Voda za bebe

odgovora

Objavljeno

Vodu sa cesme sam prokuvavala i dodavala malo secera i par kapi limuna. Posle sam presla na akva vivu a kad nju nisam nalazila kupovala bih janu...sada deci dajem vodu sa cesme. Kada smo u gradu kupum im janu, ivu ili akva vivu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo jedna stvar nije jasna: zasto zene prokuvavaju flasiranu vodu??? Ako vec kupuju Odmenjsku za bebe, zbog cega je prokuvavaju? 

Mi isto koristimo Odmenjsku vodu, na njoj pise da ako stoji vise od dva dana otvorena da je treba prokuvati! Ja kako-kad, ako imam vremena prokuvam ako ne, ne! I mi je koristimo samo za caj jer sisamo, ali imamo problema sa stolicom pa su nam rekli dae Odmenjska za probavu odlicna!

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cera od 4 meseca sisa, ali jede i "humana" hranicu, a ja joj vodicu dajem onda kada pije "vigantol" kapljicu (kasicicu vode) i kasicicu vode jos jednom u toku dana. Nasa dr kaze da je to sasvim dovoljno jer njihovi bubrezi jos uvek ne mogu da prerade CISTU vodu, a i kada piju vece kolicine vode, umeje da se zasite njome, pa odbijaju mleko, placu i nervoze, jer su ustvari gladne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сматрам да је вода веома корисна, посебно у топлим данима. Само напријед с водом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete uopšte nije htelo da pije vodu sve do 10-tog meseca, ja sam bila baš zabrinuta... a onda je malo po malo počelo da pije... sad popije baš puno u toku dana...

I moja isto tako,a onda je malo pomalo pocela i sada pije normalno.Ali i dalje caj isok ne dolaze u obzir,ni da proba.Ja sam za to da ,ako sisaju,voda im do 6 meseci ne treba.Mi smo preko leta bas bili mali(rodjena je u maju) i nije dehidrirala ni po najvecim vrucinama,a bez kapi vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сматрам да је вода веома корисна, посебно у топлим данима. Само напријед с водом.

Ja ne mislim.Voda ima previse minerala,cak i ona niskomineralna,sto zaistaopterecuje nerazvijene bubrege malih beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom bepcu od rodjenja prokuvavam vodicu, bez obzira sto ga dojim. Nije mi padalo na pamet da mu kupim vodicu, iskreno..

Takodje sam to isto radila, sada vec samo filtriram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takodje prokuvavala vodu, pa sam mu neko vreme kupovala Humana vodu za bebe, pa sam se ponovo vratila prokuvavanju, ne znam ni sama zasto. Trebalo bi ponovo da mu kupujem, ova voda sa cesme je puna kamenca, posto je prokuvavam u loncetu koje je unutra crno, posle prokuvavanja je skroz belo od naslaga kamenca. Inace, ne znam ni za jednu drugu vodu za bebe osim Humane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok je dojenče na prsima, majčino mlijeko osigurava mu dovoljnu količinu vode i tek kada nastupe posebne okolnosti potreban je dodatni unos tekućine. Ako je prehrana zamjensko mlijeko, dodatak oligomineralne vode svakodnevno mora biti pravilo kako dojenče ne bi bilo žedno (žeđ je znak da organizmu nedostaje tekućine!).

Tip vode koja je najčešće indiciran za najmanje je ona oligomineralna jer niskim sadržajem minerala ne opterećuje nezrele bubrege dojenčeta. Ako nastupe neke posebne okolnosti pedijatar može preporučiti drugi tip vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сматрам да је вода веома корисна, посебно у топлим данима. Само напријед с водом.

Slazem se sa ovom tvrdnjom.. Sta ima lose u tome da se dete od malih nogu nauci da pije sto vise tecnosti?.. Voda je zdrava za funkcionisanje svih organa. Nase majke su davale nama vodu, pa nama nista ne fali. Od kad su poceli da pricaju te nemojte vodu, te ovo, te ono, nema bebe koja nema problem sa kozom, sa stolicom i sl. Mi od prvog meseca pijemo vodicu ( iako ga dojim ) i hvala Bogu, koza mu je cista i ima stolicu svakog dana. Naravno, nemojte me bukvalno shvatiti, ne pricam o nalivanju vodom bebe od mesec dana. Polako, kasicica po kasicica.. A ako nece, nista na silu. Ipak bebe znaju najbolje sta im prija. p015.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od Stevinog rodjenja sam mu davala Rosu, kasnije sam krenula i sa Aqua Vivom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Davala sam vodu Stevi od momenta kada smo izašli iz porodilišta..naravno, kuvala mu i čajeve..iako je dojio, voda mu je bila neophodna.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je pila vodu i u porodilistu,davali su mu zbog fizioloske zutice koju je imao,a i kada samo izasli iz bolnice isto sam mu davala zasladjenu vodicu da pije koliko je hteo.Obicno bi popio po 20 do 30 ml.Zato sada ume da popije i po 50 ml kada je zedan.Bebi voda ne moze da steti ali nikako.Voda je voda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Humana voda za bebe.Koristimo je od rodjenja i zaista se pokazala super.Rosa nije preporucljiva zbog minerala koje sadrzi mada ne verujem da bi mogla da skodi.Ali ipak Humana je bas za bebe.Prokuvana voda sa cesme je isto o.k. ukoliko ne sadrzi kamenac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pocetku sam joj prokuvavala vodu Rosu,a od sestog meseca pije Rosu bez prokuvavanja,do danasnjeg dana,a i dalje ce je piti jer je nasa cesmovaca ocaj :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od rodjenja koristimo Humana-vodu za bebe, najbolja je, najcistija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vas pitam do kad se bebama prokuvava voda?

mi smo je do skoro prokuvavali, negde do 9 meseca. Sada pijemo rosu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dali neko zna koliko vode-tecnosti treba beba da unese u organizam dnevno? Moja beba ima 6meseci i nedelju dana i do prosle nedelje je samo sisala, nije pila ni vodu. Sada smo poceli da uvodimo i druge stvari polako. Samo neznam koliko treba da popije beba u toku dana osim mog mleka. Idu vrucine a ona za sada bas i nece, neznam kako da je ubedim :-(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo joj daj malo na kasicicu, po nekoliko kapi, pa postepeno povecavaj.. Ja sam mojoj bebi davala sa punih mesec dana bez obzira sto sam ga dojila.. Sada pije puno tecnosti, vodicu obozava i ne mislim da sam pogresila sto sam mu tako rano uvela. Popije izmedju 50 i 150ml vode dnevno.. Prosto uziva u osvezenju, pogotovu na ovim vrucinama. Znaci prvo joj daj po malo, na kasicicu, a posle neka pije koliko zeli. Bebe najbolje znaju sta im treba. Ali sigurno ce biti malo teze dok se ne navikne, tako je i kod nas bilo. Pozdrav!

P.S. Bebi ce koza biti zdravija i cistija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ne bi trebala da se prokuvava, ali sam cula od zena da je prokuvavaju. Meni nije jasno zasto to rade.

Meni je sestra u porodilistu na otpustu rekla da bebe nudimo vodom, najbolja je Rosa, da pustimo da prokuva 5min, ohladimo i onda damo bebici na kasicicu... Tada mi je sve sto ona kaze bilo logicno :/ Posle su mi rekli da vodu preporucuju zavisno od dogovora sa proizvodjacima, sto mi je grozno... Elem, ja sam zato prokuvavala flasiranu vodu. Dugo, jer sam luda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Unapred se izvinjavam ako tema postoji, ali ja je nisam nasla. Interesuje me kada ste prestale prokuhavati vodu bebi?

Ili me uputite ako ima otvorena tema. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam nikad ni prokuvavala,uzimala sam Rosu vodu,a mislim da do godinu dana se to radi,mada nisam sigurna,proveri temu da nije u Ishrani.

PozzzzZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da ide broj meseci puta 10mililitara u toku dana vode, caja ili soka i tako do 80mililitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo Mini od rodjenja pored mleka davali i vode na kasicicu, malo po malo. Sestra iz DZ mi je rekla da kada je bebina temenjaca uvucena znaci da je beba zedna i da joj se tada obavezno da voda. Tvoja beba je vec velika i ne moras tako da proveravas vec joj daj vode pogotovo kada krenu ove vrucine. Mozes u vodu da stavis 2-3 kima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dali neko zna koliko vode-tecnosti treba beba da unese u organizam dnevno? Moja beba ima 6meseci i nedelju dana i do prosle nedelje je samo sisala, nije pila ni vodu. Sada smo poceli da uvodimo i druge stvari polako. Samo neznam koliko treba da popije beba u toku dana osim mog mleka. Idu vrucine a ona za sada bas i nece, neznam kako da je ubedim :-(((

[/quot

Nikako ne možeš da je ubediš. Ja imam dva sina od 6 godina i godinu dana. I jedan i drugi piju malo tečnosti i zdravi su. Nekada se nerviram zbog toga ali ništa ne mogu. Jednostavno su takva deca. Važno je da joj stalno nudiš vodu i tu se tvoja obaveza završava. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.