Odvikavanje od dojenja

odgovora

Objavljeno

Ako nastaviš da pokušavaš i odustaješ - osećaćeš se sve gore i gore. Ili prelomi na jednu stranu - odn. odloži prestanak dojenja za mesec dana npr. ili teraj makar da izbacuješ jedan po jedan podoj, taktički.

Ja sam se u jednom momentu prosto bila pomirila sa tim da se dete budi svaki čas noću da sisa - i osetila sam olakšanje, samo zbog tog pomirenja sa situacijom!! Hoću da kažem - ako se trudiš da nešto uradiš, a stalno si napeta i nezadovoljna što ne uspevaš, možda je bolje da se pomiriš sa trenutnom situacijom. Možda ćeš se bolje osećati.Ili ako odučiš da nastaviš dalje sa odvikavanjem, pokušaj prvo da joj ukineš jedan od dnevnih podoja. Tada je lakše zabaviti je, skrenuti pažnju, nego noću. Recimo uvek izađite napolje kad je taj jedan podoj na redu, ili već nešto slično. U stvari ne znam. Moj je bio već "mator", pa i razuman, moglo mu se nešto i objasniti. Tvoje dete je još malo.

Ovo je sada moja situacija. Vuk se neko vreme bas dosta budi, evo nocas se nije skinuo sa sise, CELE NOCI. Sta cu. Evo me na poslu, bauljam, trujem se kafama, ali ja i da hocu da ga odviknem nema ko da mi pomogne. MM-u ne pada na pamet da mi pomogne u tome tako da ce Vuk sisati do skole :D a i ako ne dobije sisu, ja ne mogu da vam objasnim kako se on izoblici, to je neki vrisak cudan, jecanje, grimasa, uzas zivi :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mivo, izvini, ali ko nam garantuje da ce se i do skole skinuti. :D

meni jako prija kad procitam ovde da ima jos vas sa istom situacijom, kao i onih koje su je prevazisle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znate sta..deca se bude jer im nesto treba..ili su zubi, ili nemirni snovi ili piskenje...

moja se tako budi kad god joj nesto nije dobro i trazi da sisa, a kad joj je dobro i ako se probudi nastavi da spava bez sisanja...secam se kad je imala eserihiju to je dve nedelje bilo katastrofa, dok ja nisam uzela urin i umalo se nisam slogirala....

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znate sta..deca se bude jer im nesto treba..ili su zubi, ili nemirni snovi ili piskenje...

moja se tako budi kad god joj nesto nije dobro i trazi da sisa, a kad joj je dobro i ako se probudi nastavi da spava bez sisanja...secam se kad je imala eserihiju to je dve nedelje bilo katastrofa, dok ja nisam uzela urin i umalo se nisam slogirala....

Bravo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad kad se probudi ako traži da sisa,kažem spavaj,nema ljilji.Popije vodice,nekad,nekad čaj.Mama ljilji,nema ljilji spavaj,spavaj,i uhvatim joj ručicu ona nastavi da spava.E da mi je andisam neko pričao dok je imala kao tvoj Mija 9 mjeseci da će to da se desi,ja bih mu se smejala.Izgleda nama sve nemoguće u trenutku,al ne brini polako i deca rastu,budu spremna,sve to dođe n a svoje.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mivo, izvini, ali ko nam garantuje da ce se i do skole skinuti. :D

meni jako prija kad procitam ovde da ima jos vas sa istom situacijom, kao i onih koje su je prevazisle.

Ja evo vec dve noci ne spavam samo trazi da sisa cele noci, jedva kucam. Ali duboko verujem da ce do skole prestati :D

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, znam kako ti je kad cijelu noc gotovo i da ne spavas...dobro ti funkcionises na poslu, ja ne mogu ;) Ja sam kao slogirana ujutru, ako se desi da me me ova budi po sto puta u toku noci, a jos ne pijem kafu da mi muku otjera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, znam kako ti je kad cijelu noc gotovo i da ne spavas...dobro ti funkcionises na poslu, ja ne mogu ;) Ja sam kao slogirana ujutru, ako se desi da me me ova budi po sto puta u toku noci, a jos ne pijem kafu da mi muku otjera :D

Evo skuvala sam ne kafu nego cudoviste :D i sva sam kao drogirana jer je ovo druga noc kako ama bas nista ne spavam. Oterala sam sinoc muza u dnevnu sobu jer se nervirao - jadan, mozes misliti - on se nervirao sto ga budimo. Budala. Neko rece da mu je bilo lakse kada se pomirio sa tim budjenjem, evo tako sam i ja, znam da sam u obavezi da se budim i to je to. Cekam srecna vremena kada cu prespavati noc i kada cu ujutru ustati kada jaa hocu i izaci u dnevnu sobu a moj sin se igra sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je što nisam jedina koja se budi i ne spava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e, moje dete super spavalo. samo dva puta smo sikili. ovako se vec moze. :D

ne znam zastopisem o tome na temi "odvikavanje"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je što nisam jedina koja se budi i ne spava :D

Cuj jedina, ti si samo jedna u gomili :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni Sofija taman počela da spava,al kad dođe druga beba evo ga jovo na novo. :) Ma šta,spavaću jednog dana,a možda ni tad :D .Mislim da ćemo poslednji izbaciti jutarnji podoj,bez njega baš ne može,a on je tamo oko 5-6 ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni Sofija taman počela da spava,al kad dođe druga beba evo ga jovo na novo. :) Ma šta,spavaću jednog dana,a možda ni tad :D .Mislim da ćemo poslednji izbaciti jutarnji podoj,bez njega baš ne može,a on je tamo oko 5-6 ujutru.

I nama je on glavni. Mnogo dugo sisa ujutru, jos drema i sisa i ako ne dobije siku ujutru, mnogo place i kenjkav je. Kao da nije kafu popio :D

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod nas je tako...ujutru sisa onako sanjiva i nikakva i uopste mi nije jasno kako to da ne zaspi ponovo kad vidi da joj se spava :ph34r:

ja polako dolazim u onu situaciju da se stvari sasvim prirodno razvijaju...o tome cu pricati detaljno kad prestane dojenje, ali sam sve sigurnija da je odvikavanje od sisanja totalno glupa stvar ukoliko nije zdravstveno opasna po majku trudnicu

Phoenix voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod nas je tako...ujutru sisa onako sanjiva i nikakva i uopste mi nije jasno kako to da ne zaspi ponovo kad vidi da joj se spava :ph34r:

ja polako dolazim u onu situaciju da se stvari sasvim prirodno razvijaju...o tome cu pricati detaljno kad prestane dojenje, ali sam sve sigurnija da je odvikavanje od sisanja totalno glupa stvar ukoliko nije zdravstveno opasna po majku trudnicu

Bravo vaskrsija, ja mislim da je to takodje prirodan tok kao i uspostavljanje laktacije. Mislim, to mi je nekako najlogicnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija mozda tako kazes jer se kod vas tako lepo odvija situacija, a sta reci za one primere gde su deca od 5 godina jurila mame sa klupicom, sedi mama sedi da malko sisam. E meni je to glupo. Mislim svako dete je prica za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne bunim,nek sve ide prirodnim tokom.Al eto,ne dam uvek,ne dam :D Kažem,ne sad pa pređem na drugu temu ;) Taj jutarnji ne ukidam,preko dana kad vidim da baš hoće,i da meni odgovara može.Svako dete je drugačije,nama je to ukidanje podoja išlo glatko.Al bilo je i čupavih dana.Sjećam se na početku trudnoće kad mi je došla svekrva,to j e bio haos.Sisa svako malo n aizvolte.A sveki kaže pa jel ti imaš mleka?A ja prsnem,poleti na sve strane.Sad ga nema ni za leka :) ima malo,taman da se zasladi.

A mene i Švecu dojenje tek čeka :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni se cini da ce mi najteze biti ukinuti onaj pred popodnevno spavanje.

Ako joj ne dam, ona nece ni spavati u toku dana, a to ne bih nikako voljela.

Ujutru smugnem na posao, uvece je posaljem sa tatom u krevet. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veruj mi da jeste iako sam i ja imala krize i pomisli da ne mogu vise, ali i situacije gde zahvaljujem Bogu sto dete jos uvek sisa! govorim kao neko ko nije bas zagovornik da dete treba posto-poto da sisa do 2 godine i dalje, vec neko ko vise sledi princip pracenja zahteva i potreba deteta. I plus sam osoba koja se bas namucila dok dete nije prosisalo, nije mi sve islo bas glatko i samo zahvaljujuci mm-u sam dosla do ovoga gde sam trenutno. Ovo saznanje u kome prebivam vec nekoliko dana je totalno prosvetljenje za mene i dok neiskusimo same to ne mozemo da znamo.

Ipak je savremeni covek silovatelj prirode (ako tako plasticno mogu da nas nazovem), sav je uzurbam, smucen, pometen, igra kako drustvo diktira, plasi se osuda, podsmeha, gubi se zarad priznavanja u drustvu...umesto da ostane smiren, stalozen, da prati instikte, da ne sili, da ne pravi buku oko svega, da problemima prilazi smirene glave...

ja sam se ovako raspisala, ne zamerite, ne zelim da drzim predavanje, vec da podelim ono o cemu razmisljam...

Hellen, paper_moon i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne razumete...u rpoblem dolazimo samo zato sto se mi unervozimo, unezverimo i bismo da dete sisa i ne bismo...ja sam vec ranije pricala o tome kako sam napravila karambol kada sam pokusala da je odvikem od sisanja...tih nekoliko dana ona je trazila da sisa nenormalno mnogo i svako malo je dolazila do mene da me hvata za siku...ja sam onda ukapirala o cemu se radi i prestala sam da pricam da nema sike, pravila sam se kao da je sve normalno i situacija se normalizovala kroz dan-dva.

Mmmoj ta situacija da dete ima pet godina i da sisa je spiholsoke prirode, kao sto ima dece koja vuku flasicu do 4-5 razreda, pa i do 7 (znam takve primere, a i sama sam u 5 razredu trazila majci da mi kupi flasicu da pijem iz nje i ona mi je kupila, pila sam nekoliko dana i batalila, majka nije dizala frku oko toga).

Nase prabake su dojile decu do 4 godine, to nije bilo nenormalno, a isto tako nije ni bas svaka baka dojila...kako tada tako i sada

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok vaskrsija drago mi je zbog vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi evo vec mesec dana kako smo prestali da sikimo, razlog je bila moja trudnoca i malaksalost, pisala sam vec o tome. Mogu da se javim da smo super prosle. Cerkica je bila nervozna prvih sedmicu dana, ali proslo ju je posle. Nocno dojenje smo izbacili jos prije dva, tri meseca, tako dan nije bio problem uvece, samo ujutru i pred spavanje. Nije mi trazila kad sam je odbila niti me je vukla, sto me je bas iznenenadilo, mislila sam da ce biti gore, ali eto nije. Zelim i vama da lijepo prodjete i bez problema. :)

Kristina86 i Smey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je smor postalo to sto sad kad on dobro spava nocu, ja vise ne mogu da zaspim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je smor postalo to sto sad kad on dobro spava nocu, ja vise ne mogu da zaspim.

A zasto ti ne mozes da spavas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.