Odvikavanje od dojenja

odgovora

Objavljeno

Naravno,svjesna sam toga,ali cudno je ovo zensko! :lol: Super je prihvatio,sto mi mnogo znaci,nekada se sjeti,pridje mi,ali ubrzo shvati i onda se samo mazi! :rolleyes:

Dusa mala :wub: :wub:

Ma moze zene svasta da izdrzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,kada vam je mlijeko prestalo od dana odvikavanja od dojenja?!Kod mene je haos!Ja imam za jos 10-oro djece!Strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,kada vam je mlijeko prestalo od dana odvikavanja od dojenja?!Kod mene je haos!Ja imam za jos 10-oro djece!Strasno!

Pa jel pijes jos bromokriptin? Jel dalo rezultate kupus i acidi borici?

Ja sam sad pogledala moje grudi, izlazi mleko kad stisnem bradavice, ali mi grudi nisu tvrde, nemam nikakvih problema ali ima jos malo mleka u njima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel pijes jos bromokriptin? Jel dalo rezultate kupus i acidi borici?

Ja sam sad pogledala moje grudi, izlazi mleko kad stisnem bradavice, ali mi grudi nisu tvrde, nemam nikakvih problema ali ima jos malo mleka u njima!

Sve pijem i sve stavljam :lol: bila sam kod dr i rekao mi da nastavim sa svim tim,ako ne onda cemo morati injekcije!Mlijeko se smanjuje,ali desna dojka je jos tvrda,neki tupi bol!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice budi oprezna sa bromokriptinom, ja sam imala takvu alerg reakciju na njega posle I tablete , kao da sam dozivela klinicku smrt ...ono je jezivo ne bih se bas prisecala i opisivala, srecom je to vece bio mm kuci nisam bila sama sa detetom,

meni je babica dolazila kuci 2 dana da mi pomalo masira grudi i isprazni jer sam bila prepuna mleka, ono sto sam dobila savet od nje i sto je meni pomoglo je sledece:

grudi prazni samo malo koliko da popusti pritisak u njima, kada bas bas nadodje mleko

tecnost, kafu sve smanji na minimum

uzmi pamucnu pelenu pokvasi hladnom vodom,preklopi na trougao i stegni se preko dojki, ali bas bas , bolje ako ima neko da te utegne onako muski,

male flasice vode zaledi, pa stavljaj hladne obloge na grudi tako umotana, i to ponavljaj po celi dan,

meni je trebalo 5 dana da grudi smire vec posle je bilo lakse, tj skoro da je prestalo

P.S.

Iz zezz sam stisla bradavicu sad i krenulo je mleko :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S.

Iz zezz sam stisla bradavicu sad i krenulo je mleko :blink: :blink:

A koliko dugo ne dojis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od naninih 8.5mes, :( :(

ona sad ima 23 mes ...

pa ti vidi :wacko:

mozda mi je samo prolaktin povisen, i tako sam planirala na jednu generalku kod dr kada se vratim sa mora/ deca krecu u vrtic

pa cu imati vise vremena za ganjanje po lab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A u, pa to je bas mnogo! Ja ne dojim tek mesec dana, a i dalje ima mleka!

I ja planiram jedan sistematski u septembru: krv, hormoni, ginekolog, dermatolog, kardiolog....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,kada vam je mlijeko prestalo od dana odvikavanja od dojenja?!Kod mene je haos!Ja imam za jos 10-oro djece!Strasno!

Ni meni nije prestalo mleko, a proslo je vise od 4 meseca. uopste se ne uzbudjujem. Ne smeta mi. ne vidim zasto bi nekom smetalo,ako nema problem sa otocima i bolom?

meni dobro dodje da namazem Petru mlekce ako ga ujede komarac, negde se ogrebe ili dobije neki sitan osip. Koristim ga i ja za kozu dosta i odlicno je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni (prošlo je 5-6 meseci) hehehe izgleda da treba ponovo da ostanem trudna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice budi oprezna sa bromokriptinom, ja sam imala takvu alerg reakciju na njega posle I tablete , kao da sam dozivela klinicku smrt ...ono je jezivo ne bih se bas prisecala i opisivala, srecom je to vece bio mm kuci nisam bila sama sa detetom,

meni je babica dolazila kuci 2 dana da mi pomalo masira grudi i isprazni jer sam bila prepuna mleka, ono sto sam dobila savet od nje i sto je meni pomoglo je sledece:

grudi prazni samo malo koliko da popusti pritisak u njima, kada bas bas nadodje mleko

tecnost, kafu sve smanji na minimum

uzmi pamucnu pelenu pokvasi hladnom vodom,preklopi na trougao i stegni se preko dojki, ali bas bas , bolje ako ima neko da te utegne onako muski,

male flasice vode zaledi, pa stavljaj hladne obloge na grudi tako umotana, i to ponavljaj po celi dan,

meni je trebalo 5 dana da grudi smire vec posle je bilo lakse, tj skoro da je prestalo

P.S.

Iz zezz sam stisla bradavicu sad i krenulo je mleko :blink: :blink:

Uuuu,Nensi,uplasi me,ja sam ga skoro popila,mlijeka jos ima,ali ne izmuzavam se,obloge sam prestala stavljati,jer nema vise otoka,bola i sl.Dobro se osjecam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu,Nensi,uplasi me,ja sam ga skoro popila,mlijeka jos ima,ali ne izmuzavam se,obloge sam prestala stavljati,jer nema vise otoka,bola i sl.Dobro se osjecam!

Dobra vest! Neka mleka.Kako je doslo tako ce vremenom i nestati.Koristi sve blagodeti mleka za kozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra vest! Neka mleka.Kako je doslo tako ce vremenom i nestati.Koristi sve blagodeti mleka za kozu.

Koristim,preporucujes neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristim,preporucujes neko?

Ne preporucujem ti nikakvo mleko za tvoju kozu vec tvoje mleko u kozmeticke svrhe i kao lek. ;)

Ja Petru mazem svaki ujed od komarca sa mojim mlekom,svaku ogrebotinicu i sad kad smo bili na Srebrnom jezeru, ozario se na koprivu. Namazala sam mu 2 kapi mlekca i proslo.

Inace, ako imas bilo kakvu upalu na kozi(akne, fleke), mazi sa mlekom.

Pericinom bratu od strica( 3 meseca0 sam mazala osip 3 dana uzastopce i proslo.

Nema bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja cera je definitivno rekla zbogom siki.....vec danima nece da sisa i maltretiramo se i ona i ja....jutros je vristala kad sam je stavila da sisa....nece,pa nece,ne mogu da insistiram vise,zao mi je dere se kao da je kolju.... :(

ali je dobra vest sto hoce mamino mleko na flasicu,marak i to :rolleyes:

ali zato mislim da sina nikada necu moci da odbijem ,lud je za sikom i nikad mu nije dosta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja cera je definitivno rekla zbogom siki.....vec danima nece da sisa i maltretiramo se i ona i ja....jutros je vristala kad sam je stavila da sisa....nece,pa nece,ne mogu da insistiram vise,zao mi je dere se kao da je kolju.... :(

ali je dobra vest sto hoce mamino mleko na flasicu,marak i to :rolleyes:

ali zato mislim da sina nikada necu moci da odbijem ,lud je za sikom i nikad mu nije dosta :rolleyes:

Deca su zadovoljna kad im das ono sto im je potrebno. Prema tome, svako ima svoje potrebe.I ovako su razliciti.

Ako ti je lakse, moje dete je jos uvek ludo za sikama iako vec odavno ne sisa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deca su zadovoljna kad im das ono sto im je potrebno. Prema tome, svako ima svoje potrebe.I ovako su razliciti.

Ako ti je lakse, moje dete je jos uvek ludo za sikama iako vec odavno ne sisa. ;)

ma,meni je zao sto sa njom nisam izgurala bar do odinu dana....ne znam zasto nece,ne mogu naci ni jedan razlog...jednostavno odbija.sa njim necu da stanem sve dok sam ne prestane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma,meni je zao sto sa njom nisam izgurala bar do odinu dana....ne znam zasto nece,ne mogu naci ni jedan razlog...jednostavno odbija.sa njim necu da stanem sve dok sam ne prestane

Nece vise da vuce Bas je briga. ;) Ipak, dobro je da si se odlucila da joj dajes na flasicu i da hoce. Nemoj da ti je krivo. Mazi se sa njom i kad joj dajes flasicu. A on ce da uziva dugo i neka. Ljubim ja njih oboje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne preporucujem ti nikakvo mleko za tvoju kozu vec tvoje mleko u kozmeticke svrhe i kao lek. ;)

Ja Petru mazem svaki ujed od komarca sa mojim mlekom,svaku ogrebotinicu i sad kad smo bili na Srebrnom jezeru, ozario se na koprivu. Namazala sam mu 2 kapi mlekca i proslo.

Inace, ako imas bilo kakvu upalu na kozi(akne, fleke), mazi sa mlekom.

Pericinom bratu od strica( 3 meseca0 sam mazala osip 3 dana uzastopce i proslo.

Nema bolje.

:lol: Joj,jesam glupa!Ok,vazi!Ljubim Te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne preporucujem ti nikakvo mleko za tvoju kozu vec tvoje mleko u kozmeticke svrhe i kao lek. ;)

Ja Petru mazem svaki ujed od komarca sa mojim mlekom,svaku ogrebotinicu i sad kad smo bili na Srebrnom jezeru, ozario se na koprivu. Namazala sam mu 2 kapi mlekca i proslo.

Inace, ako imas bilo kakvu upalu na kozi(akne, fleke), mazi sa mlekom.

Pericinom bratu od strica( 3 meseca0 sam mazala osip 3 dana uzastopce i proslo.

Nema bolje.

Dobro,zašto ovo ja tek sada čujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro,zašto ovo ja tek sada čujem :)

Zato sto ne citas pazljivo, kao ni Tigrica :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto ne citas pazljivo, kao ni Tigrica :lol: :lol: :lol:

Razumem učiteljka :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam ovu temu i vidim da je opet problem bromokriptin. Srecom, postoji zamena, dostinex, i on nema nikakve propratne efekte. Da znate za sl.put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam ovu temu i vidim da je opet problem bromokriptin. Srecom, postoji zamena, dostinex, i on nema nikakve propratne efekte. Da znate za sl.put.

A da li je bitno da se po zavrsetku dojenja zaustavlja mleko mesikamentima uopste? Ja vec skoro pola godine ne dojim i imam mleka. Nije mi padalo na pamet da trazim bilo kakav lek za zaustavljanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto ne citas pazljivo, kao ni Tigrica :lol: :lol: :lol:

Razumem učiteljka :P

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.