Braxton Hicks lažne kontrakcije

odgovora

Objavljeno

Drage trudnice,interesuje me da li imate iskustvo sa laznim kontrakcijama.Meni je pre dve nedelje poceo da se javlja cudan osecaj "tamo dole" (inace sam u 22oj nedelji),nesto kao stiskanje..zapravo kao stvaranje vakuma..tesko opisati.Dr mi je rekla da su to verovatno lazne kontrakcije,tzv. Braxton Hicks.Cesto se javljaju i to me brine,nekada i svakog dana,na svakih par sati.Inace potpuno su bezbolne,ali neprijatne!A ja,kao i svaka trudnica,zabrinuta sam zbog svega i svacega,pa me bas interesuje koliko cesto to trudnice osecaju.Molim vas za iskustvo!

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene interesuje KAKO PREPOZNATI KONTRAKCIJE?pogotovo ako su prevremene.

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene interesuje KAKO PREPOZNATI KONTRAKCIJE?pogotovo ako su prevremene.

:blink:

Lazne su one koje boluckaju ali je bol podnosljiva i ne pojacava se, vise je neprijatan osecaj. Ja sam ih u drugoj trudnoci imala od sedmog meseca.

Prave, hm, kod pravih ne mozes da stojis na nogama, znaci prave kad krenu, to su bolovi, koje ne mozes da podneses, bez odlaska kod lekara. Znaci nije nesto sto mozes da ignorises, da se kreces i da ti nista ne fali. U prvoj trudnoci mi se to desilo u petom mesecu, pa sam dobila terapiju za odrzavanje trudnoce. Eto, nadam se da sam nekako objasnila :)

U svakom slucaju prepoznaju se nekako, verovatno je priroda uredila da zena ima instinkt oko tih stvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na objasnjenju !

da li su i ove lazne kontrakcije vremeski ujednaceno rasporedjene,kao i prave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na objasnjenju !

da li su i ove lazne kontrakcije vremeski ujednaceno rasporedjene,kao i prave?

U mom slucaju nisu bile, a pratila sam namerno. Javljale su se bez ikakvog vremenskog rasporeda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mom slucaju nisu bile, a pratila sam namerno. Javljale su se bez ikakvog vremenskog rasporeda.

HVALA TI PUNO!

ja sam stano u strahu da i ako mi se dogode,da ih necu prepoznati :blink: verovatno sto ne znam kakav je osecaj koji nastaje sa njima,ali predpostavljam da ,ne daj boze da se dese,da cu tad znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA TI PUNO!

ja sam stano u strahu da i ako mi se dogode,da ih necu prepoznati :blink: verovatno sto ne znam kakav je osecaj koji nastaje sa njima,ali predpostavljam da ,ne daj boze da se dese,da cu tad znati.

Draga, znaces i te kako :) opusti se i uzivaj i ne misli o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi je rekla da kod urinarnih infekcija moze da se javi osecaj slican kontrakcijama,kao i kod dehidracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ih nisam imala, tacnije za porodjajne sam mislila sa su Braxton Hicks dok puno kasnije nisu postale redovne... U neznanju je spas! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U drugoj trudnoći sam imala miomektomiju, u 5om mesecu, tj. operaciju odstranjivanja mioma sa materice. Odakle on tamo, pojma nemam, samo je odjednom narastao do veličine paradaiza! Naravno krenule su i kontrakcije... U bolnici su ih držali pod kontrolom terapijom koja se zove Tokoliza (intravenozno). Božijim čudom trudnoća ovom operacijom nije bila poremećena, - lekari su imali više sreće nego pameti, ali svaka im čast zaista, na iznimnom trudu! Elem kad se sve završilo nastavila sam kući da uzimam lekove koji sprečavaju kontrakcije. Ovo sve pričam iz razloga što je lekar koji me je operisao, nakon svega, na nekoj kontroli prokomentarisao da ako ponovo osetim kontrakcije, slobodno počnem sama oralnu tokolizu (tad sam već bila prestala jer su se kontrakcije smirile), a da žene te tabletice uzimaju najnormalnije radi kontrakcija bez obzira na uzroke...

Ovi lekovi se zovu Ginipral (8 x po jedna dnevno) i Verapamil (3 x po jedna dnevno).

E sad da budem jasna, da me neko ne shvati pogrešno... Ne treba ove lekove uzimati bez instrukcija lekara, nego ako se ijednoj od vas čini da su kontrakcije ''sumnjive'', a prerano je za porođaj, bolje da ode kod lekara, nego da pogađa sama šta im je uzrok i koje su prirode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ih dobila u 28 nedelji trudnoce i bile su kao kada se grce misici znaci kada stavim ruku na stomak on je u tom delu tvrd pa sam cesto pomisljala da je to bebina glava kao namestila se tu pa je pipam medjutim nije to to bilo naravno e one su bile nepravilne pa onako jako stegnu ali stvarno nisu bolne nego kao da ti otvrdne stomak i to ne ceo nego samo deo stomaka bas cudno a kada su krenule prave javljale su se na pravilne vremenske intervale a kada su polstale jake ja sam se i porodila za pola stata tako da i te kako ima razlike.....meni su se one javljale kada bih dugo hodala,kada ne pijem dovoljno tecnosti ,kada sam umorna ,kada se vozim u autu pa kad trucka ....inace sam dobila terapiju partusisten pola doze i bensedin od 2 ali ja ga nisam pila a partusisten sam pila do 36 nedelje to kada se i pije (ne bi trebalo da se prekida ako krenes da ih pijes ) eto toliko od mene!

mimica87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA TI PUNO!

ja sam stano u strahu da i ako mi se dogode,da ih necu prepoznati :blink: verovatno sto ne znam kakav je osecaj koji nastaje sa njima,ali predpostavljam da ,ne daj boze da se dese,da cu tad znati.

I ja sam se plašila, kada sam ušla u 9. mesec, da neću prepoznati prave kontrakcije. Ha, ha, ha... Naravno da sam ih prepoznala jer je bol bio toliko jak da nisam mogla da se pomerim. Meni prave kontrakcije nisu odmah nastupile u pravilnim razmacima, ali su bile bolne, uh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste ih prvi put osjetile? Da li ste se uspanicile, i pomislile da su prave?

Mene su prvi put probudile prije dva dana- u 4:50 h!

Nisam se uspanicila, ali sam po intenzitetu i duzini trajanja pokusala da odgonetnem kada je pravo vrijeme da pocnem da se pakujem. :) :)

Medjutim, to se sve smirilo, legla sam ponovo, ali sam opet osjetila bol oko 5:20 h...

Nije dugo trajalo, niti je bilo nesto posebno bolno, pa sam zaspala...

Kakva su vas iskustva u vezi laznih kontrakcija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su isto počele nekih 20-tak dana prije poroda. Stvarno sam paničila...Počnu...pa prestanu...Meni je najteže bilo ocijeniti da li su prave ili lažne, jer nisam imala iskustva...ali draga moja osjetićeš prave kontrakcije po intezitetu bola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su se javili 10ak dana pred porodjaj i to uglavnom u vecernjim satima. Javljali su se na 15ak minuta i trajala pa nekih sat do dva. I svaki put sam sa odusevljenjem mislila e, to je to, konacno :rolleyes: Ali, "mosha" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da, ako moras da pitas da li su prave ili lazne, onda su sigurno lazne. :D

Videcu da li cu da li cu ja biti svesna. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da priznam da nisam imala ili pak nisam osetila lažne kontrakcije uopšte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osećam ih povremeno, nešto kao blago probadanje u donjem delu stomaka..ali brzo prodju, tako da nije strašno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas povremeno osetim blage grceve..mogu reci da se dosta razlikuju ove moje trudnoce..sa stevom sa mogla da trcim skoro sve do yadnjeg dana, a sa ovim maleckim se vucem kao prebijena..smlc :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec 2-3 dana imam bolove u stomaku, neprimjetne, lagane, upravo onakve kakve sam imala prije poroda sa prvim djetetom medjutim nisu uravnotezeni i pojave se iznenada i isto tako nestanu. Po tome sto nestanu sam zakljucila da nije nista strasno. U svakom slucaju zvala sam svoju doktoricu koja mi je potvrdila da su navjerovatnije lazne kontrakcije ali posto imam pregled za koji dan znacu detaljnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas cesto pre porodjaja imala lazne kontrakcije... Kao grcevi u ciklusu (ko je imao malo bolnije cikluse zna o cemu pricam) ali su se javljali u nepravilnim intervalima i posle 2/3 sata prolazili.... Sto kaze Nani jedini znak da je rec o laznim kontrakcijama je sto vas posle par sati prodju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam bila uu 22 sedmici trudnoce dobila sam te jace kontrakcije (napet stomak, t.j.cjelokupan dio stomaka od pupka na dolje), dok ne pusti muka ne mozes ni da hodas. Grozno. Ali posle par sati prodje. Kako su meni bile ucestale (atolerantno je 5-6u toku dana) doktor mi je ukljucio terapiju Giniprala 5 nedjelja. Pa je onda ukinuo i ta nedjelja kada je ukinuo je bila opet grozna, ali sam se nekako izborila. sada sam 35 sedmica i dalje kada kad osjetim te kontrakcije (nekada vise nekada manje) ali opet sve u granicama tolerantnog i sve pod ljekarskim nadzorom, koji opet smatra da je jos uvijek sve u redu i ne treba "krizirati" vec malo odmoriti kada stisne muka, i kada prodje idemo dalje.

A savjet onima koje ne znaju hoce li prepoznati prave kontrakcije: "bez brige ne znam ni jednu zenu da se kuci porodila u poslednjih 15 godina". Samo opusteno, nema sanse da ih ne prepoznate :)

spagetica76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A savjet onima koje ne znaju hoce li prepoznati prave kontrakcije: "bez brige ne znam ni jednu zenu da se kuci porodila u poslednjih 15 godina". Samo opusteno, nema sanse da ih ne prepoznate :)

Ja jos kao znam! :lol: Na stranu sto mi je pola prijateljica odabralo da se porode kod kuce (uz babice, naravno) ali jedna se sa drugom bebom porodila na WC solji jer je od nagona za guranje mislila da je velika nuzda! :unsure::rolleyes: Kad je glava pocela da se pomalja muz prihvatio bebu, dao joj je na grudi i sacekali tako 10ak min dok se nije pojavila babica!

Meni je to jedna od najfascinantnijih prica koje sam cula, pored one da mi se prijateljica sa petom bebom porodila a da nije stigla ni pantalone da skroz skine, a cerka joj nije stigla kola da parkira ispred bolnice! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,koliko cesto si imala kontrakcije u toku dana.Pozdrav zabrinuta

Kada sam bila uu 22 sedmici trudnoce dobila sam te jace kontrakcije (napet stomak, t.j.cjelokupan dio stomaka od pupka na dolje), dok ne pusti muka ne mozes ni da hodas. Grozno. Ali posle par sati prodje. Kako su meni bile ucestale (atolerantno je 5-6u toku dana) doktor mi je ukljucio terapiju Giniprala 5 nedjelja. Pa je onda ukinuo i ta nedjelja kada je ukinuo je bila opet grozna, ali sam se nekako izborila. sada sam 35 sedmica i dalje kada kad osjetim te kontrakcije (nekada vise nekada manje) ali opet sve u granicama tolerantnog i sve pod ljekarskim nadzorom, koji opet smatra da je jos uvijek sve u redu i ne treba "krizirati" vec malo odmoriti kada stisne muka, i kada prodje idemo dalje.

A savjet onima koje ne znaju hoce li prepoznati prave kontrakcije: "bez brige ne znam ni jednu zenu da se kuci porodila u poslednjih 15 godina". Samo opusteno, nema sanse da ih ne prepoznate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene još uvek prate one pripremne kontrakcije ali pravih pred porodjaj mislim da još uvek nije bilo. Mada, moram napomenuti da osetim pokatkad struju u predelu pubične kosti i ponekada i potraje samo što na to ne obazirem posebnu pažnju, pomislim da je to ili bebina glavica na živcima ili vreme da otrčim do wc-a. A vi mame koje ste već iskusne sa tim, recite ako je to nešto ozbiljno, kisss za sve!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.