Umnjaci

odgovora

Objavljeno

Jesu vam dosad iznikli umnjaci? Jeste ih sacuvale ili vadile? Kakvo im je stanje, kako su vam uticali na ostale zube?

Ako ste ih vadile kako je to proteklo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam umnjake.. Kazu da kome niknu, on je pametan.. Znaci.. m2220.gif hehehhehe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam jer u sredu idem na vadjenje drugog po redu... Prvi sam izvadila proslog marta, gornji levi, sada idem da se resim donjeg desnog. Gornji desni mi je popravljala sto meni totalno nema smisla. I ovog puta je predlagala popravku na sta sam sama trazila vadjenje. :rolleyes:

E sad sa prvim sam super prosla- lokalna naestezija, samo 2 doze paracetamola nakon toga i toliko. Ali posto je donja vilica druga prica zbog nerava (navodno) koji tu prolaze, onda me interesuje dal je iko njih vadio i kako ste prosli?

Cula sam par iskustava- od onih 4 odjednom, nikakvi problemi, do totalne anestezije i noci provedene u bolnici :blink: Kod mene nema problema sa korenom- snimljeno i provereno, relativno su zdravi s tim sto ja ne mogu da se nosim sa popravkama, plombama, jednim zubom i rizikom vise da se pokvari i sedmicu ugrozi itd... pa sam trazila vadjenje.

Inace ih sva 4 imam od nekih 19god, gornji su mi pogurali ocnjake malo prema napred i kada sam jedan izvadila ta se strana vratila na mesto. Razlog vise da se i drugog resim!!! :P Kad ovaj ovde izvadim planiram da preostala dva u Srbiji resim jer ce me tamo kostati 4-5 puta manje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam umnjake.. Kazu da kome niknu, on je pametan.. Znaci.. m2220.gif hehehhehe..

Ma to lazu! Evo gledaj mene- sva cetiri, a nikako pamet da mi dodje :lol: Mozda kad ih sve izvadim nesto se promeni :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to lazu! Evo gledaj mene- sva cetiri, a nikako pamet da mi dodje :lol: Mozda kad ih sve izvadim nesto se promeni :P

Hehehehe.. Dobra si.. Ali iz tvojih postova ja nisam primetila da ti fali pameti.. Naprotiv.. t2012.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva su mi izrasla, dva nisu :rolleyes: Ima mesta, ali ih nema!

Moj zubar ne voli umnjake, kaže da su bespotrebni i obožava da ih vadi! Ova dva koja imam su još uvek u dobrom stanju na najveću zubarevu žalost :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da izvadim dva donja umnjaka hirurškim putem - cena jednog vađenja (sa lokalnom anestezijom, naravno) -60 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da izvadim dva donja umnjaka hirurškim putem - cena jednog vađenja (sa lokalnom anestezijom, naravno) -60 evra.

Veselo e055.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehehe.. Dobra si.. Ali iz tvojih postova ja nisam primetila da ti fali pameti.. Naprotiv.. t2012.gif

Jao hvala ti Toni na komplimentu! ^_^ Sad sam pocrvenela od stida :wub:

Anci i moja zubarka u Sr bi da ih se resi i savetovala mi je u trudnoci da kad sledeci put dodjem sva cetiri mi u isto vreme vadi :blink:

Kristal koja je razlika izmedju hirurskog i obicnog vadjenja? Moj gornji je nakon lokalne anestezije samo klestima razlabavila i iscupala. Za takvo vadjenje kod moje zubarke u Sr se placa 800-1000din, ovde placam £45 sto je tih 60E <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni umnjaci nisu uspeli da izrastu u potpunosti jer nema mesta u vilici. Ni sama nisam sigurna, ali otprilike ovako: zub nije sasvim izbio iz vilične kosti, pa će možda morati da je seku kako bi oslobodili put za vađenje. Ovakve vrste vađenja ne rade obični zubari, već isključivo oralni hirurzi. Posle takvog vađenja rana se zašije.

Sve usvemu, odvratno, užasno se toga plašim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam fobiju od zubara a030.gifa020.gifc025.gif

Na moju sreću, pre trudnoće sam sredila zubiće tako da sada nemam problema (kuc kuc kuc) a035.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od ceitiri, tri su mi izbila i hvala bogu ne prave nikakav problem, imam dovoljno mesta u vilici :rolleyes: Mada mi je zubar na zadnjem pregledu rekao da bih mogla i da ih izvadim, kao sta ce mi? Ne trebaju mi ali neka ih, ne smetaju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni umnjaci nisu uspeli da izrastu u potpunosti jer nema mesta u vilici. Ni sama nisam sigurna, ali otprilike ovako: zub nije sasvim izbio iz vilične kosti, pa će možda morati da je seku kako bi oslobodili put za vađenje. Ovakve vrste vađenja ne rade obični zubari, već isključivo oralni hirurzi. Posle takvog vađenja rana se zašije.

Sve usvemu, odvratno, užasno se toga plašim :(

A joj! Draga nadam se da ti nece biti mnogo strasno i bolno... Kuckaj nam da znamo kad da ti saljemo pozitivnu energiju pred vadjenje!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su izrasla sva 4 umnjaka sa nekih 20 godina, znači "gajim" ih već 9 godina i nemam problema. Ostali zubi se nisu pomerili, ali pre nekih 4-5 godina su me jako boleli, kao da su se upalili desni oko njih, da li su tad još uvek bili u fazi rasta, nemam pojma, tad sam htela da ih sve povadim, ali to se smirilo i od tada nemam nikakvih problema. Pa, neka ih, ne volim ići kod zubara, to samo kad baš, baš zagusti. Inače imam zdrave zube, pa retko posećujem čika zubu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj! Draga nadam se da ti nece biti mnogo strasno i bolno... Kuckaj nam da znamo kad da ti saljemo pozitivnu energiju pred vadjenje!!! ;)

Hvala na podršci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja se resila ovog mog umnjaka :rolleyes:

Najsmesnije u celoj prici je sto sam zenu davila pitanjima nekih 10 min, a onda mi ga u 3 sekunde (bez peretrivanja) izvadila. Pricala mi je o najgorem scenariju, kako moze da se odlomi ili da se koren odlomi pa mora ili ona da sece ili da zatvori tako kako je i posalje me kod oralnog hirurga u bolnicu... I tako isprica ona meni to sve dok smo cekale da anestezija potpuno zahvati, a meni hrabrost ode kroz prozor :lol: Da sam sve to znala pre ne bih ni zakazala vadjenje posebno kad je bio tek malo zahvacen karijesom.

Al ok je ispalo- gurnula jednom, cimnula po dva puta u svaku stranu i napolje. Svekar koji me je cekao sa malom se naljutio na mene jer su njemu njegov vadili 2h :P

E posle toga je krvarilo tog dana na mahove, ponekad bas puno. Nerviralo me sto mi hrana udje pa je ja isisam i onda krene i krv. Pila sam paracetamol tog dana 3 doze, preko noci prestala i ujutru sam ponovo uzela jos jednu dozu jer je pocelo opet da onako tupo boli i nervira. Al za utehu je da sam pravo odatle sa malom u shoping- znaci nije bilo potrebe da odmaram al je bilo potrebe da ne pricam dok nije prosla anestezija u jeziku i na usnama :lol:

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago da si super prosla. :) Ja koliko se plasim sam se dvoumila i da pogledam ovu temu

Moje iskustvo.Gornji umnjaci izrasli ali ukrivo posto imam krupne zube a malo mesta u vilici.Donji takodje tu,u vilicnoj kosti ali nisu izbili na povrsinu.Jedan donji sam operisala pre par god.privatno,kostalo je 100evra,na snimku je delovalo da je koren ok,ali kad su otvorili videli su da postoji proces,zbog koga su morali da ga cupaju i cupaju...uh...uzas.Gornju osmicu dve nedelje nakon toga,anestezija i iz dva poteza,ode zub za cas...milina.Kanim se skoro dve god.da operisem i taj drugi donji...ali nikako da skupim hrabrost...radije bih se porodila jos 3 puta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu vam dosad iznikli umnjaci? Jeste ih sacuvale ili vadile? Kakvo im je stanje, kako su vam uticali na ostale zube?

Ako ste ih vadile kako je to proteklo?

Imala sam 2 jedan sam izvadila u 7 mesecu trudnoce.Dali su mi 2 anestezije i opet me je bolelo kad su vadili.Sad imam jedan i u odlicnom je stanju.I to samo na levoj strani su mi nikli.

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je drago da si super prosla. :) Ja koliko se plasim sam se dvoumila i da pogledam ovu temu

Moje iskustvo.Gornji umnjaci izrasli ali ukrivo posto imam krupne zube a malo mesta u vilici.Donji takodje tu,u vilicnoj kosti ali nisu izbili na povrsinu.Jedan donji sam operisala pre par god.privatno,kostalo je 100evra,na snimku je delovalo da je koren ok,ali kad su otvorili videli su da postoji proces,zbog koga su morali da ga cupaju i cupaju...uh...uzas.Gornju osmicu dve nedelje nakon toga,anestezija i iz dva poteza,ode zub za cas...milina.Kanim se skoro dve god.da operisem i taj drugi donji...ali nikako da skupim hrabrost...radije bih se porodila jos 3 puta :)

Joj znam na sta mislis, ni ja nisam velika kad su u pitanju operacije i secenja :unsure: Bas sam sa zubarkom pre vadjenja pricala kako ne razumem ni elektivni carski, ni seckanja za plasticne operacije, ja sam za to kukavica, cini mi se :rolleyes:

Al nikad se ne zna- mozda je tebi taj sto je ostao susta suprotnost od prethodnog i mozda ti ga izvadi za tren! I da nije barem ces se resiti bede jednom za svagda i nece ti potencijano praviti problem sa drugim zubima ili vilicom!

Podrska je tu u temi kad odlucis ici!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam 2 jedan sam izvadila u 7 mesecu trudnoce.Dali su mi 2 anestezije i opet me je bolelo kad su vadili.Sad imam jedan i u odlicnom je stanju.I to samo na levoj strani su mi nikli.

E i meni je davala anesteziju dvaput- prvo sa svih stana izbockala, pa proverila i dodala tu gde sam osecala nesto na pritisak i sta god da je radila okolo...

E cure, ja sam tu anesteziju po prvi put za vadjenje zuba prihvatila. Ima ih 9 plombiranih i popravljanih i nijednom za popravke nisam prihvatila... Onda kad mi je ne moj zubar vec onaj kod kog sam na hitno zakazivanje otisla i za popravku dao (valjda je pretpostavio da svi hoce, nije me ni pitao a ja bila u takvom stanju od bola da je bilo da-sta-das) shvatila sam da popravka ne mora da bude nimalo neprijatno iskustvo. Ili sam pa ja to dobro dosad prolazila... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podrska je tu u temi kad odlucis ici!!! ;)

Hvala ;) Zahvaljujuci tebi vec pocinjem da razmisljam na tu temu...mada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ;) Zahvaljujuci tebi vec pocinjem da razmisljam na tu temu...mada...

E, Citana, ja treba dva donja da izvadim jer nemaju gde da se smeste. Ti si pola posla bar obavila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za Citanu: šta si pila od analgetika posle vađenja umnjaka i koliko je bio bolan i neprijatan oporavak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pila sam dexason(nisam sigurna da sam ispravno napisala),koliko se secam protiv otoka,i antibiotik neki penicilinski,da li pentrexil ili sinacilin zaista se ne secam.Ma... oporavak je prosao najbolje sto je mogao.Nije bilo ni velikog otoka,ni bola...posle nedelju dana sam isla na skidanje konaca,skoro bezbolno.Nisam pila analgetike jer me nije bolelo,sem ako taj dexason nema i ta svojstva.Mada sam njega pila samo taj dan i noc.

Moja najmladja sestra je prosle nedelje operisala dve osmice odjednom,drzavno,pila je antibiotik i analgetik nimulid,imala je otok doduse, ali ipak dva komada...Kaze da nije bilo strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pila sam dexason(nisam sigurna da sam ispravno napisala),koliko se secam protiv otoka,i antibiotik neki penicilinski,da li pentrexil ili sinacilin zaista se ne secam.Ma... oporavak je prosao najbolje sto je mogao.Nije bilo ni velikog otoka,ni bola...posle nedelju dana sam isla na skidanje konaca,skoro bezbolno.Nisam pila analgetike jer me nije bolelo,sem ako taj dexason nema i ta svojstva.Mada sam njega pila samo taj dan i noc.

Moja najmladja sestra je prosle nedelje operisala dve osmice odjednom,drzavno,pila je antibiotik i analgetik nimulid,imala je otok doduse, ali ipak dva komada...Kaze da nije bilo strasno :)

Citana, ovo deluje utešno :rolleyes: . Juče mi moja zubarka rekal da treba da nazovem hirurga pod hitno, ali uhvatila me frka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.