Višak kilograma

odgovora

Objavljeno

bolna tema za nas zene :angry:

recite koliko kg ste dobili prilikom trudnoce i kako su se istopili ili cekaju da zimaprodje

ja sam imala 55kg kada sam ostala u drugom stanju punih 30kg sam se ugojila a sada posle 8 meseci doslo do 63 i sve teze i teze ide dole, nisam jos pocela reci neke djete, malecki jos sisa ali nadam se da cu doci do te 5 pa makar i na 59 :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolnija tema! :) Pre porodjaja 63, posle 86! Zadnje merenje pre mesec dana, tacnije 3 meseca od porodjaja imala sam 82. Znaci i dalje sam slonica, ali me tesi sto je kobajagi krenulo da spada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NA POCETKU TRUDNOCE 70,A NA KRAJU 81 KILOGRAM...Imala sam viska posle porodjaja svega 2kilograma...ali sam se pazila...Nema jela posle 22h:)))))

i bila sam prezadovoljna...ja se vratila na svoju kilazu,a LEna imala 4kg na rodjenju:) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf koja tema :) ja sam u Julu pocela bila neku dijetu, imala sam 105kg UZAS znam :unsure: i resila sam se ili sad ili nikad :) jela sam manje, bavila se malo sportom i smrsala sam do oktobra 15kg. Iako sam imala 90kg osecala sam se ipak super i motivisana da idem dalje :) medjutim ostanem trudna...8 godina u vezi a 6 godina u braku! Sada sam u 6om mesecu i merim 97kg. Bas me strah kako cu proci, ma da veoma pazim kako i sta jedem. Ponekad moram da prekrsim pravila :lol: jer mi se jede bre :) ali uglavnom gledam da ne preteram...videcemo dalje...bas cu vam javiti kako je bilo...pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolnija tema! :) Pre porodjaja 63, posle 86! Zadnje merenje pre mesec dana, tacnije 3 meseca od porodjaja imala sam 82. Znaci i dalje sam slonica, ali me tesi sto je kobajagi krenulo da spada

Evo još jedne slonice.Na dan poroda sam imala 103kg.Danas mi je bebi 9 mjeseci i vagam cjelih 86kg.Užas.Al vani je hladno,slabo se krećem.Nešto moram poduzeti.Probušiti kašiku. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre porodjaja sam imala 55kg, u trudnoci sam imala 72kg, na porodjaju sam izgubila tacno 10 kg. Sutra ce 4 meseca kako sam se porodila i sad imam 58kg, i svidja mi se ovako, na svu srecu ne bih nista da menjam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam zatrudnela imala sam 48kg a udebljala sam se 18kg!!! Ni jedne sekunde trudnoce nisam pazila sta i koliko jedem! Ma kao svinjce! :blink: 3 i po mjeseca posle porodjaja imala sam 56 kg, bar da skinem jos 4-5 i bicu prezadovoljna. Al ide sad lijepo vrijeme pa ce biti setnji pa se nadam da cu ih postici :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam zatrudnela imala sam 48kg a udebljala sam se 18kg!!! Ni jedne sekunde trudnoce nisam pazila sta i koliko jedem! Ma kao svinjce! :blink: 3 i po mjeseca posle porodjaja imala sam 56 kg, bar da skinem jos 4-5 i bicu prezadovoljna. Al ide sad lijepo vrijeme pa ce biti setnji pa se nadam da cu ih postici :rolleyes:

joj sto je tebi lepooo :rolleyes::unsure::angry: hocu i ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno bolna tema :(

Proslo je vec godinu i po dana, a ja i dalje imam 10kg viska :angry:

Znam da bi sve islo mnogo brze da ja pazim sta jedem,tj da ne jedem slatkise! A to mi veoma tesko pada. :( U stvari najteze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,sada mozemo da kukamo do mile volje! Da sam znala na sta cu liciti posle porodjaja,kao devojka bi setala gola ulicama :)))) Imam 74 kg,ponovo sam zatrudnela posle samo sedam meseci,tako da sada ocekujem da cu otici sa

"stotkom "u porodiliste :)))

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoce imala sam 65 kg i izgledala sam vrhunski!!! Posle porodjaja imala sam 90 kg. Sada ima 75 kg i tacno mi nedostaje jos 10 da oslabim pa da budem potaman. Ipak me ova zima ubija, ne ide se nigde i nista se ne radi!!! Kada ce to prolece i lepo vreme????? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sam znala na sta cu liciti posle porodjaja,kao devojka bi setala gola ulicama :))))

:lol:

Ovako nesto sam i ja pricala!

Zatrudnela sam sa 62 kg a na dan porodjaja imala 79. Kad sam se vratila kuci iz porodilista i stala na vagu totalno sam se razocarala kad sam videla da imam 71 kg. Mislila sam da je vise otislo, jer sam se osecala kao perce. A onda sam za par dana dobila jos kilogram. Jako dugo sam vukla ovu tezinu. Nisam drzala nikakvu dijetu zbog dojenja, a receno mi je da cekam 6 meseci sa fizickim aktivnostima zbog carskog reza. Posle sam isla na trcanje, plivala na moru, ali nista. Tek kad sam otisla na dijetu (UN), smrsala sam na 64. Jos uvek ne izgledam onako kako bih htela i cekam da prodje vise ova zima pa da krenem sa trcanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je u poslednjih godinu dana bilo ogromnih oscilacija...Zatrudnela sa 78 kg,u 6-om mesecu imala 69 kg,na dan porođaja 85,kad sam dosla kuci 77,tri meseca posle porodjaja 88kg,sada 5,5 meseci posle i dalje stojim na 88 kg.Pre 3 dana sam krenula u borbu za vraćanje na ispod 80. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što neko reče, boooolnaaaa tema..

Pre trudnoće sam imala 60kg, ugojila se 14kg, dakle 74kg.

Nedelju dana posle porođaja sam imala 10kg manje, dakle 64kg!! (pomislih jeee, super).

Međutim, dete siki, ja jedem, i malo po malo, popela sam se na 73kg!!! Dakle ko u devetom mesecu.

Onda sam u jednom periodu uspela da smršam i spustim se na 65kg, ali slon voli da jede, pa sam se vratilla na 68kg.

Inače, po mojoj visini, ne bih trebala da imam više od 56kg.

Nemam ideju kako ću da skinem višak. Borim se već godinu i po dana i ništa. :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e a najgore je sto kad dete jos sisauvek kazete ( kazem) e evo od prvog krecemo na skidanje kilaze.....i tako prolaze meseciiiii a jos u staru farmerice ne mogu uci :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...slazem se...bolna tema :(

Pre trudnoće imala sam 50kg. Na dan termina 70kg. Misila sam da vaga ne valja, jer se zaista nisam osećala jako krupno. Prošlo je 3,5 meseca od porođaja, vidno sam oslabila ali ne usuđujem se još da stanem na vagu :P jer znam da to još nije ni približno kao pre trudnoće. Ali polako...ima još do leta, hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala 50kg kad sam ostala trudna,a otisla sam da se porodim sa 75kg i izgubila sam 10kg posle porodjaja.Beba mi ima 9meseci i jos dojim,tako da na dijetu necu da idem jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e a najgore je sto kad dete jos sisauvek kazete ( kazem) e evo od prvog krecemo na skidanje kilaze.....i tako prolaze meseciiiii a jos u staru farmerice ne mogu uci :angry: :angry: :angry:

Jaooo sto mi ovo zvuci poznato! :lol: Samo sto je kod mene slucaj "od ponedeljka" , a ne "od prvog" ;) Sto ste tice starih farmerica vise ni ne pokusavam. Samo se isfrustriram i rastuzim. Hoce li vise lepo vreme da pocnemo da se krecemo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sedmom sam mesecu, pre trudnoće sam imala 74 kilograma (trebalo bi da imam oko 65), tako da sam sa viškom ušla u trudnoću. Najviše sam se plašila gojenja, pogotovo kad sam slušala koleginice koje su dodavale 25-30 kilograma. U mom slučaju bi dogurala do stotke! I lekar mi je svaki put samo o kilaži i ishrani pričao. Sada imam 6 kg više. Nisam se ničeg odricala, ali sam vodila računa šta i kada jedem. Jedem čim ustanem, delim na manje obroke, ne jedem uveče, izbegavam testo, masno, slatkiše (izbegavam, ali i jedem po malo). Ako ovako nastavim, biće super. Sad mi je žao što i ranije nisam pazila na ishranu kad je sam mogla i u trudnoći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u trudnocu sa 61 kg,a otisla da se porodim sa 95,razvalila sam se,mada nisam stvarno puno jela i ne znam kako sam se tako ugojila,ali bila sam i puna vode,jako krupna beba,itd...Doduse,sam na porodaju izgubila 14 kg,a ostalih 20 sam skinula za nekih godinu i dva-tri meseca,gladovanjem i dijetama.Ona prica da samo spada je po meni cista glupost,nista bez truda!

Mezzo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u trudnocu sa 61 kg,a otisla da se porodim sa 95,razvalila sam se,mada nisam stvarno puno jela i ne znam kako sam se tako ugojila,ali bila sam i puna vode,jako krupna beba,itd...Doduse,sam na porodaju izgubila 14 kg,a ostalih 20 sam skinula za nekih godinu i dva-tri meseca,gladovanjem i dijetama.Ona prica da samo spada je po meni cista glupost,nista bez truda!

znaci sad pored onog "od prvog ne jedem nista sad i pocinjem da vezbam trcim...." :rolleyes: :rolleyes: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ostala trudna sa 64kg i bila sam jako zadovoljna svojim tadašnjem izgledom. Na porođaj sam otišla sa nekih 80kg, a kuci sam dosla sa 72kg. Znači, 8 viška. Pazila sam šta jedem i skinula sam sav višak. Neke stvari mi čak lepše stoje, valjda sam dobila neke obline :blink:

Malo mi smeta što mi stomak nije kao pre ravan, ostalo je malo onako, da visi, ništa strašno, nema strija, ali ipak nije kao pre i naravno, ne očekujem da bude.

Moj problem što nemam redovnu stolicu i onda se naduvam kao kreten, a čim se ispraznim bude strava :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

post-15899-1268381797_thumb.jpgI ja imam problema sa kilažom i to me izluđuje, neznam kako da se izborim sa tim problemom.

post-15899-1268381775_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e, ljudi, što kažete, da sam znala kako će biti posle- gola bih išla pre hahaha :lol:

Ja sam se u trudnoći ugojila 13,5 kg, a PAZILA SAM, BOŽE KAKO SAM PAZILA, merila sam se bukvalno svaki dan! Išla kod nutricioniste, privatno i državno! Pisala dnevnik ishrane(što toplo preporučujem) šta jedem u periodu od 10 dana. Nije toliko teško, ako ste prvi put trudni.Sve mi je to teško palo-em ne pušim, em ne smem da jedem šta volim, ma stres, ali opet bolje je to, verujte nego "kasnije ću, kad se porodim"..

Ja sam trudnoću startovala sa 63, najviše sam se ugojila u sedmom i osmom, beba je bila 3150gr. a ja kući došla sa 71,5- isto sam bila BAŠ razoračaran, misleći ma otići će više..

Medjutim, posle mesec dana(prilično sam pazila šta jedem) spala sam na 67, znači 5 više u odnosu na start. Posle godinu dana, tj. sada imam 3 više, osciliram poprilično, ali tih par kg, NIKAKO i NIKAKO da skinem, osim dok sam išla na aerobik, krenula sam da izgledam MNOGO bolje i da se bolje osećam. Kako sam počela da radim i beba da se i dalje budi noću, preumorna sam za treninge, tako da se opet gojim... ma prppast jedna

Ali vežbajte ljudi, to će vam dati motivaciju i da manje jedete. Nema jela posle treninga, samo mleko ili par keksića i ima da spada, STO POSTO! ko istraje, naravno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoći sam se neznatno ugojila, ali sam se zato mesec dana nakon porođaja ugojila deset kila i dobila strije (u trudnoći ih nisam dobila). Mislim da je to povezano sa hormonima i da je priča da dojenje skida kile apsolutno netačna, bar u mom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.