Odvikavanje od dojenja

odgovora

Objavljeno

Sto duze dojim Nikolu,imam veci strah kako cu ga odvici,mozda neopravdan,ali strah postoji!On doji non-stop sa 13. mjeseci,jednostavno uziva!Tesko mi je,a i zao da ga odviknem...a isto tako ne vjerujem da ce to on prekinuti sam,ipak,maza je velika!Tako se plasim nekad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ju ju ju, zene pa ja nisam znala da to tako ide...ja sam moju drugaricu kada je dojila dete do 14 meseci kritikovala,kao ma daj sad ce jos da ti kaze mamam daj siku :) ali sad kad ja dojim sve kazem sebi , pa sta evo prestacu kad napuni 4meseca, pa sad kao ma nema veze nek siki nije mi tesko, pa posle mislim da ce biti pa sta ima 2godine nije mi tesko da je uvece tako uspavam..mislim da nama majkama to nekako teze pada nego bebama, a ja sam stvarno mislila da ja necu biti takva :))))...realno oni posle 1g iz mleka ne mogu da izvuku vise bog zna sta hranljivo vec je to samo cista ljubav i mazenje :)

Ne znam ni sama, meni koliko vidim preostaje da dojim dok ne krene u skolu jer bi me mnogooo grizla savest da prekinem a imam mleka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto duze dojim Nikolu,imam veci strah kako cu ga odvici,mozda neopravdan,ali strah postoji!On doji non-stop sa 13. mjeseci,jednostavno uziva!Tesko mi je,a i zao da ga odviknem...a isto tako ne vjerujem da ce to on prekinuti sam,ipak,maza je velika!Tako se plasim nekad!

Ne mora da znači. Ja sam mislila da ova moja neće nikada prestati!!! Sa 18 meseci nije bilo nikakve šanse da je odbijem, a baš sam pokušavala. Onda je sama sa 20 meseci rešila da neće više i to je bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora da znači. Ja sam mislila da ova moja neće nikada prestati!!! Sa 18 meseci nije bilo nikakve šanse da je odbijem, a baš sam pokušavala. Onda je sama sa 20 meseci rešila da neće više i to je bilo to.

E Kristal kada bih ja bila tvoje srece! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ju ju ju, zene pa ja nisam znala da to tako ide...ja sam moju drugaricu kada je dojila dete do 14 meseci kritikovala,kao ma daj sad ce jos da ti kaze mamam daj siku :) ali sad kad ja dojim sve kazem sebi , pa sta evo prestacu kad napuni 4meseca, pa sad kao ma nema veze nek siki nije mi tesko, pa posle mislim da ce biti pa sta ima 2godine nije mi tesko da je uvece tako uspavam..mislim da nama majkama to nekako teze pada nego bebama, a ja sam stvarno mislila da ja necu biti takva :) )))...realno oni posle 1g iz mleka ne mogu da izvuku vise bog zna sta hranljivo vec je to samo cista ljubav i mazenje :)

Ne znam ni sama, meni koliko vidim preostaje da dojim dok ne krene u skolu jer bi me mnogooo grizla savest da prekinem a imam mleka..

Procitaj malo temu "dojenje posle godinu dana" pa ces naci mnogo vece argumente zasto dojiti dete do 2 godine. Naravno, sve je stvar izbora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se, danas me ginekolog ubedjivao upravo u to...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se, danas me ginekolog ubedjivao upravo u to... :)

:lol: i ja cu te ubedjivati! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto duze dojim Nikolu,imam veci strah kako cu ga odvici,mozda neopravdan,ali strah postoji!On doji non-stop sa 13. mjeseci,jednostavno uziva!Tesko mi je,a i zao da ga odviknem...a isto tako ne vjerujem da ce to on prekinuti sam,ipak,maza je velika!Tako se plasim nekad!

Ista situacija je bila i samnom. Luka je toliko voleo da siki da sam ja bila preplasena kad pomislim na prekid. Samo je jedno vece resio da nece vise i to je bilo to. Ja sam mnogo patila i jos uvek mi je zao i fale mi ti trenuci jer to je bilo nase vreme. Tigrice uzivaj sa svojim sinkom, nek sisa jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petar i sad ima ponekad zelju uvece da siki, ali mu ja ne dam ;) Dovoljno je proslo vremena da nije trazio pred spavanje i mislim da zbog toga lepse spava nocu. Ujutro, oko 5h trazi iskljucivo mleko flasicu), a oko 9h ili 10h, kad se probudi trazi siku i uziva pola sata. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću morati podhitno da e odviknem od sike...budi se često noću-prečesto...a zadnjih 10-tak dana od kada smo bili na putu i od kada je muče trojke,traži da siki non-stop...dok iz jedne siki drugu obavezno 'dirka'...pa onda malo jednu pa malo drugu...siski kada je gladana...siki kada je žedna...kada je tužna...mislim da mene posmatra kao jednu veliku siku :o:blink: ....amo ne znam kakao to da uradim...odjednom...ili postepeno :unsure: ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću morati podhitno da e odviknem od sike...budi se često noću-prečesto...a zadnjih 10-tak dana od kada smo bili na putu i od kada je muče trojke,traži da siki non-stop...dok iz jedne siki drugu obavezno 'dirka'...pa onda malo jednu pa malo drugu...siski kada je gladana...siki kada je žedna...kada je tužna...mislim da mene posmatra kao jednu veliku siku :o:blink: ....amo ne znam kakao to da uradim...odjednom...ili postepeno :unsure: ....

Uh Mna veoma teška situacija.... ti bi trebala najbolje proceniti situaciju a i najbolje poznaješ svoju Anđu...

Ja sam mog Akija odjednom odvikla, i šta god da sam ga odvikavala ( sika, duda, pelene...) bilo je odjednom... ali to je kod njega tako palilo, a ne znam kako će kod tvoje Anđe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću morati podhitno da e odviknem od sike...budi se često noću-prečesto...a zadnjih 10-tak dana od kada smo bili na putu i od kada je muče trojke,traži da siki non-stop...dok iz jedne siki drugu obavezno 'dirka'...pa onda malo jednu pa malo drugu...siski kada je gladana...siki kada je žedna...kada je tužna...mislim da mene posmatra kao jednu veliku siku :o:blink: ....amo ne znam kakao to da uradim...odjednom...ili postepeno :unsure: ....

Tvoja najveca greska je sto si se za vreme dojenja plasila flasice na cuclu, pa sad imas problem i sa Andjelinom koliko ce vode da popije, a da ne pricam kako ces sada da je naucis na cuclu da pije mleko.

Postoji fora, a tvoje dete nije nerazumno: pokusaj da joj objasnis kako te sike jako bole, pa joj ponudi flasicu sa mlekom preko dana kad tako insistira. Mozda ce u nekom momentu prihvatiti. To sto pljuje cuclu sa flasice ne znaci da je nikad nece prihvatiti.

Drugo, ako se vec budi nocu, tako bunovnoj sigurno mozes da joj uvalis flasicu da ne primeti. Samo je stavi u isti polozaj kao kad je dojis, skini se, a umesto sike je joj daj flasicu. I tako, mic po mic. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoja najveca greska je sto si se za vreme dojenja plasila flasice na cuclu, pa sad imas problem i sa Andjelinom koliko ce vode da popije, a da ne pricam kako ces sada da je naucis na cuclu da pije mleko.

Postoji fora, a tvoje dete nije nerazumno: pokusaj da joj objasnis kako te sike jako bole, pa joj ponudi flasicu sa mlekom preko dana kad tako insistira. Mozda ce u nekom momentu prihvatiti. To sto pljuje cuclu sa flasice ne znaci da je nikad nece prihvatiti.

Drugo, ako se vec budi nocu, tako bunovnoj sigurno mozes da joj uvalis flasicu da ne primeti. Samo je stavi u isti polozaj kao kad je dojis, skini se, a umesto sike je joj daj flasicu. I tako, mic po mic. ;)

Ma kakvi Yelena nije to...imam gomilu flašica i cucli svih modela,dimenzija,boja itd...pokušavala sam malte-ne od rođenja(i dalje pokušavam) da joj 'uvalim i flašicu (sa bilo kojim sadržajem) i dudu...ma nema šanse nikakve <_< ...zna Anđa tačno šta joj prija :D ....odoh ujutru kod svojih i mama će da spva sa njom u sobi pa videćemo.....

Moja drugarica ima devojčicu stariju od Anđe 2 meseca i zatrudnila je prošlog meseca,malu je još dojila..ialko joj je ćerkica bila jako vezana za siku odvikla je za 2 dana bez IKAKVE MUKE...prvi dan je dojke namazala senfom :o ,uveče (budila se kao moja nekoliko puta tokom noći) je na dojke zalepila flaster :o ...mala je gunđala i gotovo...eno je nikada više nije ni 'pitala' za siku i od te noći se više ne budi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imaš vremena i živaca, najbolje je postepeno da je odvikavaš. Prvo da joj ukineš svako dojenje koje nam veze ni sa obrokom ni sa uspavljivanjem. Nakon toga čim joj ukineš uspavljivanje uveče uz siku, prestaće da se budi noću. Tako je kod nas bilo. Nakon toga nam je ostalo još samo uspavljivanje preko dana, koje je prošlo toliko bezbolno i bez i jedne suze, da nisam mogla da verujem.

Nisam unapred planirala kad ću to uraditi, već je jedan dan bio jako raspoložen a umoran i spavalo mu se. Iskoristila sam da legnemo zajedno i da mu pričam priču i pevam. Tada je zaspao bez problema. U naredna dva tri dana je pitao, ali nikad nije insistirao, već bi pristao na pričicu ili pevanje.

Iskoristi na moru to što će se mnogo više umarati, ponudi joj flašicu sa pipom ili možda još bolje čašu. Probaj da joj ne daješ prilike da traži u toku dana. Ti najbolje znaš koji su krizni momenti.

Iskreno, ja mislim da je još mala za objašnjenja - tipa mamu boli, nema više i sl.

I najbolje je da to uradiš sama - ne da mešaš baku ili nekog, tako što bi se ti sklonila kad je vreme za sikenje. Takav način je čupav i može biti kontraproduktivno.

Mislim da svako dete je priča za sebe. Neko lakše prebrodi potpuno ukidanje odjednom, a neko postepeno. Ti moraš da osetiš šta je najbolje za tvoje dete.

I još nešto - ako se moje dete odviklo i to bez i jedne suze, svako dete će! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I još nešto - ako se moje dete odviklo i to bez i jedne suze, svako dete će! :D

:D;)B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Mna veoma teška situacija.... ti bi trebala najbolje proceniti situaciju a i najbolje poznaješ svoju Anđu...

Ja sam mog Akija odjednom odvikla, i šta god da sam ga odvikavala ( sika, duda, pelene...) bilo je odjednom... ali to je kod njega tako palilo, a ne znam kako će kod tvoje Anđe...

kod nas je ista situacija.. nisam ga odvikavala jednostavno nije bilo vise mleka i nije primetio promenu sa sike na flasicu, sa mog mleka na humanu, posle sa humane na kravicu, kasnije sa flasice na solju.. nista...

sad smo i mi skinuli pelene I NOCU SPAVA BEZ PELENE i ne mogu da verujem da sve tako lepo prihvata.

ali opet, svako je dete prica za sebe..

srecno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas je ista situacija.. nisam ga odvikavala jednostavno nije bilo vise mleka i nije primetio promenu sa sike na flasicu, sa mog mleka na humanu, posle sa humane na kravicu, kasnije sa flasice na solju.. nista...

Pretpostavljam da se kod vas to odvikavanje desilo pre prve godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da se kod vas to odvikavanje desilo pre prve godine?

jeste.. znam da je zato dobro proslo. ali znam da i mame sa manjim bebama nekad imaju problem kod promena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svoje dete odvikla sa 12 i po meseci. Jedva sam se nakanila, to mi je bilo vrlo stresno. Nevena je od pocetka volela siku, a u poslednje vreme to joj je bila poslastica, da se pomazimo, da se umiri, utesi, sve. Ja sam je prvo 7 dana uspavljivala uvece bez sike, a sisala je nocu i preko dana za spavanje. Onda sam sve ukinula odjednom. MM je spavao sa njom 2 veceri. Malo je plakala i meni je bilo bas tesko ali kad znas da joj niste ne fai, stegnes zube i cekas da prodje. :rolleyes:

Svako je dete za sebe, samo trba stisnuti petlju i krenuti. Vazno je imati psihicku podrsku jer i mama pati zbog prekida te posebne veze! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svoje dete odvikla sa 12 i po meseci. Jedva sam se nakanila, to mi je bilo vrlo stresno. Nevena je od pocetka volela siku, a u poslednje vreme to joj je bila poslastica, da se pomazimo, da se umiri, utesi, sve. Ja sam je prvo 7 dana uspavljivala uvece bez sike, a sisala je nocu i preko dana za spavanje. Onda sam sve ukinula odjednom. MM je spavao sa njom 2 veceri. Malo je plakala i meni je bilo bas tesko ali kad znas da joj niste ne fai, stegnes zube i cekas da prodje. :rolleyes:

Svako je dete za sebe, samo trba stisnuti petlju i krenuti. Vazno je imati psihicku podrsku jer i mama pati zbog prekida te posebne veze! <_<

Ja jos uvijek nemam petlju i ne znam kada cu je imati! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvijek nemam petlju i ne znam kada cu je imati! ;)

Ima vremena, polako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao mna znam kako ti je...kad su i mojo izbijale četvorke a i trojke, jedino je sisala i isto što kazes ko šta radi ova siki...naravno,čim je tuzna ona trazi,ako oseti da je zapostavljena s moje strane odmah trazi da sisa jer je ukapirala da će tad obavezno biti u prvom planu,mnogo češće samo vuče na prazno nego što sisa...pije na flašicu vodu, iz čaše pije i vodu i sok,al sika je sika...e već par dana me od nekih 5-6h ujutru davi,plače i trazi siku,povuče dva puta pa nastavi da spava pa opet,pa opet,pa opet....... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos uvijek nemam petlju i ne znam kada cu je imati! ;)

Joooj ni moja 'petlja' se ne nazire....ne činim ama baš ništa po pitanju 'odvikavanja' <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj ni moja 'petlja' se ne nazire....ne činim ama baš ništa po pitanju 'odvikavanja' <_<

A sve ce biti teze i teze!Vise nije stvar dojenja,on doji kada mu je dosadno i kada je nerovozan i kada mu se mazi...vise me taj psiholoski momenat brine! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sve ce biti teze i teze!Vise nije stvar dojenja,on doji kada mu je dosadno i kada je nerovozan i kada mu se mazi...vise me taj psiholoski momenat brine! ;)

Upravo tako...ona siki sada više nego ikada...i 'sama se posluži'...šou...a ja kao one afrikanke sa decom (samo što nemam 'stajling' kao one :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.