Odvikavanje od dojenja

odgovora

Objavljeno

Mi smo u fazi odvikavanja evo vec 20 dana,prvo sam joj ukidala sve podoje i svelo se na ujutru,u podne i uvece,onda sam joj ukinula u podne a od pre nekoliko dana i ujutru,jos se buni ali se nocu vise ne budi da trazi i danju bolje jede hranu,ono je bilo bez ikakvog reda...,nisam bila za varijantu da joj odmah ukinem sve jer mi je bez bzv da dete tako "odbacim" a i nisam htela da dodje do upale i ne zelim da pijem lekove ili se podvezujem i sta vec,meni sve to deluje nerealno,neprirodno i stresno i neznam sta vec...mleko mi se postepeno smanjuje i nemam nikakvih problema za sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze, tako i treba ukidati. Polako i postepeno, a potpuno prekinuti kad osetiš da je i dete spremno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze, tako i treba ukidati. Polako i postepeno, a potpuno prekinuti kad osetiš da je i dete spremno.

Prvo je trebalo da budem ja spremna :P

A za potpuno prekidanje cemo sacekati jos malo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas dve smo ostale na dojenje pre spavanja i to je to,danju ni ne trazi uopste vise a kad krene na spavanje jedva ceka :P ali joj necu ukidati taj jos malo,ne mogu jos :rolleyes:

grudi su mi potpuno ok i kad bih sada skroz prestala ne bi se nista desilo,napominjem da sam imala dosta problema sa velikom kolicinom mleka,upalama isl. tako da je DEFINITIVNO postepeno ukidanje zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste i nemoj se opterecivati ukidanjem tog vecernjeg dojenja. Odvici ce se sama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas dve smo ostale na dojenje pre spavanja i to je to,danju ni ne trazi uopste vise a kad krene na spavanje jedva ceka :P ali joj necu ukidati taj jos malo,ne mogu jos :rolleyes:

grudi su mi potpuno ok i kad bih sada skroz prestala ne bi se nista desilo,napominjem da sam imala dosta problema sa velikom kolicinom mleka,upalama isl. tako da je DEFINITIVNO postepeno ukidanje zakon.

I mi....samo što ovo večernje dojenje će da potraje...do osnovne garant :unsure:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi....samo što ovo večernje dojenje će da potraje...do osnovne garant :unsure:<_<

Pa sta ima veze? :lol: Bar pije zdravo mleko.

Ja sam se pitala neko vreme kad je Petar prestao da sisa da li da se izmuzavam i da mu i dalje dajem svoje mleko, a ne kravlje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi....samo što ovo večernje dojenje će da potraje...do osnovne garant :unsure:<_<

Ako ti je za utehu,necete biti jedine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, poslednji postovi o tabletama za prekid laktacije se nalaze na odgovarajucoj temi:

OVDE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kako da ukinem ovaj jedini podoj pred spavanje uveče :unsure: ,Anđelini je to toliko zadovoljstvo da nemam reči....a preko dana kada je uspavljujem ona nasloni glavicu na siku i tako slatko zaspi....noću se naravno budi po minimum 2 puta i uglavnom samo gurne rukice u moje grudi i nastavi da spava :unsure: ...ne znam šta mi je činiti..da joj ukinem taj podoj mislim da bi se 'istraumirala'...jooooooj....izgleda da ćemo mi gurati ovako do osnovne :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uredio admin:

Narednih 7 postova prebaceni su iz teme "budjenje nocu"

Ja nemam reči 'ohrabrenja'...jer se moja Anđa budi minimum 2 puta tokim noći....a tek što mi ruke drži u grudima i non-stpo me 'čačka'.....uh bre ,ja sam stvarno zaboravila da spavam u komadu :unsure:

Hahaha to im je ostalo jer su dugo sikili. I Luka voli da ubaci ruku u moju majicu i nesto cacka. Ponekad cak kaze Daj da polubim moju siku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha to im je ostalo jer su dugo sikili. I Luka voli da ubaci ruku u moju majicu i nesto cacka. Ponekad cak kaze Daj da polubim moju siku. :)

Isto ;) Sve sam mu dozvoljavala do skoro... a sad smo u fazi odvikavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto ;) Sve sam mu dozvoljavala do skoro... a sad smo u fazi odvikavanja.

I kako uspevate? Luka je opsednut, drzao bi ruku u mojoj majici non stop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno smo OT ali ne bih za ovo otvarala novu temu a ne znam ni gde bih tu temu ni stavila :lol: Mi smo imali tu fazu koja je trajala od zavrsetka dojenja, pa nekih 4 meseca.Onda je odjednom skoro nestalo... samo ako je zestoka frka...a onda su krenule petice, budjenje nocu po 4 puta i opet ista prica do opsesije. Zadnjih mesec dana je mene pocelo da izludjuje, pa se sklanjam kad god krene. Uspavljivanje je sada pod pretnjom da cu da odem iz sobe/ kreveta ako ne prestane pa makar ne spavao celu noc. I onda odustane, bar zadnjih veceri. primecujem da brze zaspi kad nema sike, a nocu kad se probudi nema vise instiktivnog uvlacenja pod majicu. ;) Videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno smo OT ali ne bih za ovo otvarala novu temu a ne znam ni gde bih tu temu ni stavila :lol: Mi smo imali tu fazu koja je trajala od zavrsetka dojenja, pa nekih 4 meseca.Onda je odjednom skoro nestalo... samo ako je zestoka frka...a onda su krenule petice, budjenje nocu po 4 puta i opet ista prica do opsesije. Zadnjih mesec dana je mene pocelo da izludjuje, pa se sklanjam kad god krene. Uspavljivanje je sada pod pretnjom da cu da odem iz sobe/ kreveta ako ne prestane pa makar ne spavao celu noc. I onda odustane, bar zadnjih veceri. primecujem da brze zaspi kad nema sike, a nocu kad se probudi nema vise instiktivnog uvlacenja pod majicu. ;) Videcemo...

Hahaha ja se trudim da ga odvratim od toga tako sto mu skrecem paznju na nesto drugo, ali avaj. A nocu kad se desi da ga prebacim kod nas onako u sno trazi mene i gura ruku. A sto se tice teme mislim da ovo spada u odvikavanje od dojenja ( i dodati) i sike. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha ja se trudim da ga odvratim od toga tako sto mu skrecem paznju na nesto drugo, ali avaj. A nocu kad se desi da ga prebacim kod nas onako u sno trazi mene i gura ruku. A sto se tice teme mislim da ovo spada u odvikavanje od dojenja ( i dodati) i sike. :lol: :lol: :lol:

Pitala sam ja na toj temi pre par meseci, pa su mi iskusne majke rekle "Ma opusteno" :D i jes' bilo opusteno dok nije meni pocelo sad da smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i mene je počelo izluđivati to što me čeprka rukicama :blink: ...i to malo što 'spavam' u komadu od 2 sata me ona štipka...stvarno čudo :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja evo druga nedelja kako sam izbacila podoj pred spavanja,mislila sam da je pustim jos malo,ali vidim da ona krece da se raduje spavanju zbog dojenja i jedne veceri joj kazem da nema vise,malo se bunila,ja sam ocekivala da ce vise i to je bilo to,jos jedno-dve veceri i prestala je u opste da to spominje a nije mi ni gurala ruke,mozda par puta ranije ali sam joj govorila da me to boli i pravila grimase i ona prestala...plasila sam se da ce mi mleko nadoci kad prestanem,ali se nista nije desilo,kako doslo tako i prolazi i u opste mi nije jasno preporucivanje podvezivanja,ne unosenja tecnosti,injekcija isl.,mislim da je totalno nepotrebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za vas! Vrlo lako i bezbolno.

Kada se odvikavanje radi postepeno, onda nije problem sa laktacijom. Ja mislim da mnoge majke prekidaju dojenje naglo i da je to problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: a bila je takav zavisnik da sam mislila da necu uspeti da je odviknem i ako uspem da ce to biti tako stresno i za mene i za nju tako da sam se bas iznenadila.Pa definitivno je to problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas u ovoj temi. Trenutno smo u pocetnoj fazi odvikavanja tj.samo izbacujem dnevno sisanje, uvece ostaje, i nocu kad zatrazi. Za par dana idemo samo na nocne... pa cu videti kako nam ide. Danju se ovih dana uspavljuje nosanjem, ali da joj dam da sisa ne mogu vise... Izdrzali smo skoro godinu i po i mislim da je dosta. Tako sam i stariju, a i sad je vec vreme za neku valjanu kontracepciju, pa onda jos jedna beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih trebala definitivno da je odviknem....nema smisla više <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih trebala definitivno da je odviknem....nema smisla više <_<

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih trebala definitivno da je odviknem....nema smisla više <_<

Definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.