Pesak u bubregu

odgovora

Objavljeno

Da li je neka od vas imala kalcijum oksalate u mokraci (Ca-ox) ? Ja sada imam to i znam da to znaci da mozda imam pesak u bubrezima, ali moj ginekolog mi je rekao da to nije nista strasno i da nema potrebe leciti. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas imala kalcijum oksalate u mokraci (Ca-ox) ? Ja sada imam to i znam da to znaci da mozda imam pesak u bubrezima, ali moj ginekolog mi je rekao da to nije nista strasno i da nema potrebe leciti. :(

Taki, ja sam imala pesak u trudnoci, i bilo je neprijatno, ali moja dr nije htela da mi daje antibiotike. Pila sam caj za trudnice protiv urinarnih tegoba, bas se tako zove, probaj da nadjes u apotekama. Meni je puno pomogao. Jel imas bolove kad mokris? Ja sam ih imala, ali posle caja je bilo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. Nikakve tegobe nemam. Imala sam osecaj da mi se bas ide u WC, ali to bude lazna uzbuna. Sada ni to ne osecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. Nikakve tegobe nemam. Imala sam osecaj da mi se bas ide u WC, ali to bude lazna uzbuna. Sada ni to ne osecam.

Super! Meni je bilo uzasno, ali kazem ti, sve sam resila cajem. Najbitnije je da je beba dobro, a ostalo, moramo i da pretrpimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je zbog bebili i bilo strah. Ali, racunala sam, doktor verovatno nesto zna... :) A i svaki put mi je pricao da je beba super. Zato sam se mnogo lakse osecala kad me pogleda na UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je zbog bebili i bilo strah. Ali, racunala sam, doktor verovatno nesto zna... :) A i svaki put mi je pricao da je beba super. Zato sam se mnogo lakse osecala kad me pogleda na UZ.

Opusti se Taki, jedino sto moze da ti se desi sada, jeste da se porodis :) Pesak moze da bude opasan ako je izazvan bakterijama, ali o tome nemoj ni da razmisljas, ako je beba ok, i nikakvih tegoba nemas, onda i nije strasno. Odmaraj jos malo :) posle ce ti biti zurka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veselo, veselo!!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Ca-ox nije nista strasno..

1. Ili ne pijes dovoljno vode

2. Ili jedes mnogo mesa (konjsko izbaci ako ga jedes jer ne valja, ima mnogo slobodnih radikala)

3. Pila si malo vise kisele vode zadnjih dana

4. Na nekoj si terapiji

Odmah da se sumnja na pesak ili kamen nije ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. :)

Sutra cu uzeti uput za laboratoriju. pa cemo videti kakva je situacija na bliskom istoku. :)

Nadam se da je bolje. A i citala sam da velika vecina stanovnika nase zemlje ima ovaj problem (koji i nije neki problem) koji je prouzrokovan vodom. (?!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, mene je jedno vreme desni bubreg skoro oborio s nogu... Pocela sam na svoju ruku da pijem caj protiv peska, mislim da sam 5-6 dana pila, i vise nisam imala problema. Posle mi je ginekolog potvrdila da je to bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, mene je jedno vreme desni bubreg skoro oborio s nogu... Pocela sam na svoju ruku da pijem caj protiv peska, mislim da sam 5-6 dana pila, i vise nisam imala problema. Posle mi je ginekolog potvrdila da je to bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.