S.O.S.

odgovora

Objavljeno

Kada sam otisla prvi put na UZ, nije se culo srce i rekao miu je da dodjem za 10 dana Tih 10 dana su bili najgori u mom zivotu. Nakon 10 dana sam otisla i srce se culo :D Sreca nevidjena! A nikada mi na UZ-u i po menstruaciji nije bila ista starost trudnoce. Cakmi ni na UZ-u kod razlicitih lekara nije bila ista starost trudnoce, ako me razumes. Koliko se cak puta desilo da odem kod mog lekara i on mi kaze npr. sada si 20. nedelja. Kadsa odem posle 8 nedelja, on mi kaze, sada si 26. nedelja. Tako da, ne znaju oni to tacno.

Ne znam,nadam se najboljem,mada mislim da vec treba da se vidi srcana radnja,videcemo.Hvala ti puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke,imam problem ako neka moze da mi malo razjasni.Danas sam radila ultrazvuk,anamnesticka starost trudnoce je 8 nedelja i 5 dana,dok prema ultrazvuku 6 nedelja i 5 dana.Srcana radnja se jos uvek ne vidi,sto me je jako zabrinulo. :( Doktor mi zakazao ultrazvuk za nedelju dana kaze da to je zadnji rok kada bi trebala da se pojavi,mada je trudnoca napredovala od proslog puta do sada,nije mi jasno, a srcane radnje nema jos uvek :(

u 6. nedelji se vidi srcana mana, ali posto si ti 6+5 , moguce da ces na sledecem uz cuti ili videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke,imam problem ako neka moze da mi malo razjasni.Danas sam radila ultrazvuk,anamnesticka starost trudnoce je 8 nedelja i 5 dana,dok prema ultrazvuku 6 nedelja i 5 dana.Srcana radnja se jos uvek ne vidi,sto me je jako zabrinulo. :( Doktor mi zakazao ultrazvuk za nedelju dana kaze da to je zadnji rok kada bi trebala da se pojavi,mada je trudnoca napredovala od proslog puta do sada,nije mi jasno, a srcane radnje nema jos uvek :(

I ja sam tako u 6-oj nedelji otisla prvi put i nije se jos videla srcana radnja, pa sam za dve nedelje otisla opet i sve je bilo ok. Nemoj da brines :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ŽENE HITNO TREBAM ODGOVOR, AKO NEKO ZNA, MOLIM VAS

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry447231

Topaz draga moju tetku su isto tako 15 dana pred porodjaj istraumirali da joj je skocio secer i da mora na cr,primljena je u bolnicu i za par sati je ona bila sa svojom bebicom,sa kojom je naravno bilo sve u redu i sad vec ima 11 godina :) Nemoj se nervirati,misli na svoju bebu,znas da one osecaju sve i kad im je mama tuzna i kad je srecna.Misli na lepe stvari,a dr.su ti koji znaju sta im je ciniti.Sigurna sam da nece uraditi nesto sto bi naskodilo tebi ili bebi.Srecno i da znas ceo III trimestar Bebac foruma je uz tebe :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala draga, puno mi znaci ...... ljubim Vas sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala draga, puno mi znaci ...... ljubim Vas sve :)

Nema na cemu,nemam hvala Bogu svoje iskustvo ali mogu da ti prenesem tudje.Misli na bebu i javljaj nam sta se desava.Znas da na forumu zajedno sve prolazimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekal lab. rezultate. Imam (nadam se) vodenkast sekret (možda infekciju), ili u gorem slučaju - otiče mi plodova voda. Sada preventivno ležim, nerviram se i čitam na netu dok ne stignu rezultati.

Beba mi je dobro, juče sam bila kod gin. Ima dovoljno plodove vode, grlić mi je zatvoren. Ako nešto znate o mom problemu, molim vas, napišite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima...

Imam jedan problem... Nisam uspela da nadjem temu o mirisima,pa zato pisem ovde..

Meni smetaju mirisi,ali ne hrane,parfema... To mi je smetalo u pocetku.. Sad sam 10 nedelja i smeta mi miris prostorija,osecam lak od hoblovanog parheta od pre mesec dana,kao i miris iverice od novog ormana.. To samo ja osecam... Cela kuca mi smrdi na nesto.. Sto je najgore,smeta mi prirodan miris koze mm.. Ne smeta mi kad se tek okupa.. Ali cim se malo oznoji ( a sad to i nije tesko s obzirom na vrucine),pocinje da mi smeta,i to ne osecam bilo gde,vec oko nosa,usta.. Kad me ljubi ja osecam i bas mi smeta... A on me cmace non stop... orala sam da mu kazem... :(

Jel ima neko slicno iskustvo i neki savet? :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima...

Imam jedan problem... Nisam uspela da nadjem temu o mirisima,pa zato pisem ovde..

Meni smetaju mirisi,ali ne hrane,parfema... To mi je smetalo u pocetku.. Sad sam 10 nedelja i smeta mi miris prostorija,osecam lak od hoblovanog parheta od pre mesec dana,kao i miris iverice od novog ormana.. To samo ja osecam... Cela kuca mi smrdi na nesto.. Sto je najgore,smeta mi prirodan miris koze mm.. Ne smeta mi kad se tek okupa.. Ali cim se malo oznoji ( a sad to i nije tesko s obzirom na vrucine),pocinje da mi smeta,i to ne osecam bilo gde,vec oko nosa,usta.. Kad me ljubi ja osecam i bas mi smeta... A on me cmace non stop... orala sam da mu kazem... :(

Jel ima neko slicno iskustvo i neki savet? :/

Ja sam sve živo osećala, mm je morao da promeni pastu za zube, šampon, gel za tuširanje...sa vrata sam osećala da se u kući jela pomorandža...kako inspektor Draguljče, samo sam išla i njuškala :rolleyes: Nije me ljubio posle kafe, kad jede bilo šta gde ima luka,....sto stavri.

Vremenom će se smanjiti osetljivost a i navići ćeš se pa će ti manje smetati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekal lab. rezultate. Imam (nadam se) vodenkast sekret (možda infekciju), ili u gorem slučaju - otiče mi plodova voda. Sada preventivno ležim, nerviram se i čitam na netu dok ne stignu rezultati.

Beba mi je dobro, juče sam bila kod gin. Ima dovoljno plodove vode, grlić mi je zatvoren. Ako nešto znate o mom problemu, molim vas, napišite.

draga i ja sam imala vodenkast sekret ali je moj ginekolog tako hladno rekao da je to cesta pojava u trudnoci, da se ispiram irigatorom kao i da nisam trudna i da ce sve biti ok, tako da i nisam razmisljala o tome. sve zavisi od toga kako ti lekar postavi sve to. ti imas dovoljno plodove vode a to je najbitnije, grlic ti je zatvoren tako da nemas o cemu da brines. da si bila kog ovog mog verovatno bi ti rekao da samo malo cesce koristis irigator dok se to ne smiri.

mislim da nemas apsolutno nikakvog razloga za brigu- uzivaj u svojoj trudnoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga i ja sam imala vodenkast sekret ali je moj ginekolog tako hladno rekao da je to cesta pojava u trudnoci, da se ispiram irigatorom kao i da nisam trudna i da ce sve biti ok, tako da i nisam razmisljala o tome. sve zavisi od toga kako ti lekar postavi sve to. ti imas dovoljno plodove vode a to je najbitnije, grlic ti je zatvoren tako da nemas o cemu da brines. da si bila kog ovog mog verovatno bi ti rekao da samo malo cesce koristis irigator dok se to ne smiri.

mislim da nemas apsolutno nikakvog razloga za brigu- uzivaj u svojoj trudnoci :)

Mare, (ovo je inače moj nadimak iz detinjstva B) ),

Hvala ti na odgovoru i podršci. Lakše mi je kad vidim da nisam sama u ovome.

Dr mi nije savetovala nikakvo ispiranje. Analize brisa sam čekala 3 dana. Na sreću, sve je normalno, nije ni plodova voda, ni bakterije.

Posle 4,5 dana sekret mi je postao normalan. Jupiiii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ova tema mi odgovara. Ja sam u 37 nedelji i sve vise primecujem kao da mi otice plodova vodica... Sta se radi u tom slucaju? Na skorasnjem pregledu su mi rekli da sam otvorena za jagodicu prsta i da je grlic skracen pa da mirujem da izguram bar jos jednu nedelju... Ovo mi je prva trudnoca. Jeste da imam malo sekret kao i obicno ali voda je voda, nije puno ali tako vec danima...

Dali je dovoljno da pijem vise tecnosti? I sta ce biti ako ne primetno istekne vise plodove vode... Krece porodjaj ili ce beba mozda patiti a ja necu znati???

Help

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko to otice? Trebalo bi cesce da se javljas lekaru da on to prati. Meni je po malo oticala plodova voda pred kraj 1.trudnoce a lekari su me vracali kuci i pricali da je sve ok-ali trebalo bi da oni to procene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame imam jedno pitanje?!

mm mi se sad javio sa pregleda od lekara i rekao mi je da se zarazio mnonukleozom,koliko je to lose sad po bebu?hoce li biti nekih posledica?

-------------

3IuJp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bebu nije strašno ali za tebe bi moglo da bude opasno. Mononukleoza utiče na imunitet pa se između ostalog zbog toga osobe koje obole od mononukleoze izoluju. Bilo bi najbolje da se odvojite ako je ikako moguće tj da se što manje susrećete jer se prenosi kapljičnim putem.

Evo još nešto o tome na temi Mononukleoza KLIKNI

ali na stranu sve ovo ipak obavezno obavesti i dr koji ti vodi trudnoću. Nije za potcenjivanje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame imam jedno pitanje?!

mm mi se sad javio sa pregleda od lekara i rekao mi je da se zarazio mnonukleozom,koliko je to lose sad po bebu?hoce li biti nekih posledica?

-------------

ovo nadjoh na wikipediji:

Prijenos bolesti [uredi]EBV se prvenstveno prenosi putem sline, a rjeđe transfuzijom krvi. Obično se prenosi ljubljenjem i dodirivanjem dijelova tijela i predmeta natopljenih zaraženom slinom. Budući da je prijenos kapljicama malo vjerojatan, izolacija oboljelih nema smisla. Virus u domaćinu ostaje doživotno; prvih 18 mjeseci nakon infekcije izlučuje se slinom, a nakon toga povremeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko to otice? Trebalo bi cesce da se javljas lekaru da on to prati. Meni je po malo oticala plodova voda pred kraj 1.trudnoce a lekari su me vracali kuci i pricali da je sve ok-ali trebalo bi da oni to procene.

Bila sam pre dva dana kod dr, rekla je da imam malo manje plodove vodice i da pijem vise tecnosti.

Praticemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam gde da postavim pitanje, pa evo ovde cu. da li je neka od mama imala povisen broj otkucaja srca nakon porodjaja? proslo je vec 9 meseci, al ono nikako da se vrati u normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam gde da postavim pitanje, pa evo ovde cu. da li je neka od mama imala povisen broj otkucaja srca nakon porodjaja? proslo je vec 9 meseci, al ono nikako da se vrati u normalu.

Ne znam za to, ali najbolje da se konsultuješ sa lekarom. A jel ti pritisak ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si proveravala skoro štitnu žlezdu? Aritmija često hoće da se javi ako je poremećen rad štitne. Da li imaš još neke simtome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomoš .....Za 2 nedelje idem sa Filipom na operaciju ima neku cisticu na vratu. Idemo u tiršovu.. pa me zanima zna li neka sta mi je sve potrebno da ponesem za njega i za mene. hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam draga. Šta kažu u bolnici? Koliki je Filip?

Moja kuma je bila sa bebom od 2 meseca, nosila je pelene, odeću i osnovno od higijene, (i za sebe i za dete). Bile su 4 ili 5 dana u bolnici. Mi smo donosili i odnosili šta treba. Ako nisi iz Bg, bolje ponesi više toga. Ako ga hraniš formulom, ponesi onu na koju je on navikao. I nek ti se nađu baby maramice, za svaki slušaj, mada mislim da je kuma normalno kupala bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala... ima 1 godinu i ostajemo 7 dana . zanima me za hrana sta mi je potrebno zato sto ce da bude uz opstu anesteziju , za odecu cu da ponesem dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

debeliceee imam jedno pitanjce... ja sam sad 14ta nedelja, ne mogu da pronadjem nigde na forumu neku temu vezanu za sekret iliti iscedak u trudnoci, kakav je sekret uobicajen i sta je alarmantno... :( meni se uglavnom uvece posle odlaska u wc pojavi svetlo narandzasti na gacicama, bez mirisa, nemam nikakve svrabeze ili bilo kakve druge simptome. doca kaze da ne brinem, sve je to normalno... da li ima nekoga upucenog u ovo? da napomenem da nisam koristila hormone za odrzavanje trudnoce i nikakva krvarenja nisam imala uopste... a ni ovo nije krv, bar se meni cini da nije...... brisevi su uredni.

postavila sam isti post u drugom trimestru, pa ajd i ovde, mozda neko ima odgovor... pre svega bih volela da znam da li se to jos nekome desilo, mislim da bi me to umirilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.