Višak kilograma

odgovora

Objavljeno

Krajnje je vreme da se uozbiljimo jer sutra je ponedeljak! :lol: Nije prvi u mesecu, ali nema veze. Jel krecemo sa dijetama, vezbama, nejedenjem slatkisa ... od sutra? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, Boga mi, ne! Sad sam pojela 3 tolumbe pa idem tek da veceram:-)

A, vama, zelim da krenete stvarno od sutra, ali polako. Pocnite da jedete male kolicine i cesce. Nadam se da i one koje ne doje piju dosta vode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krajnje je vreme da se uozbiljimo jer sutra je ponedeljak! :lol: Nije prvi u mesecu, ali nema veze. Jel krecemo sa dijetama, vezbama, nejedenjem slatkisa ... od sutra? :)

ne ne ne ja cu biti dosledna sebi kao i uvek, ja cu od prvog :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima

Ja sam startovala sa 64kg što je malo više nego poželjno. Na porođaju sam imala 80kg, a nakon porođaja 74kg. Za 7 meseci spale su jos 4 kile. Sada nakon 10 i po meseci od porođaja imam 70kg (neravan pod ;) i nikako neće dole.

Ali na svu sreću znam provereno na sebi način kako da ih se oslobodim. Mali je prestao da sisa tako da već mogu da počnem. Moram da vam napomenem da sam u ovaj poduhvat krenula ne iz želje da se rešim viška kilograma već zbog svog stanja, insulinske rezistencije. Veoma kratko o tome da bi vam bilo jasnije, to stanje uzrokovalo je kod mene policistične jajnike i višak muških hormona, a to je uzrokovalo neplodnost. Kako smo tada dečko i ja poželeli bebu, bila sam zatečena dijagnozom. Međutim, zahvaljujući stručnosti moje dugogodišnje doktorice ja sam srećna majka. Pila sam neke lekove, ali je ishrana bila bitnija.

Dakle... Slatko nikako, ali sam ja morala bar ponekad i to u toku dana. Izbegavala sam testa i sve od testa. Hleb sam jedino jela u vidu sendviča i to nikako beli. Kupili smo čak i mini-pekaru, pa smo sami pekli hleb. Prvog meseca sam oslabila svega 200gr, ali kako se telo navikavalo na smanjene količine ugljenih hidrata počelo je troši zalihe. Tako da sam sledećeg meseca oslabila ceo kilogram, narednog 2,5kg. Sve je to lepo, rekla sam sebi i još stvarno deluje, međutim nisam želela da izgubim puno kilograma, pa sam počela jesti više hleba. Treba biti disciplinovan i biće rezultata.

Nadam se da će nekome ovo pomoći. Srećno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima

Ja sam startovala sa 64kg što je malo više nego poželjno. Na porođaju sam imala 80kg, a nakon porođaja 74kg. Za 7 meseci spale su jos 4 kile. Sada nakon 10 i po meseci od porođaja imam 70kg (neravan pod ;) i nikako neće dole.

Ali na svu sreću znam provereno na sebi način kako da ih se oslobodim. Mali je prestao da sisa tako da već mogu da počnem. Moram da vam napomenem da sam u ovaj poduhvat krenula ne iz želje da se rešim viška kilograma već zbog svog stanja, insulinske rezistencije. Veoma kratko o tome da bi vam bilo jasnije, to stanje uzrokovalo je kod mene policistične jajnike i višak muških hormona, a to je uzrokovalo neplodnost. Kako smo tada dečko i ja poželeli bebu, bila sam zatečena dijagnozom. Međutim, zahvaljujući stručnosti moje dugogodišnje doktorice ja sam srećna majka. Pila sam neke lekove, ali je ishrana bila bitnija.

Dakle... Slatko nikako, ali sam ja morala bar ponekad i to u toku dana. Izbegavala sam testa i sve od testa. Hleb sam jedino jela u vidu sendviča i to nikako beli. Kupili smo čak i mini-pekaru, pa smo sami pekli hleb. Prvog meseca sam oslabila svega 200gr, ali kako se telo navikavalo na smanjene količine ugljenih hidrata počelo je troši zalihe. Tako da sam sledećeg meseca oslabila ceo kilogram, narednog 2,5kg. Sve je to lepo, rekla sam sebi i još stvarno deluje, međutim nisam želela da izgubim puno kilograma, pa sam počela jesti više hleba. Treba biti disciplinovan i biće rezultata.

Nadam se da će nekome ovo pomoći. Srećno! :)

naravno da hoce...:) hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kilogrami me neceju ma da ponekada bi volela da sam malo krupnjija a onda kada vidim devojke koje nisu radjale kako izgledaju i da imamo neku falinku na svoje telo treba da budemo presrecne ipak smo rodile,moja jedina falinka je par malih stijica na butinama jer jedino se tu nisam mazala zato se sada mazem kremom za povlacenje i pomaze,mada one nisu primetne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zatrudnela sa 62kg (visoka sam 174) a na dan porodjaja imala 72kg! Iz porodilista sam izasla sa 64 i onda pocela da ih dodajem plaseci se da mi mleka ne nestane! Nakon dojenja oscilovala sam 4-5kg gore-dole i sad sam na 68 sto me nimalo ne raduje, ali vezbam i trudim se to istopiti. S druge strane ne ocekujem da toliko odu dole kilogrami koliko centimetri (zbog misicne mase) pa idem skoro na merenje da vidim sta sam poslednja 3 meseca radila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoca mi je bila rizicna tako da sam uglavnom lezala i mirovala. Ugojila sam se oko 24kg. Otisla sa 90kg na porodjaj a pocela sa 66kg...Na porodjaju je otislo 10kg...A od tad vucem polaaaaako. Sada imam 74kg...i 10-ak kg viska od idelane. Trudim se da pazim sta jedem, odvajam hranu, ne jedem posle 18h, nalivam se vodom...e sad jedino mi fali fizicke aktivnosti. Ova hladnoca me ubija. Pre sam trcala pa sada cekam lepo vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nema veze debeli ljudi su plemeniti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kile,to mi je bila najbolnija tema kada sam saznala da sam trudna.Svi su mislili da ću imati sto kila jer sam sklona gojenju.Jesam se dosta ugojila,20kg,ali sada mesec dana nakon porođaja još 3kg viška.Ja sam zadovoljna.Farmerice još uvek ne mogu da zakopčam,ali računam kad se sve vrati na svoje mesto,moći ću i to.Moj savet nemojte se mnogo opterećivati i svaki čas stajati na vagu,i naravno jedite češće a manje obroke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kile,to mi je bila najbolnija tema kada sam saznala da sam trudna.Svi su mislili da ću imati sto kila jer sam sklona gojenju.Jesam se dosta ugojila,20kg,ali sada mesec dana nakon porođaja još 3kg viška.Ja sam zadovoljna.Farmerice još uvek ne mogu da zakopčam,ali računam kad se sve vrati na svoje mesto,moći ću i to.Moj savet nemojte se mnogo opterećivati i svaki čas stajati na vagu,i naravno jedite češće a manje obroke.

ja moje farmerke ne mogu preko kukova:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ali sam malopre smazala pirosku sa sirom :rolleyes: i ne mogu vise da se opterecujem sa kilogramima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ali sam malopre smazala pirosku sa sirom :rolleyes: i ne mogu vise da se opterecujem sa kilogramima.

smazi jos jednu pa neces moci ni preko kolena :rolleyes:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

smazi jos jednu pa neces moci ni preko kolena :rolleyes:;)

A neeee.... tu saljem tebi brzom postom :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A neeee.... tu saljem tebi brzom postom :D:lol:

preko Topole molim :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naredjenje izvrsenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u trudnoci ugojila 18 kg, visoka sam 178 pa je to rasporedjeno na sve strane, sada posle 9 meseci ulazim u svoju staru garderobu, jos uvek dojim mada planiram dijetu kada malisa prestane da sisa. Trenutno se dobro osecam u svojoj kozi, jedino me nervira sto sam ruke ojacala kako Vule voli da se nosi pa su mi kosulje u rukavu tesne :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u trudnoci ugojila 25kg,rekla bih previse,i to me muz tovio da bih bila "zdrava" i da hranim bebu..kao...posle porodjaja sam izgubila oko 10 kg,sto je po mom proracunu malo,ali posto dojim ne opterecujem se previse zbog toga,jedino sto me sad pomalo baca u depresiju jeste isti muz koji mi nagovestava te kile vise koje imam,porodila sam se pre 3 ipo meseci i mislim da cu ipak vremenom povratiti svoju formu,a kada,to nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf koja tema :) ja sam u Julu pocela bila neku dijetu, imala sam 105kg UZAS znam :unsure: i resila sam se ili sad ili nikad :) jela sam manje, bavila se malo sportom i smrsala sam do oktobra 15kg. Iako sam imala 90kg osecala sam se ipak super i motivisana da idem dalje :) medjutim ostanem trudna...8 godina u vezi a 6 godina u braku! Sada sam u 6om mesecu i merim 97kg. Bas me strah kako cu proci, ma da veoma pazim kako i sta jedem. Ponekad moram da prekrsim pravila :lol: jer mi se jede bre :) ali uglavnom gledam da ne preteram...videcemo dalje...bas cu vam javiti kako je bilo...pozzz

xi xi xi moja kategorija, al sta da se radi, ja sam se za sada ugojila 2-3 kg inace sam u 20-oj nedelji, plasim se da se do kraja ne ugojim previse posto sam i ovako chvarak, ali sve se tesim krece lepo vreme bice setnje pa necu puno... i ja isto pazim sta jedem jer nema mi druge bicu kao slonica Mica ako nastavim da jedem koliko bi mi oci zelele, ali napravim i ja neki izlet sa nekim poslasticama sta cu zivo sam bice...

pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage sapatnice, u potpunosti vas razumem...

Ostala sam u drugom stanju sa 60kg (58 je moja idealna kilaža). U porodilište sam otišla sa 72, iz porodilišta izašla sa 65kg. U trudnoći sam pazila šta jedem, kad jedem koliko jedem... Nisam znala da mogu biti tako disciplinovana. Eh, da sam tako vodila računa i van trudniće gde bi mi kraj bio :) Pritom imala sam rizičnu trudnoću, mirovanje i ostalo...

Posle nekih 6 meseci ja skinem 1kg, kažem sebi SUPER, polako ali sigurno... E, a onda nakon 3 meseca ostanem u drugom stanju. Sad znači krenula sa 64, evo me u osmom i imam 73... Kao da sam ušla u začaran krug :( Ruku na srce, ne pazim šta jedem.

Šta da radim kad vooooliiim da jedem!!!! Sad kažem sebi, uživaj dok se ne porodiš pa ćeš posle o tome da razmišljaš... A do tada KRKANJAC :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pazila sta i koliko jedem u trudnoci pa mi se sada to obija o glavu. U stvari, mene ubija sto sam ceo dan sa LEnom,jurcam na sve strane i ne jedem pa tek kada ona uvece zaspi ja se opustim i onda krece zurka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e i ja sam tako sa mojom starijom cerkom... pri svakom njenom obroku nesto ostane.. pa znate onu staru DA SE NE BACI.. i tako.

to me sada ceka i sa malom pa ce biti x2... :(

lele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda bi smrsala kad bi me ti nadgledala :unsure: ovako ja sama ....no no jos mi nude razna Ukusna jela :blink::lol:

Skupa sam ja .. ne znam da li bi mogla da me platis :P .. a da bi smrsala.. to ti garantujem... svi ljudi su rado saradjivali i dolazili na moje casove pre nego sto sam zatrudnela , jer sam ih "ubila" od vezbi .. a ljudi valjda to vole ;):rolleyes: ...

Nije inace tesko ne ugojiti se previse.. samo treba samokontrola.. jer ne jedemo za dvoje ljudi ( kao sto to mnogi tvrde ), vec treba jesti kvalitetnije i samo za "jednu jabuku" vise nego inace..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zapocela trudnocu sa 104 (uzas!), a sad u sedmom mesecu imam 107 (svaka cast!).

Imala sam hormonske poremecaje, koji se normalizuju u trudnoci, pa hvala bogu napokon se ne gojim, samo tiba raste raste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da cu posle porodjaja i dojenja biti mnogo zgodnija nego pre trudnoce.

Zapravo, vec jesam, ako ne gledamo stomak, svi se prosto uzasavaju kako sam smrsala, a bila debela i sad trudna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.