S.O.S.

odgovora

Objavljeno

Ja mislim da oko toga treba da se posavetujes sa nekim geneticarem, da ne cekas da li ce se videti na uz ili nece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije potreban geneticar vec deciji kardiolog ili dobar ginekolog koji ima colour doppler. Ja imam urodjenu naslednu srcanu manu, radila sam u Visegradskoj(mada se to radi u Tirsovoj) u 21. nedelji fetalnu ehokardiografiju (ultrazvucnipregled srca bebe) ne radi se ranije jer se izmedju 20 i 22 nedelje formira srce, tj obe pretkomore, obe komere, glavne arterije, suplje vene i zalisci, jednom recju tada dobija svoj konacan izgled. Predlazem ti da u dogovoru sa svojim dr uradis taj pregled, on moze da se radi u privatnim klinikama, koa sto je Ana Life, zajedno sa 4D UZ ako planiras da ga radis, jer je u sklopu cene 4D-a. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno,evo idem do dz da popricam sa doktorkom o tom 4d.malo ste me smirile,hvala jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene celo popodne jako bole ledja,dole oko struka,ustvari sve jace (moram da napomenem da mi je posteljica na zadnjem zidu). Da li to nesto znaci? Ja sam cula da kad je posteljica na zadnjem zidu onda pred sam porodjaj jako bole ledja.Ne znam da li je to istina i da li ima neke veze.A jutros sam imala manji stres (saznala sam da mi je brat imao saobracajku),srecom on je koliko toliko ok pa se trudim da se vise ne nerviram ali zbog svega toga pomisljam da cu se poroditi. Ili sam samo opterecena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene celo popodne jako bole ledja,dole oko struka,ustvari sve jace (moram da napomenem da mi je posteljica na zadnjem zidu). Da li to nesto znaci? Ja sam cula da kad je posteljica na zadnjem zidu onda pred sam porodjaj jako bole ledja.Ne znam da li je to istina i da li ima neke veze.A jutros sam imala manji stres (saznala sam da mi je brat imao saobracajku),srecom on je koliko toliko ok pa se trudim da se vise ne nerviram ali zbog svega toga pomisljam da cu se poroditi. Ili sam samo opterecena...

Moguće da imaš lažne bolove, tj. priprema za porođaj...kako si sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguće da imaš lažne bolove, tj. priprema za porođaj...kako si sada?

Joj boli nekako sve jace. Mm hoce da me vodi u bolnicu :lol: . Izdrzljivi su ali ipak se nesto desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj boli nekako sve jace. Mm hoce da me vodi u bolnicu :lol: . Izdrzljivi su ali ipak se nesto desava.

Opaaa Vladana :) ja mislim da je to-to :wub: Izdrži što duže možeš kako bi tamo što kraće ležala. Ajde pa javljaj nam kako se osećaš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opaaa Vladana :) ja mislim da je to-to :wub: Izdrži što duže možeš kako bi tamo što kraće ležala. Ajde pa javljaj nam kako se osećaš

Joj sad sam bas srecna ako je to to. :lol: Necu u bolnicu sve dok mogu da izdrzim a za sad je ok,mada nam do bolnice treba nekih pola sata ali ipak mi je jos rano. Javljacu se. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sad sam bas srecna ako je to to. :lol: Necu u bolnicu sve dok mogu da izdrzim a za sad je ok,mada nam do bolnice treba nekih pola sata ali ipak mi je jos rano. Javljacu se. :D

:rolleyes: čekamo i srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tusirala sam se,oprala kosu,fino se spremila i sad cekam.Bolovi u ledjima su malo popustili,nisu vise tako jaki ali povremeno me zaboli stomak.Sve je to jako slabo pa pomisljam da je mozda ipak lazna uzbuna.A bas sam se ponadala.Videcemo jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana, ako ti je posteljica na zadnjem zidu onda ces i imati tvz. ledjne kontrakcije, a ne toliko stomacne. Ja sam prosla kroz te bolove i kapiram tacno koliko te boli.

Ako te je popustilo, onda nije razlog da ides u bolnicu. Ako ponovo pocne, pokusaj da pored tog bola provalis koliko ti je tada stomak tvrd. Ako je tvrd onda jesu kontrakcije, samo treba onda da meris na koje vreme se to desava. Posto je tebi ovo druga trudnoca, ako krene da ti se desava na svakih 10-15 min. kreni ka bolnici. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana, hoce li biti " paketic " ispod jelke? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana, ako ti je posteljica na zadnjem zidu onda ces i imati tvz. ledjne kontrakcije, a ne toliko stomacne. Ja sam prosla kroz te bolove i kapiram tacno koliko te boli.

Ako te je popustilo, onda nije razlog da ides u bolnicu. Ako ponovo pocne, pokusaj da pored tog bola provalis koliko ti je tada stomak tvrd. Ako je tvrd onda jesu kontrakcije, samo treba onda da meris na koje vreme se to desava. Posto je tebi ovo druga trudnoca, ako krene da ti se desava na svakih 10-15 min. kreni ka bolnici. ;)

Vladana, hoce li biti " paketic " ispod jelke? :)

Samo da vam javim da je ipak bila lazna uzbuna. :( Kasnije su me bolovi skroz prosli i vise se nisu pojvljivali.A bas sam se ponadala,mada smo svi vise za to da se rodi u 2012. :lol: Sad sam ok,cekamo da pocnu pravi bolovi.Javim vam kad bude nesto.Hvala svima na podrsci,bas mi je znacilo sinoc! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam javim da je ipak bila lazna uzbuna. :( Kasnije su me bolovi skroz prosli i vise se nisu pojvljivali.A bas sam se ponadala,mada smo svi vise za to da se rodi u 2012. :lol: Sad sam ok,cekamo da pocnu pravi bolovi.Javim vam kad bude nesto.Hvala svima na podrsci,bas mi je znacilo sinoc! :rolleyes:

Pa svakako se telo priprema za porođaj...tu smo uz tebe... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam bila ubeđena da je to-to... Možda će danas?! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce sto puta osvezavala ovu temu, cekajuci Vladaninu bebu :D Vidim, jos nista, aliii cekamo i dalje, uzbudjeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

he,he,he :D svi smo nestrpljivi. Evo jos uvek nista,mozda ce ipak sacekati 2012. Ja isplanirala,odgovara mi od nedelje neki dan da se porodim. :lol: Videcemo sta kaze beba na to.Za sad se super osecam,vise nemam nikakve bolove. Javljacu se! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

he,he,he :D svi smo nestrpljivi. Evo jos uvek nista,mozda ce ipak sacekati 2012. Ja isplanirala,odgovara mi od nedelje neki dan da se porodim. :lol: Videcemo sta kaze beba na to.Za sad se super osecam,vise nemam nikakve bolove. Javljacu se! :wub:

Aaaa, zatisje pred buru :D

Ako si ti tako isplanirala, neka bude! Neka bude to prva beba u 2012-oj, zdrava i divna sreca mamina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa, zatisje pred buru :D

Ako si ti tako isplanirala, neka bude! Neka bude to prva beba u 2012-oj, zdrava i divna sreca mamina.

jaooo stvarno zamisli da se porodi 1.01. 2012 u 00:01 :wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo stvarno zamisli da se porodi 1.01. 2012 u 00:01 :wub::rolleyes:

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo stvarno zamisli da se porodi 1.01. 2012 u 00:01 :wub::rolleyes:

To će Miva isto da uradi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo stvarno zamisli da se porodi 1.01. 2012 u 00:01 :wub::rolleyes:

Cula sam nekoliko prica od zena koje su se porodile 01.01. u toku noci da su svi lekari bili pijani! Te price su se desavale pre 10-15 godina,nadam se da danas nema takvih slucajeva. Moze,da izdrzim samo do 2012. pa da bude najstarija beba u godini. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemske,treba mi brzo odgovor,naime moja prva rodica za koji dan ulazi u 9-ti mjesec,trebala je da primi injekcije da bi bebi sto prije sazrela pluca,jer nosi nisko,pa ce se poroditi prije termina,bar po rijecima doktora...Medjutim juce su joj dali aspirin da pije,jer su bebi crijeva bila previse naduvana...nasla sam na netu da aspirin i nije bas tako dobar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem da se trudnicama daje aspirin,a jos me vise cudi kako ce to aspirin da pomogne crevima bebe??? Ovo mi je za temu "cudno" majke mi.

Ne mogu da ti pomognem, ali bih isto tako svuda trazila detaljsnije objasnjenje kao i ti sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put cujem da se trudnicama daje aspirin,a jos me vise cudi kako ce to aspirin da pomogne crevima bebe??? Ovo mi je za temu "cudno" majke mi.

Ne mogu da ti pomognem, ali bih isto tako svuda trazila detaljsnije objasnjenje kao i ti sigurno.

Ne bih da je plasim,jer je i sama imala dvije operacije koje su rizicne,operacije srca i kicme,nadam se da ce biti sve ok!I meni je nelogicno da pije aspirin! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.