Umnjaci

odgovora

Objavljeno

meni ce taman da popuni rupu jer ima dana kada me bole desni ako jedem nesto pa se povrede

on ce da mi legne ko bombona ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bolje da ne pisem na ovu temu. Reci cu samo da sam imala tri operacije, jedna cak bez anestezije. Ludilo. Tako da mi je sad otici kod zubara, kao na sladoled :).

Mala vilica, a veliki zubi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su tek izrasli... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LEGEND?????Bez anestezije????? Pa kako bre to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LEGEND?????Bez anestezije????? Pa kako bre to?

Pa lepo. Otisla da izvadim zub (to je drugarica zavrsna god stomatologije trebala da odradi i ja se ponudim). Medjutim, koren skroz istrunuo i nije mogla da ga izvadi jer se raspao. Onda dodje DR i skoro dva sata pokusavao da izvadi deo po deo, anestezija uveliko prestala da deluje, posto operacija nije bila planirana nista nije bilo spremno. I tako on meni kaze da mora da napravi rez. Napravi jedan, i nista. Napravi drugi i jedva izvadi mali deo korena. U pocetku je dr psovao, pa pevao, pa galamio na studente.... Ja od straha nisam osetila bolove... Kada sam ustala cestitao mi je?! i kao nikada me nece zaboraviti. Kada sam se pogledala u ogledalo, lelele, otok je bukvalno bio kao moja saka. Katastrofa.... Tek nakon 10dana je spao... Slicna situacija je bila sa jos jednim zubom, ali srecom nije morao biti rez, isla sam kod oralnog hirurga da odradi ono sto je stomatolog ostavio za sobom (takodje deo korena ostavio). Kaze da sam jos dan cekala, da bi dobila sepsu i ko zna kako bi se zavrsilo... E treca operacija je bila zakazan (osmica je u pitanju.)

Uh, ugnjavih ja.... Ali da te utesim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa lepo. Otisla da izvadim zub (to je drugarica zavrsna god stomatologije trebala da odradi i ja se ponudim). Medjutim, koren skroz istrunuo i nije mogla da ga izvadi jer se raspao. Onda dodje DR i skoro dva sata pokusavao da izvadi deo po deo, anestezija uveliko prestala da deluje, posto operacija nije bila planirana nista nije bilo spremno. I tako on meni kaze da mora da napravi rez. Napravi jedan, i nista. Napravi drugi i jedva izvadi mali deo korena. U pocetku je dr psovao, pa pevao, pa galamio na studente.... Ja od straha nisam osetila bolove... Kada sam ustala cestitao mi je?! i kao nikada me nece zaboraviti. Kada sam se pogledala u ogledalo, lelele, otok je bukvalno bio kao moja saka. Katastrofa.... Tek nakon 10dana je spao... Slicna situacija je bila sa jos jednim zubom, ali srecom nije morao biti rez, isla sam kod oralnog hirurga da odradi ono sto je stomatolog ostavio za sobom (takodje deo korena ostavio). Kaze da sam jos dan cekala, da bi dobila sepsu i ko zna kako bi se zavrsilo... E treca operacija je bila zakazan (osmica je u pitanju.)

Uh, ugnjavih ja.... Ali da te utesim :)

Ju jbt,ja se dosad nisam plasila cika zube,ali ova tvoja prica mi uterala strah u kosti... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh...kapa dole!!!

A svaka ti cast i na hrabrosti sto si u startu dala drugarici da se vezba...ma kapa dole...sta vise reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu vam dosad iznikli umnjaci? Jeste ih sacuvale ili vadile? Kakvo im je stanje, kako su vam uticali na ostale zube?

Ako ste ih vadile kako je to proteklo?

Evo ih u fazi rasta... Na pola... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisu izrasli, razgradili su se prirodnim putem, vise ih nema ni na snimku, a bilo ih je... Sva sreca da je tako jer su se nalazili ispod sedmica, morala bih sva cetiri da operisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva cetri izvadila,jer ostali ne bi imali mesta i vilica bi se blago receno izdeformisala,jer bi gurali ostale...Tri su lako prosla,jedino jeonaj cetvrti na gornjoj vilici malo pravio problem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva gornja "zakržljala", jedan sam izvadla, drugi treba ovih dana, a onda na operaciju donjih jer rastu direktno na sedmice i guraju ih, a nikad neće izbiti napolje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam pojma šta se dešava sa mojima, sasvim mi normalni izgledaju :unsure: ,

pošto sam sada redovna kod zubara i više se ne bojim(jupi ja), moraću doktora pitati šta da radim sa njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jedan i izašao mi je pre dve godine... nešto pre nego sam ostala trudna...

I to sam imala lude glavobolje mesec dana i odem kod zubara - i kaže mi da je od umnjaka.... U stanju je - ispravnom...

Sad mi izlazi još jedan...

A imam drugaricu kojoj su sva četiri izašla sa 24 godine!

Volela bi da i ne postoje... Kažu da se brzo kvarU :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su izrasli ko zna kada,znaci zrela psihicki odavno!!!! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su izrasli ko zna kada,znaci zrela psihicki odavno!!!! :lol::lol:

Hahaha...

Posle prvog sam se udala, sad ćemo da vidimo...

Ahahhaa... Setih se - to mi je neko reko - povezuje sa zrelošću... Šta će oni kojima nikad ne izađu :P

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha...

Posle prvog sam se udala, sad ćemo da vidimo...

Ahahhaa... Setih se - to mi je neko reko - povezuje sa zrelošću... Šta će oni kojima nikad ne izađu :P

:-*

Hahahha, meni nikad nisu, niti ce, vec sam na prosloj strani napisala, da su se moji razgradili, ranije ih je bilo na snimku vilice, sad ih vise nema :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nisu porasli :mellow:

Ponekad osecam nelagodnost na tom mestu gde bi trebali da budu, ali to je sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su izrasli ko zna kada,znaci zrela psihicki odavno!!!! :lol::lol:

takodje :lol: :lol: :lol: prvi sa 19 a ostali brzo posle toga, jedna mi je toliko pravio problema da sam bila na operaciji jer nije mogao da izadje...sta cu kada mi na tatka zubi izgledaju kao cizme :rolleyes: to znaci koren kriv ka jednoj strani, i na snimku izgleda kao cizma :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ulazim u osmi mesec i poceli su da mi rastu umnjaci sa leve strane. Da li ih je neko vadio u trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ulazim u osmi mesec i poceli su da mi rastu umnjaci sa leve strane. Da li ih je neko vadio u trudnoci?

Ja jesam,bila sam 3-4 mesec,ne secam se tacno. Pod anestezijom naravno,nikakvih problema nisam imala zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ulazim u osmi mesec i poceli su da mi rastu umnjaci sa leve strane. Da li ih je neko vadio u trudnoci?

Obično moraju da se snime pre vađenja, a to se ne preporučuje. Inače, ako su tek počeli da ti rastu, mogu te mučiti još dugi niz godina :D , govorim iz ličnog iskustva. Vidi sa svojim zubarom šta on misli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledajte molim vas, nisam ni videla da samvec komentarisala ovu temu. Hvalila sam se kako nemam problema sa umnjacima <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam umnjake i nikada me nisu mučili, da li postoji mogućnost da se oni nikada i ne vade? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam umnjake i nikada me nisu mučili, da li postoji mogućnost da se oni nikada i ne vade? :huh:

Naravno :) . Meni su u gornjoj vilici sasvim ok smešteni. Jedan mi je i popravljen. Ovi iz donje nisu mogli da se smeste, nisu imali gde, pa su me mu namučili. Jednog sam se rešila, a trebalo bi i ovog drugog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Kristal. Nije moranje da se vade, naprotiv. Često obrazloženje zašto se vade jer se oni vrlo brzo pokvare pa mogu da nastanu dodatne komplikacije.

Meni su dva izvađena (oba sa leve strane gornji i donji) jedan popravljen a drugi uspešno stoji u vilici i odoleva karijesu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.