Kad je najbolje vreme početi bebu navikavati na nošu?

odgovora

Objavljeno

Zaista je diskutabilno kad je dete spremno da samo izvršava fizološke potrebe. Do treće godine se toleriše da to vrši u pelenu i zato ne vidim nikakav razlog da se toliko polemiše i ubeđuje da ima beba od 6 meseci, da ne napišem i mlađe, koje koristi nošu...Već sam pisala kada je moja ćerka ostavila pelene...Ne treba to da bude opterećenje za mamu i dete, ne treba ništa forsirati i "ugledati" se na drugu decu, jer svako dete je jedinstveno i ima svoj tempo života...I zaista ne volim kad me neko ubeđuje u nešto, kažite, tj. napišite svoje mišljenje, dajte neki savet iz svog iskustva, opišite korak po korak, ako imate potrebu za tim...Sve smo ovde zrele, pametne, imamo svoje stavove i ne može sad neko nas da "preobrati"...

EEEEEEEE meni su stavljali pampers nocu do 5 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna stvar mi je nejasna: zašto je bitno da dete što pre nauči na nošu? Kakvog to ima uticaja na njegov budući život? Tu se ne radi o želji za dobrobit deteta, već o nekim ambicijama mama koje su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna stvar mi je nejasna: zašto je bitno da dete što pre nauči na nošu? Kakvog to ima uticaja na njegov budući život? Tu se ne radi o želji za dobrobiti deteta, već o nekim ambicijama mama koje su...

I menui nije jasno, zassto toliko forsiranja oko toga kada treba, da li treba... cak su neke mame pisale da im deca koriste nosu i od 6 mes. ap i ranije, sto stvarno ne znam kome sluzi. NAsa beba je 10 mes stara i ne pomisljaj da je "treniram" jos uvek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako,ja sam stariejg sina stavljala vec sa 8 meseci na nonu,da stekne ranije naviku!Mislim da to nije nikakav ni trening ni napor za njih.On je do godinu i po skinuo pelene,jedini u jaslicama nije nosio pelene.Pa vi sad vidite.Sad imam bebu od osam meseci,ujutru i ivece ga stavim na nonu,i piski i kaki...tokom nici ne pamtim kad se ukakio.Razmislite,to je moje pozitivno iskustvo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I menui nije jasno, zassto toliko forsiranja oko toga kada treba, da li treba... cak su neke mame pisale da im deca koriste nosu i od 6 mes. ap i ranije, sto stvarno ne znam kome sluzi. NAsa beba je 10 mes stara i ne pomisljaj da je "treniram" jos uvek :)

Ocigledno je da, HB, Vasa deca nemaju problema sa bakterijama, jer da ih imaju bilo bi Vam i te kako jasno cemu *toliko forsiranja*. Smatram da dete koje najkasnije do svoje 1.5 - 2 godine ne nauci da piski i kaki u nosu ima problem (bakterije, psihicki problem idr.) ili lenje roditelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno je da, HB, Vasa deca nemaju problema sa bakterijama, jer da ih imaju bilo bi Vam i te kako jasno cemu *toliko forsiranja*. Smatram da dete koje najkasnije do svoje 1.5 - 2 godine ne nauci da piski i kaki u nosu ima problem (bakterije, psihicki problem idr.) ili lenje roditelje.

Ma hajde! Da nisi malo preterala sa tako lakim donošenjem ocena: psihički problemi. Pre bih rekla da se psihički problemi mogu naći kod preambicioznih, a slabije obrazovanih roditelja, nego kod dece od jedne i po godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je KRISTAL...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pile lile, spusti loptu, ovde nema psihički poremećenih ni beba ni mama...nemoj da vređaš osobe koje ne poznaješ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je JACKIE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto oni koji su naucili bebe da rano idu na nosu ne kazu i razlog za to, a ne samo da nas obaveste da im bebe od nekog meseca to rade? Mislim, cesto se ispostavi da to rade iz nekih zdravstvenih razloga, a nosa im je resenje :o , pa onda kao mi smo morali... Svi se slazu da bebe mozemo svasta nauciti, samo je pitanje kad je pravo vreme za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno je da, HB, Vasa deca nemaju problema sa bakterijama, jer da ih imaju bilo bi Vam i te kako jasno cemu *toliko forsiranja*. Smatram da dete koje najkasnije do svoje 1.5 - 2 godine ne nauci da piski i kaki u nosu ima problem (bakterije, psihicki problem idr.) ili lenje roditelje.

ma daj molim te!!! dete ima psihicki problem ako nece na nosu. mozda si htela da kazes ima neki svoj karakter ili slicno....a iskreno sebe ne smatram lenjom osobom, ali sigurno nece da mi propadne svet ili zivot sto moje dete vec sa godinu dana ne piski u nosu... mislim ko je krenuo u skolu sa pelenama???!!! da bi se hvalila drugim mamama kad je moje dete skinulo pelenu???!!!big deal!!!!

zene gledajte da se hvalite koliko vam se puta deca nasmeju dnevno i koliko su srecna a to sto su sela na nosu sa nepuna dva dana, koga briga....

mene je mama stavljala sa 7. meseci na nosu i sta je time postigla nista....krenula sam u vrtic, posle par godina, tamo se stezala da ne kakim, i prosirila creva i celog zivota problemi..... i koja je poenta ove price...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame koje ovako razmisljaju ce imati oooooooogroman problem da njihove bebe tj. DECA pocnu da obavljaju nuzdu na za to predvidjeno mesto, a da to nije pelena.

evo ja imam oooooooooooogroman problem!!!

mislim da cu da se roknem sad istog momenta!

da li ste vi svesne sta vas ceka u odgajanju deteta sve kroz celo detinjstvo ako ovakvu stvar nazivate ooooooogromnim problemom?!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Seceru...mozda da te mama nije stavila tako kasno...nego recimo sa 3-4 meseca,mozda onda ti ne bi imala te probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sta sad ja ako sam sad navikla moje dete koje u oktobru puni 3godine da piskii kaki na nosuu,ono ima psihickih problema i ja sam lenja..

Sta sve necu da cujem.. I to da decu stavljaju sa 6meseci .. I sta sad... Sta imate od toga ako vam je dete poslo ranije na nosu ?? Ne razumem .. Nama a ma bas nista ne hvali sad.. Mi smo pokusavali ranije ali nije bilo uspeha , i kad je on shvatio bez problema je sad... Sad bas gledam 13.08.smo poceli i vec 24.08. on znao sta treba da radi..Tako da zavisi od deteta.. A to sto neke majke pricaju kako su njohova decca radela ne znaci da sva deca treba tako ..

Mi cemo da krenemo kad mi hocemo ,a ne da nam neke nabijaju na nos sto nismo krenulu ranije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deca koja sednu na nosu tek onda kada postanu svesna sta treba da rade nece da sede na nosi jer su vec vrlo aktivna i to im je jako dosadno

Ovo nije tacno :D :D :D :D:D:D:D:D ziv primer smo mi !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam ako me niste dobro razumeli ni sama sebe ponekad ne razumem kad pisem ,a sinoc sam i bila i umorna i nervozna.

Nadam se da ste shvatile sta je pisac hteo da kaze.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame koje ovako razmisljaju ce imati oooooooogroman problem da njihove bebe tj. DECA pocnu da obavljaju nuzdu na za to predvidjeno mesto, a da to nije pelena. Deca koja sednu na nosu tek onda kada postanu svesna sta treba da rade nece da sede na nosi jer su vec vrlo aktivna i to im je jako dosadno. Beba treba da se na nosu navikne. Da nauci na nosi da sedi. A navikavanje pocinje cim beba pocne cvrsto da sedi, sa 8 - 9 meseci. Svakog jutra po nekoliko minuta za pocetak, pa onda dva puta na dan. Bez ikakvog ocekivanja. I onog casa kada beba shvati zasto sedi na nosi, nece biti NIKAKVIH PROBLEMA da prihvati obavljanje nuzde u istu. A ta teorija da se beba uci na nosu kad postane svesna nije nikakva psihologija vec propaganda proizvodjaca pelena da bi deca sto duze nosila pelene! Tako da treba samo biti vredan i uporan i rezultat dolazi lagano i prirodno.

Ovaj gore text kao da je moja sveki napisala... :lol: Ali nije mi jasno-zasto decu uciti da sede na nosi kad zato sluze stolice a ne nosa?! Jedno je kad ti trcis za detetom,stavljas svakih 15min.na nosu da se ne upiski u gace,a drugo je kad dete zna da javi kad mu se piski/kaki.Mislim da bi moj sin samo zamrezeo nosu na taj nacin-terati da sedi po par minuta.A nije mi jasno kako dete koje ne govori zna da javi.I ja sam mogla Teodora da stavljam tako odavno,posto ko posmatra dete zna kako se dete ponasa pre nego sto obavi radnju,ali po meni to nije to.To je po meni samo veeeliko cimanje i sebe i deteta koje ni ne shvata sta i zasto.Pre nego sto smo probali 1.put odvikavanje i ja sam pomislila da je trebalo da pokusamo sa 6-7mes.ali sad vidim da tad definitivno nije bilo vreme za to.Teo inace vec odavno prica,pametan je,nije neko glupo dete ili prihicki nerazvijeno ili bilo sta,jednostavno on nije ni znao da piski,sasvim nesvesna radnja.A sto se tice teorije zavere,sigurna sam da ga ima,ali meni nije bitno,najbitnije da navikavas svoje dete kad vidis da je ono spremno za to.

Mi smo nedavno resili problem sa pelenama.Trebalo nam je otprilike mesec dana.Pre toga smo pokusali jednom,ali nikako nije islo,dete nije bilo spremno.Sad uredno javi kad treba da vrsi nuzdu(osim ako se bas zaigra,ali i to je sve redje).

E ovako,ja sam stariejg sina stavljala vec sa 8 meseci na nonu,da stekne ranije naviku!Mislim da to nije nikakav ni trening ni napor za njih.On je do godinu i po skinuo pelene,jedini u jaslicama nije nosio pelene.Pa vi sad vidite.Sad imam bebu od osam meseci,ujutru i ivece ga stavim na nonu,i piski i kaki...tokom nici ne pamtim kad se ukakio.Razmislite,to je moje pozitivno iskustvo!!!

I moj sin je sa godinu i po(dobro,malo vise) skinuo pelene,a trebalo mi je nekih mesec dana za to.Koliko vidim na kraju na istom smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta sve nece covjek saznati na ovom Bebcu?Vidim ovde imamo "diplomiranih psihologa"? :o Sve znaju i sve procjenjuju,strasno!Drage moje,sve moze bez vrijedjanja,omalovazavanja i uspostavljanja dijagnoze,naravno na lijep nacin,zar ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, jel stavljaš Nikolu na nošu, mislim, sad mu je vreme da počne...ha, ha, ha...bar ti da stigneš na vreme, kada smo mi ostale zakasnile... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da...da ne bi doslo do psihickih poremecaja ili ko zna vec cega! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, dobra je fora da lenji roditelji ne stavljaju bebe od 5-6 meseci na nošu na svakih pola sata :lol: . Pa, da bi to radila, trebalo bi da budem potpuno dokona i da nemam nikakvih drugih obaveza, već da stalno držim bebu na noši - toliko o lenjosti. Živele dokone mame i njihove napredne bebe!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Živjelechampagne_toast.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Sledece dete koje budem rodila cim budemo izasli iz porodilista idemo ne na nosu nego na wc solju !! I DA ga naucim da samo pusta vodu ma sve !! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, svaka cast mamama koje imaju toooliko slobodnog vremena da od 6 meseci dete stavljaju na nosu. Ja o tome tad nisam ni pomisljala, niti sam za to. To je meni kao da dete od tri meseca ucis da hoda... :unsure: Ali ne bitno, to je moje misljenje.

Anita ce uskoro 2 godine, i za sada jos ne koristimo nosu, probala je, videla da moze, i sada nece vise (to je na tatu... :lol: )... Mada je uvek vidim kada radi "nesto" u pelenicu, i pitam je da li zeli....ako zeli dam joj nosu, a ako ne, pa ima pelenu... ;) Ja jos nista ne nametam, uglavnom samostalno radi sve...srecom prava je dobrica pa joj se moze... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.