Ginekoloski pregledi

odgovora

Objavljeno

Skoro sam isla na redovnu ginekolosku kontrolu. I mislim da je bilo jedno deset zenskih osoba, koje su me pitale, sto ides? Jel ti nesto lose? A kad odgovorim, ne nego redovna kontrola, one odmahuju glavom, kao a ma ko to jos radi? Ne mogu da verujem, da postoje takve zene, i da je toliko niska svest o odlasku na kontrole. Da li se i vama desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne

Blago tebi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MENE NIKO NE PITA,JER VECINA BLISKIH OSOBA KOJIMA POVERAVAM TAKVE STVARI ISTO IMAJU SVEST O TOME,PA IM TO NIJE NISTA CUDNO....a za one druge,navescu samo jedan primer.Starija koleginica,majka dvoje dece..dugo se vremena zalila da joj je lose,pa lose.nije detaljisala sta i kako,uglavnom nije isla kod lekara nijednog,pa smo svi vec poceli da mislimo da samo zeli da skrece paznju na sebe ,da bi joj jedno vece toliko pozlilo da je morala u hitnu,a onda joj otkrili rak,bas na zenskim organima koje su joj sve odstranili.posle je prolazila kroz pakao oporavka,hemoterapije i na karju preveremeno otisla u penziju.... TOLIKO O TAKVIMA :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. Prvo pitanje jeste dali imaš razlog, ali kad kažem da je redovna kontrola, kažu ok, tako treba. Ljude uglavnom mrzi da idu kod lekara zbog gužvi i zakazivanja pregleda, pa zato je možda taj odgovor-ko to još radi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo znaju iznervirati bakice koje obično daju takve nebulozne odgovore, posebno kada sam bila trudna "ma ko je od

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi :)

Malo sam se salila, pa posle zaboravila da lepo odgovorim ;)

Ja redovno idem na ginekoloske kontrole, tu sam bas disciplinovana, i oko mene su uglavnom devojke slicnog razmisljanja. One kojima je to cudno ni ne obavestavam da idem na kontroli, jer sam odavno izgubila znagu da ih ubedjujem da to treba da rade zbog sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sam se salila, pa posle zaboravila da lepo odgovorim ;)

Ja redovno idem na ginekoloske kontrole, tu sam bas disciplinovana, i oko mene su uglavnom devojke slicnog razmisljanja. One kojima je to cudno ni ne obavestavam da idem na kontroli, jer sam odavno izgubila znagu da ih ubedjujem da to treba da rade zbog sebe.

I kod mene je ista situacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem redovno i ici cu, a oni sto se cude neka se cude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije me niko nikada ni pitao, sto idem i da li mi nesto fali, stvarno svasta..

Pa kako ne bi isli redovno, kada je zdravlje u pitanju? Dobro je pa mi komsinica radi u DZ na ginekologiji, sacuva mi broj pa ne moram da cekam ali i ako bi trebalo da se ceka ne bih me sprecilo da se iskontrolisem. Bolje spreciti nego leciti! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije me niko nikada ni pitao, sto idem i da li mi nesto fali, stvarno svasta..

Pa kako ne bi isli redovno, kada je zdravlje u pitanju? Dobro je pa mi komsinica radi u DZ na ginekologiji, sacuva mi broj pa ne moram da cekam ali i ako bi trebalo da se ceka ne bih me sprecilo da se iskontrolisem. Bolje spreciti nego leciti! :rolleyes:

veruj mi,ima ih i previse koji ne idu...a ne snaju da im taj 1 sat cekanja i pregleda godisnje,moze spasiti zivot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja idem redovno na kontrolu.. Cini mi se da nas narod cine dve krajnosti- ovi sto nikada ne idu kod lekara i ovi koji su hipohondri (a vecina njih su penzioneri) i ceo zivot vise po lekarskim cekaonicama..

Drago mi je sto je vecina nas zena (bar ovde na Bepcu) odgovorna prema sebi i svom zdravlju.. m1218.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro sam isla na redovnu ginekolosku kontrolu. I mislim da je bilo jedno deset zenskih osoba, koje su me pitale, sto ides? Jel ti nesto lose? A kad odgovorim, ne nego redovna kontrola, one odmahuju glavom, kao a ma ko to jos radi? Ne mogu da verujem, da postoje takve zene, i da je toliko niska svest o odlasku na kontrole. Da li se i vama desava?

Pa sto se cudis, ja dosla kod privatnog ginekologa cisto iz kontrole. On me pita sta mi je, kazem nista, samo kontrola, on me ponovo pita sta mi je, jer retko ko dolazi bez razloga :).

I ja ga lepo pitam: "Jel hocete da smislim razlog?" I tek tada mi rece "Hajde da te pregledam".

A za okolinu i da ne pricam, najinteresantnije je kad mi kazu kako je skupo :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, ja ne pitam puno prijateljice dal idu ili ne, njihova stvar... Nismo povele pricu o tome tako da nemam pojma.

Sa koleginicama sam skoro pricala na temu papa testa i one kazu da idu svake 3god koliko se preporucuje (po meni to nije dovoljno cesto, al bolje ista nego nista). Takodje se ovde ne ide kod ginekologa ako nema komplikacija, problema i ako vas ne uputi vas lekar. Naravno privatno mozete sta i kad god hocete. Tako da ja recimo idem kod svoje doktorice koja mi je pored babica vodila trudnocu i kasnije ugradila spiralu a lekar opste prakse je. Za papa test idem kod sestre. Kolposkopija se ne radi rutinski, tek nakon abnormalnih celija u smir testu... Ja sam nedavno radila taj test ali moram ponovo jer u uzorku nije bilo dovoljno celija za ispitivanje :rolleyes:

E u Srbiji sam redovan vaginalni pregled, papa i kolposkopiju radila jednom godisnje, pa planiram da za sledeci odlazak zakazem detaljan pregled da mi je mirna savest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja isto redovno idem na konrolu mislim na pregled,jeste stvarno guzva ali kad je zdravlje u pitanju vredi cekati,verujete li vi meni da sam ja radila papa test jos krajem januara i jos mi nije gotov radila sam u sremskoj mitrovici naravno,zivim u becu pa cu tu sad uraditi ponovo,ZNA LI NEKO NEKU KREMU PROTIV STRIJA U TRUDNOCI SAM MAZALA NIJE MI POMOGLO ALI HOCU TO STO PRE DA SKLONIM:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Redovno idem na kontrole,ali poznajem dosta devojaka,mojih vrsnjakinja i mladjih koje smatraju da je to nepotrebno. Nikada nisam bila pitana zasto sam u cekaonici i o tome ne govorim ljudima oko sebe,zasto bih?! Svest o tome koliko su zaista bitni ti pregledi nije razvijena medju nasim sunarodnicama,ali mislim da se to polako menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradila sam skoro sve- vaginalni pregled, papa test, test na sekret i ultra zvuk- u preko stomaka i vaginalni. Sve uredno, na mestu i veselo. :lol: Sad mogu da budem mirna godnu dana. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno , jednom godisnje, privatno. OVe god cu otici i u DZ posto sam konacno dospela do zeljene dr koja RADI svoj posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam o svom problemu, da krvarim posle ciklusa...To mi se desilo ponovo juce...Zadnju menstruaciju sam imala 30.09. i juce sam prokrvarila onako u tragu. Odmah sam pozvala ambulantu da vidim kada radi moj ginekolog i rekose mi da ove nedelje ne radi a za iducu nisu znali da mi kazu da li ce raditi pre ili posle podne...ko ce izdrzati do ponedeljka? Mnogo se plasim sta ce da mi kaze, znam da sam trebala ici kada mi se to desilo prvi put ali i tada sam se plasila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam o svom problemu, da krvarim posle ciklusa...To mi se desilo ponovo juce...Zadnju menstruaciju sam imala 30.09. i juce sam prokrvarila onako u tragu. Odmah sam pozvala ambulantu da vidim kada radi moj ginekolog i rekose mi da ove nedelje ne radi a za iducu nisu znali da mi kazu da li ce raditi pre ili posle podne...ko ce izdrzati do ponedeljka? Mnogo se plasim sta ce da mi kaze, znam da sam trebala ici kada mi se to desilo prvi put ali i tada sam se plasila...

nije to nista za paniku mozda ti je ovulatorno krvarenje,koje moze da potraje par sati,a nekad nekoliko dana cak i sve do sledece menstruacije kao sto je to moj slucaj.Ja sam mislila da ce se to resiti posle porodjaja ali jok evo ga opet od prekjuce i ne staje.Kako su meni objasnili u vreme ovulacije dolazi do pada nivoa estrogena pa dolazi do tackastog krvarenja a u koliko je izuzetno nizak krvarenje moze da se nastavi i do sledece menstruacije,opet nije svaki slucaj isti najbolje je otici na pregled ali ne trebas ni previse da brines

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micika, iskreno moram da ti kažem da si pogrešila što nisi onda otišla... :( Ali, s obzirom da imaš redovnu menstruaciju, nemoj se plašiti da je nešto strašno i neizlečivo. Idi makar privatno na UZ da vidiš, odmah!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nećemo nagađati, idi i proveri, za tvoje dobro i dobro tvoje dece. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala sam o svom problemu, da krvarim posle ciklusa...To mi se desilo ponovo juce...Zadnju menstruaciju sam imala 30.09. i juce sam prokrvarila onako u tragu. Odmah sam pozvala ambulantu da vidim kada radi moj ginekolog i rekose mi da ove nedelje ne radi a za iducu nisu znali da mi kazu da li ce raditi pre ili posle podne...ko ce izdrzati do ponedeljka? Mnogo se plasim sta ce da mi kaze, znam da sam trebala ici kada mi se to desilo prvi put ali i tada sam se plasila...

To se i meni dogodilo prvi put pre par dana, al mi je nakon tri dana stalo.... Naravno dok zakažem ginekologa, doće mi m opet.....zvala sam pre dva dana, rekla mi je da pokušam u petak.... ko zna šta će mi u petak reći kad nazovem kol centar... :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jce sam bila kod ginekologa. ali po podne i na red sam dosla tek u 19 i 25 tako da dr nije mogao da uzme uzorak za papa test. Danas idem...Malo me utesio kad je rekao da najverovatnije krvarim od ranice koju imam jos od drugog porodjaja...Bas se brinem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem, nije te ni pregledao?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.