Solarijum u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Cao svima,

ja sam trenutno u 15.nedelji i zelim da idem malo u solarijum ali nisam sigurno dali je to dobro za bebu?! Dali moze neko da mi pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam veliki protivnik solarijuma inace a narocito u trudnoci...

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Solarijum

Sunčanje u solarijumu u trudnoći nije preporučljivo i treba ga izbegavati posebno u prva tri meseca trudnoće. U solarijumu dolazi do zagrevanja tela, a povišena temperatura je jedan od faktora koji mogu dovesti do embrionalnih grešaka. Iz istog razloga se ne preporučuje ni dugotrajno sunčanje na suncu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NI SLUCAJNO!!! Kakav solarijum u trudnoci, to lucenje je stetno. Mani se toga, izadji na sunce pa ces dobiti boju ali ni sa tim ne preteruj bas. Trudnice su lepe pa su lepe, ne treba ti to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam bila u istoj dilemi,pa sam poslusala razum...DEFINITIVNO NE!nema tu 1. 2. ili 3. trimestar...ne valja ni u jednom.nikako ne treba da se pregrevas,drugo koza brze gori kad si trudna jer si puna hormona,a promene koje se odgadjaju usled tog zracenja se odvijaju na molekularnom nivou i uticu na bebu.stvaraju se slobodni radikali koji su stetni. osunacj se prirodno i to u satima kad je sunce najslabije ujutru do 10-11 i popodne posle 17...mozes da budes lepa i bez tena!!! veruj mi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Solarijum se ne preporučuje ni zdravim osobama, a kamoli trudnicama...

E ovo i ja mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SOLARIJUM!!! u trudnoci , NI SLUCAJNO.

Ko to vodi racuna o pravovremenoj zamjeni filtera i odrzavanju solarijuma? Niko.

Odrzavanje solarijuma je skupo i zato ga prekrizite u trudnoci a dobro razmislite i inace (kada niste u drugom stanju)da li da ga upotrebljavate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.