Višak kilograma

odgovora

Objavljeno

Ne znam na kojoj temi bih postavila ovo pitanje,interesuje me da li majke koje samo doje-mrsave tj.ne goje se.Pratim svoju kilazu od kako sam se porodila,jedem normalno cak sebi dozvolim i da kasnije veceram,a i ove slave.Mislim da ne dojim vec bih imala 5,6kg viska,a ovako stalno se vrtim oko 55.Citala sam razna misljenja na temu dojenje i skidanje kilograma,da li je povezano,sta mislite?

U mom slučaju nije bilo povezano, svašta sam jela i pila da mleko nadođe, i samo sam se gojila, nisam skinula ni grama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam na kojoj temi bih postavila ovo pitanje,interesuje me da li majke koje samo doje-mrsave tj.ne goje se.Pratim svoju kilazu od kako sam se porodila,jedem normalno cak sebi dozvolim i da kasnije veceram,a i ove slave.Mislim da ne dojim vec bih imala 5,6kg viska,a ovako stalno se vrtim oko 55.Citala sam razna misljenja na temu dojenje i skidanje kilograma,da li je povezano,sta mislite?

U mom slucaju da, jer dojenje trosi kalorije, i ako se hranimo normalno, imacemo i mleka, a i lepu kilazu. Nije potrebno prejedati se zbog mleka, jer nije dokazano da to pomaze. Ja trenutno imam 44 kg, a dojim kao prvih dana, a tako sam i prvi put. To sve zavisi od hormona i od sastava dojki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

44? 44? Ja sam toliko imala u 4-5 razredu osnovne :) :) :) BLAGO TEBI NA TVOJOJ KILAZI!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako cu da smrsam jer je meni uvek najbolja dijeta bila da ne jedem nista :lol:

s obzirom da ce to biti nemoguce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mom slucaju da, jer dojenje trosi kalorije, i ako se hranimo normalno, imacemo i mleka, a i lepu kilazu. Nije potrebno prejedati se zbog mleka, jer nije dokazano da to pomaze. Ja trenutno imam 44 kg, a dojim kao prvih dana, a tako sam i prvi put. To sve zavisi od hormona i od sastava dojki.

A koliko si visoka? BMI ti je? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko si visoka? BMI ti je? ;)

Visoka sam 160 cm, ali sam sitnija, pa to ne izgleda tako strasno, mislim, ne vire mi rebarca kao kod logorasa i sl. A i imam menstruaciju redovno, sto znaci da imam bar 13 % masti u organizmu, jer toliko treba za cikluse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

44? 44? Ja sam toliko imala u 4-5 razredu osnovne :) :) :) BLAGO TEBI NA TVOJOJ KILAZI!!!

Ju, a sta bi rekla za mojih 42kg na visinu od 168? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Visoka sam 160 cm, ali sam sitnija, pa to ne izgleda tako strasno, mislim, ne vire mi rebarca kao kod logorasa i sl. A i imam menstruaciju redovno, sto znaci da imam bar 13 % masti u organizmu, jer toliko treba za cikluse.

Upravo to - važno da si zdrava. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, a sta bi rekla za mojih 42kg na visinu od 168? :)

Ne mogu da te zamislim,ja sam toliko visoka,a imam 55kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, a sta bi rekla za mojih 42kg na visinu od 168? :)

Rekla bih da dve tri tebe stane u jednu mene :D :D :D Ne po visini naravno, tu smo iste :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dzaba...Sara cucla kao novorodjence, tj na svakih 10 minuta, a moje skembe jednako stoji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako cu da smrsam jer je meni uvek najbolja dijeta bila da ne jedem nista :lol:

s obzirom da ce to biti nemoguce...

Ni ja neznam kako da smrsam....

:( :( :( :( :( :( imam jos 15 kg viska :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja neznam kako da smrsam....

:( :( :( :( :( :( imam jos 15 kg viska :( :( :(

Ja sam kukala , kukala sa mojim 30 viska ( po dr 24 ) i evo konacno je krenulo dole , za sad -6 i bas mi prija , bila sam kod nutricioniste i prvi put u zivotu mrsavim na zdrav nacin !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kukala , kukala sa mojim 30 viska ( po dr 24 ) i evo konacno je krenulo dole , za sad -6 i bas mi prija , bila sam kod nutricioniste i prvi put u zivotu mrsavim na zdrav nacin !

Blago tebi :mellow: za koliko si smrsala??? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi :mellow: za koliko si smrsala??? ;)

Za mesec dana , ali apsolutno bez gladovanja , a unazad oko 5-6 godina se ne secam da mi je kazaljka na skali isla unazad , samo napred pa napred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mesec dana , ali apsolutno bez gladovanja , a unazad oko 5-6 godina se ne secam da mi je kazaljka na skali isla unazad , samo napred pa napred :)

svaka cast.sigurna sam da treba cvrsta volja,zdrava ishrana,naravno nista slatkisi...u svakom slucaju trud...ali nema nista lepse nego kad se dobro osecas u svojoj kozi i kad si zadovoljna sobom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno dve nedelje nakon porodjaja, ja imam 13kg manje i jos par viska. Stomak ravan, nema vise celulita. prosto da ne poverujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ista kao i sto sam bila,malo mi se samo stomace primecuje,koje inace nikada nisam imala.Nego cini mi se da sam u kukovima sira.ISTA KILAZA,ALI KUKOVI OSTALI PROSIRENI...KUKU!!!1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ista kao i sto sam bila,malo mi se samo stomace primecuje,koje inace nikada nisam imala.Nego cini mi se da sam u kukovima sira.ISTA KILAZA,ALI KUKOVI OSTALI PROSIRENI...KUKU!!!1

I meni se tako cini. Prilicno sam mala i moguce da se i najmanja promena primecuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ista kao i sto sam bila,malo mi se samo stomace primecuje,koje inace nikada nisam imala.Nego cini mi se da sam u kukovima sira.ISTA KILAZA,ALI KUKOVI OSTALI PROSIRENI...KUKU!!!1

I meni se tako cini. Prilicno sam mala i moguce da se i najmanja promena primecuje.

Pooolakoc, treba vremena da se sva vrati... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pooolakoc, treba vremena da se sva vrati... :)

E, a koliko treba kukovima da se vrate? Ako se uopšte vrate... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, a koliko treba kukovima da se vrate? Ako se uopšte vrate... :P

Da! Ako se uopste vrate?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos +11 <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, a koliko treba kukovima da se vrate? Ako se uopšte vrate... :P

Da! Ako se uopste vrate?! :unsure:

12 meseci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.