Odvikavanje od dojenja

odgovora

Objavljeno

Ona se kupuje u apoteci.Javi kako stoje stvari ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta je Acidi Borici? Tek sam u sestoj nedelji trudnoce, jos sam na pocetku. :) Uradicu onom sto je do mene, ako ne bude bolje morat cu ici za ab. Znam da ti jos dojis Sofiju, cestitam na hrabrosti i lijepoj trudnoci. :)

S'obzirom da si u prvom trimestru mislim da ne bi smela ab.No da mi ne nagadjamo javi sta ti je rekao dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam preko noci stavljala hladne obloge, jutros vidim da mi je lakse i da mi mlijeko nije nadoslo, nego su mi grudi ostale iste otkako sam se izmuzla. Nastavicu sa oblogama i podvezivanjem cijeli dan, nadam se da ce malo po malo i prestati. Nazvacu doktorku kasniije da vidim sta ce mi ona preporuciti, da li da nastavim sa ovim ili sa necim drugim.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja, neces ti imati problem, meni se cini, shvatilo je telo da treba da obustavi proizvodnju :)

Mi se vec nekih 10ak dana uspavljujemo bez sike, samo uz pesmice i bajke. To je nekako doslo samo od sebe, nakon sto sam ja vec bila ubedjena da ovo moje malo cudo nikad nece prestati da sisa, posto je visila na meni po ceo celcati dan :wacko: Sad siku dobije nocu kad se probudi i ujutro, da ja mogu jos malo duze da odspavam :D Nekad trazi i preko dana "dada" (tako ona kaze sika), ali joj ja kazem da sad nije vreme i ona ne nastavlja. Ovo nocno jos necu da ukidam iako mislim da bih i mogla, sve mi nekako zao. Desilo se da 48h nije sisala, i grudi su mi bile onako, ne bas tvrde, ali osetilo se da su malo teze, medjutim veci je problem bio sto sam ja osecala neku teskobu jer sam vec mislila da je gotovo...ali ipak nije :) Nisam ja jos spremna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, nemojte podvezivati grudi, to se nekada davno radilo. Više se ne radi niti preporučuje.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja, neces ti imati problem, meni se cini, shvatilo je telo da treba da obustavi proizvodnju :)

Mi se vec nekih 10ak dana uspavljujemo bez sike, samo uz pesmice i bajke. To je nekako doslo samo od sebe, nakon sto sam ja vec bila ubedjena da ovo moje malo cudo nikad nece prestati da sisa, posto je visila na meni po ceo celcati dan :wacko: Sad siku dobije nocu kad se probudi i ujutro, da ja mogu jos malo duze da odspavam :D Nekad trazi i preko dana "dada" (tako ona kaze sika), ali joj ja kazem da sad nije vreme i ona ne nastavlja. Ovo nocno jos necu da ukidam iako mislim da bih i mogla, sve mi nekako zao. Desilo se da 48h nije sisala, i grudi su mi bile onako, ne bas tvrde, ali osetilo se da su malo teze, medjutim veci je problem bio sto sam ja osecala neku teskobu jer sam vec mislila da je gotovo...ali ipak nije :) Nisam ja jos spremna :P

Evo jos mi nije nadoslo mlijeko od sinoc kako sam se izmuzla, ali bilo je bolno, ova leva sisa probadala me je cijeli dan a desna ne. Sad se nadam da ce to polako prestati. Sikite dok jos mozete :) , znam da to ponekad moze iscrpiti majku, ali to je za nas nesto posebno kad osetis svoju bebu na grudima. Kad prekines da dojis, nesto ti fali, kao da nisi potpun, bar se ja tako osecam ovih dana dok se ne naviknem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, nemojte podvezivati grudi, to se nekada davno radilo. Više se ne radi niti preporučuje.

Nisam znala da ne smem da se podvezujem, mada ne stezem grudi nesto puno. Iz medicinskih razloga nije preporucljivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, nemojte podvezivati grudi, to se nekada davno radilo. Više se ne radi niti preporučuje.

Phoenix to apsolutno nije tacno,jer svaki,ali svaki ginekolog ce kao prvo i osnovno reci da se zena podveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podvezivanje dojki može da dovede do začepljenja mlečnih kanala.

Ne znam da baš svaki ginekolog to govori.

vaskrsija i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podvezivanje dojki može da dovede do začepljenja mlečnih kanala.

Ne znam da baš svaki ginekolog to govori.

I ja sam to htela da napisem. Skoro sam citala o tome a i moja dr mi je pricala o tome.

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MNadjo sve to dođe spontano i samo,kad je prirodno.Ja npr noću više idem na to da sama nastavi da spava.(uskoro ću u porodilište,pa ne bih baš da jadna traži siku,a mene nema :( ).Kad se probudi popije malo vode,ili čaja,ili je sasvim dovoljno da je malo pomazim po leđima,i kažem spavaj :) .Vjeruj mi ja sam mislila da se tako nešto nikad neće desiti,al eto,desilo se. ;) A sisa ujutru čim se probudi.

I mi pevamo pesmice preko dana,i najlljepše mi je kad joj pjevušim,a ona me gleda pa polako sklapa kapke.

A na kom jeziku joj pjevaš? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala da ne smem da se podvezujem, mada ne stezem grudi nesto puno. Iz medicinskih razloga nije preporucljivo?

Ja sam prvi put čula za to podvezivanje na forumu,kod nas to uopšte nije praksa,koliko ja znam.

I meni se ne sviđa,ne znam ni koliko je nužno.Mnoge žene se nisu podvezivale,čekale su da se sama smanji produkcija mleka,čim osete da je mleko nadošlo,izmuzu čisto do olakšanja,i vremenom ono samo nestane.Mene bi bilo strah od mastitisa,jer mi to izgleda kao veliki pritisak na kanaliće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi put čula za to podvezivanje na forumu,kod nas to uopšte nije praksa,koliko ja znam.

I meni se ne sviđa,ne znam ni koliko je nužno.Mnoge žene se nisu podvezivale,čekale su da se sama smanji produkcija mleka,čim osete da je mleko nadošlo,izmuzu čisto do olakšanja,i vremenom ono samo nestane.Mene bi bilo strah od mastitisa,jer mi to izgleda kao veliki pritisak na kanaliće.

Nisam znala da podvezivanje moze dovesti do zacepljenja mlecnih kanala. Ja sam se samo jednu noc podvezivala i to nisam puno stezala drugi. Evo danas kao i juce nema mlijeka da nadodje, osecam da ima ali nista vise nije bolno kao sto je bilo. Da se nisam izmuzla bruka, ne znam kako bih noc provela sa onim probadanjima i bolnim grudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi put čula za to podvezivanje na forumu,kod nas to uopšte nije praksa,koliko ja znam.

I meni se ne sviđa,ne znam ni koliko je nužno.Mnoge žene se nisu podvezivale,čekale su da se sama smanji produkcija mleka,čim osete da je mleko nadošlo,izmuzu čisto do olakšanja,i vremenom ono samo nestane.Mene bi bilo strah od mastitisa,jer mi to izgleda kao veliki pritisak na kanaliće.

Neke zene(kao npr.ja) ne mogu tek tako lako prekinuti laktaciju,sve manjim uzmazanjem,znas sve je individualno.
Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nista novo, pripremamo se evo skoro pola godine da pocnemo sa odvikavanjem... :D

Valjda cemo ubrzo i poceti. Inace cu ostati bez sisa :blink::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nista novo, pripremamo se evo skoro pola godine da pocnemo sa odvikavanjem... :D

Valjda cemo ubrzo i poceti. Inace cu ostati bez sisa :blink::D

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nista novo, pripremamo se evo skoro pola godine da pocnemo sa odvikavanjem... :D

Valjda cemo ubrzo i poceti. Inace cu ostati bez sisa :blink::D

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala da podvezivanje moze dovesti do zacepljenja mlecnih kanala. Ja sam se samo jednu noc podvezivala i to nisam puno stezala drugi. Evo danas kao i juce nema mlijeka da nadodje, osecam da ima ali nista vise nije bolno kao sto je bilo. Da se nisam izmuzla bruka, ne znam kako bih noc provela sa onim probadanjima i bolnim grudima.

Biće to sve bolje i bolje.Čim osjetiš da su ti pune grudi,olakšaj,po malo izmuzi.Vremenom će se i produkcija zaustaviti.Al nemoj se podvezivati,posebno što si trudna.Isto tako u trudnoći grudi su jako osjetljive,i sad se pripremaju za novu bebu.Uživaj u trudnoći i javi kako stoje stvari ;) .

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MNadjo sve to dođe spontano i samo,kad je prirodno.Ja npr noću više idem na to da sama nastavi da spava.(uskoro ću u porodilište,pa ne bih baš da jadna traži siku,a mene nema :( ).Kad se probudi popije malo vode,ili čaja,ili je sasvim dovoljno da je malo pomazim po leđima,i kažem spavaj :) .Vjeruj mi ja sam mislila da se tako nešto nikad neće desiti,al eto,desilo se. ;) A sisa ujutru čim se probudi.

I mi pevamo pesmice preko dana,i najlljepše mi je kad joj pjevušim,a ona me gleda pa polako sklapa kapke.

A na kom jeziku joj pjevaš? :rolleyes:

Uvek na srpskom, njen tata je zaduzen za italijanski ;) Tako i mi, sve nekako ide svojim tokom, nista na silu...

A to za podvezivanje, meni deluje kao strasno mucenje, jer su mene grudi bolele i ako malo duze nosim grudnjak dok sam jos imala puno mleka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek na srpskom, njen tata je zaduzen za italijanski ;) Tako i mi, sve nekako ide svojim tokom, nista na silu...

A to za podvezivanje, meni deluje kao strasno mucenje, jer su mene grudi bolele i ako malo duze nosim grudnjak dok sam jos imala puno mleka...

Iskreno poslije užasnog iskustva sa mastitisom ja više nisam nosila ni grudnjak.Nego,meni su grudi takve da mi i ne treba,inače ne znam šta bih.Mene podvezivanje podsjeća na onaj film Virdžinu,nekako to tako zamišljam,baš mi je mučenje ko što ti kažeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biće to sve bolje i bolje.Čim osjetiš da su ti pune grudi,olakšaj,po malo izmuzi.Vremenom će se i produkcija zaustaviti.Al nemoj se podvezivati,posebno što si trudna.Isto tako u trudnoći grudi su jako osjetljive,i sad se pripremaju za novu bebu.Uživaj u trudnoći i javi kako stoje stvari ;) .

Kako to da bas posto je Phoenix napisala da se ne treba podvezivati i ti prvi put,ALI ne zacudo, iznosis isti stav kao i ona. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snowhite - i meni se čini da tebe više okolina pritiska. Meni su se isto tako svi počeli penjati na glavu zašto dete preko 2 godine još sisa.

Onda sledeći put kad bi me neko od brižnih pitao - jel još uvek sisa - ja kažem - ma neee. I nastavili smo dok nije bio potpuno spreman. Mi smo poslednjih pola godine imali samo jedan podoj pred dnevno uspavljivanje. A pre toga smo sve sveli na dva: pred spavanje uveče i pred dnevno spavanje. Kad smo izbacili pred spavanje uveče, prestao je i noću da se budi i da traži. Sve je išlo lagano. Večernje sisanje smo zamenili pričom za laku noć ili pesmicom. A onda sam mu jedan dan pred dnevno uspavljivanje isto predložila pričicu ili pesmicu i pristao je. Sutra dan je tražio da sisa, dala sam mu. Onda treći dan opet pitam može pričica i upalilo je. Ni jedna suzica, sa osmehom na licu oprostili smo se od sisanja. :)

Ja ovde verovatno držim rekord sa dužinom sisanja i tada me je bilo stid da priznam, jer je većina to smatrala nenormalnim. Sad me baš briga ali stvarno.

Ovaj drugi će isto tako sisati dokle god bude hteo. Odvikavaćemo se kad bude spreman i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja je vec pocela da se mlati sa sikom :D, sve oce da sisa al se vise igra, pa se ecsto uspava prevrcuci se po krevetu i recitujuci, a nekada i ja pricam pricu i tako...ide nekim svojim tempom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta Vuk radi sa sisom to je pis :D stiska je, pa onda otkrije da kada je pritisne, iz nje ide mlaz pa mu je to zanimljivo, pa je udara, pa duva u nju pa prica, jooooooooooj! :D

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.