Višak kilograma

odgovora

Objavljeno

jos +11 <_<

Ni ja nisam bila bolja... Kad je stefi bio 3+meseci ja sam imala + 14... Ako ti je za utehu ;)

Skinućeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam bila bolja... Kad je stefi bio 3+meseci ja sam imala + 14... Ako ti je za utehu ;)

Skinućeš.

znam da je svako telo drugacije ali mi reci za koliko si ti skinula,da se utesim jos malo :rolleyes: ,ali iskreno ni ne trudim se da smrsam <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek bila mrsavica...imala sam oko 45-50kg pre porodjaja...ostala sam trudna i malo po malo sam se gojila do nekog 5-og meseca...posle toga sam jela sve sto pozelim i kada pozelim,tako da sam na dan porodjaja imala skoro 80kg...malena sisa,tako da ne smem na strogu dijetu,ali se polako trudim da smrsam i redovno trcim...sada imam 72kg i nadam se da cu se opet vratiti n staru kilazu...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

45 kg .... ? a koliko si visoka?

Ja sam ostala trudna sada sa 10 kg viska i to me strasno frustrira, poludicu kada budem kao bure!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Ovako nesto sam i ja pricala!

Zatrudnela sam sa 62 kg a na dan porodjaja imala 79. Kad sam se vratila kuci iz porodilista i stala na vagu totalno sam se razocarala kad sam videla da imam 71 kg. Mislila sam da je vise otislo, jer sam se osecala kao perce. A onda sam za par dana dobila jos kilogram. Jako dugo sam vukla ovu tezinu. Nisam drzala nikakvu dijetu zbog dojenja, a receno mi je da cekam 6 meseci sa fizickim aktivnostima zbog carskog reza. Posle sam isla na trcanje, plivala na moru, ali nista. Tek kad sam otisla na dijetu (UN), smrsala sam na 64. Jos uvek ne izgledam onako kako bih htela i cekam da prodje vise ova zima pa da krenem sa trcanjem.

molim te kazi mi kakvu dijetu si drzala,ja sam ostala trudna sa 61 na porodjaj otisla sa 79 sad imam oko 70 i jos dojim bebu,kako da smanjim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim te kazi mi kakvu dijetu si drzala,ja sam ostala trudna sa 61 na porodjaj otisla sa 79 sad imam oko 70 i jos dojim bebu,kako da smanjim

Vezbanje + redukovana ishrana(obavezno tri obroka,ne jesti kasno,manje slatkisa,vise vode,voca).Zar ovo nije bolje od dijete,a 100% je delotvornije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vezbanje + redukovana ishrana(obavezno tri obroka,ne jesti kasno,manje slatkisa,vise vode,voca).Zar ovo nije bolje od dijete,a 100% je delotvornije.

Slazem se u potpunosti,ja nkad nisam drzala dijetu a ovo mi je uvek skidalo kile,ali kad se potpuno pridzavam, vise vremena treba ali meni je bar tako lakse nego dijeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam ostala trudna imala sam 59kg,a pred porodjaj 85 :blink:

Kuci sam dosla sa 74,sada imam 71 i nikako se ne pomeram od te tezine ni gore ni dole.

A dijetu ne smem da drzim jer dojim,a i stalno mi se jede slatkooo :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam ostala trudna imala sam 59kg,a pred porodjaj 85 :blink:

Kuci sam dosla sa 74,sada imam 71 i nikako se ne pomeram od te tezine ni gore ni dole.

A dijetu ne smem da drzim jer dojim,a i stalno mi se jede slatkooo :angry:

Koliko si visoka?Nemoj da se brines i ja imam jos viska.Veruj mi da izbacis slatkise(sto je veoma tesko)i da ne jedes puno,nego vise puta po malo...ja sam videla da kazaljka ide na dole :rolleyes: samo jak karakter i volja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko si visoka?Nemoj da se brines i ja imam jos viska.Veruj mi da izbacis slatkise(sto je veoma tesko)i da ne jedes puno,nego vise puta po malo...ja sam videla da kazaljka ide na dole :rolleyes: samo jak karakter i volja.

175cm sam visoka,stomak mi se povukao ostalo je jos samo malo,ali zato butine i 'jastucici' sa strane,izgledam kao trokrilni ormar :lol:

Pa da,samo karakter i volja,ali kad ispred mene stoji kinder ne mogu a da ga ne smazem :mellow: Evo vec dva dana ne jedem slatkise,kada mi dodje da pojedem uzmem jabuku i gotovo...hehe...Mada tek moram poceti sa tim do leta moram da smrsam bar 7kg :lol: Tebi svaka cast kako si uspela :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

175cm sam visoka,stomak mi se povukao ostalo je jos samo malo,ali zato butine i 'jastucici' sa strane,izgledam kao trokrilni ormar :lol:

Pa da,samo karakter i volja,ali kad ispred mene stoji kinder ne mogu a da ga ne smazem :mellow: Evo vec dva dana ne jedem slatkise,kada mi dodje da pojedem uzmem jabuku i gotovo...hehe...Mada tek moram poceti sa tim do leta moram da smrsam bar 7kg :lol: Tebi svaka cast kako si uspela :rolleyes:

Ma ja se nisam ni trudila :lol: ali sam nezadovoljna ima jos viska <_< a ja sam niza od tebe za 10 cm pa znas kako se na meni tek svako kilo vidi :blink::huh: posto smo nas dve buce,bas da vidim za koje cemo vreme da skinemo sav visak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja se nisam ni trudila :lol: ali sam nezadovoljna ima jos viska <_< a ja sam niza od tebe za 10 cm pa znas kako se na meni tek svako kilo vidi :blink::huh: posto smo nas dve buce,bas da vidim za koje cemo vreme da skinemo sav visak ;)

hehe,vazi...:) Od danas se bacam na dijetu :D

Ma polako,skinucemo...nadam se ;) Mada ti vodis... :lol::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što neko reče, boooolnaaaa tema..

Pre trudnoće sam imala 60kg, ugojila se 14kg, dakle 74kg.

Nedelju dana posle porođaja sam imala 10kg manje, dakle 64kg!! (pomislih jeee, super).

Međutim, dete siki, ja jedem, i malo po malo, popela sam se na 73kg!!! Dakle ko u devetom mesecu.

Onda sam u jednom periodu uspela da smršam i spustim se na 65kg, ali slon voli da jede, pa sam se vratilla na 68kg.

Inače, po mojoj visini, ne bih trebala da imam više od 56kg.

Nemam ideju kako ću da skinem višak. Borim se već godinu i po dana i ništa. :( :( :(

E draga moja ja od pre dve godine, sram te bilo. :angry: :angry: :angry:

Više od 3.5 godine mi je trebalo da se vratim na tih 60kg. I još imam 3kg viška. :angry: :angry: Šta sam jela, jela sam. Narednih 7 dana na vodi. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E draga moja ja od pre dve godine, sram te bilo. :angry: :angry: :angry:

Više od 3.5 godine mi je trebalo da se vratim na tih 60kg. I još imam 3kg viška. :angry: :angry: Šta sam jela, jela sam. Narednih 7 dana na vodi. :angry:

:lol: :lol: :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Punacki pozdrav svima :rolleyes:

Sokirala sam se na poslednjem mjerenju - 84 kg!!! Toliko sam imala i u devetom mjesecu, mozda i manje (visoka sam oko 176-177 cm). Posle porodjaja sam cak i smrsala. Poslednje vrijeme manje jedem, uglavnom su to musli i plazma za dorucak i veceru, izbjegavam puno slatkisa i tijesta, pijem valjda i dovoljno tecnosti. Cak, cini mi se, lakse ulazim u neke farmerice. I stanem ja juce na vagu, ocekujuci utjesne brojke, kad ono 84!

A cak sam na forumu tjesila porodilje kako i dojenje skida kg (dojim i ja), kako pomaze i maslinovo ulje u mrsavljenju (pijem ga i ja). I eto... nista.

Joj, sta da radim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Punacki pozdrav svima :rolleyes:

Sokirala sam se na poslednjem mjerenju - 84 kg!!! Toliko sam imala i u devetom mjesecu, mozda i manje (visoka sam oko 176-177 cm). Posle porodjaja sam cak i smrsala. Poslednje vrijeme manje jedem, uglavnom su to musli i plazma za dorucak i veceru, izbjegavam puno slatkisa i tijesta, pijem valjda i dovoljno tecnosti. Cak, cini mi se, lakse ulazim u neke farmerice. I stanem ja juce na vagu, ocekujuci utjesne brojke, kad ono 84!

A cak sam na forumu tjesila porodilje kako i dojenje skida kg (dojim i ja), kako pomaze i maslinovo ulje u mrsavljenju (pijem ga i ja). I eto... nista.

Joj, sta da radim???

Mali Idjos, treba ocigledno jos da smanjis, cesce a manje jedi. Toliko sam visoka i ja, dok sam dojila, 86 sam imala..Skinula sam 9, jos 10 mi je ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Punacki pozdrav svima :rolleyes:

Sokirala sam se na poslednjem mjerenju - 84 kg!!! Toliko sam imala i u devetom mjesecu, mozda i manje (visoka sam oko 176-177 cm). Posle porodjaja sam cak i smrsala. Poslednje vrijeme manje jedem, uglavnom su to musli i plazma za dorucak i veceru, izbjegavam puno slatkisa i tijesta, pijem valjda i dovoljno tecnosti. Cak, cini mi se, lakse ulazim u neke farmerice. I stanem ja juce na vagu, ocekujuci utjesne brojke, kad ono 84!

A cak sam na forumu tjesila porodilje kako i dojenje skida kg (dojim i ja), kako pomaze i maslinovo ulje u mrsavljenju (pijem ga i ja). I eto... nista.

Joj, sta da radim???

Kada je meni nutricionista u bolnici video plazmu na kaseti opasno me izgrdio. Kaze da se od nje bas "lepo" raste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam u drugom stanju sa 58 kg, otisla na porodjaj sa 88 gk. Na porodhaju izgubila samo 6 kg, sada dojim i imam 88 kg. Jako sam razocarana sto i meni ne spadaju kile kao drugim zenama sto doje! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam u drugom stanju sa 58 kg, otisla na porodjaj sa 88 gk. Na porodhaju izgubila samo 6 kg, sada dojim i imam 88 kg. Jako sam razocarana sto i meni ne spadaju kile kao drugim zenama sto doje! :blink:

Ne znam koliko ti ima beba meseci, ali ne skidaju sve žene kilograme dok doje.

Polako skinućeš, pisala sam već u nekoliko tema, ja sam bila ogromna, nisam uspela preko noći al je sad skoro pa na starome :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko ti ima beba meseci, ali ne skidaju sve žene kilograme dok doje.

Polako skinućeš, pisala sam već u nekoliko tema, ja sam bila ogromna, nisam uspela preko noći al je sad skoro pa na starome :)

Za 5 dana moja bebana ce imati 4 meseca. Ja sam se nadala da ce te kile polako spadati, nisam ni pomisljala da za 4 meseca nece spasti ni 1 kg! <_<

Da li uopste ima sanse da smrsam kada prestanem da dojim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za 5 dana moja bebana ce imati 4 meseca. Ja sam se nadala da ce te kile polako spadati, nisam ni pomisljala da za 4 meseca nece spasti ni 1 kg! <_<

Da li uopste ima sanse da smrsam kada prestanem da dojim?

Ako ti je za utehu ja sam tek posle 1,5 godine uspela. A bila sam ko pritka pre trudnoće.

Šta da ti kažem posle porođaja 16 kila viška.... Ni sad nisam na staroj kilaži...

Računaj da treba vremena da se telo vrati u normalu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lani...kada prestaneš sa dojenjem i vratiš se na neki normalan režim ishrane uz neke fizičke aktivnosti, smršaćeš...zaista ne mršave sve porodilje za vreme dojenja..uglavnom se goje...ali eto vlada neka "zabluda" da dojenje sagoreva kalorije..u mom slučaju toga nije bilo..baš naprotiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nje zabluda da dojenje trosi kalorije, zabluda je da treba jesti kao mecava, kao sto ja radim :) dovoljno je samo malo pojacati ishranu....

ja sam pre mesec dana imala kilograma koliko i kada sam ostala trudna, juce se izmerim 3 viska :) zato sto sam jela kao prasica :)

samo treba redukovati isranu, to je bolje i za mleko i za kilograme... ne jesti przeno, pohovano, peciva, slatkise, kackavalje, pastete.... umesto da batake isprzis u ulju, izdinstaj ih pa ih na kraju zapeci u rerni, umesto peciva jedi proju... stalno grickaj jabuke, kruske, sargarepe.... ja sam se tako hranila kada sam izasla iz porodilista, kao zdravije je... i sve je spalo... pa sam se sad opustila i eto... opet visak :)

i setnja sa bebom, ujutru i popodne, po sat, sat i po... ako nece da se voza u kolicima u kengur ili u narucje i vise manjih setnjica dnevno... bolje i tebi i njoj...

samo plako, bez opterecivanja, bez brige o tome sta i kada pojesti... i polako, beba je mala, ima vremena... kad prohoda eto fitnesa non stop :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lani...kada prestaneš sa dojenjem i vratiš se na neki normalan režim ishrane uz neke fizičke aktivnosti, smršaćeš...zaista ne mrše sve porodilje za vreme dojenja..uglavnom se goje...ali eto vlada neka "zabluda" da dojenje sagoreva kalorije..u mom slučaju toga nije bilo..baš naprotiv.

I ja sam se gojila... Mislim na dnevnom nivou... :angry:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam u drugom stanju sa 58 kg, otisla na porodjaj sa 88 gk. Na porodhaju izgubila samo 6 kg, sada dojim i imam 88 kg. Jako sam razocarana sto i meni ne spadaju kile kao drugim zenama sto doje! :blink:

meni su govorili, posle tri meseca kile ce samo da lete, pa kad nisu govorili su 9meseci si bila trudna i gojila se toliko treba i da prodje da krenes sa gubljenjem kg, pa nisu.. i tako u krug da nabrajam.

necu da te plasim ali eto nismo svi isti, posle prve trudnoce ostala sam sa skoro 20kg viska, najveci problem je sto sam se ugojila pre trudnoce. druga trudnoca, beba jos sisa-po nekima bih trebala biti istopljena ali nista od toga..

pre ove druge trudnoce i bebe sam svasta pokusavala, i dijete i herba life.. i nista.

sad sam na dijeti preporucenoj od strane endokrinologa i to mogu i tebi preporuciti, da se konsultujes sa nekim dr i da ti napravi program ishrane jedino tako na zdrav nacin smrsati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.