Nizak krvni pritisak

odgovora

Objavljeno

Drage trudnice, jutros sam bila na kontroli i pritisak mi je veoma nizak (90/60). Doktorka mi je rekla da moze doci do spontanog pobacaja ili prijevremenog porodjaja. Inace, sada sam u 18. nedelji trudnoce. Zanima me vase misljenje :blink:

Pozdrav za sve buduce mame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, jutros sam bila na kontroli i pritisak mi je veoma nizak (90/60). Doktorka mi je rekla da moze doci do spontanog pobacaja ili prijevremenog porodjaja. Inace, sada sam u 18. nedelji trudnoce. Zanima me vase misljenje :blink:

Pozdrav za sve buduce mame

mislim da tvoja dr preteruje... ja sam tokom cele trudnoće imala nizak pritisak, nekoliko puta je bio i 90/50... hvala bogu ništa mi se nije desilo... dr mi je jedino savetovala da malo više odmaram, znam da mi je i savetovala šta da jedem, ali sam zaboravila koje su namirnice bile naj bitnije... samo treba da slušaš savete lekara i sve će biti u redu... nemoj da paničiš nije to tako opasno... mnogo je opasniji visok pritisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, jutros sam bila na kontroli i pritisak mi je veoma nizak (90/60). Doktorka mi je rekla da moze doci do spontanog pobacaja ili prijevremenog porodjaja. Inace, sada sam u 18. nedelji trudnoce. Zanima me vase misljenje :blink:

Pozdrav za sve buduce mame

Tvoja doktorka definitivno pretjeruje. K.pritisak je ujutro malo nizi nego tokom dana, pa utici na to tako sto ces popiti 1-2 case vode, odmah po ustajanju iz kreveta. Gornji p.ces odmah podici na 100. Ja sam 23 sedmica i od 5-6 sedmice imam nizak pritisak, narocito ujutro, tokom dana mi bude 106/66. Ja koliko znam za trudnocu je opasan visok pritisak a nizak?..pa manje vise svaka trudnica ima nizi krvni pritisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoja doktorka definitivno pretjeruje. K.pritisak je ujutro malo nizi nego tokom dana, pa utici na to tako sto ces popiti 1-2 case vode, odmah po ustajanju iz kreveta. Gornji p.ces odmah podici na 100. Ja sam 23 sedmica i od 5-6 sedmice imam nizak pritisak, narocito ujutro, tokom dana mi bude 106/66. Ja koliko znam za trudnocu je opasan visok pritisak a nizak?..pa manje vise svaka trudnica ima nizi krvni pritisak

Tako je..opasniji je daleko viši nego niži pritisak..ja inače imam niži pritisak, a desi se da se baš sroza hehe..tada malo odmorim, pa jovo nanovo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, sada ste me rasteretile od svakojakih misli :rolleyes:

Pozdravcic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da preteruje! Takođe imam nizak pritisak, ali kada osetim tegobe dovoljno je da uzmem malo soli i to je to. Odležim dok se ne sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mamama,

ja sam sada u 24. nedjelji trudnoce i od pocetka imam nizi krvni pritisak, mada zna da varira. I prije trudnoce sam imala pritisak oko 110/70. Na pocetku trudnoce sam imala mucnine i osjecala sam se iscrpljeno. Tada sam imala pritisak 95/60 ili 100/70... Moja doktorica se svaki put tome obraduje :) Samo da nije visok :)

Vise tecnosti, manje briga!

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliki vam je puls? Znam da je normalan 60-80, a meni sad u trudnoci izbija i preko 100. Ne secam se kada mi je poslednji put bio ispod 80. Da napomenem, nikakve tegobe ne osecam i pritisak mi je relativno normalan, oko 125, 130 sa 70.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mamama,

ja sam sada u 24. nedjelji trudnoce i od pocetka imam nizi krvni pritisak, mada zna da varira. I prije trudnoce sam imala pritisak oko 110/70. Na pocetku trudnoce sam imala mucnine i osjecala sam se iscrpljeno. Tada sam imala pritisak 95/60 ili 100/70... Moja doktorica se svaki put tome obraduje :) Samo da nije visok :)

Vise tecnosti, manje briga!

Pozdrav svima!

Ista stvar i kod mene, u redu je to :) dok je nizak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, jutros sam bila na kontroli i pritisak mi je veoma nizak (90/60). Doktorka mi je rekla da moze doci do spontanog pobacaja ili prijevremenog porodjaja. Inace, sada sam u 18. nedelji trudnoce. Zanima me vase misljenje :blink:

Pozdrav za sve buduce mame

Ovo 1.put cujem... :blink: Nije to opasno uopste,dont worry... :)

Meni je obicno-tj.bez bebirona u stomaku-odlican 120/80,a u obe trudnoce nizak 90/50 i to je normala,a nekad jos i padne... onda se osecam malo ludo,osamuceno pa odspavami eto mamice,kao nova... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pritisak inace nizak a pogotovo je nizak sada u trudnoci i pored toga sto bih mogla spavati 24h na dan nije mi nista :) samo sto mi je takodje puls nenormalno skocio. imam oko 100 otkucaja srca u minuti ... da li je to ok (prije trudnoce je bilo ok 70)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pritisak inace nizak a pogotovo je nizak sada u trudnoci i pored toga sto bih mogla spavati 24h na dan nije mi nista :) samo sto mi je takodje puls nenormalno skocio. imam oko 100 otkucaja srca u minuti ... da li je to ok (prije trudnoce je bilo ok 70)?

Nani,taj ubrzan puls je bas zbog niskog pristiska,nemas brines! ;) A i u trudnoci jeste ubrzan puls-posto beba zahteva njegovo,nase srce ne radi samo za nase telo vise... :)

Ma samo opusteno!Odoh ja da prilegnem... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se klubu "nizak krvni pritisak". Jedini savet koji sam dobila od svog doktora povodom toga je da popijem makar jednu kafu dnevno :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pritisak uvek bio normalan,medjutim posle otprilike 22. godine je krenuo da se spusta i od tad pa do danas je ostao nizak uvek oko 90 sa 60. U trudnoci je ista situacija,doktorka mi za sad nije nista rekla vezano zamoj pritisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRE TRUDNOCE PRITISAK MI JE UVEK BIO 120/80.OTKAKO SAM TRUDNA NON-STOP SAM OSAMUCENA,PRITISAK MI JE 100/70 BIO POSLEDNJI PUT.DR MI NISTA NIJE ZA TO REKLA,NIT JE DELOVALA ZABRINUTO,PA PRETPOSTAVLJAM DA JE TO NORMALNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je bio tako 60 sa 90 i kažu da je to poželjnije nego visok krvni pritisak. Jeste da zna da boli često glava zbog toga ali... sve se da pregurati i sa jednom šoljicom bele kafe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je inace nizi pritisak pa je i sad u trudnoci 90 sa 60, 100 sa 70... I dr smatra da to nije nikakav problem. Mada je meni toliki pritisak kada ujutro dolazim na kontrole, a kada imam pregled popodne onda bude 120 sa 80. Tako da slobodno popijte po dve do tri male kafe dnevno. To mi je dr rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani,taj ubrzan puls je bas zbog niskog pristiska,nemas brines! ;) A i u trudnoci jeste ubrzan puls-posto beba zahteva njegovo,nase srce ne radi samo za nase telo vise... :)

Ma samo opusteno!Odoh ja da prilegnem... :lol:

Nisam znala da nizak pritisak ima veze sa ubrzanim pulsom.

I pre trudnoće sam imala nizak pritisak i katkad ubrzan rad srca, a jutros recimo - 87 / 54, a puls 95. Kombinacija za ošamutiti. I prileći :)

A kafu sam prestala da pijem pre nekoliko meseci, tako da mi ni to ne može pomoći.

Videćemo koliko će ovo biti učestalo. Za nedelju dana idem na kontrolu, pa ćemo čuti i čika doktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pridruzujem se ovom topic-u i pratim vas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dalje imam nizak pritisak, doktor mi je rekao da je to sasvim u redu, ako se dobro osećam, što i jeste slučaj. A mnogi mi kažu da je svakako bolje imati nizak, nego visok pritisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, koje simptome imate kada vam padne pritisak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je standardno nizak pritisak, a sada u trudnoci je jos nizi, oko 90/60, nekad i nize. Mutno mi je u glavi, ume da me boli glava, odjednom krenem da zevam i bas mi se spava, a nekad i kada ne jedem desi mi se da krene da mi se mraci ispred ociju. :) Kada naglo ustanem vidim crne tackice, kada spavam a padne mi pritisak imam utisak da propadam i trzam se, ima puno simptoma,ali uvek znam sta je pa ili popijem kafu ili kiselu vodu nesto slatko ili bas slano i bude bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, koje simptome imate kada vam padne pritisak?

Meni se jako spavalo i bila sam jako malaksala kad mi padne pritisak. Inace mi je u trudnoci bio 90/60, a kad skoci onda 100/70, to je vec bilo visoko za mene :D

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.