Višak kilograma

odgovora

Objavljeno

meni su govorili, posle tri meseca kile ce samo da lete, pa kad nisu govorili su 9meseci si bila trudna i gojila se toliko treba i da prodje da krenes sa gubljenjem kg, pa nisu.. i tako u krug da nabrajam.

necu da te plasim ali eto nismo svi isti, posle prve trudnoce ostala sam sa skoro 20kg viska, najveci problem je sto sam se ugojila pre trudnoce. druga trudnoca, beba jos sisa-po nekima bih trebala biti istopljena ali nista od toga..

pre ove druge trudnoce i bebe sam svasta pokusavala, i dijete i herba life.. i nista.

sad sam na dijeti preporucenoj od strane endokrinologa i to mogu i tebi preporuciti, da se konsultujes sa nekim dr i da ti napravi program ishrane jedino tako na zdrav nacin smrsati.

Jos uvek ne panicim, tesim se da je kao relativno rano da mi kile spadnu. Mada sam nekad bas "skenjana"! :(

A da budem iskrena i ja se sve nesto plasm kako te kile bas i nece otici tako lako. I meni su govorili dok sam bila trudna - smrsaces kada budes dojila, pa eto nosta. Jos je i gore! Sada govore - smrsaces kada prestanes da dojis, videcu sta ce biti sledece sto ce mi reci?

Ivana plasim se da cu da prodjem kao i ti!!! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek ne panicim, tesim se da je kao relativno rano da mi kile spadnu. Mada sam nekad bas "skenjana"! :(

A da budem iskrena i ja se sve nesto plasm kako te kile bas i nece otici tako lako. I meni su govorili dok sam bila trudna - smrsaces kada budes dojila, pa eto nosta. Jos je i gore! Sada govore - smrsaces kada prestanes da dojis, videcu sta ce biti sledece sto ce mi reci?

Ivana plasim se da cu da prodjem kao i ti!!! :unsure:

:lol: :lol: :lol:

joj kako me ovo nasmeja sad :lol:

rece mi ova dr "nije smrsao samo ko nije hteo ili ne daj boze bas imao teskih zdravstvenih problema pa nije mogao" tako da opet da kazem, u sirokom luku izbegavati sve one dijete koje mnogi drze- i sama sam ih mnoge drzala jer time se organizmu mnogo toga uskracuje i onda se brani tako sto pravi zalihe. treba postepeno, izbaciti sta ne valja i sto vise vode.. i sad iz mene govori optimizam jer sam sva puna sebe kako nisam jos poklekla sa dijetom, posle cela 3 dana!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je bolje paziti tokom trudnoce sta se jede bas zato da se ne bi gomilali i lepili nepotrebni kilogrami...znam curu sto se u prva 3 meseca trudnoce ugojila 10 kg!!!Samo za prva tri meseca,a imala je skroz normalnu trudnocu!!!Do kraja ni ne znam koliko je imala...hocu da kazem-nijedna od nas se ne moze nadati da ce na porodjaju cudo da se desi i da ce sve da ode,maksimalno ode oko 10 kg (kod mene je oba puta na porodjaju otislo 8 kg).Zato je bolje konstantno paziti nego posle muku muciti godinama....

Ja sam za dve godine rodila dvoje dece,u prvoj trudnoci sam dobila 13kg,a u drugoj 11kg od cega je sigurno 2-3kg slanina koja nema veze sa bebom.Izmedju dve trudnoce,a i sada ja sam ponovo na svojoj ranijoj kilazi od 60kg ali mi je bilo tesko skinuti tih par kilica jer nisam tip za dijete i volim da jedem... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana planiram da po prestanku dojenja ako kile ne budu isle dole zaista se konsultujem sa endokrinologom, hvala Bogu pa mi je posao takav da sve vrste doktora vidjam svaki dan!

A sto se hrane tice, vrlo dobro znam sta treba jesti a sta netreba, i kada, i koliko. Ja sam kile nagurala od lezanja! Odrzvala sam turdnocu od samog pocetka i opet sam se porodila mesec dana ranije. Hocu reci da sam je jedva izgurala iako sam je prelezala. Po prirodi sam vrlo temperamentna i pokretna i okretna i zato mi ovaj visak toliko i smeta.

Ne mogu da tvrdim, ali imam osecaj da dojenje ima velike veze sa tim sto kilogrami ne spadaju, zato sam i htela da cujem misljenja i iskustva drugih porodilja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas vremena. sve je individualno, neko tvrdi da od dojenja kg spadaju, meni se isto nije desilo. verovatno zbog tog opustanja u trudnocama pa i pre njih.

i sama sve znam sta treba a ne treba ali se eto dok nisam cula od nekog drugog nisam mogla naterati.

mm kaze bolje da sam njemu dala pare nego dr i on bi mi slicno rekao :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas vremena. sve je individualno, neko tvrdi da od dojenja kg spadaju, meni se isto nije desilo. verovatno zbog tog opustanja u trudnocama pa i pre njih.

i sama sve znam sta treba a ne treba ali se eto dok nisam cula od nekog drugog nisam mogla naterati.

mm kaze bolje da sam njemu dala pare nego dr i on bi mi slicno rekao :rolleyes:

Mm kaze da se dzaba nerviram :blink: jer sve ce to pasti kada krenem da trckaram za bebanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm kaze da se dzaba nerviram :blink: jer sve ce to pasti kada krenem da trckaram za bebanom.

Lepo ti je i rekao! I to je tačno. I potvrđeno.

Evo, opet, ponavljam, ne bih da bude da sam izmislila "rupu na saksiji", ali možda ti neki od predloga u mojoj poruci ovde bude odgovarao

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...=191&st=270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo ti je i rekao! I to je tačno. I potvrđeno.

Evo, opet, ponavljam, ne bih da bude da sam izmislila "rupu na saksiji", ali možda ti neki od predloga u mojoj poruci ovde bude odgovarao

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...=191&st=270

blago tebi - ja od trčanja za detetom niš nisam skinula - al ima to veze i sa godinama <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago tebi - ja od trčanja za detetom niš nisam skinula - al ima to veze i sa godinama <_<

Takođe. Ni meni to nije pomoglo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago tebi - ja od trčanja za detetom niš nisam skinula - al ima to veze i sa godinama <_<

Takođe. Ni meni to nije pomoglo!

Onda ću da vam dam ovo moje dete da ga čuvate malo! :D

Šalim se.

Mora ipak malo da se povede i računa, ali i to trčkanje za njim dobrim delom pomaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago tebi - ja od trčanja za detetom niš nisam skinula - al ima to veze i sa godinama <_<

takodje, ja trcim sa i za dva deteta, nemam pri ruci ni mamu ni sveki.. ali zato imam moje kile :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje, ja trcim sa i za dva deteta, nemam pri ruci ni mamu ni sveki.. ali zato imam moje kile :P

i ja trčim za dva djeteta ,malo sam dojila drugo djete jer nisam imala mlijeka :( alisam sa 85 kg došla na 79 neću na tome stati :lol: idem dalje do svoje početne kilaze 62kg. ;) najgore je od svega što me bole mišići i ledza od vjezbana :blink: ali valjda je to dokaz da djeluje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne spadaju mi kilogrami i ja krivim dojenje! Jer posle podoja, prodje nekih 15-tak min i ja sam gladna kao vuk! I neka mi neko kaze nisi gladna! Ma jok i nisam samo cu pasti u nesvest od gladi! A o trckaranju da ne komentarisem, ok moja beba ima 4 meseca i nije zahtevna, ali zivimo sami i ja zaista imam dosta obaveza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne spadaju mi kilogrami i ja krivim dojenje! Jer posle podoja, prodje nekih 15-tak min i ja sam gladna kao vuk! I neka mi neko kaze nisi gladna! Ma jok i nisam samo cu pasti u nesvest od gladi! A o trckaranju da ne komentarisem, ok moja beba ima 4 meseca i nije zahtevna, ali zivimo sami i ja zaista imam dosta obaveza!

Ja sam se prvih meseci dojenja ugojila 3 kg. Posle je to sve otišlo. Strpljenja samo! :) I malo kontorile :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se prvih meseci dojenja ugojila 3 kg. Posle je to sve otišlo. Strpljenja samo! :) I malo kontorile :)

E hvala na razumevanju! Secerlema, ti znas o cemu ja pricam! ;) Upravo si mi dala odgovor na moje pitanje! Sustina je da se organizam oporavi pa ce se samim tim i sve vratiti na svoje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala na razumevanju! Secerlema, ti znas o cemu ja pricam! ;) Upravo si mi dala odgovor na moje pitanje! Sustina je da se organizam oporavi pa ce se samim tim i sve vratiti na svoje. :D

Ma jasno!

Hormoni luduju! Tako da - "no sikiriki" :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jasno!

Hormoni luduju! Tako da - "no sikiriki" :)!

Hormoni ne da luduju nego . . .haos prave. :blink: Svaki dan mi PMS!!!

S obzirom da sam od 8 meseci trudnoce, 6 meseci bila hormonskoj terapiji onda mozes zamisliti kako mi je veselo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hormoni ne da luduju nego . . .haos prave. :blink: Svaki dan mi PMS!!!

S obzirom da sam od 8 meseci trudnoce, 6 meseci bila hormonskoj terapiji onda mozes zamisliti kako mi je veselo!!!

Mašala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mašala!

Znojim se nenormalno, izludjuje me to, tri puta dnevno se tusiram i presvlacim, a raspolozenje menjam u momentu. Nije mi jasno kako me mm izdrzava vec 4 meseca. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.