Odvikavanje od dojenja

odgovora

Objavljeno

E ovako,cula sam se sa dr,jer mi je jutros mlijeko nadoslo,pogotovo u desnoj dojci,rekao mi je da se izmazam i da pijem Bromokriptin!Za sada nije strasno,bole malo,ali proci ce,nego mi ovaj Bromokriptin obara pritisak i imam mucnine!Uf,kako sam nerovozna!

Ja nisam smela da ga pijem iako mi ga je doktor prepisao.Rekao mi je da moze doci do mucnina,vrtoglavice,nesvestice i da uzimam cetvrtinu tablete prvih nekoliko dana pa se nakon toga povecava uzimanje.Podvezivala sam grudi hladnim oblogama,stavljala cuveni kupus,koji mi je mnogo pomogao,i mazala sam uvece amerov melem za dojilje da ne bi doslo do zacepljenja.Za nedelju dana grudi su se vratile u normalu i sve je super proslo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petak uvece smo imale zadnji podoj i nema vise, kraj. Presekla sam i izdrzala da joj ne dam siku kad se budila u toku noci, sad se jos uvek budi ali ne tako cesto vec jednom samo, ali i dalje ne mogu da je smirim kad se probudi u pola noci, popije vodice ili soka i onda nece u krevetac nego kod nas i tu ponekad zaspi a ponekad ne. Jos uvek trazi siku da je uspava kad se probudi u pola noci... :(

Meni je tesko zbog kraja dojenja jer sam iznenada shvatila da je porasla,nije vise beba, ima 16 meseci, ali sam ponosna na sebe jer sam uspela da je dojim toliko dugo i pre svega ponosna sam na nju jer je lepo napredovala i ruckala mamino mlekce od prvog dana zivota.

Sad sa ponosom mogu da kazem da ona nije popija ni jednu mericu AD mleka (sem u porodilistu prvih dana) i da je samo sisala do punih pet meseci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam sta da radim, meni je beba spavala po 10h u cugu do 5. meseca i onda je pocela nocu da se budi i da trazi da sisa (odnosno da trazi paznju)...sve smo pokusali ali se budjenje nastavilo i sve je cesce i cesce - na po 1h-2h. Sada sam joj uvela dohranu nocu , po principu "mozda joj je gadno pa nece hteti" ali ona sve to lepo poklopa ... sad tek ne znam sta da radim - doji samo oko 6h i popodne kad se uspavljuje, sve ostalo smo izbacili - ne znam da li da skroz prestanem ili ne? Sve mi se cini da dojenje sada ima samo funkciju umirivanja, mleka je sve manje i manje...

Fleki, duso! Ja sad stigoh na forum posle puno vremena i videh da se tvoj problem malo zanemario. Pitam se kakva je sad situacija? Bilo i proslo ili jos traje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam smela da ga pijem iako mi ga je doktor prepisao.Rekao mi je da moze doci do mucnina,vrtoglavice,nesvestice i da uzimam cetvrtinu tablete prvih nekoliko dana pa se nakon toga povecava uzimanje.Podvezivala sam grudi hladnim oblogama,stavljala cuveni kupus,koji mi je mnogo pomogao,i mazala sam uvece amerov melem za dojilje da ne bi doslo do zacepljenja.Za nedelju dana grudi su se vratile u normalu i sve je super proslo!

Uuuuu,strasno!Jedva ih podnosim!Juce sam morala povecati dozu,kao drogirana sam! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuuu,strasno!Jedva ih podnosim!Juce sam morala povecati dozu,kao drogirana sam! :(

A zasto ih pijes uopste? Treba samo da se izmuzavas onoliko koliko da olaksasa ako su ti grudi otekle. Za par dana ces izmlazati jako malo i na kraju neces vise morati da izmalzavas.

Ja imam jos uvek mleka(skoro 5 meseci od prestanka). Tako sam u slast podojila deverovog klinca pred more da mi bese zao sto odlazim na odmor. Kad sam se vratila moja jetrvica je odustala od dojenja. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto ih pijes uopste? Treba samo da se izmuzavas onoliko koliko da olaksasa ako su ti grudi otekle. Za par dana ces izmlazati jako malo i na kraju neces vise morati da izmalzavas.

Ja imam jos uvek mleka(skoro 5 meseci od prestanka). Tako sam u slast podojila deverovog klinca pred more da mi bese zao sto odlazim na odmor. Kad sam se vratila moja jetrvica je odustala od dojenja. <_<

Zato sto mi je dr rekao da ih pijem,da se ne bi upalile,a pored toga se i izmuzavam!E bas si me nasmijala za djeverovog klinca! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jos uvek mleka(skoro 5 meseci od prestanka). Tako sam u slast podojila deverovog klinca pred more da mi bese zao sto odlazim na odmor. Kad sam se vratila moja jetrvica je odustala od dojenja. <_<

E što si ti ovde falila :lol:

Neće da joj vise grudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih pila tablete, nema tih para. Radije bih stavljala obloge ako je frka i izmuzala se nego da mi hormoni jos vise podivljaju.I ovako, posle prestanka mi divljaju kao ludi, jos samo tablete bi mi falile?!?!

Mislim da ti mozes da resis nadolazak mleka lako jer nisi odjednom zavrsila sa dojenjem. To je par dana izmuzavanja i hladnih obloga.Zdravije je. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E što si ti ovde falila :lol:

Neće da joj vise grudi...

:lol:

Ja ne bih pila tablete, nema tih para. Radije bih stavljala obloge ako je frka i izmuzala se nego da mi hormoni jos vise podivljaju.I ovako, posle prestanka mi divljaju kao ludi, jos samo tablete bi mi falile?!?!

Mislim da ti mozes da resis nadolazak mleka lako jer nisi odjednom zavrsila sa dojenjem. To je par dana izmuzavanja i hladnih obloga.Zdravije je. ;)

Pokusala sam prvih par dana sa oblogama,ali bezuspjesno!Sada se mlijeko prilicno smanjilo,danas se nisam ni izmuzavala,a u subotu idem kod mog dr zbog HPV,pa cu vidjeti da prekinem,jako mi je lose tek kada ih popijem,ne funkcionisem uopste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E što si ti ovde falila :lol:

Neće da joj vise grudi...

:lol::lol::lol:

Jes vala! Ja mogu da se pohvalim da vec primecujem kako mi se tonus vraca. Naravno da nece biti kao pre, ali sam sasvim zadovoljna.

I ja sam bila u frci kada sam ga podojila-sisao je oko 40minuta i to dobro da ce da mi nadodje mleko, ali nije. Sve je OK.

Tigi, ma ukidaj to i uzmi Acidi borici 3% za obloge. Nema bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela sam Acidi borici 3% i stavila sam obloge!Od sinoc me bole grudi,izmuzavala sam se,ali i dalje postoji bol! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Tigi moja draga :( ...hajde ubaci i list svježeg kupusa...on izvlači upalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Tigi moja draga :( ...hajde ubaci i list svježeg kupusa...on izvlači upalu.

Je li moram malo istucati malo taj kupus ili kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne moraš tucati...Malo ga samo protrljaj po ruci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne moraš tucati...Malo ga samo protrljaj po ruci.

Ok,hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo ceo list ubacivala u brus, tako da list pokrije celu dojku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo ceo list ubacivala u brus, tako da list pokrije celu dojku!

Hvala,zene!Hajde,pokusacu i to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, jel imaš t? A da ipak zoveš dr?! Iskreno, nisam imala komplikacija kada je Ema prestala tako da baš ne znam kako da ti pomognem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, Acidi borici drzi u frzideru! I kupus drzi u frizideru.Uvek hladne obloge,pa makar i ceo dan i celu noc. Izvucice ti otok,a sa njim i bol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo ceo list ubacivala u brus, tako da list pokrije celu dojku!

Tako sam i ja sa starijom dečicom...kupus je 'lek' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, jel imaš t? A da ipak zoveš dr?! Iskreno, nisam imala komplikacija kada je Ema prestala tako da baš ne znam kako da ti pomognem :(

Dovoljno je sto pitas! :rolleyes: Sutra idem kod dr!

Tigi, Acidi borici drzi u frzideru! I kupus drzi u frizideru.Uvek hladne obloge,pa makar i ceo dan i celu noc. Izvucice ti otok,a sa njim i bol.

Ok,i danas imam grudvice,muzem se kao stoka! :(

Tako sam i ja sa starijom dečicom...kupus je 'lek' ;)

Hvala Mna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, bas mi je zao sto prolazis kroz to. Sto rece Ana, nisam imala problema po prestanku dojenja, i ne mogu da ti dam pametan savjet. Ali ti saljem svoju podrsku, nadam se da ce se to uskoro srediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, bas mi je zao sto prolazis kroz to. Sto rece Ana, nisam imala problema po prestanku dojenja, i ne mogu da ti dam pametan savjet. Ali ti saljem svoju podrsku, nadam se da ce se to uskoro srediti.

Hvala,draga moja!Podrska i te kako znaci,pice me ovi hormoni k'o ludi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,draga moja!Podrska i te kako znaci,pice me ovi hormoni k'o ludi!

Tigi procice to, kako se decak naviko na to sto ne sisa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi procice to, kako se decak naviko na to sto ne sisa ;)

Naravno,svjesna sam toga,ali cudno je ovo zensko! :lol: Super je prihvatio,sto mi mnogo znaci,nekada se sjeti,pridje mi,ali ubrzo shvati i onda se samo mazi! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.