Kad je najbolje vreme početi bebu navikavati na nošu?

odgovora

Objavljeno

Mi smo danas bili na uz kukova, sve je superiska i on moze da sedi kad bude hteo. A kada bude bio dovoljno stabilan da sedi, mozemo i na nosu... jedva cekam... :rolleyes:

(ja bih ga odmah danas stavila na nosu, ali dzaba kad micko ne ume da sedi :P )

Ni Ogi ne ume da sedi, ali ja ga drzim, ponekad... ne stavljam ga cesto, ali kad primetim da je vreme za :rolleyes: onda ga svucem i drzim na nosu :) a on me gleda onako zbunjeno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bebicu 8 i po meseci staru,inace jako naprednu i krupnu,mnogo vecu od osotalih vrsnajaka.Poceo je da mi se budi u toku noci i primetila sam da je pelena suva,i iskreno se uplasila.Medjutim citajuci vase komentare shvatam sta je u pitanju..Vreme je za nosuu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je poceo samostalno da sedi pre nekih nedelju dana. Nisam ni pokusavala da ga stavim da sedi, sam se oslonio dlanom na naslon od kolica i samostalno seo.

Pre neki dan sam ga stavila prvi put na nosu... to je bilo neverovatno iskustvo, smejao se grohotom, ali sam ga brzo sklonila sa nose jer mu je guza toliko mala da je ceo upao u nju... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piskili smo u nosiiii! :)))

Napokon nam nosa ne sluzi samo za gledanje TVa sa nje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za drugara M. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram da pocnem da ga stavljam na nosu cim bude smeo da sedi.Lepo nosu izmedju nogu,njega na nosu,ja cu da ga drzim i govorim ee ili tako nesto i neka se navikava pa ce polako i da nauci.To mi je mama preporucila,tako je onda radila samnom i sa sestrom i sa 10 meseci vise nije trebala da nam stavlja pelene:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S je svjestan za šta noša služi, dva puta mi je donjeo nošu plačući ali je to bilo u momentu kada je već počeo da kaki :) i od tada je apsolutno ignoriše. Jednom me je poslušao, ja osjetila da prducka i kažem hoće li stefan da kaki, kaže on DA ja ga zamolim da donese "ono gdje se kaki" i donese mi tutu, stavim ga i on se fino pokakio i ustao kada je završio. Kada ga ja napomenem hoće ali sam je još uvjek ne donosi .... Hajde i to je napredak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S je svjestan za šta noša služi, dva puta mi je donjeo nošu plačući ali je to bilo u momentu kada je već počeo da kaki :) i od tada je apsolutno ignoriše. Jednom me je poslušao, ja osjetila da prducka i kažem hoće li stefan da kaki, kaže on DA ja ga zamolim da donese "ono gdje se kaki" i donese mi tutu, stavim ga i on se fino pokakio i ustao kada je završio. Kada ga ja napomenem hoće ali sam je još uvjek ne donosi .... Hajde i to je napredak :)

Napredak naravno! :lol: :lol: :lol:

Miki je interesantno da sedi na nosi zato sto je to jedina situacija kada sedi, pa jos i gleda TV! Merimo na sat 5min i dosta :lol: A danas je u periodu od tih 5min potrefio i da piskiiiI! :lol: :lol: :lol:

Ne ocekujem ni ja od Mike da sad nesto prerano pocne sam da trazi ili tako nesto, ko zna sta ce biti u okviru njegovih interesovanja kada bude bilo vreme za skidanje pelena, jednostavno da ga naviknem i da mu bude to normalno da sedi na nosi kada se presvlaci. A usput i da mu malo izluftiram guzu od pelene za tih 5min...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelina još uvek ima čvrst stav a to je 'NEĆU NOŠU' :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelina još uvek ima čvrst stav a to je 'NEĆU NOŠU' :(:(

I drugarica Magi.Ja je zovem,ajde Magi nosa,a ona kaze "Nece Magi nosu" :lol:

Imali smo trodnevni pokusaj oblacenja gacica,koji je rezultirao time da je zapisavala celu kucu,od toga dva kreveta i jednu stolicu onako temeljno,a po podu je bilo svuda,e sad na laminatu se vidi,a po tepihu smo trazili i naravno ukapirala sam da joj nije kvrcnulo jer je nosu odbijala i jos uvek je odbija retko kad piski u nju..Eto jos i kaze nece kaki nosa,jos kad bi nosa stvarno kakila,a ne guza :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelina još uvek ima čvrst stav a to je 'NEĆU NOŠU' :(:(

Joj ja se toga bas i plasim.

A koliko sam ponekad surova, imam osecaj da bih mu na ovu izjavu odgovorila "A ko te je pitao da li hoces?!" I verovatno ga na istu nasadila kao kvocku... pa neka se dere kao magarac, ima da odsedi zacrtan period na nosi, makar to bilo i dok izbrojim do 5 na prstima...

Sestrin sin (sad ce 3god) kod mene obavezno ide na nosu, a taktika je brojanje prstiju na nogama. Skinemo sve sa nogu i dok 5-10/koliko odredim puta ne izbrojimo sve prste na nogama nema ustajanja. Lukic je naucio da broji do 10 odavno, ali jos uvek ne trazi nosu sam... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja se toga bas i plasim.

A koliko sam ponekad surova, imam osecaj da bih mu na ovu izjavu odgovorila "A ko te je pitao da li hoces?!" I verovatno ga na istu nasadila kao kvocku... pa neka se dere kao magarac, ima da odsedi zacrtan period na nosi, makar to bilo i dok izbrojim do 5 na prstima...

Sestrin sin (sad ce 3god) kod mene obavezno ide na nosu, a taktika je brojanje prstiju na nogama. Skinemo sve sa nogu i dok 5-10/koliko odredim puta ne izbrojimo sve prste na nogama nema ustajanja. Lukic je naucio da broji do 10 odavno, ali jos uvek ne trazi nosu sam... :lol:

Ma dzaba,ja sve da se zainatim ne znam kako ona ne bi živa sedela više nego što ona hoće....ženska ima čvrst stav,kažem ja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dzaba,ja sve da se zainatim ne znam kako ona ne bi živa sedela više nego što ona hoće....ženska ima čvrst stav,kažem ja :lol:

Opasna je samo tako! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec tri dana za redom piskimo u nosi bar jednom dnevno! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakili smo u nosiii!

Posle dva meseca druzenja sa nosom, sedenja, piskenja u njoj, gledanja crtaca sa nje i citanja knjiga... Skontali smo da tu moze i da se kaki :D

a bas sam planirala da vas pitam na koju foru bebu da upecam za kakenje i da mu podmetnem nosu kad kaki uvek za vreme rucka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupili smo nosu

Imamo 7 meseci i mislim da je pravo vreme da pocnemo da se druzimo sa nosom.

Citala sam sta ste pisale,nije lako.Polako cemo Sofi i ja da se ucimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupili smo nosu

Imamo 7 meseci i mislim da je pravo vreme da pocnemo da se druzimo sa nosom.

Citala sam sta ste pisale,nije lako.Polako cemo Sofi i ja da se ucimo.

I mi smo poceli da se druzimo sa nosom tako, oko sedmog meseca :)

I nismo bas redovni sa nosom, a i on na njoj nesto sve manje hoce da sedi, dosadno mu je valjda :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci bila sam u pravu,vreme je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi pre neki dan prvi put kakili u nošu :D jao Bože koja sreća kad sam videla govance :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih isto krenula u "noša akciju" sa Lanom.

E, da li postoje neke veličine tih noša? Ova moja je sitna, imam utisak da bi propala u nošu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRage moje,ja sam jako zabrinuta da li grešim što sam Sofiju stavila sa osam mjeseci na nošu.Ona kad kaki se napreže i time znam da hoće da kaki.Ali kako joj je pelena prilepljena uz nju,noša joj više odgovara.Pri tom ona je devojčica,i koliko god da je perem plašim se ESscherihie coli.Ona nošu obožava,lijepo se u nju iskaki i ispiški.Ja je ne jurim po ceo dan sa nošom,samo je ujutru stavim jer jednom dnevno kaki.E sad,ja čitam neke tekstove kako to nije dobro za dečju psihu,pa jednog dana može imati zatvor.Mene je mama stavljala sa 6 mjeseci,skinula sam pelene sa godinu i mjesec dana,i nemam problem sa zatvorom.Ali,izgleda da je sve individualno.Ja se ne hvalim time što mi dijete tako rano ide na nošu,meni je to jako glupo,hvaliti se tako nečim.Meni je samo nekako čistije kad kaki u nošu,ako me razumijete.Nadam se da ne griješim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete voli nosu, ali na nju nece da sedne, ona se s anjom druzi, vadi onaj unutrasnji deo, smeje se kad joj pokazem sliku na kojoj jedna beba sedi an nosi i kaki...ali cini mi se d ajoj nepada na pamet da sedne i ona proba...najvise voli da kaki kao stari ljudi uz nekoga i stojeci, lepo se dete uhvati za moje noge, za ogradu od krevetca, dok je drzim da hoda, ukopa se, napne, kaki i ide dalje i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete voli nosu, ali na nju nece da sedne, ona se s anjom druzi, vadi onaj unutrasnji deo, smeje se kad joj pokazem sliku na kojoj jedna beba sedi an nosi i kaki...ali cini mi se d ajoj nepada na pamet da sedne i ona proba...najvise voli da kaki kao stari ljudi uz nekoga i stojeci, lepo se dete uhvati za moje noge, za ogradu od krevetca, dok je drzim da hoda, ukopa se, napne, kaki i ide dalje i to je to :)

Zar stari ljudi ovako kake? :huh::lol: Jao kako sam se sada ismejalaaaaaaaa!!!!

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar stari ljudi ovako kake? :huh::lol: Jao kako sam se sada ismejalaaaaaaaa!!!!

hahhha, mislila sam na stara vremena i stare ljude (uz drvo i teraj) hahahhahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.