Ginekoloski pregledi

odgovora

Objavljeno

Sigurno da je ok cim samo lupa recke.Sad je Maki sveze opravljena,pa ce samo da stancuje reckice :D

:lol: :lol: :lol: E dobra si...to nisam znala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, sve je u redu, išla sam na redovan godišnji, sad čekam rezultate pape, al dr je rekla da je sve ok i da će i papa najverovatnije biti takav :)

Danka, Danka... :lol: :lol: :lol: što me odaješ :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jes mrzim ginekoloski pregled :))))

Od kakko sam se porodila smucilo mi se da se cepim.U porodilistu svaka sila te pipne,virne,cacne-preko doktora,babica,sestara muka mi je!

Pih,ali ipak mog privatnog dr,jako cenim i bas volim da odem,puno dobrih saveta mi da!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam otisla od kako sam se porodila i zbog toga sam strasno neodgovorna prema sebi.Sama pomisao da treba ono metalno da mi gurne nije mi dobro.Tek sam prosli mesec prvi put dobila pa cu sacekati i ovaj i otici cu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam otisla od kako sam se porodila i zbog toga sam strasno neodgovorna prema sebi.Sama pomisao da treba ono metalno da mi gurne nije mi dobro.Tek sam prosli mesec prvi put dobila pa cu sacekati i ovaj i otici cu .

Ja sam samo jednom i to pre skoro godinu dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage žene, mame i buduće mame, želim da pitam dali je neka od vas imala možda problem stida :P ili neznam kako da se izjasnim kad ide kod ginekologa i kako se srediti... Iskreno ja imam problem sa ovim drugim jer nikad nisam sigurna kako bi trebalo...

HELLP :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage žene, mame i buduće mame, želim da pitam dali je neka od vas imala možda problem stida :P ili neznam kako da se izjasnim kad ide kod ginekologa i kako se srediti... Iskreno ja imam problem sa ovim drugim jer nikad nisam sigurna kako bi trebalo...

HELLP :blink:

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad me nije bilo stid kod ginekologa, a nikad se nisam posebno spremala za ginekologa. Ako mislis na depilaciju... ako nije ''sveze'' uradjena onda malo doteram ''frizuru'' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mislila sam na depilaciju, ja obično radim samo bikini zonu - mada nekad mi dodje malo da menjam "frizuru" :P

Ali uvek sam u nekoj dilemi kako bi trebalo da se žena sredi za ginekologa :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

Neznam možda sam malo glupa :huh:

Pa pomagajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mislila sam na depilaciju, ja obično radim samo bikini zonu - mada nekad mi dodje malo da menjam "frizuru" :P

Ali uvek sam u nekoj dilemi kako bi trebalo da se žena sredi za ginekologa :blink:

Mislim da bi trebalo dobro razmisliti o 'stajlingu' za ginekologa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaroslava izvini ali mislim da se ne potrebno opterecujes. Ne ides ti na randes sa ginekologom i ne shvataj ga kao baju nego kao doktora. Sta imas tu da se posebno sredjujes. Osnovna higijena kao i kad ne idem kod ginekologa i uopste ne razmisljam o tome. Mislim da ne zaboravim sta sam sve htela da ga pitam. Veruj mi da te on ni ne vidi u tom smislu na koji ti pomisljas, njemu je to rutina. Opusteno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaroslava izvini ali mislim da se ne potrebno opterecujes. Ne ides ti na randes sa ginekologom i ne shvataj ga kao baju nego kao doktora. Sta imas tu da se posebno sredjujes. Osnovna higijena kao i kad ne idem kod ginekologa i uopste ne razmisljam o tome. Mislim da ne zaboravim sta sam sve htela da ga pitam. Veruj mi da te on ni ne vidi u tom smislu na koji ti pomisljas, njemu je to rutina. Opusteno ;)

Slazem se. Budi uredna i cista, a on ce te vec zaboraviti kada te zameni sa sledecom pacijentkinjom :) Kako god se ti osecas prijatno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaroslava izvini ali mislim da se ne potrebno opterecujes. Ne ides ti na randes sa ginekologom i ne shvataj ga kao baju nego kao doktora. Sta imas tu da se posebno sredjujes. Osnovna higijena kao i kad ne idem kod ginekologa i uopste ne razmisljam o tome. Mislim da ne zaboravim sta sam sve htela da ga pitam. Veruj mi da te on ni ne vidi u tom smislu na koji ti pomisljas, njemu je to rutina. Opusteno ;)

A nije u tome problem (moj gin. je žensko),osnovna higijena se podrazumeva - nego neznam uvek mi je nekako neprijatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage žene, mame i buduće mame, želim da pitam dali je neka od vas imala možda problem stida :P ili neznam kako da se izjasnim kad ide kod ginekologa i kako se srediti... Iskreno ja imam problem sa ovim drugim jer nikad nisam sigurna kako bi trebalo...

HELLP :blink:

jaroslawa bole nju/njega briga kakva ti je donja frizura,oni to i ne primecuju.Najbitnije ti je da si dole cista i kol'ko tol'ko uredna,prepone su najbitnije po meni,e sad ne znam da li brijes dlake oko usmina,ja da,neko ne,zavisi.I naravno da nikom nije prijatno kad ode kod gin.i raskreci se,pogotovo ako je musko.Ali oni to tako ne gledaju,videli su ih na hiljade,oni nas gledaju kao posao a ne kao seksualni objekat,tako treba i mi da razmisljamo,zato opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam možda sam malo glupa :huh:

Pa pomagajte

Ginekolozi ne vole "sredjene frizure", mada ti to nikad nece reci. I obuces duzu tuniku, cisto da se ne bi gologu*a setala po ordinaciji. ;) Poslusaj Suncokret i nemas brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nikad nije bilo neprijatno da odem kod ginekologa zbog stida barem, uvek me je više mrzelo. Nekako razmišljam samo da budem čista a ostalo...boli me uvo. A bila sam i kod muških i kod ženskih. Čak mi je nekako šta znam bolje kod muških jer su malo nežniji od žena. Žena ipak zna kako se mi osećamo, pa neće nešto cinculirati. Dr. u glavnom gleda ili neke problematične, bolesne žene a ne verujem da je to baš seksi prizor. Retko kad mu dolaze Sindi Kraford na rutinski pregled, a kapiram da posle 50 bolesnih baba kad mu dođe neka zdrava njemu je to više kao pauza nego kao seksualno zadovoljstvo. I još nešto, mislim da se muškarci više pale na opšti utisak o nama a ne samo na naš polni organ. Sam polni organ postaje interesantan tek kad požele da nas osvoje u ovom ili onom smislu. Tako ja jaroslawa, skini gaće i ne misli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo su ti devojke rekle, najbitnije je da si cista i uredna, a za frizuru i organ ginekologe bas briga. Moja porodicna prijateljica je ginekolog u DZ, kaze da dnevno pogleda 40 zena (pa ti racunaj koliko je to npr. za 10 godina radnog staza), da je to rudarski posao jer se stalno savija, da joj kicma puca i da nema sta ona nije videla! Tako da samo napred, kao da ides kod zubara, samo sto skidas gace! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nije u tome problem (moj gin. je žensko),osnovna higijena se podrazumeva - nego neznam uvek mi je nekako neprijatno...

Joj jaroslawa pa zar stvarno mislis da treba da sredis frizuricu za ginekologa? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nije u tome problem (moj gin. je žensko),osnovna higijena se podrazumeva - nego neznam uvek mi je nekako neprijatno...

Znas kako, vecini zena je neprijatno, ja kada sam otisla prvi put i to na najobicniji UZ, znaci nije bilo price o skidanju, ja sam se crvenila kao paprika. Vremenom to prodje, ali svaki put kad promjenim ginekologa, na prvom pregledu mi bude malo bljak, ali se brzo naviknem. Jednostavno kazem sebi "Zamisli da ides kod zubara, i ovo su na neki nacin usta samo sto nemaju zube! Jednostavno to je nesto sto se mora i sto je normalno" :lol: :lol: :lol: Glupo, ali meni pomogne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako, vecini zena je neprijatno, ja kada sam otisla prvi put i to na najobicniji UZ, znaci nije bilo price o skidanju, ja sam se crvenila kao paprika. Vremenom to prodje, ali svaki put kad promjenim ginekologa, na prvom pregledu mi bude malo bljak, ali se brzo naviknem. Jednostavno kazem sebi "Zamisli da ides kod zubara, i ovo su na neki nacin usta samo sto nemaju zube! Jednostavno to je nesto sto se mora i sto je normalno" :lol: :lol: :lol: Glupo, ali meni pomogne!

Meni jeste neprijatno, u trudnoći sam se bila navikla (valjda što se često ide) ali ovako kad idem jednom godišnje baš me bude i strah pomalo i sramota...pogotovo što baš nemam sreće sa doktorkama, taman sam našla onu što mi je odgovarala i ode u privatnike - sad baš lupam glavu kod koga da idem... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponekad se i ne isplati ici redovno kod ginekologa. Ja sam jako razocarana, isla sam svakih 6 meseci da bi konacno, posle 4 godine, promenila izabranog ginekologa i ostala sokirana sta ja u stvari sve moram da zalecim.Ispalo je kao da nisam isla godinama. Posle prvog pregleda kod nove dr dolazim kuci sa 6 kutija lekova a prethodna mi je uvek govorila kako je sve u redu. Moj savet je da svi dobro razmisle kod koga ce ici, ponekad se stvarno ponasaju prema pacijentima kao prema brojevima. Nadam se da cu konacno, uz pomoc nove dr, ostvariti svoju najvecu zelju a to je da postanem i ja necija mama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoguce da niko nije bio na ginekoloskom pregledu od aprila? :P

Ja se spremam psihicki da odem ka koji dan, pa da se potsetim malo citajuci vasa iskustva, kad ono ova tema zastarela! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.