Voda za bebe

odgovora

Objavljeno

Caj od kamilice je dobar za stomacic. Dajem mu skroz blag caj, dva, tri cvetica stavim u vodu i ne, ne secerim ga.

Caj od kamilice deluje kada beba ima problem sa stolicom i to napominjem kada je vec krenula sa nemlecnom ishranom. Mojoj maleckoj je delovalo.

Kao sto sam vec gore rekla po savetu pedijatra strogo izbegavati caj od cvetova jer se povecava rizik od nastanka alergije na polen .

Ako bebu dojis stavrno ne vidim razlog da mu dajes voddu, niti bilo koju drugu tecnost. U redu da je napolju +30 C onda s ebebama nudi voda ali sad je zima i najiskrenije kao majka tio savetujem da ne dajes bebi vodu, niti caj.

Razmisli da li je to TVOJA odluka, ili si popustila pod pritiskom majke svekrve i ostale rodbine.

Moja majka je mene forsirala, ja sam joj lepo rekla

"majko uz duzno postovanje nisi dr, iako si odgajila nas dve, vremena se menjaju, ono sto ne znam i nisim sigurna pitacu nekoga ko zna, i poslusacu savet."

Tako sam i uradila pitala pedijatra, ipak je ona dr, u toku je sa najnovijim istrazivanjima i preporukama SZO i zna bolje nego ja.

Ako vec tezimo Evropi i svetu, zasto onda ne prihvatamo ono sto znaju bolje nego mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebin probavni trakt je nezreo, unosenjem bilo cega dodatnog sem majcinog mleka samo ga jos vise opetrecujemo, i stvaramo uslove za pojavu alergija, u ovom slucaju na polen cveta kamilice, prenosim reci naseg pedijatra.

Molim vas da ubuduće djelite savjete i za majke koje ne doje...gdje god pričitam majčino mlijeko, dojene bebe, dojilje...pa ima majki i koje ne doje...Koristite i termin AD mlijeko...pobogu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada su u pitanju bebe hranjene AD mlekom, voda se preporučuje, jer je AD mleko mnogo gušće od majčinog mleka, pa ga je u bebinom sistemu potrebno dodatno razblažiti vodom. Ali to ne znači da treba odstupati u količini vode pri pripremi obroka AD mleka (treba postupati po recepturi!), nego ćete nuditi bebu čistom vodom nakon hranjenja.

Dakle, da rezimiram...

DO 6og MESECA ISKLJUČIVO DOJENJE, A NAKON TOGA UVODITI POSTEPENO DOHRANU (žitarice, povrće, voće...), PA TADA POČETI I SA PONUDOM VODE, CEĐENIH SOKIĆA, SUPICE, ČAJA...

Potpuno je apsurdno uopšte hraniti bebu AD mlekom, ako to nije krajnja, ali ZAISTA KRAJNJA solucija! Sada imamo savetovalište, pa ''manjak'' mleka & ostale boljke ne bi ni jednoj majci trebale da budu razlog za odustajanje od dojenja! Javite se ako imate problema. Možete meni, preko neke teme na forumu ili direktno porukicom, a ja ću se svojski potruditi da dobijete ispravan savet, pomoć i podršku od mene lično ili već neke druge mame savetnice... :)

Ja ako sam dobro razumela trenutno se vodi polemika oko davanja vode, caja bebi koja siki, savetnica je vec pisala i za bebe koje su na AD mleku pa nisam htela da se ponavljam i sirim pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK...nema veze...do mene je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebin probavni trakt je nezreo, unosenjem bilo cega dodatnog sem majcinog mleka samo ga jos vise opetrecujemo, i stvaramo uslove za pojavu alergija, u ovom slucaju na polen cveta kamilice, prenosim reci naseg pedijatra.

Molim vas da ubuduće djelite savjete i za majke koje ne doje...gdje god pričitam majčino mlijeko, dojene bebe, dojilje...pa ima majki i koje ne doje...Koristite i termin AD mlijeko...pobogu!

Znam da ima i majki koje ne doje , i samo one znaju pravi razlog zasto to nisu htele ili mogle da rade, nemam nista protiv njih, niti zelim da se cela moja/nasa prica oko dojenja shvati kao atak na njih.

Mi smo tu da prenesemo ono sto smo naucile iz licnog iskustva, da prenesemo znanje i najnovije stavove SZO koje smo dobile na obuci za savetnice, a na majkama i buducim majkama je da li ce to usvojiti ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima 2 meseca i 10 dana. Dajem mu vodu od prvog dana. Ima 5800 gr, i verovatno bi bio prasac kad bih ga dojila svaki put kad je zedan.

Nekad nece ni gutljaj vode pa sve pljune, a nekad dnevno popije i 50-60 ml.

Mislim da je glupost ne davati deci nista do 6 meseca.

Nama su majke davale vodu, i hranu mnogo ranije pa nam nista ne fali.

A pogledajte danasnje polu kilave generacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi, pa ja sam bas pedijatra i poslusala za vodu. Za kamilicu su mi rekle drugarice koje imaju malu decu, pokusala sam i videla sam da svaki put kad popije cajcic, nema grcice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima 2 meseca i 10 dana. Dajem mu vodu od prvog dana. Ima 5800 gr, i verovatno bi bio prasac kad bih ga dojila svaki put kad je zedan.

Nekad nece ni gutljaj vode pa sve pljune, a nekad dnevno popije i 50-60 ml.

Mislim da je glupost ne davati deci nista do 6 meseca.

Nama su majke davale vodu, i hranu mnogo ranije pa nam nista ne fali.

A pogledajte danasnje polu kilave generacije.

Upravo tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj F je imao jaaaaake grčeve...ta tri mjeseca su nam bila patnja...davala sam mu prokuhanu vodu sa kimom...hipp čaj protiv grčeva...da nije bilo toga ja ne znam kako bih svom djetetu ublažila bol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ima i majki koje ne doje , i samo one znaju pravi razlog zasto to nisu htele ili mogle da rade, nemam nista protiv njih, niti zelim da se cela moja/nasa prica oko dojenja shvati kao atak na njih.

Mi smo tu da prenesemo ono sto smo naucile iz licnog iskustva, da prenesemo znanje i najnovije stavove SZO koje smo dobile na obuci za savetnice, a na majkama i buducim majkama je da li ce to usvojiti ili ne.

kao sto sam vec rekla , nemam nameru nikoga da preobratim samo delim iskustva i stavove, odluka je na majkama/ roditeljima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj F je imao jaaaaake grčeve...ta tri mjeseca su nam bila patnja...davala sam mu prokuhanu vodu sa kimom...hipp čaj protiv grčeva...da nije bilo toga ja ne znam kako bih svom djetetu ublažila bol...

I moj Ogi je imao jake grceve, voda koju mu dajem je sa kimom, ali mu ne pomaze nesto preterano.

Ni Espumisan L mu nije pomagao, pomaze samo Nurse Harveys.

I nek mi neko kaze da je normalno davati lekove protiv grceva, a vodu NE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NURSE HURVEYS je jedino nas spasio...popio je bar 3 bočice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i ja dajem vodu sa kimom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, ju, ovde se vode žestoke rasprave... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, ju, ovde se vode žestoke rasprave... :D

ma pravi sukob misljenja :lol:

a ti dosla malo da potpalis :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram, jer je totalno nebitno da li ćete bebici dati 5 kašičica vode dnevno, ograđujem se od priče sa čajem, jer meni nikad nije palo na pamet da ga dam do 6 meseci...Naravno, bebice koje imaju jake grčeve su druga priča... :D Sve u svemu malko vode neće da škodi, još sa kimom-pun pogodak! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta sad znači ta kisela faca, jel se ne slažeš sa mnom? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se, naravno.

Stvarno ne znam šta ljudi vide u polemici oko H2O...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mom davala kamilicu sa kimom do 3 meseca. (sad ima 4) i nikad nije imao grceve. Mislim da mu je to pomoglo. Uvek sam mu davala koliko god moze da popije. I sad je obozava ;) a vodu tu i tamo ali pije pogotovo kad podje sa stuca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 5 meseci, dajem joj vodu od 7. dana zivota. saslusaala sam i pricu da se ne daje bebama do 6 meseci nista osim mleka, kao i pricu da se bebama obavezno daje voda... babica koja je dolazila da pokaze kako se kupa beba je rekla -voda ne.... a babica koja je drzala psihofizicku pripremu je rekla da obavezno dajemo vodu bebama, pogotovo letnjim... posto je moja beba morala od pocetka da dopunjuje dojenje sa adaptiranim mlekom jednom dnevno, jer nisam imala dovoljno mleka, resila sam da joj dajem vodu... iako ce mozda neke zene pomisliti- kako nije imala dovoljno mleka- da, i to se desava, i nema sta nisam probala da uradim da bi povecala laktaciju, mleko je stalo potpuno posle 3 meseca. raspitam se i proucim sve sto je sad novo u odnosu na proslo vreme( pedijatar, internet, fotumi) ali na kraju JA odlucim kako ce biti. ne vidim da joj voda skodi, niti verujem u to. moja rodjena sestra je samo dojila sina do 6 meseci i sama mu pravila kasice- ni jednu nije kupila, mali je od 3. god alergican na sve i svasta ukljucujuci alergijsku astmu i bronhitis, iako u porodici sa obe strane nema alergija... u glavnom se pridrzavam ostalih saveta, ali kako vreme prolazi sve vise uvidjam da su neki cista glupost i preterivanje, kao npr sa ishranom... ali to je neka druga tema. moje misljenje je da bebama OBAVEZNO treba davati vodu- po malo, nikada joj ne bih davala samo mleko da pije. opet to je moje misljenje, i postujem suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno se slazem vuki ;)

samo bi zelila da komentarisem u vezi sa dojenjem... ja sam dojila samo 10dana i to ni jedan dan nisam mogla proci da ga ne prihranjujem. To su bile muke za njega koji je bio velika beba a ni jedan obrok nije mogao da se najede samo sto izvuce. Posle 10dana je prestalo i to malo sto je bilo. Tad sam cula svakakve primedbe, kao da sam ja htela da prestanem da dojim. I rekla sam sebi od tad i u buduce samo cu raditi sta ja i moj muz mislimo sta je najbolje za naseg mezimca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jednu nedoumicu oko davanja vude bebama.Neko kaze ne treba davati bebi koja sisa vodu do 6 meseci,neko kaze treba joj odma davati prpkuvanu vodu..... Zanima me vase misljenje? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZOCO...pošto ova tema već postoji, ja se nadam da se nećeš ljutiti što sam izvršila malu korekciju, odnosno spajanje sa postojećom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno se slazem vuki ;)

samo bi zelila da komentarisem u vezi sa dojenjem... ja sam dojila samo 10dana i to ni jedan dan nisam mogla proci da ga ne prihranjujem. To su bile muke za njega koji je bio velika beba a ni jedan obrok nije mogao da se najede samo sto izvuce. Posle 10dana je prestalo i to malo sto je bilo. Tad sam cula svakakve primedbe, kao da sam ja htela da prestanem da dojim. I rekla sam sebi od tad i u buduce samo cu raditi sta ja i moj muz mislimo sta je najbolje za naseg mezimca ;)

Isto je i kod mene, na zalost nemam dovoljno mleka za mog velikog momka, pa ga dohranjujem. Price tipa "samo forsiraj" sam napustila jer se dete evidentno pati posto ne spava duze od sat vremena "u cugu", vristi ,a kad se docepa sopstvene ruke sve prsti kako cmokce. E probala sam i fitolat tablete i cajeve za dojilje i masazu i toplu vodu i pelenu preko grudi da ih utoplim,ali on jedino od dohrane spava i nema zelenu stolicu.

Uostalom, ni sve krave nisu mlecne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.