S.O.S.

odgovora

Objavljeno

Devojke, imam problem, napukao mi je vodenjak. Lekari kazu da nije opasno i da ne mora porodjaj, moze da saceka bar jos tri nedelje. Samo moram da lezim. Niko konkretno da mi kaze da li je to opasno za bebu ili ne. Moja doktorka dolazi tek sutra, a ja sizim od subote. Sada nemam nikakve bolove, a ovde m samo udju u sobu pitaju kako sam i produze. Da li je neka od vas imala slican problem?

Meni je napukao vodenjak u 36 nedelji, na uz je bilo dovoljno plodove vode, ali kako je trajalo tri dana, nisu hteli da čekaju pa su mi prvo davali stimulans da izazovu porođaj ali kako nije baš delovalo uradili su mi carski rez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje....ja imam problem sa sekretom od 5.meseca... Dr.mi je dala jedne vaginalete koje sam stavljala 12 dana,posle toga mi se nije ništa poboljšalo.... Sad mi je opet dala Fluomizin da stavljam 6 dana...mada koliko vidim ni one mi ništa ne pomažu.... Rekla mi je da je to normalno u trudnoći što ja i znam ali me ubija.... Nerazdvojna sam sa higijenskim ulošcima od kojih ludim... Da li je neko imao skoro celu trudnoću pojačan sekret koji nije mogao da izleči....?!

Inače,nikada nisam pre trudnoće imala problem sa tim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala problema sa sekretom u prvoj trudnoci i jedini spas su mi bile MACMIROR (valjda ga napisah kako treba) vaginalete.Sekret nestao drugi dan :blink: ali sam nastavila da koristim jos tri dana i vise ni p od problema.

Nakon porodjaja sam opet imala malo problema sa istim i naravno odmah sam se uhvatila za ove vaginalete i prica se ponovila,nakon dva stavljanja sve je proslo.

Malo su skuplje (oko 800 din) ali vrede svaku paru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala problema sa sekretom u prvoj trudnoci i jedini spas su mi bile MACMIROR (valjda ga napisah kako treba) vaginalete.Sekret nestao drugi dan :blink: ali sam nastavila da koristim jos tri dana i vise ni p od problema.

Nakon porodjaja sam opet imala malo problema sa istim i naravno odmah sam se uhvatila za ove vaginalete i prica se ponovila,nakon dva stavljanja sve je proslo.

Malo su skuplje (oko 800 din) ali vrede svaku paru.

To su draga te vaginalete koje sam ja koristila svih 12 dana koliko ih i ima u kutiji ali nije ništa vredelo...čak sam mislila da mi se samo pojačao posle njih... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje....ja imam problem sa sekretom od 5.meseca... Dr.mi je dala jedne vaginalete koje sam stavljala 12 dana,posle toga mi se nije ništa poboljšalo.... Sad mi je opet dala Fluomizin da stavljam 6 dana...mada koliko vidim ni one mi ništa ne pomažu.... Rekla mi je da je to normalno u trudnoći što ja i znam ali me ubija.... Nerazdvojna sam sa higijenskim ulošcima od kojih ludim... Da li je neko imao skoro celu trudnoću pojačan sekret koji nije mogao da izleči....?!

Inače,nikada nisam pre trudnoće imala problem sa tim..

Mozda te i ti ulosci jos vise iritiraju, zato bih ja napravila pauzu sa njima. A jel' ti obilan sekret ili normalan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala obilan sekret da je nekad znalo da ga baš osetim kao da pi... Hvala bogu svaki nalaz mi je bio čist i uredan tako da je to kod mene bilo "normalno". Inače je i meni na samom početku trudnoće dala da koristim MACMIROR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda te i ti ulosci jos vise iritiraju, zato bih ja napravila pauzu sa njima. A jel' ti obilan sekret ili normalan?

Da je normalan ne bih se ni žalila nego je baš obilan,baš kao što AnaN kaže... ma kakvi da prestanem sa ulošcima,morala bih donji veš da menjam 10 puta dnevno... Koristim one higijenske,vatu samo u mrežici,ne verujem da mogu da iritiraju... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super kada možeš da istripiš uložak. Meni je to vremenom prolazilo pa se vraćalo tako da sam taj "jači" intezitet imala dva puta. Iskreno nema nikakav miris samo je neprijatan osećaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj gino-daktanol ja sam koristila u 4m trudnoce i bas mi je pomoglo.Potpuno je bezazlen i ja ga uvek imam u kuci radi sigurnosti.Ali opet najbolje da dr dobro pojasnis problem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je normalan ne bih se ni žalila nego je baš obilan,baš kao što AnaN kaže... ma kakvi da prestanem sa ulošcima,morala bih donji veš da menjam 10 puta dnevno... Koristim one higijenske,vatu samo u mrežici,ne verujem da mogu da iritiraju... :unsure:

Ja sam mislila da koristis one dnevne uloske.Ali ako su oni sa mrezicom to je ok.

A da ti nemas glljivice kojim slucajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti uvek preporucila Canesten za jednu noc, to sam ja bar u trudnoci koristila kad sam dobila gljivice i to dva puta. Ali naravno samo da se proveri od cega toliko sekret da ti moras uloske da nosis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super kada možeš da istripiš uložak. Meni je to vremenom prolazilo pa se vraćalo tako da sam taj "jači" intezitet imala dva puta. Iskreno nema nikakav miris samo je neprijatan osećaj

Moram,lakše mi je to nego da se svaki čas presvlačim... :angry:

Baš tako,užasno neprijatan osećaj,kao kad dobiješ,samo što nije krv... Ne baš u tim količinama ali za ova 2 meseca mi se smučilo a kad vidim da se nije ništa poboljšalo i pomislim da moram još 2 meseca,nije mi dobro... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti uvek preporucila Canesten za jednu noc, to sam ja bar u trudnoci koristila kad sam dobila gljivice i to dva puta. Ali naravno samo da se proveri od cega toliko sekret da ti moras uloske da nosis.

Da li to mogu na svoju ruku da koristim?! Ne znam stvarno više šta mi je...kao je sve u redu,mada imam dosta bakterija u mokraći pa kažu da hoće i zbog toga... I urinokulturu sam radila,i tu je sve ok... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li to mogu na svoju ruku da koristim?! Ne znam stvarno više šta mi je...kao je sve u redu,mada imam dosta bakterija u mokraći pa kažu da hoće i zbog toga... I urinokulturu sam radila,i tu je sve ok... :unsure:

Pa ovako sme na svoju ruku, ali nisam sigurna u trudnoci da li sme. Bolje da pitas dr.

I ja sam imala dosta bakterija u trudnoci, ali ne mogu da se setim da li sam imala tako obilan sekret. Najbolje da ti dr kaze sta da radis? Spomeni Canesten i mogucnost imanja gljivica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovako sme na svoju ruku, ali nisam sigurna u trudnoci da li sme. Bolje da pitas dr.

I ja sam imala dosta bakterija u trudnoci, ali ne mogu da se setim da li sam imala tako obilan sekret. Najbolje da ti dr kaze sta da radis? Spomeni Canesten i mogucnost imanja gljivica.

Moram je pitati ali sledeća kontrola mi je tek krajem marta,do tad ću izludeti,zato te i pitam može li na svoju ruku pa da kupim odmah... Ali neka,videću već nešto... Vrlo moguće da su gljivice... :unsure: Hvala u svakom slučaju.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage dame, imam jedno pitanje: u 17 nedelji sam, i pre dva dana mi je pocelo curkati iz dojke, nisam sigurna da je to normalno ovako rano, iscedak je vise proziran nego beo.. :blink: Interesuje me da li je neko imao ovakvo iskustvo i da li je to u redu, da li ce trajati do porodjaja? Hvala unapred na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage dame, imam jedno pitanje: u 17 nedelji sam, i pre dva dana mi je pocelo curkati iz dojke, nisam sigurna da je to normalno ovako rano, iscedak je vise proziran nego beo.. :blink: Interesuje me da li je neko imao ovakvo iskustvo i da li je to u redu, da li ce trajati do porodjaja? Hvala unapred na odgovoru.

Dacimirka,sve je to ok...samo hormoni odradjuju svoje...mojoj prijateljici se ista stvar desavala tokom citave trudnoce i sve je ok!Uzivaj i dobrodosla nam! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste rano, ali nije zabrinjavajuće...sve je to normalna pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa devojkama. Ništa se ti ne brini. Sve je to ok. Hormoni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala bam puno, pao mi je kamen sa srca :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene ne znam jel ovo za sos ali me boli, naime imala sam pirsing u pupku koji sam isti dan kad sam test uradila izvadila van, imam ga nekih sigurno 7 god ako ne i vise, uvek mi je koza nekako cudna bila i rupica je bila jako mala, cak ni svaki pirsig nije mogao da prodje koliko je uza bila sa viskom kozice unutra, ali nikad niti jedan problem nisam imala, kad mi je stomak malo poceo da raste oko 4.mes iz te rupice je kao izaso gnoj ali cvrst onako malcice posle tusiranja kao krmelj odprilike i ostalo je bilo super....sad me tako boli tj od kad sam u cetvrtak bila kod dr. i ona onim od uz preko toga trljala, i sad je postalo plavo ili ljubicasto cudno i tu gde je rupa prilicno tvrdo... uglavnom osetim da je tu i boli, morama reci da mi stomak u poslednju nedelju dve bas raste...jel neko imao slicnih tegoba, da mazem necem nisam pametna...jos vikend apoteke ne rade, u dezurnim samo izdaju recept...uzas, ona kad me tu sutne boli bas

Da sam na tvom mestu, u ponedeljak bih odmah lekaru. Ipak je to osetljivo mesto pogotovo u trudnoci. Verovatno zbog rasta stomaka i rastezanja tog mesta ti se to desava. Mozda je nadrazila ''ranu'' prilikom pregleda UZ? Ipak, proveri pa nam javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hocu legendo...sad me svrbi sve stomak se bas siri koliko vidm...ali icu kod dr.ako ne prodje jer konstantno ja to mesto nekako osecam svrbi me sad bas...mozda i sutra ima dezurni neki valjda...

Možda su ti ga nekako inficirali, ako imaš br. telefona pozovi dr. i sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice a zar ti nije rana zarasla do sad? Ja ne znam nista oko pirsinga na pupku ,kako se tretiraju infekcije ili bilo sta, ali mozda da alkoholom malo cistis ranu dok ne odes kod dr da vidi sta ti je.

Mozda te pupak boli, jer se stomak siri ili slicno, a ne od toga, ali ipak proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene ne znam jel ovo za sos ali me boli, naime imala sam pirsing u pupku koji sam isti dan kad sam test uradila izvadila van, imam ga nekih sigurno 7 god ako ne i vise, uvek mi je koza nekako cudna bila i rupica je bila jako mala, cak ni svaki pirsig nije mogao da prodje koliko je uza bila sa viskom kozice unutra, ali nikad niti jedan problem nisam imala, kad mi je stomak malo poceo da raste oko 4.mes iz te rupice je kao izaso gnoj ali cvrst onako malcice posle tusiranja kao krmelj odprilike i ostalo je bilo super....sad me tako boli tj od kad sam u cetvrtak bila kod dr. i ona onim od uz preko toga trljala, i sad je postalo plavo ili ljubicasto cudno i tu gde je rupa prilicno tvrdo... uglavnom osetim da je tu i boli, morama reci da mi stomak u poslednju nedelju dve bas raste...jel neko imao slicnih tegoba, da mazem necem nisam pametna...jos vikend apoteke ne rade, u dezurnim samo izdaju recept...uzas, ona kad me tu sutne boli bas

Uh bre bas je nezgodno,a moda bi cak mogla i da pozoves HALO BEBU da pitas cime bi mogla da tretiras ranu do ponedeljka dok ne odes kod lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice isperi 3% hidrogenom,ublazice bol sigurno,a nece skoditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.