zubici ili nesto drugo

odgovora

Objavljeno

desilo nam se da sa nepuna cetri meseca na desnima sa strane, negde kod cetvorke, izadje bela izraslina, tvrda i ne lici na plih, ali ni na zub.

obisli smo zubare cak zavrsili i na preventivnu smomatologiju, nisu sigurni sta je to, pa da pratimo iz nedelje u nedlju, misle da je moguce da je zubic, a mi nemamo jos ni jedan zub.

da li je neko imao nesto slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksi se to isto u tom periodu pojavilo, trajalo par dana i samo se povuklo! Nama je samo pedijatar pregledao i rekao da je rano za zubice i da ne brinemo. Prvi zub je izasao par dana pre punih 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali nama i dalje to stoji, ne raste, ali se i ne smnjuje. idemo svake nedelje da mu prate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obe strane ili samo sa jedne?

Kod Alekse je bilo sa obe strane, iskreno, ne znam koliko dugo je trajalo, jer ja u naseg pedijatgra imam poverenja, pa to vise nisam ni pratila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo s jedne, kao mali plih ali tvrdo je, zubari miske da je mozda i koren od zuba, videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo s jedne, kao mali plih ali tvrdo je, zubari miske da je mozda i koren od zuba, videcemo.

Moja devpjcica je rodjena sa takvim plikom, ali na jedinici pa su mislili da je jedna od retkih beba koja se rodila sa zubicem, medjutim nije bio i nestao je tek negde pre treceg meseca! Sta je, nemamo pojma! A inace juce nam se pojavilo na istom tom mestu "nesto" i nije plik nego pravi zubic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devpjcica je rodjena sa takvim plikom, ali na jedinici pa su mislili da je jedna od retkih beba koja se rodila sa zubicem, medjutim nije bio i nestao je tek negde pre treceg meseca! Sta je, nemamo pojma! A inace juce nam se pojavilo na istom tom mestu "nesto" i nije plik nego pravi zubic :D

mina, nama se povuklo. a tek sad nam izbijaju zubici i to na drugom mestu.

kaze doktor da su verovatno zubici koji nekad oteknu pa se pojave na desnima, a kasnije splasnu. ti prati pa ces da idis, ako nema problema nemoj ni da diras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba je 23. napunila tri meseca...u poslednjih nedelju dana je jako nervozna,desni su joj bele,stalno balavi...da li postoji mogucnost da joj rastu zubici?i ako su krenuli koliko treba vremena da izrastu?pozzz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao,

moguce je da su zubici, a koliko je vremena potrebnoto zavisi. i mana su sa 3,5 meseci krenuli i jos nisu izbili. cak je pio i sirup jer su bolovi bili strasni, bas je plakao, a jos mu nisu izasli. kazu da kad pobele to je to samo sto nije. masiraj mu desne i kupi u apoteci neku mast za desne za bebu, mada nase mame kazu belo vino, kada je bas nervozno ti mu na mazi pomaze, ja sam probala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba je 23. napunila tri meseca...u poslednjih nedelju dana je jako nervozna,desni su joj bele,stalno balavi...da li postoji mogucnost da joj rastu zubici?i ako su krenuli koliko treba vremena da izrastu?pozzz :D

pa nekad izrastu za nedelju dana tj pojave se...a nekad i mnogo duze...na pimer nama je to balavljenje i cela frka oko zuba pocela oko 4. meseca a prvi zub nam je izasao sa 9 meseci...pa sad ti vidi....

daj bebici neku glodalicu da zvace, najbolje su one koje se stavljaju u friz da se zaledi tecnost unutra jer im prija hladno zubima.

ja ti ne bih preporucila belo vino pa cak ni malo, jer zna se da i najmanja kolicina alkohola unistava kod male dece mozdane celije....znaci ili glodalice ili nesto drugo...ja sam luki ponekad mazala i one gelove, ali pedijatar mi je rekla da to ne koristim, vec ako vidim da je jako jako nervozan zbog zubica bolje da mu dam malo depon sirupa, sto je inace paracetamol sirup za bebe i decu, jer ce to da ga smiri a manje je stetno nego gelovi u svakom slucaju.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svim mamama.Nama se juce pojavio prvi zubic,a danas smo usli u peti mesec.Dve-tri nedelje unazad su ninu svrbele vilice i bila je razdrazljivija no inace,a vece pre no sto je izbio zubic je imala temperaturicu od 37c pa do 38c i tako joj je varirala temp. citavu noc.Sada joj je malo neobicno u ustima pa stalno mrducka jezikom i puci usta,ali najgore je proslo ;) i divan je osecaj kada vidite vasoj beki prvi zubic..nekako ste ponosni...videcete vec ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svim mamama.Nama se juce pojavio prvi zubic,a danas smo usli u peti mesec.Dve-tri nedelje unazad su ninu svrbele vilice i bila je razdrazljivija no inace,a vece pre no sto je izbio zubic je imala temperaturicu od 37c pa do 38c i tako joj je varirala temp. citavu noc.Sada joj je malo neobicno u ustima pa stalno mrducka jezikom i puci usta,ali najgore je proslo ;) i divan je osecaj kada vidite vasoj beki prvi zubic..nekako ste ponosni...videcete vec ;)

cestitam ponosnoj mami, samo napred pa da se ponosis jos puno puta, ne samo za zubic :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuskica cestitam na prvom zubicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebac mi ima 4 meseca i vec mu izbija zubic...da li je to rano? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke se bebe rode sa zubicem,tako da za zube nikad rano... ;) I Teodoru je tad poceo rasti 1.zubic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Chi, nikad nije rano za zubic. Aniti je prvi bio sa 5 meseci. Mojoj drugarici malena je prvi zubic dobila sa 3 meseca... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas bebac ima 6,5 meseci i odavno balavi.Dosta je nervozan preko dana.Zubic jos nema,ali kad me iz besa grize za bradu tako zaboli kao da ga vec ima.Da li je to nagovestaj da ce uskoro zubic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas bebac ima 6,5 meseci i odavno balavi.Dosta je nervozan preko dana.Zubic jos nema,ali kad me iz besa grize za bradu tako zaboli kao da ga vec ima.Da li je to nagovestaj da ce uskoro zubic?

pa njima to izbijanje zubice moze dugo da traje....ali znaces da ce uskoro zub kad mu oteknu desni i na tom mestu se beli nesto unutra :).....ali uglavnom im nabubri to mesto gde ce zubic da nikne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebac mi ima 4 meseca i vec mu izbija zubic...da li je to rano? :unsure:

ma nema pravila sto se tice zubica kod bebe,moj sin jos nema puna 4 meseca a imamo prvi zubic jos od 3 meseca i 22 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

desilo nam se da sa nepuna cetri meseca na desnima sa strane, negde kod cetvorke, izadje bela izraslina, tvrda i ne lici na plih, ali ni na zub.

obisli smo zubare cak zavrsili i na preventivnu smomatologiju, nisu sigurni sta je to, pa da pratimo iz nedelje u nedlju, misle da je moguce da je zubic, a mi nemamo jos ni jedan zub.

da li je neko imao nesto slicno?

Imamo istu situaciju, samo sto sam ja kod moje devojcice to primetila pre dva meseca (a sada ima osam i po mes). Bas identicnog opisa! I evo vec dva meseca to postoji i ne menja se. Pitala sam i doktore-stomatologe,ali niko nam nista konkretno nije rekao.

Zanima me sta se desilo kod vas sada kada je proslo neko vreme? Da li se promena povukla,da li je nestala, ili jos uvek stoji na mestu gde ste je prvi put primetili? Da li se menjala?

Hvala unapred! Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ove nedelje sam imala pakao a da nisam znala razlog. Sve se otkrilo juce popodne. Cele prosle sedmice Jana je bila vrlo nervozna i u vrticu i kod kuce. To su izgredi tipa grize decu, kuci vristanje zasto casa sa sokom nije puna nego ima prst od vrha..Nocu budjenje uz vrisak. U cetvrtak na sve to temperatura, nece da piski. Isle smo kod lekara, urin je u redu, mala upala grla, dobile lekic. Ali njeno ponasanje se ne menja. Juce popdne je bila kulminacija, mislim da je dvadeset minuta plakala i vristala bez prestanka. Ne mogu vam opisati kako to grozno izgleda, sta meni ka majci sve prolazi kroz glavu..Jedva se smirila i provukla neku recenicu tipa "boli me zub". Stanem, pogledam je i pitam :jano boli li tebe zub. - Da. Otvori usta..i krenule joj petice.

kasnije nadjem na Netu da jedan od razloga zasto se dete (ne mala beba) nocu budi sa vriskom jeste i rast zuba.

S rastom tih petica dolazimo do cifre dvadeset komada mlecnjaka do trece godine.

Tako da znate, ko ima patuljka ovog uzrasta a pocnu ovakve manifestacije, prst u usta i brojte :D

malo da se nasmejemo, ali bas je bilo gadno.

Sad joj ledom hladim desni, njoj je to zabavno. Vreme provodimo sto vise van kuce, jer joj na taj nacin odvalcim paznju od muke. A noc - sta cemo, tako mora da bude - nema spavannja dok ne izbiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U draga,pa vi ste se bas namucili!Pa,jesu probili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto joj ne das paracetamol uvece? Mi smo jedino tako spavali kad su nam izlazile trojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto joj ne das paracetamol uvece? Mi smo jedino tako spavali kad su nam izlazile trojke.

joj..ne volim da je kljukam lekovima, kapiram da oni jesu napravljeni protiv bolova da organizam ne bi trpeo..Ali sad jos pije i Palitrex... U svakom slucaju videcu sta ce dr. da nam kaze

Jos se probijaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr. konstatovala isto tako blagu upalu grla, ali kad je videla trojke, rekla je da je to sa grlom vezano za zube, pa nam nije davala antibiotik. Zato je savetovala da mu nekad dam protiv bolova nesto.

Ko vam je dr.? I mi smo u vasem domu zdravlja zadnjih pola godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.