Voda za bebe

odgovora

Objavljeno

Rosa vodu inače ne preferiram - reklamiraju je za mame i bebe a čula sam da uopšte nije preporučljiva... :(

A zašto nije preporučljiva? Ja njoj samo Rosu dajem, prokuvanu, a i mi samo Rosu pijemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mojoj bebi kupujem Odmenjsku baby vodu, i sanjom joj pravim formulicu. Interesuje me do kada treba tu vodicu da joj kupujem......da li beba iskljucivo tu pije, ili moze i neku flasiranu koju mi pijemo, Rosa na primer? Mene jedino samara da prokuvavam vodu, tako da mi to nije opcija. DAkle kada beba moze da pije flasiranu vodu koja nije za bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodno joj daj Rosu...nakon mjesec dana neku drugu vodu i slobodno pređi na ovu iz česme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodno joj daj Rosu...nakon mjesec dana neku drugu vodu i slobodno pređi na ovu iz česme.

Iz cesme bez prokuvavanja???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz cesme bez prokuvavanja???

Da, od 8 mjeseca...odnosno sve zavisi kakva je kvaliteta vode kod vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, od 8 mjeseca...odnosno sve zavisi kakva je kvaliteta vode kod vas...

Kvalitet je nikakav....ni mi ne pijemo vodu sa csme, mislim mm i ja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kvalitet je nikakav....ni mi ne pijemo vodu sa csme, mislim mm i ja :(

Onda flaširanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mojoj bebi kupujem Odmenjsku baby vodu, i sanjom joj pravim formulicu. Interesuje me do kada treba tu vodicu da joj kupujem......da li beba iskljucivo tu pije, ili moze i neku flasiranu koju mi pijemo, Rosa na primer? Mene jedino samara da prokuvavam vodu, tako da mi to nije opcija. DAkle kada beba moze da pije flasiranu vodu koja nije za bebe?

Mi smo Stefiju kupovali Odmenjsku do 6 meseci, posle smo prešli na izvorsku koju mi pijemo do 10og meseca, i do tada sam prokuvavala (mene nije mrzelo ;).

Kad je počeo već sve da jede, prestala sam da prokuvavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bebi dajete da pije vodu? Ne znam vise koga da slusam. na skoli roditeljstva,pedijatar nam je rekao da se bebama ne daje voda ukoliko sisaju. Moj bebac je na kombinaciji mog i adaptiranog mleka,tako da sam pocela da mu dajem i vodicu. To mi je rekla i patronazna sestra. Kakva su vasa iskustva? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dajem vodu bebcu od rodjenja i mislim da im je voda potrebna bez obzira da li sisaju ili su na AD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bebi dajete da pije vodu? Ne znam vise koga da slusam. na skoli roditeljstva,pedijatar nam je rekao da se bebama ne daje voda ukoliko sisaju. Moj bebac je na kombinaciji mog i adaptiranog mleka,tako da sam pocela da mu dajem i vodicu. To mi je rekla i patronazna sestra. Kakva su vasa iskustva? :huh:

Prebacila sam tvoje pitanje na adekvatnu temu, pa procitaj iskustva na ovoj temi, na predhodnim stranama.

Ja cu ti reci da sam svom detetu davala vodu od 7. dana, kada smo izasli iz bolnice. Rosu neprokuvanu. Dojila sam ga do 22.meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li bebi dajete da pije vodu? Ne znam vise koga da slusam. na skoli roditeljstva,pedijatar nam je rekao da se bebama ne daje voda ukoliko sisaju. Moj bebac je na kombinaciji mog i adaptiranog mleka,tako da sam pocela da mu dajem i vodicu. To mi je rekla i patronazna sestra. Kakva su vasa iskustva? :huh:

Ja sam ponudila dete dok je samo sisalo, i nije puno pila, Rosa iskljucivo, a kada uvedes bilo sta drugo, voda je neophodna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupovna voda humana ili hipp kako s eona koristi za pravljenje AD,ne treba da se prokuva to sam shvatila,a treba da se ugreje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupovna voda humana ili hipp kako s eona koristi za pravljenje AD,ne treba da se prokuva to sam shvatila,a treba da se ugreje?

Ako ne mora da se prokuva, mora obavezno da se zagreje. Trebalo bi da piše na kutiji i na koji tempreraturi vode se "šejkuje" za pripremu AD-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo do juce koristili Odmenjsku baby vodu.......ali sada mi je muz zabranio da je kupujem, kaze pravis debila od deteta <_< !!!! Od danas pijemo Rosu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skupa Omenjska, 90 dinara balon - za nas... Ni ne znam koliko smo para dali dok nismo počeli da mu dajemo onu što i mi pijemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do mesec dana prokuvavali rosu, posle samo rosu a sad neće ništa sem sike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Zasto Rosu, zasto ne Aqua vivu " :lol: tm :)

hahahahahahhaha, joj daaaaaaaaa, on je u fazonu neka pije Aqua vivu kao sto i mi pijemo, a ja zapela za Rosu, a njemu Rosa ne prija.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moze da skodi detetu ako od rodjenja pije iskljucivo flasiranu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moze da skodi detetu ako od rodjenja pije iskljucivo flasiranu?

pa generalno ni jedan dr to ne preporucuje jer je jako stetno piti vodu iz plastike koja trpi milion promena temperature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa generalno ni jedan dr to ne preporucuje jer je jako stetno piti vodu iz plastike koja trpi milion promena temperature.

dok su bebe najbolje prokuvanu cesmovacu.

mada ja kad pomislim na nu vodu iz beograda,odmah mi je muka.uf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok su bebe najbolje prokuvanu cesmovacu.

mada ja kad pomislim na nu vodu iz beograda,odmah mi je muka.uf.

Pa i ja isto. I onda budi pametan pa znaj sta treba da das detetu da pije <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja isto. I onda budi pametan pa znaj sta treba da das detetu da pije <_<

flasiranu aliu staklenoj boci :lol:

ali kad su bebe onda samo prokuvanu cesmovacu zbog natrijuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moze da skodi detetu ako od rodjenja pije iskljucivo flasiranu?

Ja bebcu dajem flasiranu i caj mu spremam sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebcu dajem flasiranu i caj mu spremam sa njom.

I ja isto,malo samo prokuvam.A mleko joj spremam sa prokuvanom cesmovacom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.