S.O.S.

odgovora

Objavljeno

Hej devojke ima li koja sindrom nemirnih nogu? Joj mene ubija kad legnem da spava.

Meni je magnezijum bio spas i u trudnoci veoma pozeljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke. Pokusacu sa magnezijumom. Inace sam 6 mesec trudnoce. U prethodne 2 sam imala isto ali kasnije,mozda u 8,9 mesecu. Nekada mi pomogne kada ustanem i prosetam a nekada me totalno izludi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage mame,trudnice :-) Ja sam u 25.nedelji trudnoce,pre par dana mi je doktorka rekla da su mi se pojavili kondilomi.Nije mi predlozila nikakvu terapiju,samo da ih pratimo.Da li je neka od vas imala slican problem?Prva mi je trudnoca i naravno nije mi svejedno.Svaki savet je dobro dosao.Hvala unapred. :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage mame,trudnice :-) Ja sam u 25.nedelji trudnoce,pre par dana mi je doktorka rekla da su mi se pojavili kondilomi.Nije mi predlozila nikakvu terapiju,samo da ih pratimo.Da li je neka od vas imala slican problem?Prva mi je trudnoca i naravno nije mi svejedno.Svaki savet je dobro dosao.Hvala unapred. :-*

Evo tema... :rolleyes:KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage mame,trudnice :-) Ja sam u 25.nedelji trudnoce,pre par dana mi je doktorka rekla da su mi se pojavili kondilomi.Nije mi predlozila nikakvu terapiju,samo da ih pratimo.Da li je neka od vas imala slican problem?Prva mi je trudnoca i naravno nije mi svejedno.Svaki savet je dobro dosao.Hvala unapred. :-*

To nije nista, ali mislim da je tu onda obavezan CR jer se beb moze zaraziti. ali to ce ti objsniti sve tvoj dr a i imas temu vec o tome koju ti je Neuhvatljiva postavila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno,idem u ponedeljak kod druge dr.pa cu videti sta ce mi ona reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki dan sam pisala u temi zenske price da mi je sestra javila da je trudna!Sad smo se cule i rekla mi je da je od juce pocela da krvari,zvala je dr,narucio je danas u pola 4.Pretpostavlja da je 4 nedelja trudnoce!Iskreno se nadam i Bogu molim da ce biti sve u redu,jer je 2006, izgubila bebu u 9. mjesecu!Ima cerkicu od 12 god i odavno vec planiraju drugu bebu!Je li ima negdje tema krvarenje u trudnoci,ne mogu da nadjem?Ima li neko slicna iskustva?Ja sam krvarila i dok sam pila Gynipral,alii uspjela sam izgurati citavu trudnocu!Ovo me bas brine! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki dan sam pisala u temi zenske price da mi je sestra javila da je trudna!Sad smo se cule i rekla mi je da je od juce pocela da krvari,zvala je dr,narucio je danas u pola 4.Pretpostavlja da je 4 nedelja trudnoce!Iskreno se nadam i Bogu molim da ce biti sve u redu,jer je 2006, izgubila bebu u 9. mjesecu!Ima cerkicu od 12 god i odavno vec planiraju drugu bebu!Je li ima negdje tema krvarenje u trudnoci,ne mogu da nadjem?Ima li neko slicna iskustva?Ja sam krvarila i dok sam pila Gynipral,alii uspjela sam izgurati citavu trudnocu!Ovo me bas brine! :(

4 nedelja trudnoće?

A šta ako je ciklus, a ne trudnoća?

Ne znam vako na brzaka za temu, skroz sam zbunjena sad... Ajd sad ću da potražim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4 nedelja trudnoće?

A šta ako je ciklus, a ne trudnoća?

Ne znam vako na brzaka za temu, skroz sam zbunjena sad... Ajd sad ću da potražim...

Joj,ne znam ni ja,uradila je test i bio je pozitivan,vec izvjestan period je imala mucnine i povracala je...cekamo pregled!

Hvala ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, kako ti je sestra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, kako ti je sestra?

Onako,kako mora,ne znam sta bih ti rekla,tesko jeste,ali idemo dalje!Hvala,draga sto pitas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u sredini cetvrtog meseca trudnoce sam i nemam trenutno kome da se obratim za pomoc ali me poprilicno plasi to sto mi je inace pojacan sekret sada tamnije boje i ima cudan miris... takodje sam do juce osecala da se beba povremeno pomera,ali danas ne. mozda sam paranoicna ali bih vam zaista bila zahvalna kada bi mi odgovorili da li je to "normalno" i da li imate slicno iskustvo. :(

post-60294-1336826662_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lezi, ne napreži se i ne izlazi na ovu vrućinu. Da li je ovo možda vreme kada bi ti bila menstruacija da nisi trudna? I naravno što pre da se konsultuješ sa lekarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje:Da li smem da pijem sinacilin kapsule,kasni mi nedelju dana uradila sam test pozitivan je?Imam upalu grla,juce sam imala i temperaturu,doktorka u hitnoj pomoci mi je rekla da mozda i ne bih smela tako rano antibiotike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bolje nemoj posto je rana trudnoca pij cajeve a sto se tice grla kupi u apoteci 3% hidrogen i uzmes malo usta i grrrrr i pljuni tako vise puta i proci ce veruj mi 100 % provereno i cestitam na trudnoci .....

Ja samo da dodam da možeš i pantenol tabletice da sišeš a one su odlične za regeneraciju sluzokože. Ako te hvata grlo onda se blago inhaliraj (stavi u blizinu) vrelu vodu sa bosiljkom ili jednostavno prepolovi luk pa to malo udiši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj ništa na svoju ruku da piješ. Ostaje ti samo ova domaća medicina čajeva i sličnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tantum verde ne smetaju u trudnoci, sprej ili one tablete za sisanje a vrlo brzo umire bolove i neprijatnosti u grlu. ja koristim kad zatreba a dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila amoksicilin kapsule, dr. mi je propisala za upalu grla, ali relativno skoro, ne na samom pocetku trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje:Da li smem da pijem sinacilin kapsule,kasni mi nedelju dana uradila sam test pozitivan je?Imam upalu grla,juce sam imala i temperaturu,doktorka u hitnoj pomoci mi je rekla da mozda i ne bih smela tako rano antibiotike.

antibiotik u trudnoci- no no./ bas kad je frka, ali ako ti je samo zbog grla bolje uzmi propolis u spreju pa prskaj ili nesto slicno. strepsil one nove, neke plave ne znam kako se tacno zovu. ali bolje ne Ab. to je bar neko mmoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

antibiotik u trudnoci- no no./ bas kad je frka, ali ako ti je samo zbog grla bolje uzmi propolis u spreju pa prskaj ili nesto slicno. strepsil one nove, neke plave ne znam kako se tacno zovu. ali bolje ne Ab. to je bar neko mmoje misljenje.

Nekad jednostavno ne pomogne nista osim antibiotika. Ja sam se nedelju dana mucila, tako mi se grlo bilo upalilo da sam non stop kasljala, kao da cu se zagrcnuti, a nisam htela kod dr. jer sam htela da se postedim antibiotika i lekova u trudnoci. Medjutim, na kraju sam ipak morala da odem i spasili su me antibiotici i fitosept (do 4 na dan sam smela)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte

Stigli su mi rezultati ks i gvozdje mi je 40 :o . Da li neko zna nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte

Stigli su mi rezultati ks i gvozdje mi je 40 :o . Da li neko zna nesto o tome?

Ja ne znam koje su tamo vrednosti, ovde je to malo drugacije. bar je ovde od 60-160 za gvozdje. a ako ti je 40, pa normalno je da u trudnoci gvozdje bude nisko. jel' uzimas inace gvozdje dodatno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam koje su tamo vrednosti, ovde je to malo drugacije. bar je ovde od 60-160 za gvozdje. a ako ti je 40, pa normalno je da u trudnoci gvozdje bude nisko. jel' uzimas inace gvozdje dodatno?

Ne uzimam nista dodatno od lekova. Ovde je gornja granica 30,a meni je u prosloj trudnoci bilo na gornjoj granici svo vreme,ali sada 40,a kad sam uzela da googlam... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.