Umnjaci

odgovora

Objavljeno

Ja sam upravo stigla sa hirurske operacije uklanjanja umnjaka, donjeg desnog! Imam u ustima cetiri sava i rupu kao da sam vadila krajnik. Bilo je uzasno, prvenstveno jer se ja mnogo plasim zubara pa sam psihicki jako lose podnela, a fizicki je isto uzasno jer je zub mnogo daleko, sekli su ga nekom testerom koja ima takav zvuk kao da ti mozak buse, anestezija radi svoje ali osecas pritisak u vilici, u jednom momentu zamalo da nisam povratila jer su mi gurnuli neke makaze mnogo duboko! Uzas..

Uglavnom, sutra kontrola a za sedam dana vadjenje konaca. Za par sati cu imati otok kao da drzim u ustima ping-pong lopticu ali to ce posle dva-tri dana da spadne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam upravo stigla sa hirurske operacije uklanjanja umnjaka, donjeg desnog! Imam u ustima cetiri sava i rupu kao da sam vadila krajnik. Bilo je uzasno, prvenstveno jer se ja mnogo plasim zubara pa sam psihicki jako lose podnela, a fizicki je isto uzasno jer je zub mnogo daleko, sekli su ga nekom testerom koja ima takav zvuk kao da ti mozak buse, anestezija radi svoje ali osecas pritisak u vilici, u jednom momentu zamalo da nisam povratila jer su mi gurnuli neke makaze mnogo duboko! Uzas..

Uglavnom, sutra kontrola a za sedam dana vadjenje konaca. Za par sati cu imati otok kao da drzim u ustima ping-pong lopticu ali to ce posle dva-tri dana da spadne!

Aućh... :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t3621.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam upravo stigla sa hirurske operacije uklanjanja umnjaka, donjeg desnog! Imam u ustima cetiri sava i rupu kao da sam vadila krajnik. Bilo je uzasno, prvenstveno jer se ja mnogo plasim zubara pa sam psihicki jako lose podnela, a fizicki je isto uzasno jer je zub mnogo daleko, sekli su ga nekom testerom koja ima takav zvuk kao da ti mozak buse, anestezija radi svoje ali osecas pritisak u vilici, u jednom momentu zamalo da nisam povratila jer su mi gurnuli neke makaze mnogo duboko! Uzas..

Uglavnom, sutra kontrola a za sedam dana vadjenje konaca. Za par sati cu imati otok kao da drzim u ustima ping-pong lopticu ali to ce posle dva-tri dana da spadne!

t1816.gif jAO KAMILICE, BAS MI JE ZAO..s0904.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MENI JE JEDAN UMNJAK KVARAN I NE ZNAM STA CEKAM PA NE IDEM DA GA POPRAVIM... UVEK CEKAM DA ME TOLIKO ZABOLI DA NE MOGU DA TRPIM PA ONDA IDEM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MENI JE JEDAN UMNJAK KVARAN I NE ZNAM STA CEKAM PA NE IDEM DA GA POPRAVIM... UVEK CEKAM DA ME TOLIKO ZABOLI DA NE MOGU DA TRPIM PA ONDA IDEM...

Ne verujem da ce bilo ko pristati da ti popravi umnjak, uglavnom to odmah vade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su zubi tako fino poredani zajedno sa osmicama,i one su mi se tako fino uklopile...ja sam izvadila sestice tako da su mi sedmice i osmice tako fino legle...kad bi mi izvadili osmice koliko sam se fino navikla na njih,osjecala bih se krezavom... :blink:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, bitno je da je gotovo. Sad jos dva dana su kriticna i posle se sve zaboravi. Za sat vremena mi dolaze moje srecice iz vrtica, tako da ce uz njih sve biti lakse i bezbolnije. :rolleyes:

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da ce bilo ko pristati da ti popravi umnjak, uglavnom to odmah vade.

Ja imam popravljen umnjak, tri su mi izvadjena jer nisam imala dovoljno mesta u vilici, a ovaj se nekako uglavio i pokvario i popravili su mi ga bez problema. Niko ti nece vaditi zub bez debelog razloga.

Bas mi je zao Kamilice, sad vidim koliko sam imala srece sto se mom cika zubi dalo da se drnda sat vremena da mi ne bi vadio hirurski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam popravljen umnjak, tri su mi izvadjena jer nisam imala dovoljno mesta u vilici, a ovaj se nekako uglavio i pokvario i popravili su mi ga bez problema. Niko ti nece vaditi zub bez debelog razloga.

Bas mi je zao Kamilice, sad vidim koliko sam imala srece sto se mom cika zubi dalo da se drnda sat vremena da mi ne bi vadio hirurski...

Umnjaci su po prirodi lako kvarljivi, jos su i daleko u vilici pa se nekad i ne odrzavaju dobro. Ako nema problema, ako ne stvaraju neke smetnje, naravno da se ne moraju vaditi.

Moj umnjak se nije mogao popravljati, rastao je skroz horizontalno, paralelno sa vilicom gurajuci krunicom sedmicu do njega. Zato je i moralo da se secka meso i zub da se vadi hirurski, posle su sve to usili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam popravljen umnjak, tri su mi izvadjena jer nisam imala dovoljno mesta u vilici, a ovaj se nekako uglavio i pokvario i popravili su mi ga bez problema. Niko ti nece vaditi zub bez debelog razloga.

Bas mi je zao Kamilice, sad vidim koliko sam imala srece sto se mom cika zubi dalo da se drnda sat vremena da mi ne bi vadio hirurski...

Normalno postavljen umnjak će svaki zubar popraviti. Ja imam jedan za operaciju, ali nikako da skupim hrabrosti :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos ni jedan nemam, sto se mene tice - ni ne moraju izaci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam gornje, jeddan popravljen, a drugi ceka zubara :)

A donji su mi izbili samo vrhom, i to se mucim vec par godina....kad krenu rasti, upale se desni okolo, a nikako da izvire skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno postavljen umnjak će svaki zubar popraviti. Ja imam jedan za operaciju, ali nikako da skupim hrabrosti :( .

Ja te potpuno razumem, ja sam skupljala petlju i za obicnu popravku od 5 minuta sa sve anestezijom. Ne volim ceprkanje po ustima, pa to ti je...

Kamilice, ako je tako rastao, onda si dobro jos i prosla...sad samo da sve lepo sraste bez problema i super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam gornje, jeddan popravljen, a drugi ceka zubara :)

A donji su mi izbili samo vrhom, i to se mucim vec par godina....kad krenu rasti, upale se desni okolo, a nikako da izvire skroz.

Tako je i meni bilo. Nemaju mesta u vilici. To je, nažalost, za operaciju. Osim toga, meni su se kvarili onim delom koji nije izbio i imala sam česte upalne procese. Zubarka mi reče da je to perikoronitis i da takvi zubi moraju što pre napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam snimila drugi umnjak u donjoj vilici. Nema koren :D :D :D !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja zubarka rekla da molim Boga da ne počnu umnjaci da mi rastu :o zato što su postavljeni horizontalno i kad bi krenuli da mi rastu, udarali bi mi u zube pored i to bi bilo strašno bolno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja zubarka rekla da molim Boga da ne počnu umnjaci da mi rastu :o zato što su postavljeni horizontalno i kad bi krenuli da mi rastu, udarali bi mi u zube pored i to bi bilo strašno bolno.

Uh.... meni su donji tako rasli.... tri meseca na lekovima sam bila ( po 1 zubu) al ni lekovi nisu pomagali.... :(

Sad za mesec-dva, kad bebac malo poraste idem na operaciju, da se rešim te muke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh.... meni su donji tako rasli.... tri meseca na lekovima sam bila ( po 1 zubu) al ni lekovi nisu pomagali.... :(

Sad za mesec-dva, kad bebac malo poraste idem na operaciju, da se rešim te muke...

E pa da, donji, donji <_< joj, sad sam se stvarno us**** :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu vam dosad iznikli umnjaci? Jeste ih sacuvale ili vadile? Kakvo im je stanje, kako su vam uticali na ostale zube?

Ako ste ih vadile kako je to proteklo?

Imam 3 umnjaka, vadila sam jedan i kako sam svasta cula nisam mogla da verujem kad ga je dok. izvadio u sekundi bez imalo muke. A sam dok. mi je rekao da su teski baaaas za vadjenje pa se umalo nisam onesvestila na stolici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo je da snimam ortopan prošlo leto, ali ostadoh trudna, pa sam odliožila isto za kasnije :)

Gornje osmice su skroz izašle, a donje su tu negde. Problem je što imam malu vilicu, džepovi se relativno često stvaraju, mada one ipak rastu pravilno (kada sam poslednji put snimala zube, išli su ukrivo, ka ostalim zubima, međutim, sreća, ispraviše se), ali kapiram da bi mi život bio lakši bez umnjaka. 

Još sam kontala kada se porodim pa ću da vadim, ali kako da vadim kad nemam snimak, a kako da snimim kad dojim :lol: Tada nisam mnogo razmišljala, a i šta bih, realno, mogla da promenim :D Kad smo već kod toga, mogla bih uskoro do zubara (nisam bila od marta), malo da pročisti šta ima da se pročisti, pa kad dođe vreme za vađenje, došlo. Ok, ovo je bio monolog. Mala budna od 5.20, morah s nekim da se ispričam ovako javno :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zubi mogu da se snimaju kad se doji. Za sve ukupno tri osmice koje sam izvadila snimila sam a dojila sam. Rekli su mi da samo u trudnoci nije dozvoljeno.

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jel? Nisam znala.

Iskočio mi je zglob na levoj ruci pre 3 meseca, tačnije "zaoštrio se" i postao bolan (krenula sam malo više da teglim levu ruku), međutim kada su na Banjici čuli da dojim, rekoše nikako snimanje, pa sam zato mislila da se odnosi na sve. Pitaću zubara, mada ne znam u kakvom bih bila stanju posle vađenja. Mislim, oko N. Ipak ću još malo da pričekam.

@milena026 : Koliko vidim po predhodnom postu, laknulo ti je, jesi imala pomoć oko bebe u početku ili nema potrebe? Kuma je skoro vadila 2 osmice, nedelju dana je imala otok i bolove, kljukala se lekovima.

Izmenjeno od strane Ivushka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Progledala sam kako su ga izvadili. Izvadjen je klasicno, polugom o klestima , nije hirurski pa mislim da zato nisam imala nikakve tegobe posle. Meni je pomoc trebala dok sam trpela bolove pre vadjenja jer su bili nesnosni. Po vadjenju, rana me je malo zabolela kad je proslo dejstvo anestezije, a mesto uboda anestezije jos jedan dan plus ali samo sam prvi dan popila brufen i to je prestalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.