S.O.S.

odgovora

Objavljeno

Zemske,treba mi brzo odgovor,naime moja prva rodica za koji dan ulazi u 9-ti mjesec,trebala je da primi injekcije da bi bebi sto prije sazrela pluca,jer nosi nisko,pa ce se poroditi prije termina,bar po rijecima doktora...Medjutim juce su joj dali aspirin da pije,jer su bebi crijeva bila previse naduvana...nasla sam na netu da aspirin i nije bas tako dobar?

Prvi put cujem da se trudnicama daje aspirin,a jos me vise cudi kako ce to aspirin da pomogne crevima bebe??? Ovo mi je za temu "cudno" majke mi.

Ne mogu da ti pomognem, ali bih isto tako svuda trazila detaljsnije objasnjenje kao i ti sigurno.

Samo mogu da potpisem Yelenu. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, znam da je aspirin dobar za probleme sa srcem i krvnim sudovima, ali samo za odrasle. Napisala si da je ona imala operacije srca i kicme, pa joj mozda zbog toga daju aspirin?!

Nista drugo mi ne pada na pamet... :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, znam da je aspirin dobar za probleme sa srcem i krvnim sudovima, ali samo za odrasle. Napisala si da je ona imala operacije srca i kicme, pa joj mozda zbog toga daju aspirin?!

Nista drugo mi ne pada na pamet... :blink: :blink:

E moguce Kamilice,sad sam se cula sa njom kaze i da joj je krvna slika lose,dali su joj Tothemu da pije,pa ce vidjeti da li ce je otpustiti sutra,posto dolazi njen dr!Samo da bude sve ok! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene,ako ste imale slično iskustvo,trebao bi mi odgovor. U četvrtak uveče odjednom me je žignulo sa leve strane donjeg stomaka pa se bol spustio niže ka preponi. Prošlo me je za par minuta. U petak sam imala odnos i osetila sam blagi bol i pritisak sa desne strane. Međutim,juče me je ponovo zabolelo sa leve strane ali bol nijje prošao kao prvi put. Ne boli me mnogo,već tupo,iritirajuće i imam osećaj da mi bešika uvek puna. Poslednja analiza mokraće (30.12.) bila je odlična. E sad,interesuje me, da li je upala zuba koju sam vukla skoro 2 nedelje,primala injekcije i pila sinacilin,mogla da izazove upalu mokraćnih kanala pa me zato bolucka ili je u pitanju nešto drugo? Bebu osećam već nekih tri nedelje i to glavnom niže. Inače,ne zamaram se,uglavnom odmaram, što se kućnih poslova tiče ne preterujem već natenane radim.

Hvala unapred na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene,ako ste imale slično iskustvo,trebao bi mi odgovor. U četvrtak uveče odjednom me je žignulo sa leve strane donjeg stomaka pa se bol spustio niže ka preponi. Prošlo me je za par minuta. U petak sam imala odnos i osetila sam blagi bol i pritisak sa desne strane. Međutim,juče me je ponovo zabolelo sa leve strane ali bol nijje prošao kao prvi put. Ne boli me mnogo,već tupo,iritirajuće i imam osećaj da mi bešika uvek puna. Poslednja analiza mokraće (30.12.) bila je odlična. E sad,interesuje me, da li je upala zuba koju sam vukla skoro 2 nedelje,primala injekcije i pila sinacilin,mogla da izazove upalu mokraćnih kanala pa me zato bolucka ili je u pitanju nešto drugo? Bebu osećam već nekih tri nedelje i to glavnom niže. Inače,ne zamaram se,uglavnom odmaram, što se kućnih poslova tiče ne preterujem već natenane radim.

Hvala unapred na odgovoru.

Ja verujem da nije ništa strašno.

Ako se bude ponavljalo, na sledećoj kontroli napomeni lekaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče aspirina u trudnoći sme da se pije, zbog problema sa poremećajem koagulacije krvi kod trudnice / trombofilije, ono što ja nažalost imam, ali SAMO DO 3 MESECA, NIKAKO U 9-OM, ne valja za bebino srce! Ne razumem ginekologe koji su joj to dali, trebalo bi to da znaju, i kakve to veze ima sa crevima bebe! Ako su već hteli da joj daju nešto za razredjivanje krvi onda su trebali Heparin / Fraxiparin, njegovi molekuli ne probijaju posteljicu, Aspirin je opasan u devetom mesecu za bebu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče aspirina u trudnoći sme da se pije, zbog problema sa poremećajem koagulacije krvi kod trudnice / trombofilije, ono što ja nažalost imam, ali SAMO DO 3 MESECA, NIKAKO U 9-OM, ne valja za bebino srce! Ne razumem ginekologe koji su joj to dali, trebalo bi to da znaju, i kakve to veze ima sa crevima bebe! Ako su već hteli da joj daju nešto za razredjivanje krvi onda su trebali Heparin / Fraxiparin, njegovi molekuli ne probijaju posteljicu, Aspirin je opasan u devetom mesecu za bebu!

Vise nisam pametna,ona u 9-ti ulazi za 10ak dana! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja verujem da nije ništa strašno.

Ako se bude ponavljalo, na sledećoj kontroli napomeni lekaru.

Hvala, Ivančice. I ja se nadam da nie ništa,,evo danas me ne boli. U svakom slučaju reći dr za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise nisam pametna,ona u 9-ti ulazi za 10ak dana! :unsure:

Pa dobro, to je to, uglavnom, od trećeg tromesečja ne preporučuju da se pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SIMPTOMI SU,,Potražite pomoć lekara ukoliko osetite: grčeve koji liče na menstrualne (stalne ili povremene), tup bol u leđima, pritisak u karlici, grčeve u donjem delu stomaka (sa ili bez proliva), ako dođe do povećanja ili izmene vaginalnog iscetka, kontrakcija materice na 10 minuta ili češće (čak i ako su bezbolne), ako imate osećaj “ispunjenosti karlice...

PREDPOSTAVKE DA BI NE DAJ BOZE,MOGLO DOCI DO CEGA?-

NE RAZUMEM ?!!!-do doktora je tesko doci,privatnici "kolju" tako da ako je neka osjetila bar jedan simptom,zalila se doktoru,neka da savjet...

Kod mene su bolovi u donjem dijelu stomaka,tup bol u ledjima,bplovi stidnih kostiju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kalle, ne razumem o cemu se radi? Jesu li u pitanju ovi bolovi kod trudnice ili ne?

Ja sam imala sve ove simptome, neke zajedno, neke odvojeno, mislim, koja zena nije. Idem redovno kod ginekologa i nemam neki ozbiljan problem, osim po koji miom i zeznute hormone pa ne dobijam redovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kalle, ne razumem o cemu se radi? Jesu li u pitanju ovi bolovi kod trudnice ili ne?

Ja sam imala sve ove simptome, neke zajedno, neke odvojeno, mislim, koja zena nije. Idem redovno kod ginekologa i nemam neki ozbiljan problem, osim po koji miom i zeznute hormone pa ne dobijam redovno.

23 nedelja trudnoce,bar da mogu negdje procitati o tome...?!Do cega moze doci ukoliko se ima neki od simptoma u toku trudnoce...

--Hvala :) prva mi je trudnoca i znas ono -niko nikad nije bio trudaN sem MENE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

23 nedelja trudnoce,bar da mogu negdje procitati o tome...?!Do cega moze doci ukoliko se ima neki od simptoma u toku trudnoce...

--Hvala :) prva mi je trudnoca i znas ono -niko nikad nije bio trudaN sem MENE :)

Imas li ti neki od pomenutih simptoma ili citas samo informativno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

23 nedelja trudnoce,bar da mogu negdje procitati o tome...?!Do cega moze doci ukoliko se ima neki od simptoma u toku trudnoce...

--Hvala :) prva mi je trudnoca i znas ono -niko nikad nije bio trudaN sem MENE :)

I ja sam 23~a nedelja trudnoce i imam iste simptome. Ne brini,to je sve normalno jer se rasteze materica. Malo manje aktivna budi. Najbolje da odlezis. Ja stalno lezim ali proci ce i to pa ce mo se radovati nasoj decici, ako Bog da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam 23~a nedelja trudnoce i imam iste simptome. Ne brini,to je sve normalno jer se rasteze materica. Malo manje aktivna budi. Najbolje da odlezis. Ja stalno lezim ali proci ce i to pa ce mo se radovati nasoj decici, ako Bog da.

Imam smpotome,zato i pitam,bolove u ledjima osjecam cesto,skoro se i navikla na njih,bolove kao pred menstrualni ciklus,to povezujem s rastezanjem ligamenata,bolove stidnih kostiju...

No smatram i ja da je normalno sve to,no malo se "UPLASIH" kad procitah da se javimo dr.ukoliko osjetimo neke od simptoma.. :blink::unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam manje vise imala sve te simptome u obe trudnoce a evo ni ova nije izuzetak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam manje vise imala sve te simptome u obe trudnoce a evo ni ova nije izuzetak

Znaci sve je u redu?!

joj danas se "friske"trudnice plasi i plase,ponekad se pitam (koliko imam osjecaj da sam razmazena u trudnoci)

-pitam se kako li su raniije zene radjale,zivile,jos tezu djecu,zdraviju,a mi "nove" uradi ovaj test,moras onaj....isto kao da nista nemamo radit samo lezat,pa nas zato salju na sve strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kalle ponekad su neki simptomi zaista znak da nesto nije OK a ponekad su u pitanju normalne trudnicke tegobe.

Bitno je da ides na preglede i da se konsultujes sa dr koji ti vodi trudnocu, ja sam svoju dr "maltretirala" bukvalno za sve što mi je bilo sumnjivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci sve je u redu?!

joj danas se "friske"trudnice plasi i plase,ponekad se pitam (koliko imam osjecaj da sam razmazena u trudnoci)

-pitam se kako li su raniije zene radjale,zivile,jos tezu djecu,zdraviju,a mi "nove" uradi ovaj test,moras onaj....isto kao da nista nemamo radit samo lezat,pa nas zato salju na sve strane...

kalle ja ne razumem zasto ne odes kod svog ginekologa koji ti vodi trudnocu,koliko sam ja upucena svake nedelje ides kod njega dal merenje pritisak,ctg,uputi za laboratoriju ili cak pozovi br. tvog doma zdravlja i pitaj da li mozes da se cujes sa svojim doktorom a i da se javis preko reda ce te primiti ako kazes da si trudnica i da imas neke bolove.verujem da bi se svako od ovde prisutnih slozio samnom moze da znaci iz tvog opisa da je puno toga a isto tako ne mora da bude nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kalle ja ne razumem zasto ne odes kod svog ginekologa koji ti vodi trudnocu,koliko sam ja upucena svake nedelje ides kod njega dal merenje pritisak,ctg,uputi za laboratoriju ili cak pozovi br. tvog doma zdravlja i pitaj da li mozes da se cujes sa svojim doktorom a i da se javis preko reda ce te primiti ako kazes da si trudnica i da imas neke bolove.verujem da bi se svako od ovde prisutnih slozio samnom moze da znaci iz tvog opisa da je puno toga a isto tako ne mora da bude nista!

Sve je to tako divno-ali kad bi moglo-moras se naruciti,njih ne interesuje sta osjecas,nemas zakazano,zakazi (prvi termina biva UVIJEK za 2 sedmice) i pregledat cemo te....

isto kao sa zivotinjama da rade ne s trudnicama,a porodi su kao u klanicama...

Mozda nekima zvuci da previse kritikujem,ali zaista je tako,zato ovdje trazim "prvu"pomoc... S djeljenjem iskustava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kalle manje-vise svi se zale na ginekologe.

Da li si pokusala da nadjes nekog "svog" ginekologa, koji je normalan i sa kojim mozes da razgovaras, da li si se raspitala detaljno o osobi koja ti vodi trudnocu. Mozda da promjenis dr. i pokusas da nadjes nekog ko je pristupacniji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to tako divno-ali kad bi moglo-moras se naruciti,njih ne interesuje sta osjecas,nemas zakazano,zakazi (prvi termina biva UVIJEK za 2 sedmice) i pregledat cemo te....

isto kao sa zivotinjama da rade ne s trudnicama,a porodi su kao u klanicama...

Mozda nekima zvuci da previse kritikujem,ali zaista je tako,zato ovdje trazim "prvu"pomoc... S djeljenjem iskustava...

ja ne mogu da verujem,odakle si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja radim u d.z nisam medicinsko osoblje ali sigurno znam da ako imas bolove nema sanse da te ne prime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cak i u porodiliste u sred noci da se javis doktor je duzan da te pregleda.Ne kazem da sad odmah trebas da ides al u svako doba da se javis da imas problem MORAJU da te pregledaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.