S.O.S.

odgovora

Objavljeno

Opet ja i ovde da pitam...boli li neku od vas karlica??? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja i ovde da pitam...boli li neku od vas karlica??? :blink:

Razvaljuješ se polako :lol: Šalu na stranu, moguće je i sasvim normalno da osetiš bol i to je sve postupak postepenog prilagođavanja tela trudnoći. Nekima se to oseti još na početku drugog trimesta a nekima kasnije, sve zavisi od same trudnice i kakvo je njeno telo-organizam. Imaj u vidu da beba sada dobija dosta na težini pa da to ima veliki uticaj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja i ovde da pitam...boli li neku od vas karlica??? :blink:

Ja ponekad imam osecaj kao da mi negde u karlic kost o kost udara, zakacinje, dok hodam, kao malo bolucne, ali to je valjda sve normalno, sve se menja, siri... Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba mi je nisko i tu bol retko kada osecam tokom dana ili ja ne obracam paznju i u pokretu sam, ali svaku noc me probudi. Ne mogu da se namestim, ustanem setam, masiram taj karlicni deo. Probala sam da stavim jastuce ispod zadnjice i tako da spavam, cini mi se da je jos gore... :( Ako mi se kosti "razvaljuju" :D i ako se telo priprema za porodjaj onda.....ok :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pisem ali nigde da mi neko odgovori. :( Meni se desava da me boli dole oko vagine,tj. pocne da me zateze kao da sam otvorena.Kad sam to rekla dr ona je rekla da to nije nista ali meni je cudno i zabrinem se jer se to cesto desava.Kad malo odmorim prodje me.Sl nedelje idem na kontrolu kod drugog dr (promenila sam lekara) pa cu da mu kazem to.Jel se desavalo to jos nekom?

Meni se to desava ponekad.. Posto inace moram da mirujem, obicno takav osecaj imam kad se malo preforsiram, radim nesto, vrtim se po kuci. Tad mi se desi da ceo celog dana imam osecaj kao da mi se vagina i nemam pojma sta, otvara... Nisam se na to pozalila doktorki, ali jednom posle toga sam sutradan odmah otisla na zakazanu kontrolu i ona nista nije primetila, sve je bilo ok, tako da je takav osecaj normalan sigurno, verovatno ili beba pritiska ili se jednostavno sve siri i telo se menja... Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba mi je nisko i tu bol retko kada osecam tokom dana ili ja ne obracam paznju i u pokretu sam, ali svaku noc me probudi. Ne mogu da se namestim, ustanem setam, masiram taj karlicni deo. Probala sam da stavim jastuce ispod zadnjice i tako da spavam, cini mi se da je jos gore... :( Ako mi se kosti "razvaljuju" :D i ako se telo priprema za porodjaj onda.....ok :(

"Razvaljuju",hahaha :D Upravo tako, ja sam 38. nedelja,telo se priprema za porodjaj, ponekad imam osecaj da se nesto u mojoj karlici rasklimalo, da "skripi" ... Majka priroda je cudo, sve je tako idealno programirano. Inace i moj beban je nize. A kada nosim pojas manje me bole i ledja, ali posebno i stomak, bez njega osecam probadanje jako, posebno kada se nocu okrecem u krevetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kosti se sire, stomak raste, grudi bujaju...bitno da se na kraju mi ovde razumemo i jadamo u iscekivanju novog zivota koji dovodi do tih promena. Hvala natawyyy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kosti se sire, stomak raste, grudi bujaju...bitno da se na kraju mi ovde razumemo i jadamo u iscekivanju novog zivota koji dovodi do tih promena. Hvala natawyyy ;)

Joj grudi bi mi sa 25kg vise nabujale i bez trudnoce, hahaha :lol::lol::lol: Nema na cemu! Poz za bebu i tebe od bebe i mene! :D:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da staviš jastuk između nogu kada legneš na levi bok... by the way preporučuje se spavanje i ležanje na levom boku pre nego na leđima ili desnom boku iz razloga manjeg opterećenja pluća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To znam i trudim se da sto vise lezim i spavam na levom boku!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnjace...isla sam kod ginekologa i na svakom uputu mi pise ABORTUS IMMINENS. Da li se nekoj to dogodilo???? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dijagnoza preteci pobacaj. ukoliko si imala bilo kakve bolove, krvarenja, bilo sta, i najmanju sitnicu napisace ti ovu dijagnozu, ili ako ces na trudnicko bolovanje to napisu da te ne bi zezali ovi sa komisije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok...hvala Ivana :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok...hvala Ivana :):rolleyes:

nemam licno iskustvo, to sam ti nasla na netu..

kad odes sutra opet ti bolje pitaj, da ne razmisljas, i ne sekiraj se nista.

:wub: ljubac za tebe i bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' sme fervex da se pije u trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pouzdana za to ali lično ti ne bih preporučila. Bolje primeni "prirodnu" medicinu (čaj+obloga od rakije+beli luk)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pouzdana za to ali lično ti ne bih preporučila. Bolje primeni "prirodnu" medicinu (čaj+obloga od rakije+beli luk)

Ok,u pravu si,sto je sigurno-sigurno je.

Hvala! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' sme fervex da se pije u trudnoci?

Ne, cak mislim i da pise u pakovanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, evo tigla sam kuci ranije sa posla. Odjednom me je zaboleo stomak :unsure:

Lezim i bolje mi je s tim sto mi je stolica retka. 23. nedelja, plasim se da nisu kontrakcije. Od kako sam legla, vise me ne boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, evo tigla sam kuci ranije sa posla. Odjednom me je zaboleo stomak :unsure:

Lezim i bolje mi je s tim sto mi je stolica retka. 23. nedelja, plasim se da nisu kontrakcije. Od kako sam legla, vise me ne boli.

Jesi li dugo sedela na poslu? Meni je znalo da donji deo stomaka (bliže preponi) zaboli od dužen sedenja na poslu. Čim bih se malo prošetala ili legla prošlo bi me. Po rečima ginekologa kako trudnoća odmiče, ni u čemu ne treba preterivati.

Što se tiče stolice da nisi pila nešto hladno pa se malo prehladila? U svakom slučaju uzmi čokoladu za kuvanje, navodno ona steže stolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li dugo sedela na poslu? Meni je znalo da donji deo stomaka (bliže preponi) zaboli od dužen sedenja na poslu. Čim bih se malo prošetala ili legla prošlo bi me. Po rečima ginekologa kako trudnoća odmiče, ni u čemu ne treba preterivati.

Što se tiče stolice da nisi pila nešto hladno pa se malo prehladila? U svakom slučaju uzmi čokoladu za kuvanje, navodno ona steže stolicu.

Ne znam sta da ti kazem... Svakog dana sedim na poslu, ali eto, danas me je nesto poremetilo. Moguce da sam malo pokvarila stomak. \videcu da li ce opet boleti. Nadam se da nece :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Temperatura mi je skocila na 38.5C..Bas sam zabrinuta,staljam obloge na celo i mokre carapice na noge,pijem caj dosta limuna i meda....

Nebih pila nikakav lek ako je mogu spustiti...Ima li neko iskustva?Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Temperatura mi je skocila na 38.5C..Bas sam zabrinuta,staljam obloge na celo i mokre carapice na noge,pijem caj dosta limuna i meda....

Nebih pila nikakav lek ako je mogu spustiti...Ima li neko iskustva?Hvala unapred

Uf, i ja sam uvek za prirodne lekove, ali ako ne silazi, ipak bolje konsultuj lekara, verovatno ce ti reci da pijes Febricet <_< ili tako nesto, mislim da ni za bebu nije dobro da trpis temperaturu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Temperatura mi je skocila na 38.5C..Bas sam zabrinuta,staljam obloge na celo i mokre carapice na noge,pijem caj dosta limuna i meda....

Nebih pila nikakav lek ako je mogu spustiti...Ima li neko iskustva?Hvala unapred

Pogledaj ovde sta ima za temperaturu.

Narodni lekovi / bebac

Ja znam da su dobre mekinje, ili ti stocno brasno koje se natopi mislim rakijom, i stavi obloga na noge.

Pogledaj ovu bebcovu temu.

I bezo da nam se oporavis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno zene,ali evo spremam se pa cu na hitan prijem.Sto je sigurno sigurno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.