Odvikavanje od dojenja

odgovora

Objavljeno

Ja bih trebala definitivno da je odviknem....nema smisla više <_<

:D

Al' onda dođe drugarica Phoenix i to opet počne da ima smisla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al' onda dođe drugarica Phoenix i to opet počne da ima smisla :lol:

:lol:

Vidim ja da ce Andjelina jedno jutro da se probudi i da ti kaze: "Mama, dosta vise sa tom sisom!" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Vidim ja da ce Andjelina jedno jutro da se probudi i da ti kaze: "Mama, dosta vise sa tom sisom!" :lol:

aman mama baš si preterala....hahaha krijem se i od muža :lol: ...rekao mu jedan prijatelj da će Anđa previše da se veže,kao njegov treći sin za mamu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je decak, sigurno bi se vezao. Ovako, Andjelina ne deluje kao neko ko ne zna sta hoce i uopste je ne vidim pod tvojom suknjom za uvek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je decak, sigurno bi se vezao. Ovako, Andjelina ne deluje kao neko ko ne zna sta hoce i uopste je ne vidim pod tvojom suknjom za uvek ;)

Eto...opet ti i Phoenix :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istina! Ne zna se koja je gora od nas dve! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, evo i mene na ovoj temi i mnogo sam tužna,...

Danas je vikao: "Ki-ki...! Ki-kiiii! " (da siki)...

Moramo da prestanemo da sikimo, zbog posla.... :(

Ne mogu da vam objasnim koliko sam bila srećna što se posle toliko muka meni uspostavila "normalna" laktacija, odnosno potražnja i ponuda su bile u ravnoteži, da mi se čini duplo težim ovaj proces koji sam započela.

Ne dopadaju mi se injekcije i o njima nisam ni razmišljala.

Sa prestankom dojenja, počeli smo tako što je ređe sikio, npr, prvo na 5h, pa na 8h, 12h i sad mi siki samo ujutru. (jer, kako se laktacija uspostavljala, tako može i da se obustavi)...

Drugarica mi je rekla da je mnogo lakše ostaviti taj jutarnji podoj kao poslednji, nego onaj uveče, jer je mnogo teže kasnije da se odvikne od dojenja.

Tako ... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secerlema, bas mi je zao... :( Ja sam dojila samo 7 mjeseci, a sam prestanak sam veoma tesko podnijela, ganjala malca dok mu se vise nisam smucila. <_<

Nego, zar ne mozete ostati na ta dva podoja- jutarnji i vecernji, i pored toga sto radis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebala si ostaviti i vecernji i jutarnji. Mnoge zene su dojile svoju decu pre odlaska na posao. Uopste to nije problem. Ne znam zasto si se odlucila za ukidanje tako. :(

Sad i treba da ima 2 podoja i to je jako znacajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prestala sa dojenjem oko 10-11 meseca. Ni sama vise nije htela a i meni se kolicina mleka sve vise i vise smanjivala (na kraju vec je povukla tri puta i mleka vise nije bilo). Zadnje obroke koje sam zamenila su bili bas taj jutarnji i vecernji. Borila se svim snagama da barem to propratimo sto duze zbog te razmene emocija tokom dojenja upravo ujutru i uvece.

Zao mi je sto nisam duze izdrzala pa bih zbog toga podrzala Yelenu i njen post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam taj jutanji i večernji podoj, ali imam specifično zanimanje, izložena sam raznim hemikalijama, pa nisam htela da razmišljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam taj jutanji i večernji podoj, ali imam specifično zanimanje, izložena sam raznim hemikalijama, pa nisam htela da razmišljam...

Pa ne znam, da sam na tvom mestu, u toj situaciji verovatno ni ja ne bih razmisljala. Ko zna sta bi mi se sve vrtelo po glavi, sta ja udisem i kako to dolazi do mleka.. svasta bih ja zamislila. Nisam pametna da ti dam savet za ovakvo nesto, nek se javi neko pametniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaha. To je sad vec druga prica.

Takav je zivot. da si mogla da produzis bolovanje, bilo bi super. Ipak, treba da si ponosna sto si dojila ovoliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, hvala na podršci !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, hvala na podršci !

Uvek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu. Znas za sta si se mucila i uspela si. U danasnje vreme je sve to jako dobro. Vidis, na kraju, i sama koliko se zena muci i odustane sa 3 ili 6 meseci.

Sad gledaj sa pozitivne strane: moras da radis, pa to ti je. E, taj posao ako moze da vam obezbedi neko more na leto, opet ces uciniti puno za imunitet svog deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna, iskreno, jel ona sama daje naznake da bi prestala da sisa? Jel ona sad ima samo noćni podoj? U svakom slučaju počni da je odvikavaš pa ako to prihvati bez nekih većih problema zašto da ne.

Šećerlemo, bitno je da je prestanak bio postepen i na obostranu želju i zadovoljstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je bitno da zena odluci da ce da prestane da doji i da ce to beba osetiti. Meni K.sad ni ne trazi preko dana, a proslo je oko nedelju od pocetka smanjivanja dojenja. Nocu se stalno budi i sad mi to smeta, jer mogu da izdrzim oko 18 meseci da ne spavam, ali duze od toga ne bih bas...a i kontracepcija mi treba zbog bolnih menstruacija i sigurnosti. Sem toga, hteli bismo jos jednu bebu i moram i da se oporavim. Zato sam cvrsto resila da u roku od 2 do 3 nedelje prekinemo sisanje.

Inace, uopste ne slusam druge u vezi sa tim koliko cu dojiti. To je samo moja odluka. Ipak, ja trosim svoje telo za to i ako mi prija, a i bebi, onda nema tu ko da se mesa. Mm cuti. Zna da me ne interesuje sta ce reci, mada je par puta zamerio pacijentkinjama sto uopste nece da doje, a i nekad kaze kako to ima dosta prednosti, mislim na duze dojenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secerlema, bitno je da si uspjela dojiti, pa i par mjeseci je bitno za bebu, a kamoli godinu dana! Mnogo si dala svom djetetu. :wub:

Kada pocinjes da radis, dokle ste stigli sa odvikavanjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Borjana! :rolleyes:

Napisla sam, sad siki samo jednom ujutru. Misllila sam da će mi grudi biti ogromne, međutim, išli smo baš postepeno, pa je sve u redu za sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo sinoć imali poslednji podoj....jednostavno i spontano se desilo....već neko vreme ja govorim da me 'boli',večeras je samo onako zaspala, prislonjena na siku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna, mislila sam da te necu sretati na ovoj temi. :lol: :lol:

Vidis da je sama odlucila? To je lepo...samo, bice trenutaka da ce ti traziti opet, ali budi istrajna. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.