Ginekoloski pregledi

odgovora

Objavljeno

:ph34r: :ph34r: :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni moja gin rekla posle porodjaja kad me pregledala vidimo se za 3 god.ako se do tad ne odlucite za bebu tako da sam oslobodjena od istih, nadam se da nece biti potrebe ici, da li je to normalno ili vam se cini da je to mnogo vremena izmedju dva pregleda ??

Kako bre 3 godine :blink: ? Trebalo bi otici svakih 6 meseci na kontrolu i ako ja nisam bila godinu dana i evo..... stidim se i moracu pod hitno jer sam imala neko malo krvarenje, mada ja to pripisujem hormonima ali ipak..... JA MORAM KOD GINEKOLOGA!!! (ovo moram i da zapamtim i ispostujem <_< )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:ph34r: :ph34r: :ph34r:

:lol: :lol: Isti slucaj... vec razmisljam kako da odlozim...

Milice, ovde je praksa da se ide na 6 meseci, do godinu dana, zavisi od starosti zene. Ja nemam nikakvih problema, idem na kontrole jednom godisnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni moja gin rekla posle porodjaja kad me pregledala vidimo se za 3 god.ako se do tad ne odlucite za bebu tako da sam oslobodjena od istih, nadam se da nece biti potrebe ici, da li je to normalno ili vam se cini da je to mnogo vremena izmedju dva pregleda ??

micka to ti je previse vremena,moj savet ti je da promenis dr. Ovde je obavezan pregled na 6 meseci,bar kod mog dr. i on mi zakazuje termine tako,danas odem i za 6 meseci vec mi zakazao! Mislim da se s tim nije za igrati,pogotovo kad je gin.u pitanju,kod nas zena ti je ocas posla problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam ja pre nedelju dana, odradila kolposkopiju i papa test i sad imam jos nedelju dana da mi budu gotovi rezultati. Rekoh mojoj dr dok sam bila na stolu: Boze, kako mrzim ove preglede, a onda ni 5 ni 6, : ma sta mrzis, zamisli da moras da radis kolonoskopiju, to su ti muke...i crce zena od smeha. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros imala zakazano, dosla kod doktora, on otvorio karton i kaze mi da ne moze sad redovna godisnja kontrola?! Ja mislila da me zeza i jos mu kazem: Dobro, odoh ja, a on meni kaze da su takva nova pravila. Sada mozes da odes na kontrolu tek kad istekne godinu dana od poslednje redovne kontrole, nikako pre. Meni godinu dana istice 1. novembra i tek posle tog datuma mogu da dodjem opet! :angry:

Kaze da su im sad uveli takva pravila?!

Nista onda, zakazali mi za 20 dana opet, a ja se taman sad psihicki pripremila, kad ono dzaba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros imala zakazano, dosla kod doktora, on otvorio karton i kaze mi da ne moze sad redovna godisnja kontrola?! Ja mislila da me zeza i jos mu kazem: Dobro, odoh ja, a on meni kaze da su takva nova pravila. Sada mozes da odes na kontrolu tek kad istekne godinu dana od poslednje redovne kontrole, nikako pre. Meni godinu dana istice 1. novembra i tek posle tog datuma mogu da dodjem opet! :angry:

Kaze da su im sad uveli takva pravila?!

Nista onda, zakazali mi za 20 dana opet, a ja se taman sad psihicki pripremila, kad ono dzaba...

e svasta cu jos da cujem :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros imala zakazano, dosla kod doktora, on otvorio karton i kaze mi da ne moze sad redovna godisnja kontrola?! Ja mislila da me zeza i jos mu kazem: Dobro, odoh ja, a on meni kaze da su takva nova pravila. Sada mozes da odes na kontrolu tek kad istekne godinu dana od poslednje redovne kontrole, nikako pre. Meni godinu dana istice 1. novembra i tek posle tog datuma mogu da dodjem opet! :angry:

Kaze da su im sad uveli takva pravila?!

Nista onda, zakazali mi za 20 dana opet, a ja se taman sad psihicki pripremila, kad ono dzaba...

E stvarno da čovek poludi, stisli se za materijal koji će da koriste, da uštede :angry: Kao što su uveli i po domovima zdravlja da možeš samo jednom godišnje da vadiš krv.... Kuda ide ova blesava država <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas zbog toga ja idem kod privatnika. Jednom godisnje odem uradim UZ, papa, kolposkopiju, UZ dojki i mirna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micka to ti je previse vremena,moj savet ti je da promenis dr. Ovde je obavezan pregled na 6 meseci,bar kod mog dr. i on mi zakazuje termine tako,danas odem i za 6 meseci vec mi zakazao! Mislim da se s tim nije za igrati,pogotovo kad je gin.u pitanju,kod nas zena ti je ocas posla problem

Milice to je zaista mnogo.Koliko znam ovo sto je marina navela u nekim zemljama je pregled kao i papa test obavezan na 6 meseci,cudi me da to nije i kod vas.

Kada nisam trudna radim papu na 6 meseci,cak me i dr pozove da opomene,jer to je po meni osnovna kultura zdravlja.Naravno privatni dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se redovno pregledate? Da li imate stalnog doktora? Da li ste zadovoljni? I da li vam se desilo da doktor zabrlja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.