.

Sto se tice clarinog opisa - to mi se pocelo javljati pre ovih B-H kontrakcija i mnogo me plaši uzunemirava. Krenulo je da se javlja još u petom mesecu. Kad hodam duze od 500 m bez pojasa, kad stojim na nogama (sve jedno da li u mestu uz sudoperu, ili se krecem...) duže od desetak minuta, kad se savijem da usisam - tu bol krene skoro odmah, kad ležim na ledjima (ne zaboli odmah), nekad i kad spavam - usred noci... Ali svi ti bolovi prodju ako prilegnem na bok. Smire se za nekoliko minuta. Ja budem preplašena pa se umirim na ceo dan, nekad ležim i po dva dana... i tako, ukrug.

Mislim da ovo dve razlicte vrste kontrakcija.

Kakva su iskustva drugih trudnica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je sve isto kao kod chimame...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sto je clara opisala se sasvim razlikuje od ovoga sto je opisala chi mama...

U svakom slucaju, imam i jedne i druge senzacije, s timsto kad mi se jave on lazne kontrakcije - Brikston Hoksove, ili kako se vec zovu, meni se stegne ceo stomak, a ne samo donji deo... Javljaju se kad one hoce, cesce kad se fizicki aktiviram, obavezno posle penjanja na tresnju :D - moracu tu radnju da obustavim na nekoliko meseci jer su mi tad najjace, a neretko mi se desi da krene i plodova vodica da curka... Ne smem vise da se zezam...

Sto se tice clarinog opisa - to mi se pocelo javljati pre ovih B-H kontrakcija i mnog ome uzunemirava. Kad hodam duze od 500 m bez pojasa, kad stojim na nogama (sve jedno da li u mestu uz sudoperu, ili se krecem...), kad se savijem da usisam, kad leuim na ledjima, nekad i kad spavam - usred noci... Ali ti bolovi prodju ako prilegnem na bok. Smire se za nekoliko minuta. Onda se umirim ja ceo dan, pa se okurazim za dan dva... i tako, ukrug.

Kakva su iskustva drugih trudnica?

Ma bitno je samo da se ne ponavljaju u pravilnim vremenskim razmacima..nego onako s neba, pa u rebra hehe..znači povremeno.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kada je krenuo porodjaj, mislila sam da neću znati..jer sam imala skoro svakodnevne bolove..ali tog dana je bol bio baš konsantan..čak me je iz sna probudio, šta god uradila nije pomoglo..tada se pojavio i znak, tako da ja pohitah u porodilište :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kada je krenuo porodjaj, mislila sam da neću znati..jer sam imala skoro svakodnevne bolove..ali tog dana je bol bio baš konsantan..čak me je iz sna probudio, šta god uradila nije pomoglo..tada se pojavio i znak, tako da ja pohitah u porodilište :lol:

i ja svaki put kad zaboli mislim - Evo ga, krenuo mi porodjaj - pa PANIKA...

a posšto se ni jednom do sad kad se jave bolovi nisam porodila, sve mislim da necu znati kad krene pravi... ko bikicina mikica, hihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kada je krenuo porodjaj, mislila sam da neću znati..jer sam imala skoro svakodnevne bolove..ali tog dana je bol bio baš konsantan..čak me je iz sna probudio, šta god uradila nije pomoglo..tada se pojavio i znak, tako da ja pohitah u porodilište :lol:

i ja svaki put kad zaboli mislim - Evo ga, krenuo mi porodjaj - pa PANIKA...

a posšto se ni jednom do sad kad se jave bolovi nisam porodila, sve mislim da necu znati kad krene pravi... ko bikicina mikica, hihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja svaki put kad zaboli mislim - Evo ga, krenuo mi porodjaj - pa PANIKA...

a posšto se ni jednom do sad kad se jave bolovi nisam porodila, sve mislim da necu znati kad krene pravi... ko bikicina mikica, hihihi

Ma znaćeš..i ja sam mislila da neću znati..te sad me boli, a ono prestane, te sada..e kada je došlo vreme..cvrc..nema vrdanja..tada sam baš osećala neki pritisak dole..ali ono bukvalno kao da će nešto ispasti..kada stigli u bolnicu, ono ja otvorena 5 ipo prsta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala bezbolne kontrakcije od 4 meseca, svakog dana do kraja trudnoće. Nisam uzimala nikakvu terapiju, potpuno normalno sam se kretala i funkcionisala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazne su one koje boluckaju ali je bol podnosljiva i ne pojacava se, vise je neprijatan osecaj. Ja sam ih u drugoj trudnoci imala od sedmog meseca.

Prave, hm, kod pravih ne mozes da stojis na nogama, znaci prave kad krenu, to su bolovi, koje ne mozes da podneses, bez odlaska kod lekara. Znaci nije nesto sto mozes da ignorises, da se kreces i da ti nista ne fali. U prvoj trudnoci mi se to desilo u petom mesecu, pa sam dobila terapiju za odrzavanje trudnoce. Eto, nadam se da sam nekako objasnila :)

U svakom slucaju prepoznaju se nekako, verovatno je priroda uredila da zena ima instinkt oko tih stvari :)

Lazne nemaju regularan razmak, ne postaju vremenom jace, od njih se moze skrenuti paznja na nesto drugo.

Da su pave bile "da ne mozes da podneses" vec bi svi ljudi izumrli :P

Ne moraju biti mnogo bolni, ali obavezno imaju regularan razmak koji se vremenom smanjule. Kod nekih se oseca bukvalno u celom telu, kod nekih samo u donjem delu stomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi je rekla da kod urinarnih infekcija moze da se javi osecaj slican kontrakcijama,kao i kod dehidracije.

I kod hipertona materice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li neko zna da li doktorka na ultrazvuku moze primetiti da li se radi o laznim ili pravim kontrakcijama?Ja ih imam od 3.5meseca ali ih uopste nisam osecala doktorka ih je videla na uz i maltene svaki drugi uz doktorka ih je videla pa menjala th i sad sam evo usla u 6 i dalje ih vidi na uz mada mi se sad vec desava da me jedan dan bolucka stomak malo i kicma ne pojacavaju se bolovi ali je neprijatno naravno terapiju za kontrakcije pijem jos od 3.5 meseca ali me cudi da to kod mene nikako da prestane.Inace grlic je za sada dobar nepromenjen,cvrst dug 45mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je sve tako kao sto opisujes onda ti definitivno imas kontrakcije.Koliko znam lazne kontrakcije se javljaju u devetom mesecu.To je ono kad pomislis da si pocela da se poradjas a u stvari su lazne kontrakcije.

Kontrakcije u ranoj trudnoci nikako nisu dobre,i to nisu one porodjajne kontrakcije.Da li ti je dr dala neki savet,da li pijes nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste pijem utrogestan,nifelat sad mi je uvela i patrusisten ali ja koliko znam lazne kontrakcije se javljaju posle 5-og meseca a sad sve zavisis od zene kad ce ih osetiti neke ih i ne osete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja ih imam jos od treceg meseca a sada sam usla u 6,grlic je dobar nije doslo do skracenja hvala bogu.Sad ne znam koliko su opasne te kontrakcije zbog cega nastaju i kako to da ih nekad nemam na uz a nekad da.tek skoro me malo bolucka stomak vise kao neprijatnost.Ne znam zbog cega sve mogu nastati te kontrakcije,infekcija je iskljucena o tome redobno vodim racuna sad ne znam zbog cega jos nastaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 39.ned trudnoce, dr mi kaze da ce neki dan pre termina porodjaj, termin je 24.avgusta.

Ne znam dali su to lazne kontrakcije ili ne, nikako da ih prepoznam.

Uglavnom me boli nisko stomak kad sedim duze i kad se beba pomera, pritiska besiku... i kad hodam duze, opet da kazem kao da beba samo pritiska besiku pa kad odem u wc i malo legnem prodje... Stomak je spusten, vidi se okom, i dr na pregledu kaze glava je spustena...

Tako da ja nemam bolove kao neke jace menstrualne, sto bi valjda ukazivalo na lazne kontrakcije, nego samo kad beba mrda i gura a to nisu kontrakcije. Ledja me ne bole...

Dal sam upravu? Jos ne osetih te kontrakcije? :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.