Voda za bebe

odgovora

Objavljeno

Ja sam danas pitala pedijatra da li mogu da dajem bebi flasiranu vodu ili da joj i dalje prokuvavam. Ona mi je rekla da joj mogu davati flasiranu i to vodu za bebe HUMANA, prvi put cujem. Cak mi je idala neki pamflet...

Ja sam prokuvavala vodu samo prve dve nedelje pa sam prešla na flaširanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ta Humana je preskupa, ja sam prokuhavala vodu, skoro sam mu uvela flaširanu, za djecu - Rosa a par puta sam mu razrjedila sokić sa ovom iz česme i nije imao nikakvih reakcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U porodilistu je pio vode sa cesme, a kod kuce flasiranu. Ni za hranu mu ne prokuvavam vodu, a kamoli za pice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vidim svrhu prokuvavanja flasirane vode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ovih dana prelazimo na česmovaču, kod nas je jako dobra ... nisam sigurna da li je rano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prokuvavala do 6 meseci posle flasirana na pocetku rosa, sad menjam pije onu koju i mi pijemo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos uvek prokuvavamo vodu ili pije flasiranu.Sa cesme jos nikada nije pila iako nam je voda odlicna.Do skoro sam prokuvavala sad pije flasiranu Rosa ili Zlatibor,posto i ja pijem tu vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prokuvavali vodu do 4 meseca i posle postepeno prestajali, pomesam pola prokuvanu pola ne ,da bi na kraju skroz presli na direkt iz flase. Od pocetka pijemo Rosu i davala sam mu je i dok je sisao iako je bila prica da mu nije potrebno... i ne verujem da cu deci ikada dati da piju vodu sa cesme jer je ni ja ne pijem vec skoro pa deceniju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba od rođenja baš i ne voli vodu,a uvek sam mu nudila.Vrlo retko ako je baš vruće popije malo.

U toku dana popije oko 500ml mleka i to me teši,ali ne znam da li da brinem što i dalje vodu izbegava?

Da li da pokušavam na sve načine da mu dam ili da pratim njegov ritam i da ga ne teram na silu?

Znam da u mleku ima vode,ali opet brinem da li mu je to dovoljno?

A klopa sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da mu skuvas caj :unsure: , moje dete pije dosta vode, cajeve, sokove nece a ja ni ne nudim bas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da mu skuvas caj :unsure: , moje dete pije dosta vode, cajeve, sokove nece a ja ni ne nudim bas ;)

E,nisam se ni setila čaja,sve mislim da vodu ipak nista ne može da zameni,ali probaću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili humaninu vodu prvih devet meseci,a posle toga obicnu nekad prokuvanu nekad ne,ili akva vivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba od rođenja baš i ne voli vodu,a uvek sam mu nudila.Vrlo retko ako je baš vruće popije malo.

U toku dana popije oko 500ml mleka i to me teši,ali ne znam da li da brinem što i dalje vodu izbegava?

Da li da pokušavam na sve načine da mu dam ili da pratim njegov ritam i da ga ne teram na silu?

Znam da u mleku ima vode,ali opet brinem da li mu je to dovoljno?

A klopa sve.

Voda je neophodna da bi i bubrezi mogli da odrade tezak posao koji imaju sa tih 500ml mleka. Ne treba puno da brines jer on unese sigurno ode iz kroz hranu. Nije bas da ne unosi nikako vodu. Pokusaj prvo da mu vodu grejes, da bude mlaka kao mleko, ako ne ide pokusaj da mu u vodu dodas neki blagi ukus necega: kap limuna, kap soka nekog drugog voca, pa tek onda caj. Isto tako, pokusaj da mu vodu nudis na neke zabavne nacine: kasicicom, kasicicom od Eferalgan sirupa(ona je jako zanimljiva!) iz case, iz case sa kljunom. Sve varijante.

Javi sta sti sve probala.

I da: daj mu da pije Rosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voda je neophodna da bi i bubrezi mogli da odrade tezak posao koji imaju sa tih 500ml mleka. Ne treba puno da brines jer on unese sigurno ode iz kroz hranu. Nije bas da ne unosi nikako vodu. Pokusaj prvo da mu vodu grejes, da bude mlaka kao mleko, ako ne ide pokusaj da mu u vodu dodas neki blagi ukus necega: kap limuna, kap soka nekog drugog voca, pa tek onda caj. Isto tako, pokusaj da mu vodu nudis na neke zabavne nacine: kasicicom, kasicicom od Eferalgan sirupa(ona je jako zanimljiva!) iz case, iz case sa kljunom. Sve varijante.

Javi sta sti sve probala.

I da: daj mu da pije Rosu.

I dajem mu Rosu od prvog dana.

Hvala ti puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dajem mu Rosu od prvog dana.

Hvala ti puno.

Nema zahvaljivanja ;) Samo teraj! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto mi je dr rekao da zbog malo bakterija u mokraci najbolje da pijem Prolom vodu,da li mogu i Jani da dajem tu vodu?Do sada smo pile Rosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno da mozes. Ja Jani miksujem, malo rose malo prolom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja je pijem vec par meseci ( otkad sam imala napad bubrega) i dajem je i Stasi kombinujem Rosu, prolom, nekad i Janu, kazu da ne valja stalno istu vodu nemam pojma zasto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kazu da ne valja stalno istu vodu nemam pojma zasto ;)

I ja da potvrdim da je ovo tačno. Kako mi je dr objasnio (specijalista za banjske vode) svaka flaširana voda ima različit sastav i minerale pa duže unošenje jedne vrste flaširane vode može da dovede manjak minerala sa kojima nije bogata. Pa se zato preporučuje da se jedna vrsta vode pije najduže do 6 meseci a onda uzeti neku drugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja da potvrdim da je ovo tačno. Kako mi je dr objasnio (specijalista za banjske vode) svaka flaširana voda ima različit sastav i minerale pa duže unošenje jedne vrste flaširane vode može da dovede manjak minerala sa kojima nije bogata. Pa se zato preporučuje da se jedna vrsta vode pije najduže do 6 meseci a onda uzeti neku drugu.

0002011b.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo prokuvana cesmovaca, onda obicna...flasirana samo kad mora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prokuvavala Rosu do sredine 4 meseca. Sad je vise ne prokuvavam. Inace, moja Lenka jako malo pije vode. Mozda 20-30 ml dnevno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uopšte ne pijemo vodu sa česme.

Pijemo sa izvora u kraju.

A sinu sam prokuvavala vodu do 12 meseci. Kupovali smo mu Odmenjsku 6 meseci.

Mada nam je doktorka rekla da kad već sve jede što i mi, ne mora da se prokuvava voda, al bilo je - neka do godinu dana ćemo.

Rosa vodu inače ne preferiram - reklamiraju je za mame i bebe a čula sam da uopšte nije preporučljiva... :(

Vidis i nama su isto rekli. Kada smo izlazili iz porodilista sestra nam je rekla da mozemo koju hocemo, ali da je rosa kao najbolja jer se ne mora prokuvavati. Medjutim kada smo poceli da ga vodimo privatno kod coveka koji je izasao u penziju sa 44 god. radnog izkustva, on nam je rekao nikako Rosa, ma nikako, vec Odmenjska, postoji bas za bebe u flasi i ona se 48h od otvaranja ne mora prokuvavati, i u balonu od 5l cini mi se da su i rekao nam je da slobodno to uzimamo, vise se i i isplati, ova flasa od litar je oko 100 din cini mi se, da vas ne lazem, ali da je moramo prokuvati... I mi ga naravno slusamo, potpuno poverenje u njega imamo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas pitala pedijatra da li mogu da dajem bebi flasiranu vodu ili da joj i dalje prokuvavam. Ona mi je rekla da joj mogu davati flasiranu i to vodu za bebe HUMANA, prvi put cujem. Cak mi je idala neki pamflet...

Meni su rekli da ona nije za pice, za pice se ne treba koristiti, vec samo za pripremu hrane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lari prokuvavam vodu iz česme od početka i tako ću i nastaviti... Ona pije dosta baš vode jer je na prihrani... i ja smatram da detetu treba nuditi što više vode,mada vidim da neke majke ne daju do ko zna kog meseca....strašno! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.