Višak kilograma

odgovora

Objavljeno

Ja sam pre trudnoce imala 60 kg, otisla sam sa 83 kg na porodjaj, a sada nakon bebina 4 meseca imam 6 kilograma viska. Idu kilogrami sami od sebe, bitno je samo da se ne prejedamo. Kazu - najbolje je stati kad ti je najsladje :rolleyes: .

Samo, jedna preporuka svim majkama - moj dr kaze da se kilogrami "racunaju" na dan bebinog 6.meseca - tek onda se zna koliko smo se tacno ugojile ili ne.

Tako da ne morate da brinete za vreme tih sest meseci jer hormoni jos divljaju, jos su zbunjeni, veliku ulogu ima dojenje i sl.

Samo bez nervoze i bez vage svaki dan :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre porodjaja sam imala 55kg, u trudnoci sam imala 72kg, na porodjaju sam izgubila tacno 10 kg. Sutra ce 4 meseca kako sam se porodila i sad imam 58kg, i svidja mi se ovako, na svu srecu ne bih nista da menjam :)

ja sam pre trudnoce imala 58, pre porodjaja 73 a sada, mesec ipo posle porodjaja 64....znaci 6kg viska i to sve na stomaku!!! Ali se nadam da cu kada beba bude imala 4-5 meseci doci do svoje stare kilaze...Ipak treba malo vremena da se sve stabilizuje... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoce 65 kg sto je na moju visinu od 175 cm savrseno.Na dan porodjaja 85 kg.Znaci 20 kg vise.Sada tri meseca nakon porodjaja 66 kg.Yoga je zasluzna.Toplo je preporucujem svima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoce 65 kg sto je na moju visinu od 175 cm savrseno.Na dan porodjaja 85 kg.Znaci 20 kg vise.Sada tri meseca nakon porodjaja 66 kg.Yoga je zasluzna.Toplo je preporucujem svima :D

Već duže vreme se raspitujem za jogu... Može li joga da se radi kući? Ima li kakvih filmova za početnike jer sad sa dvoje dece ne verujem da ću stići da idem a probala bih da vidim kako mi se sviđa??? Malo da se uhodam, pa ću naći vremena i da idem...Ako imaš kakvih informacija, bila bih ti zahvalna. Hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako vidim ima raznih iskustava :)

trudnocu sam startovala sa 48kg, nedelju dana pred porodjaj imala 63, mesec dana po porodjaju 54kg a sada 50. Beba siki tako da sam se istopila u kratkom roku sto je vec malo pocelo da se odrazava na kolicinu mleka.M ame ne zurite sa dijetama, cuvajte zdravlje i snagu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se za ovih 26. nedelja ugojila 10kg (?!) Ziva nisam koliko cu jos! ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj i u drugoj trudnoci sam se ugojila preko 20 kg.. I jedva skidam visak,,,, volela bih da pocne zdravije da se hranim ali je to bas nemoguceeeeeeee .. !!! Kada bih imala vremena isla bih na trcanje svako jutro i radila vezbe po pola sata dnevno,ali sta cu kad imam takvog muza koga sve mrzi da radi pa i da cuva deca na pola sata ... Ali i on bi mogao da smrsa i on ima stomak kao da je u 9mesecu... Ali njega bas briga.. Mi zene smo mnmogo osetljive na kilograme... Ne volim da drzim dijetu i da se izgladnjujem , samo bih izbacila slatkise i uvela dosta povrca i mnogooo vode ,posto voce jedem ko luda,,, Bice bolje jednog dana ,sigurno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoce sam imala 59 kg. U trudnoci, koju sam prelezala, dobila dam 11 kg i kroz nedelju dana nakon porodjaja ih izgubila. Sada moj sin ima 8 meseci, a ja 54 - 55 kg. Jos uvek sisa i za moju kilazu je dojenje + setnja cist dobitak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre trudnoce imala 60 kg, otisla sam sa 83 kg na porodjaj, a sada nakon bebina 4 meseca imam 6 kilograma viska. Idu kilogrami sami od sebe, bitno je samo da se ne prejedamo. Kazu - najbolje je stati kad ti je najsladje :rolleyes: .

Samo, jedna preporuka svim majkama - moj dr kaze da se kilogrami "racunaju" na dan bebinog 6.meseca - tek onda se zna koliko smo se tacno ugojile ili ne.

Tako da ne morate da brinete za vreme tih sest meseci jer hormoni jos divljaju, jos su zbunjeni, veliku ulogu ima dojenje i sl.

Samo bez nervoze i bez vage svaki dan :P .

ovo je interesantan podatak...nisam znalz za to! dkel imam 6 meseci da vidim na cemu sam(ukoliko se jos ne ucocam,hahahaha :lol::lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnocu usla sa 50kg i svi su mi govorili da sam prilicno mrsava <_< mada meni nije tako izgledalo!Zato sam citavu trudnocu jela sve i svasta,ali bukvalno :P .Jela sam u svako doba dana i noci,slatko i slano,zdravo i ne zdravo..... :angry: :angry: :angry: i ugojila sam se 10kg do sada.Zadovoljna sam kako izgledam jer i u devetom mogu da nosim vecinu moje stare garderobe :rolleyes: .Samo se nadam da se necu ugojiti posle porodjaja! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam ostala u drugom stanju imala sam 60kg, i ugojila sam se 17-18 kg, i to sam najvise nabacila negde od polovine sedmog meseca, a nisam jela nista preterano. I evo sad posle 11 meseci imam opet 60kg, mada sam imala periode kad sam gladovala, pa onda opet jedem malo, i sve tako ali mislim da je najbitnije izbaciti hleb i slatkise, naravno ne skroz ali svesti na minimum i to je to. Kod mene je najbolji recept jeste da kg polako spadaju,ali je najbitnije sto se posle ne vracaju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala trudna sa 60 kg...(udebljala se u trudnoći oko 17 kg)...sada imam 57 kg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ostala sam trudna sa 55 kg a ugojila se 11 kg,bila sam takoreci vitka trudnica,imala sam samo stomak.Posle carskog reza sam cula da se stomak teze skida medjutim iz mog ugla nije tako.Ako zelite da telo dovedete u red morate da vezbate,ja stalno radim trbusnjake,400 u toku dana i planiram da povecam,radim cucnjeve i ostale vezbe za jacanje tela.Pored toga stalno se mackam kremama protiv celulita,pijem zeleni caj i vodim racuna koliko jedem ali ne drzim nikakvu posebnu dijetu.Izbacila sam veceru!! Bebac mi ima 4 meseca ja imam 58 kg a stomak jos malo i mogu reci da solidno izgledam,po meni treba jos 3 kg a po mom muzu ni jedan he he!!! DA i obavezno nosite pojas posle carskog!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, pa ima ih :D

U drugom stanju ostala sa 67kg, pa smrsala na 64kg (nisam povracala, neznam zbog cega sam smrsala)

9 mesecu imala 82kg

3 meseca posle porodjaja imala sam 74kg

A, sad, nemam pojma, treba da kupim bateriju za vagu B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro da sam nasla kukaliste za kilograme. Pre trudnoce, tu negde oko 60kg, u trudnoci oko 85kg (sve u dupetu i butinama), sada 69kg (mada, skinula sam jos koji kg, ali nikako da se izmerim). Nisam znala za ovo merenje 6 meseca, garant cu da zaboravim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lillyt,necu vise da te vidim u ovoj temi.

Jesi videla sta sam za tebe napisala u IgRI misljenja???

odmah da si prestala, prelepa zeno.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OTI, samo sam tebe cekala ovde, pa kako ova tema da prodje bez nas ;)

Hvala za napisano, ali kada me budes videla, hm.... menjaces taj post :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na početku trudnoće sam imala 65kg (2 više od proseka svog), u trudnoći sam se ugojila 13kg, a posle porođaja ostala sa 5 viška - 70kg.

I danas slavim, jutros se merim, eto opet 65kg! B)

Za sada nisam još vežbala, saaamo dojenje. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam zeno imala 93 kg u devetom

23kg sam se ugojila dok sam jos merila

i tek sad silaze kilogrami..

stomak mi pada

pocela da radim vezbe pre neki dan..kupio muz steper hahahaha

ne drzim dijete.

I zadovoljna sam kako silaze...ima jos...ali polako.

Boli me bre uvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

debeli ali srecni moj je moto :D

pre prve trudnoce sam ostavila cigarete dobila 7kg nakon 5 meseci sam ostala trudna i dobila neverovatnih 30 kg sto znaci 37 da dobro ste procitale(oduvek sam znala da cu sa 100-om na porodjaj...posle porodjaja sam dugo imala 82 da bi uspela da skinem na 69(nije dovoljno ali sam mogla da prodjem)...i onda opet ostanem trudna do 9-og sam se ugojila nekih 12kg i bila sam srecna onda sam bila Georgina i nagomilalo se jos nekoliko kg...sad imam 76kg...cim prestanem da dojim bacam se na neku strogu djetu jer ne mogu vise da budem debeljuca...hocu da izgledam kao preeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam debela al imam viska..po porodjaju otislo 10 i ostalo 5 ... i od porodjaja (evo 3 mes) ni gram dole....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da nisam puno dobila tokom trudnoce,sada je skoro sve spalo,zbog dojenja,ali zatezanje mi definitivno treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sbog dojenja? Ja dojim 3 mes. i nista :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto dojim Bebu i samim tim mi sve "spada"...odvuce Bebac sve sebi :rolleyes: Jedem vise nego u trudnoci,cak i veceram,sto nikada nisam radila u trudnoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.