Odvikavanje od dojenja

odgovora

Objavljeno

A sve ce biti teze i teze!Vise nije stvar dojenja,on doji kada mu je dosadno i kada je nerovozan i kada mu se mazi...vise me taj psiholoski momenat brine! ;)

Ma, ne mora da znači :) . Tako sam i ja mislila, a onda je sama potpuno neočekivano prestala. I ona je tako stalno sisala i sa nepunih 20 meseci je sama prestala. Ponudila sam je jedno veče pred spavanje, a ona je okrenula glavu i više nikada nije tražila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ne mora da znači :) . Tako sam i ja mislila, a onda je sama potpuno neočekivano prestala. I ona je tako stalno sisala i sa nepunih 20 meseci je sama prestala. Ponudila sam je jedno veče pred spavanje, a ona je okrenula glavu i više nikada nije tražila.

Jao,Kristal,kada bi nama tako bilo,pa od toga bolje ne moze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,Kristal,kada bi nama tako bilo,pa od toga bolje ne moze!

Istina je sto kaze Kristal. To sve dodje na svoje. Znaju oni kad im je dosta. Vazno je samo ne nuditi, vec samo kad zahteva. Tu neke majke naprave gresku, pa onda tek ispastaju. Drugo, ne stvara se navika nikakva niti je to nesto psiholoski lose. Jedino je sigurno da dete posle 1,5 godine koje se doji, emotivno boje sazreva i zato se savetuje dojenje do 2. godine ili vise. Prema tome, ne gledajte na odvikavanje kao na nesto sto je bauk za vas niti to sto ih dojite, a vec su prosli 1,5.godinu da je tragedija. Nije i nije. (tacka! :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa šta da radim...da li da je odvikavam još ili ne...stvarno ne znam šta ću...Yelena pomagaj....mišljenje :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet - pusti je. Očito joj to još treba i nije spremna da ostavi. Sama ćeš primetiti kod nje kad je vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet - pusti je. Očito joj to još treba i nije spremna da ostavi. Sama ćeš primetiti kod nje kad je vreme.

Pa da...mislim i ja....ali kako ću znati da je'pravi trenutak'....mislim da će sve više da poseže za sikom <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet - pusti je. Očito joj to još treba i nije spremna da ostavi. Sama ćeš primetiti kod nje kad je vreme.

Eto, kao da sam ti ja rekla.

I jeste, u nekom trenutku vise nece posezati za dojkom kao sad kad joj rastu zubi.

Ja sam tebi savetovala odvikavanje od nocnog dojenja jer si se zalila da se 'raspadas'. To sam isto i Tigrici rekla. Ako dovoljno izdrzite, videcete i same. Ako necete, pred spavanje neko vreme flasica sa mlekom(koje dolucite),pa sika. Posle par dana vise nece ni traziti siku jer ce se uspavati od mleka i umora...pogotovo leti, a onda vise nece biti ni budjenja nocu. ;)

Mna, ako ce ti biti lakse, Petru sad izlaze petice. Posto ga vise ne dojim, u zadnje vreme samo trazi mleko(iz flasice) da se uspava. Ponekad popije mnooogo mleka. Dakle, sve u svoje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da...mislim i ja....ali kako ću znati da je'pravi trenutak'....mislim da će sve više da poseže za sikom <_<

Sad trenutno poseže, ali videćeš, vremenom će joj pažnja biti na drugim stvarima i interesovanje će polako da splašnjava. Kad to uočiš, onda joj samo malko pomogneš da se odvikne, bez prisile i izričitosti. Zaista, to dođe samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odluka je pala...ŽIVELO DOJENJE JEEEEEEEEE,bez zezanja,neću joj 'nasilno' ukidati siku ni pod tačkom razno,hvala devojke baš ste mi pomogle...p.s. upravo sam je pre par min podojila...to je bilo prvo buđenje večeras :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, kao da sam ti ja rekla.

I jeste, u nekom trenutku vise nece posezati za dojkom kao sad kad joj rastu zubi.

Ja sam tebi savetovala odvikavanje od nocnog dojenja jer si se zalila da se 'raspadas'. To sam isto i Tigrici rekla. Ako dovoljno izdrzite, videcete i same. Ako necete, pred spavanje neko vreme flasica sa mlekom(koje dolucite),pa sika. Posle par dana vise nece ni traziti siku jer ce se uspavati od mleka i umora...pogotovo leti, a onda vise nece biti ni budjenja nocu. ;)

Mna, ako ce ti biti lakse, Petru sad izlaze petice. Posto ga vise ne dojim, u zadnje vreme samo trazi mleko(iz flasice) da se uspava. Ponekad popije mnooogo mleka. Dakle, sve u svoje vreme.

Što se tiče flašice,mislim da joj je to jako 'mrska sprava'....neće ništa da pije iz iste...čak ni sok (koji uopšte ne pije nikako al 'ajd :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li si pokusala ikad da joj das mleko u soljici? Bez iceg? Hoce li da pije mleko iz solje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li si pokusala ikad da joj das mleko u soljici? Bez iceg? Hoce li da pije mleko iz solje?

A što joj to tek 'gadno'...sva se stresla od ukusa hahahahahahahaaaaaaa :o:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što joj to tek 'gadno'...sva se stresla od ukusa hahahahahahahaaaaaaa :o:lol:

A koje si joj mleko davala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što joj to tek 'gadno'...sva se stresla od ukusa hahahahahahahaaaaaaa :o:lol:

Luka kad je prestao da pije mleko na flasicu odusevljavao se da pije iz solje na slamcicu.. to mu je bilo super, i sad nekad pije tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koje si joj mleko davala?

AD i kravlje, ali dete zna šta valja a šta ne :D ...od kada je teta Phoenix sve lepo napisala o mleku nešto mi i nije žao što joj je mrsko sve drugo osim 'sike' :D ...i definitivno sam odlučila da je dojim dalje onako u 'fulu'....jedino što ću da probam da joj izbacim ono večernje uspavljivanje uz siku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AD i kravlje, ali dete zna šta valja a šta ne :D ...od kada je teta Phoenix sve lepo napisala o mleku nešto mi i nije žao što joj je mrsko sve drugo osim 'sike' :D ...i definitivno sam odlučila da je dojim dalje onako u 'fulu'....jedino što ću da probam da joj izbacim ono večernje uspavljivanje uz siku..

Probaj sad dok ste na moru. Nek se umori dobro, daj joj veceru pola sata pred spavanje i jednom ce mozda da zaspi za stolom. :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj sad dok ste na moru. Nek se umori dobro, daj joj veceru pola sata pred spavanje i jednom ce mozda da zaspi za stolom. :lol::lol::lol:

Ma ponudiću joj jednu rakijicu uz večeru ma garant će zaspati za stolom :lol: ....a i dobro je za cirkulaciju :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ponudiću joj jednu rakijicu uz večeru ma garant će zaspati za stolom :lol: ....a i dobro je za cirkulaciju :P

Bas sad razmisljam da joj uz veceru das malo piva :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sad razmisljam da joj uz veceru das malo piva :lol:

U pravu si...rakijica bolje 'legne' ujutro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AD i kravlje, ali dete zna šta valja a šta ne :D ...od kada je teta Phoenix sve lepo napisala o mleku nešto mi i nije žao što joj je mrsko sve drugo osim 'sike' :D ...i definitivno sam odlučila da je dojim dalje onako u 'fulu'....jedino što ću da probam da joj izbacim ono večernje uspavljivanje uz siku..

Moja ćerka je bila baš luda za sisanjem i isto nije volela ni flašicu, ni čašu... Prvo što je kod nje prošlo je bila cevčica, ali ne u čaši, već samo u originalnom tetrapaku mleka od 250 ml. I sada pije samo mleko iz malog tetrapaka, neće nikako drugačije. Probaj tako da joj ponudiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka je bila baš luda za sisanjem i isto nije volela ni flašicu, ni čašu... Prvo što je kod nje prošlo je bila cevčica, ali ne u čaši, već samo u originalnom tetrapaku mleka od 250 ml. I sada pije samo mleko iz malog tetrapaka, neće nikako drugačije. Probaj tako da joj ponudiš.

Ok....hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej,Mna,ja samo da kazem da je i kod nas bilo kao i kod Kristal-do 17 meseci sikila je kao sasava,a onda je samo jedan dan rekla da nece i vise nikad siku nije pipnula.Takodje mislim da oni sami znaju do kada im je dosta.Ljubi mi tu malu sisalicu Andju!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej viki samo me ti teši :D

E da čujete šta sam danas uradila...pošto Anđelina već nekih 2 nedelje ne ispušta siku iz usta,al' to je postalo neizdrživo...bukvalno na 10-tak min me je vukla,zavlačila rukice u maicu,ma katastrofa,od sike primećujem da slabije i jede....elem,danas' kada mi je prvi put (posle doručka) zatražila,namazala sam bradavicu sirćetom,ali samo malčice...I UPALILO JE ..bila je u blagom šoku,stresla se i rekla KAKA i nastavila da se igra....nakon 3 sata sam 'nadošla' tako da sam izgledala kao da 'samanta foks'(ne znam da li znate da je ta sisata teta),toliko, da sam morala da je podojim.....mislim da ću 'ovom taktikom' da joj svedem podoje na 2 dnevno...i konačno izbaciti one noćne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Mna, ne zezaj nam drugaricu! :angry::lol:

Nadam se da ce ti plan uspjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam jedan slucaj da je mama mazala bradavice pelinkovcem i govorila da je maca ukakila siku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.