S.O.S.

odgovora

Objavljeno

cak i u porodiliste u sred noci da se javis doktor je duzan da te pregleda.Ne kazem da sad odmah trebas da ides al u svako doba da se javis da imas problem MORAJU da te pregledaju

Iz Sarajeva,evo sad cu ti napisati jedno iskustvo....

Bila sam 11 nedelja i hajde pregledao me je stariji ginekolog,rekao da je sve u redu,nije predlagao mjerenje nuhalnog,hajd kontam,nema veze...

Zati da promijenim gin.doktorka me pitala sto ne radih nuhalni,i objasnim joj,no bila sam tada 15 nedelja i rekla mi je da radim tripl test..Do tripl testa nikako-znaci prvo trebam zakazati UL

Dosla na salter,jedna novine cita,druga "juri" stanicu,trazi muziku,druge dvije pricaju o nekom pacijentu-sestra me pitala sta zelim,i kazem joj (JOS CEKAM DA MI DA TERMIN I NEMA JE...)

dolazi opet i pita sta hocu,ja joj dadoh onaj papir,"SNIMI" ga ,vrati i kaze dodji sl nedelje bilo koji dan samo rano ujutru.

Tako i bi,svako tri jutra uzastopno,nisu htjele da me pregledaju zato sto nisam narucena,sutra je dr.koja je pocela da mi vodi trudnocu,bila je i ona sutradan,frka i kod nje...Nece da me pregleda dok nisam ishisterisala u hodniku da ne rade svoj posao,da mi je receno nema mjesta,ok,nema,kad ima-DAJ,al ni to..i hajd pregledale me

Aza citanje nalaza cekam vec mjjesec dana,tako mi zakazase..Sve to zbog "kartoteke"

No.ostaje mi privatnik,da utvrdim pol,da vidim kako napreduje-posto ova glupaca rijec nije rekla tokom pregleda,samo da mi je posteljica niska..

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz Sarajeva,evo sad cu ti napisati jedno iskustvo....

Bila sam 11 nedelja i hajde pregledao me je stariji ginekolog,rekao da je sve u redu,nije predlagao mjerenje nuhalnog,hajd kontam,nema veze...

Zati da promijenim gin.doktorka me pitala sto ne radih nuhalni,i objasnim joj,no bila sam tada 15 nedelja i rekla mi je da radim tripl test..Do tripl testa nikako-znaci prvo trebam zakazati UL

Dosla na salter,jedna novine cita,druga "juri" stanicu,trazi muziku,druge dvije pricaju o nekom pacijentu-sestra me pitala sta zelim,i kazem joj (JOS CEKAM DA MI DA TERMIN I NEMA JE...)

dolazi opet i pita sta hocu,ja joj dadoh onaj papir,"SNIMI" ga ,vrati i kaze dodji sl nedelje bilo koji dan samo rano ujutru.

Tako i bi,svako tri jutra uzastopno,nisu htjele da me pregledaju zato sto nisam narucena,sutra je dr.koja je pocela da mi vodi trudnocu,bila je i ona sutradan,frka i kod nje...Nece da me pregleda dok nisam ishisterisala u hodniku da ne rade svoj posao,da mi je receno nema mjesta,ok,nema,kad ima-DAJ,al ni to..i hajd pregledale me

Aza citanje nalaza cekam vec mjjesec dana,tako mi zakazase..Sve to zbog "kartoteke"

No.ostaje mi privatnik,da utvrdim pol,da vidim kako napreduje-posto ova glupaca rijec nije rekla tokom pregleda,samo da mi je posteljica niska..

Pozdrav

joj pa to je stvarno strasno pa sta ces ti idi povremeno kod privatnika i prati situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz Sarajeva,evo sad cu ti napisati jedno iskustvo....

Bila sam 11 nedelja i hajde pregledao me je stariji ginekolog,rekao da je sve u redu,nije predlagao mjerenje nuhalnog,hajd kontam,nema veze...

Zati da promijenim gin.doktorka me pitala sto ne radih nuhalni,i objasnim joj,no bila sam tada 15 nedelja i rekla mi je da radim tripl test..Do tripl testa nikako-znaci prvo trebam zakazati UL

Dosla na salter,jedna novine cita,druga "juri" stanicu,trazi muziku,druge dvije pricaju o nekom pacijentu-sestra me pitala sta zelim,i kazem joj (JOS CEKAM DA MI DA TERMIN I NEMA JE...)

dolazi opet i pita sta hocu,ja joj dadoh onaj papir,"SNIMI" ga ,vrati i kaze dodji sl nedelje bilo koji dan samo rano ujutru.

Tako i bi,svako tri jutra uzastopno,nisu htjele da me pregledaju zato sto nisam narucena,sutra je dr.koja je pocela da mi vodi trudnocu,bila je i ona sutradan,frka i kod nje...Nece da me pregleda dok nisam ishisterisala u hodniku da ne rade svoj posao,da mi je receno nema mjesta,ok,nema,kad ima-DAJ,al ni to..i hajd pregledale me

Aza citanje nalaza cekam vec mjjesec dana,tako mi zakazase..Sve to zbog "kartoteke"

No.ostaje mi privatnik,da utvrdim pol,da vidim kako napreduje-posto ova glupaca rijec nije rekla tokom pregleda,samo da mi je posteljica niska..

Pozdrav

joj pa to je stvarno strasno pa sta ces ti idi povremeno kod privatnika i prati situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to tako divno-ali kad bi moglo-moras se naruciti,njih ne interesuje sta osjecas,nemas zakazano,zakazi (prvi termina biva UVIJEK za 2 sedmice) i pregledat cemo te....

isto kao sa zivotinjama da rade ne s trudnicama,a porodi su kao u klanicama...

Mozda nekima zvuci da previse kritikujem,ali zaista je tako,zato ovdje trazim "prvu"pomoc... S djeljenjem iskustava...

Mislim da apsolutno nemaju pravo da vrate trudnicu sa problemom kuci. Meni je to tolika ludost, strasno. Ja kad sam prokrvarila i dosla u bolnicu, jer je bila nedelja DZ ne radi, bez uputa, bez icega, polomili su se oko mene dok nisu utvrdili sta je u pitanju.

Ne mogu da verujem da takvo medicinsko osoblje negde postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to tako divno-ali kad bi moglo-moras se naruciti,njih ne interesuje sta osjecas,nemas zakazano,zakazi (prvi termina biva UVIJEK za 2 sedmice) i pregledat cemo te....

isto kao sa zivotinjama da rade ne s trudnicama,a porodi su kao u klanicama...

Mozda nekima zvuci da previse kritikujem,ali zaista je tako,zato ovdje trazim "prvu"pomoc... S djeljenjem iskustava...

Mislim da apsolutno nemaju pravo da vrate trudnicu sa problemom kuci. Meni je to tolika ludost, strasno. Ja kad sam prokrvarila i dosla u bolnicu, jer je bila nedelja DZ ne radi, bez uputa, bez icega, polomili su se oko mene dok nisu utvrdili sta je u pitanju.

Ne mogu da verujem da takvo medicinsko osoblje negde postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da apsolutno nemaju pravo da vratrudnicu sa problemom kuci. Meni je to tolika ludost, strasno. Ja kad sam prokrvarila i dosla u bolnicu, jer je bila nedelja DZ ne radi, bez uputa, bez icega, polomili su se oko mene dok nisu utvrdili sta je u pitanju.

Ne mogu da verujem da takvo medicinsko osoblje negde postoji.

a odakle je MAMA DY? :D

vjeruj,sve trpi,trpi,trpi,i kad mi je puko' film,pregledat cemo vas,pregledat..

Zovem 2.01 da pitam kad moze dr.da mi procita nalaze,to je brate dragi svega 10 min,kaze mi glupaca sa kartoteke SESTOG FEBRUARA ZA SAMO citanje rezultata sa laboratorije,tripl test,trebam mjesec dana cekati-kud ces dalje?1!

I JES MI ZADNJA-PRIVATNIK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja cu ovde pisati, iako je SOS za trudnocu, ali ne znam gde mi netrudnice mozemo da pisemo o svojim tegobama :unsure: Sinoc dok sam sredjivala sa muzem neke papire, odjednom me je uhvatila takva malaksalost, da nisam mogla da se pomerim. Glavu nisam mogla da podignem, nisam mogla da pricam, ocni kapci su mi bili teski, mm je morao da me pridrzava dok hodam, jedva sam stigla do wc-a. Mm me je presvukao i strpao u krevet. Celu noc se nisam budila, ne secam se ni da li se Anita budila, i da jeste, ja je nisam cula. Od jutros nije vise tako kriticno, ali sam opet jako jako slaba, plasim se da uzmem Anitu u ruke, kontam da cu pasti u nesvest. Jela sam-pahuljice u mleku sa Neskvikom i jednu pomorandzu, sve misleci da ce me to vratiti u zivot, medjutim nista. Istusirala sam se, na trenutak mi je bilo bolje, ali opet se malaksalost vratila. Decu sam smestila pred TV, druge mi nema, jer nemam snage ni za sta. Jedva sam i rucak pristavila. Sto je najcrnje, mm bas danas ne moze nikako da izadje s posla, jer mu danas istice probni period pa mora da razgovara sa gazdom (ali ako bude kriticno, morace, jbg). E sad, sta vi mislite da bi moglo da bude i kako da se lecim? Ja sam kontala da mi je mozda jako pao pritisak, ali nemam cime da izmerim-reci cu mm-u da kupi aparat kad se bude vracao kuci. Jos se u ponedeljak selimo, i imamo jos milion stvari da popakujemo :wacko: Kako je odvratno kad si ovako sam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po tvom opisu, jeste pritisak...a kako lečiti...pravac kod lekara. Ipak si dojilja i moguće da si iscrpljena, ne spavaš dovoljno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo vitamin C i magnezijum. Nema ti druge. Puno se trosis, dojis i treba ti sna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MetroNađa, ako je pritisak uzmi slobodno jednu neskafu popij, neće ti škoditi a ni mleku neće ništa faliti.

Vitamin C se potrazumeva da redovno unosiš kroz sveže voće i to svaki dan u kontiunitetu.

A kakvo je vreme kod vas ovih dana? Jel bila nagla promena vremena pa da nije neki virus krenuo da te hvata?!

U svakom slučaju: nes kafa i jedi narandže i cedi sok, topla supica svakako su stvari koje će ti samo pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po tvom opisu, jeste pritisak...a kako lečiti...pravac kod lekara. Ipak si dojilja i moguće da si iscrpljena, ne spavaš dovoljno....

Od lekara nema nista, bar danas, sama sa decom ne smem da se uputim, a dok dodje mm, niko vise nece raditi...

Samo vitamin C i magnezijum. Nema ti druge. Puno se trosis, dojis i treba ti sna.

Sad sam rekla mm-u da mi to kupi, i da objasni apotekarki moje simptome, mozda ce i ona nesto da ga posavetuje. Mada, ja dosta spavam, Anita mi uopste ne pravi probleme, samo eto naleteo je period kad sam stvarno iscrpljena-Lunine petice, selidba, kupovina kola, ma svasta se natrpalo bas sad sve odjednom.

MetroNađa, ako je pritisak uzmi slobodno jednu neskafu popij, neće ti škoditi a ni mleku neće ništa faliti.

Vitamin C se potrazumeva da redovno unosiš kroz sveže voće i to svaki dan u kontiunitetu.

A kakvo je vreme kod vas ovih dana? Jel bila nagla promena vremena pa da nije neki virus krenuo da te hvata?!

U svakom slučaju: nes kafa i jedi narandže i cedi sok, topla supica svakako su stvari koje će ti samo pomoći.

Muka mi je kad pomislim na kafu :( Da, to sam zaboravila da napisem, sinoc kad je sve pocelo, bilo mi je muka i povracalo mi se, i puno sam podrigivala. Sad me vise ne muci stomak, ali mi ipak neke stvari ne prijaju.

Od voca jedem samo jabuke svaki dan :( Sve sam se drzala onog da citrusno voce ne treba da jedem, zbog dojenja (Anita je u pocetku imala grcice kad sam jela mandarine), ali mislim da bih ipak sad vec mogla da pocnem ponovo da ga jedem. Razno povrce jedem svaki dan...

Vreme, pa nije se nesto naglo menjalo, vec dosta dugo je toplo, sto ne znaci da se nece menjati (a inace jako reagujem na promene vremena). Virus smo imali svi u kuci prosle nedelje, a deca jos uvek kaslju.

Ovo poslednje, sve ce mi to nadam se muzic spremiti kad dodje... Sad deca spavaju, oh miline...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si povraćala onda nemoj da piješ nes (ima mleka). Da tebe ipak nisu stigle posledice tog prošlonedeljnog virusa?! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si povraćala onda nemoj da piješ nes (ima mleka). Da tebe ipak nisu stigle posledice tog prošlonedeljnog virusa?! :(

Pa eto, mleko mi ne smeta, jutros sam jela pahuljice u mleku, ali kafa da. Nisam povracala, samo mi je bilo muka.

MatroNadja, ti imas problem sa niskim pritiskom i premorom kao i ja. Tacno znam o cemu pricas, meni se to desavalo nekoliko puta, ali i sa bolom u desnoj strani vrata ili glavoboljom. Bol mi se javlja sa te strane jer sam nekad dadno iscasila tu nesto, i to uglavnom kad su promene vremena ili taj premor, pad pritiska..

Moras poceti da unosis vitamine i dooosta tecnosti. Znas da mi koji imamo problem sa niskim pritiskom moramo piti puno vode :) Moras raditi dozirano, znaci odmarati se i nista na silu.

Kafu ti ne bi preporucivala, bar kod mene ne deluje, naprotiv samo mi pogorsa jos vise mucnine i celu situaciju.

Brza inekcija za podizanje je da polizes malo soli, onako sa vrha prsta.

Ovo za so nisam znala, moracu da probam ;) Da, i mene je sinoc bolela glava, sto nisam sve odmah napisala vec samo dodajem jedno po jedno? :huh: Sto se tice posla, ionako se nesto ne opterecujem mnogo briskanjem i lickanjem stana :P Nemam pojma, sve ja to kao znam i za vodu i za sve, samo sam nemarna prema svom zdravlju, sto nikako ne valja... Zaboravim jednostavno :huh: Bas sam sad rekla mm-u da smo previse zapostavili svoje zdravlje, sve smo podredili deci... Slaze se, samo kaze da ja to ipak ne smem sebi da dopustim, jer dojim i sama sam s decom po ceo dan, da se meni nesto desi, to bi bila katastrofa. Inace sam uvek imala nizak pritisak, zato nisam smela da dajem krv, jedino mi se u trudnocama regulisao (u drugoj se cak granicio sa visokim), pa sam ja kontala da je i ostao tako dobar, ali eto ne mozes nista znati dok ne proveris, a ja nisam proveravala...

Hvala vam, zene, ja sam se bas uplasila, pa eto bar vama da javim, nekako se sigurnije osecam, ipak ja ovde nemam nikog da dodje bar da bude sa mnom, ovako imam osecaj da je neko tu, ne znam kako to da vam opisem :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma tu smo mi Nađa... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam nizak pritisak i od svega sto sam probala najvise mi prija slana voda - pola kasicice soli razmuti u casi vode i popij. Dobra je, odnosno odlicna je i Prolom voda, ja sam je po preporuci ljekara pila tokom cijele trudnoce.

Ako te ponovo to uhvati, umij se hladnijom vodom, potiljak i nadlaktice. Isto tako, lagano spusti glavu izmedju koljena da krv prostruji brze do mozga, pa se lagano ispravi. Nista to nije strasno, ne brini. Mozda ti je to i posledica umora, blaze anksioznosti, a i promjene vremena (na svemu tome sam doktorirala nazalost :rolleyes: )

Uzmi neke vitamine za trudnice, svakako ce ti prijati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos ovo, sto je najbitnije - neces pasti u nesvijest, ne brini. To je samo strah u trenutku! Sve to sam i ja imala, imam i sad povremeno. Zato, sto bi Ekrem Jevric rekao, vjeruj ti MENE :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, devojke! ;) Popodne mije vec bilo dosta bolje, sad kao da i nije nista bilo.

Mali Idjos, eto i millar savetuje so, ja to nisam znala pre, pokusacu sledeci put ;) Mada bi bilo lepo da ga ne bude uopste... Sad se nadam da pisanjem u ovoj temi ne slutim na nesto... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,

da li je neko imao visoku sedimentaciju u trudnoci? Nalazi su mi ok, urinokulture sterilne i urin ok ali mi sedimentacija bas visoka..idem ponoviti nalaze sutra prije UZ ali me zanima je li jos neko imao isti problem.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,

da li je neko imao visoku sedimentaciju u trudnoci? Nalazi su mi ok, urinokulture sterilne i urin ok ali mi sedimentacija bas visoka..idem ponoviti nalaze sutra prije UZ ali me zanima je li jos neko imao isti problem.

Hvala!

Mislim da je povišena sedimentacija normalna u trudnoći, kolika je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,

da li je neko imao visoku sedimentaciju u trudnoci? Nalazi su mi ok, urinokulture sterilne i urin ok ali mi sedimentacija bas visoka..idem ponoviti nalaze sutra prije UZ ali me zanima je li jos neko imao isti problem.

Hvala!

Mislim da nemaš razloga za brigu...a možeš i ovo da pročitaš...KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure, hvala vam..bila sam kod dr i kaze to je normalno medjutim imam i CRP povise sto ukazuje na upalu ili na nesto preboljeno..a ja sam bila jako prehladjena 7 dana prije nalaza otprilike pa cu na sljedecem uz ponoviti CRP da vidimo o cemu se radi..ja nemam nikakve tegobe niti upale, ostali nalazi ok..

Hvala jos jednom na odg..ada, potvrdila mi je da je povisena sedimentacija normalna samo ako nisu trocifreni brojevi u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke ima li koja sindrom nemirnih nogu? Joj mene ubija kad legnem da spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to imala kada sam imala 23, 24 godine. Koliko znam, to se pripisuje psihosomatskim tegobama. Ne znam da li si trudna. Ako jesi, onda mozes samo da uzimas magnezijum tj. Calcium&magnesium sumeci.

Uzimas li inace nesto od lekova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke ima li koja sindrom nemirnih nogu? Joj mene ubija kad legnem da spava.

Meni u trudnoci (ponekad i pre trudnoce) noge nisu davale mira! Takvu napetost sam u njima osecala, samo bih se sutirala po krevetu :D a grcevi! Grcevi su bili nesnosni. Sada nema toga hvala Bogu! clap.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke ima li koja sindrom nemirnih nogu? Joj mene ubija kad legnem da spava.

mislim da je sve to normalno u trudnoci. ja sam npr imala uzasne grceve u misicima noznim, ali samo ispravis nogu i prste vuce ka sebi, odmah prestane. ne znam koje ti tegobe imas/.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.