S.O.S.

odgovora

Objavljeno

A da uradis jos jednom gvozdje u nekoj drugoj lab.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusacu da urdim u drugoj lab,ali pre svega cu ovih dana kod mog dr da vidim sta on kaze. Bas me je to zabrinulo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, meni je taj rezultat cudan. Imas li ti bilo kakve smetanje koje ukazuju na visak ili manjak gvozdja? bilo kakve simptome?

Hajde kad vidis sa dr. javi. Bas me interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne uzimam nista dodatno od lekova. Ovde je gornja granica 30,a meni je u prosloj trudnoci bilo na gornjoj granici svo vreme,ali sada 40,a kad sam uzela da googlam... :o

a jel' ti inace visoko gvozdje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, meni je taj rezultat cudan. Imas li ti bilo kakve smetanje koje ukazuju na visak ili manjak gvozdja? bilo kakve simptome?

Hajde kad vidis sa dr. javi. Bas me interesuje.

Ma nemam nikakve smetnje sem zatvora od kog pate sve trudnjace. Javljam sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel' ti inace visoko gvozdje?

Ne. Ali mi je u prosloj trudnoci bilo 30,sto je i gornja granica. Jedva cekam da odem do lekara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno sam 28 nedelja trudnoce i sinoc me je probudio intezivan, konstantan i jak bol u donjem delu stomaka, negde u predelu levog jajnika. Bol se siri na kuk i na levu nogu sve do kolena, Ne mogu da se okrenem na desnu stranu, jer kad pokusam da legnem na taj bok bude jos mnoooogo gore, ni levi mi ne odgovara. Bolovi su manjeg inteziteta kad leziim na ledjima, pridignuta i povijenih nogu. U mestu gde zivim ne postoji dezurni ginekolog ni uz, a doktor kod koga vodim trudnocu radi tek od 4 poslepodne, Napominjem da je bebac sve vreme jako aktivan i non stop se pomera. Da li neko ima slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 17. nedelje sam patila povremeno od takvih bolova koje opisujes. Periodicno.Bebac je bio aktivan sve vreme i bolovi su bili nekad nepodnosljivi. Od svog dr. sam dobijala klasicna objasnjenja: siri se karlica, beba pritisla ovj organ, onaj zivac, materica se naglo povecava itd. Inace sam imala trudnocu bez i jednog problema.

Pokusaj sebi da nadjes polozaj koji ti odgovara.Mislim da nema razloga da se bojis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 17. nedelje sam patila povremeno od takvih bolova koje opisujes. Periodicno.Bebac je bio aktivan sve vreme i bolovi su bili nekad nepodnosljivi. Od svog dr. sam dobijala klasicna objasnjenja: siri se karlica, beba pritisla ovj organ, onaj zivac, materica se naglo povecava itd. Inace sam imala trudnocu bez i jednog problema.

Pokusaj sebi da nadjes polozaj koji ti odgovara.Mislim da nema razloga da se bojis.

Hvala ti puno na odgovoru, ti si izgleda moj dezurni dr :wub: ! vise sam se zabrinula za malog, da li njega nesto muci cim je bio tako nemiran,

Mozda je sad glupo to reci, ali i ja sam dosad imala trudnocu bez problema. Normalne stvari koje me nisu uznemiravale, ali za ovo sam se vec zapitala. Imala sam povremeno bolove koji su daleko slabijeg inteziteta i koje sam prepisivala sirenju materice. Inace na levom jajniku sam imala endometrioznu cistu koja je otklonjena u maju ove godine, moguce da je on zbog toga daleko osetljiviji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, verovatno ti je zbog toga ta strana osetljivija. ;)

Bebac je nemiran jer ima dobar dotok kiseonika kroz pupcanu vrpcu, sto je jako dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na odgovoru, ti si izgleda moj dezurni dr :wub: ! vise sam se zabrinula za malog, da li njega nesto muci cim je bio tako nemiran,

Mozda je sad glupo to reci, ali i ja sam dosad imala trudnocu bez problema. Normalne stvari koje me nisu uznemiravale, ali za ovo sam se vec zapitala. Imala sam povremeno bolove koji su daleko slabijeg inteziteta i koje sam prepisivala sirenju materice. Inace na levom jajniku sam imala endometrioznu cistu koja je otklonjena u maju ove godine, moguce da je on zbog toga daleko osetljiviji

Yelana ti je vec rekla da je to

normalno....u prvoj trudnoci mi je beba pritisla neki zivac tako da mi je desna noga maltene bila oduzeta kad bi stala na nju umirala sam od bola....trajalo je to nekih 48sati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelana ti je vec rekla da je to

normalno....u prvoj trudnoci mi je beba pritisla neki zivac tako da mi je desna noga maltene bila oduzeta kad bi stala na nju umirala sam od bola....trajalo je to nekih 48sati....

Takice, ti trecu bebicu cekas, cestitam!!!

Jos uvek me boli, mada malo manje, kad hodam pogorsam, tako da danas u krevetb bezobzira na ovako lep dan.

Sobzirom da mi je ipak bolje, nemam krvarenje pu pu pu..., i druge probleme, da onda ne putujuem do mog dr-a? Treba mi sat do tamo i sat nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba da ides kod dr. za to. Odmaraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takice, ti trecu bebicu cekas, cestitam!!!

Jos uvek me boli, mada malo manje, kad hodam pogorsam, tako da danas u krevetb bezobzira na ovako lep dan.

Sobzirom da mi je ipak bolje, nemam krvarenje pu pu pu..., i druge probleme, da onda ne putujuem do mog dr-a? Treba mi sat do tamo i sat nazad.

Hvala draga....e tako je meni bilo kad stanem uzas,a kad lezim boli,ali puno manje....ne moras kod doktora pogotovo sto ti je tako daleko,dzabe bi se maltretirala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej devojke

Evo da se javim. Bila sam kod mog dr i on kaze da nema razloga za brigu i da su ti variteti potpuno normalni i tolerantni u trudnoci sto se tice Fe. Kad sam mu rekla da googlam par dana i da sam sebi postavila mnogo dijagnoza on se slatko ismejao i rekao da ga sledeci put zovem ako mi nesto nije jasno :lol: . Pao mi je kamen sa srca. Inace,povisen mi je i holesterol i trigliceridi pa dam ja odlucila da podjem kod nutricioniste tamo kod njih u bolnici na sta mi je on rekao da palim kuci i da ne izmisljam vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej devojke

Evo da se javim. Bila sam kod mog dr i on kaze da nema razloga za brigu i da su ti variteti potpuno normalni i tolerantni u trudnoci sto se tice Fe. Kad sam mu rekla da googlam par dana i da sam sebi postavila mnogo dijagnoza on se slatko ismejao i rekao da ga sledeci put zovem ako mi nesto nije jasno :lol: . Pao mi je kamen sa srca. Inace,povisen mi je i holesterol i trigliceridi pa dam ja odlucila da podjem kod nutricioniste tamo kod njih u bolnici na sta mi je on rekao da palim kuci i da ne izmisljam vise.

Za holesterol grickaj semenke lana ujutro pre doručka :)

Za trigliceride je dobro da uzimaš projino brašno, isto ujutro...

Super što je sve ok, ali vodi računa da ti vrednosti ne odu previsoko/prenisko... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej devojke

Evo da se javim. Bila sam kod mog dr i on kaze da nema razloga za brigu i da su ti variteti potpuno normalni i tolerantni u trudnoci sto se tice Fe. Kad sam mu rekla da googlam par dana i da sam sebi postavila mnogo dijagnoza on se slatko ismejao i rekao da ga sledeci put zovem ako mi nesto nije jasno :lol: . Pao mi je kamen sa srca. Inace,povisen mi je i holesterol i trigliceridi pa dam ja odlucila da podjem kod nutricioniste tamo kod njih u bolnici na sta mi je on rekao da palim kuci i da ne izmisljam vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta se desilo? Isti post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Holesterol i trigliceridi su cesto u trudnoci povecani,a urea i kreatinin smanjeni.To je normalan rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej devojke

Evo da se javim. Bila sam kod mog dr i on kaze da nema razloga za brigu i da su ti variteti potpuno normalni i tolerantni u trudnoci sto se tice Fe. Kad sam mu rekla da googlam par dana i da sam sebi postavila mnogo dijagnoza on se slatko ismejao i rekao da ga sledeci put zovem ako mi nesto nije jasno :lol: . Pao mi je kamen sa srca. Inace,povisen mi je i holesterol i trigliceridi pa dam ja odlucila da podjem kod nutricioniste tamo kod njih u bolnici na sta mi je on rekao da palim kuci i da ne izmisljam vise.

super. ma ne treba googlati, moj dr to zove google sindrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obolela sam od google sindroma :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obolela sam od google sindroma :lol:

Lezacemo zajedno na odeljenu :D :D :D Ja sa googla kuvam , lecim , citam, pisem , ucim , gledam , slusam... googlmanisem se opasno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lezacemo zajedno na odeljenu :D :D :D Ja sa googla kuvam , lecim , citam, pisem , ucim , gledam , slusam... googlmanisem se opasno :D

Cek da se porodim e onda ce me i moji ukucani poslati na lecenje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke,imam problem ako neka moze da mi malo razjasni.Danas sam radila ultrazvuk,anamnesticka starost trudnoce je 8 nedelja i 5 dana,dok prema ultrazvuku 6 nedelja i 5 dana.Srcana radnja se jos uvek ne vidi,sto me je jako zabrinulo. :( Doktor mi zakazao ultrazvuk za nedelju dana kaze da to je zadnji rok kada bi trebala da se pojavi,mada je trudnoca napredovala od proslog puta do sada,nije mi jasno, a srcane radnje nema jos uvek :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke,imam problem ako neka moze da mi malo razjasni.Danas sam radila ultrazvuk,anamnesticka starost trudnoce je 8 nedelja i 5 dana,dok prema ultrazvuku 6 nedelja i 5 dana.Srcana radnja se jos uvek ne vidi,sto me je jako zabrinulo. :( Doktor mi zakazao ultrazvuk za nedelju dana kaze da to je zadnji rok kada bi trebala da se pojavi,mada je trudnoca napredovala od proslog puta do sada,nije mi jasno, a srcane radnje nema jos uvek :(

Kada sam otisla prvi put na UZ, nije se culo srce i rekao miu je da dodjem za 10 dana Tih 10 dana su bili najgori u mom zivotu. Nakon 10 dana sam otisla i srce se culo :D Sreca nevidjena! A nikada mi na UZ-u i po menstruaciji nije bila ista starost trudnoce. Cakmi ni na UZ-u kod razlicitih lekara nije bila ista starost trudnoce, ako me razumes. Koliko se cak puta desilo da odem kod mog lekara i on mi kaze npr. sada si 20. nedelja. Kadsa odem posle 8 nedelja, on mi kaze, sada si 26. nedelja. Tako da, ne znaju oni to tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.