Voda za bebe

odgovora

Objavljeno

Mislim da nema potrebe dijete navikavati na HUMANA vodu, sasvim je u redu dati prokuhanu vodu iz česme, neka se organizam navikava...

Ja mislim da su to samo izmislili da bi izvlačili pare roditeljima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u početku prokuvavala vodu, recimo neke 2 nedelje, a onda počela davati rosu bez prokuvavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da su to samo izmislili da bi izvlačili pare roditeljima.

NARAVNO da su to izmislili da bi izvlacili pare roditeljima :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NARAVNO da su to izmislili da bi izvlacili pare roditeljima :lol::lol::lol:

Al' sam pametna a?! :lol:

Ali moram da priznam da sam jednom prilikom u zurbi, kada smo išli na put kupila u apoteci dva mala tetrapaka te Humanine vode... I žali bože pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi prokuvavamo cesmovacu...za caj i pirincanu kasu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prokuvali vodu,stavili je u tetrapak i nalepili cenu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodu sam počela da joj dajem kad sam uvela kašice i od početka joj dajem flaširanu (Rosa) vodu. Sad ima 7,5 meseci i planiram da joj oko 9.-og uvedem i "običnu" vodu pomalo, mislim da je bitno da se navikne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prokuvali vodu,stavili je u tetrapak i nalepili cenu :lol:

Upravo tako,mislim da je cena u tempu za 1,5l oko 160 dinara.Ogi trenutno pije vodu sa cesme,a kada se ona ponekad zamuti onda Jana Junior.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je po meni sasvimnormalno,problem je sto svaki pedijatar razlicito govori o toj temi

ok slazem se sa tvojim zakljuckom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sta znam, mi smo uzeli tu humana za pocetak ali moj bebi bas slabo pije vodu, vise voli cajic pa nam traje dugo..i ta humana voda mora da se prokuvava nakon 48h od otvaaranja tako da nam dodje na isto :unsure: sledecu cemo verovatno uzeti neku domacu flasiranu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar preporučio prolom kada smo prešli na adaptirano mleko i mislim da je dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba od 9 m skoro da uopste nece da pije tecnost. Davala sam mu vodu od prvog meseca (rosu). Kad mu dajem na flasicu samo gricka onu gumu nece ni kap da popije, probala sam i na kasicicu al slabo pije uglavnom ispljune. Bio je skoro prehladjen pa sam mu sirupe davala na spric to mu je bilo zanimljivo pa sam pocela da mu tako dajem i vodu ali popije jedva oko 25 ml dnevno sto je jako malo i bas se nerviram. Inace ga dojim. Ne znam vise sta da radim? Ima li neko savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba od 9 m skoro da uopste nece da pije tecnost. Davala sam mu vodu od prvog meseca (rosu). Kad mu dajem na flasicu samo gricka onu gumu nece ni kap da popije, probala sam i na kasicicu al slabo pije uglavnom ispljune. Bio je skoro prehladjen pa sam mu sirupe davala na spric to mu je bilo zanimljivo pa sam pocela da mu tako dajem i vodu ali popije jedva oko 25 ml dnevno sto je jako malo i bas se nerviram. Inace ga dojim. Ne znam vise sta da radim? Ima li neko savet?

Da prestaneš da se nerviraš :)

Moja Emilija je isto tako malo pila vodu a i dan danas ali zato kada je žedna iz cuga ispije i po 150ml. Znaju oni kada im treba ;)

I nutricionista mi je rekla da samo nudim a oni će uzeti kada i koliko žele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nutricionista mi je rekla da samo nudim a oni će uzeti kada i koliko žele.

To je i meni rekla zena u savetovalistu tako da se vise ne opterecujem.Kroz hranu i ad mleko takodje dobije dosta tecnosti.

Inace prestala sam sa davanjem cajeva iako sam posle onog u granulama,koristila obicne u kesicama.Nije hteo nikako.Sad pije samo vodu i to iz aventove flasice sa kljunom,posto iz obicne nece.I pije ponekad neki hipp-ov sokic razblazen sa vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar preporučio prolom kada smo prešli na adaptirano mleko i mislim da je dobra.

Juce sam bila u kupovini i razmisljala koju vodu da kupim. Uzela sam Rosu, ali sam razmisljala i o Prolom. Npr. moja baka je pije "zbog bubrega"- njoj je preporucio dr, pa sam pretpostavljala da je dobra. Nju cemo sledecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko beba želi...oko 50 ml dnevno mislim da je OK.

uh moj nekad popije po 150 ml dnevno,ali moj baja i jede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo vlasina vodu i fenomenalna je voda oligomineralana i ima najmanje suvog ostatka,koristimo je za sve i za pripremu mleka cajice a piju i samu vodu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malecki nece vodu nikako!Caj malo i lizne,ali na vodu pravi face i gura mi ruku:(Ne znam sta da radim.Inace pije jos uvek samo vestacko mleko,pokusala sam da mu dam jabuku,u nekoliko navrata,ali nece da jede,cak sam i malo mleka kapnula,ali nikako!Bas me brine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, ne vidim ticker, koliko on ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, ne vidim ticker, koliko on ima?

5 meseci i 13 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,5+13.Je l' to normalno da nece nista sem mleka? :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HM..mogao bi piti vode, već je veliki, a vjerujem da ste uveli i nemliječne obroke?!

A da mu daš na kašiku, možda će mu biti zanimljivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HM..mogao bi piti vode, već je veliki, a vjerujem da ste uveli i nemliječne obroke?!

A da mu daš na kašiku, možda će mu biti zanimljivo?

Nismo uveli jer nece!Pokusavam mesec dana da mu dam jabuku,ali nikako nece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malecki nece vodu nikako!Caj malo i lizne,ali na vodu pravi face i gura mi ruku:(Ne znam sta da radim.Inace pije jos uvek samo vestacko mleko,pokusala sam da mu dam jabuku,u nekoliko navrata,ali nece da jede,cak sam i malo mleka kapnula,ali nikako!Bas me brine.

Pošto je tvoja beba na adaptiranom onda uglavnom savetuju da im se daje malo vode jer je adaptirano gušće od majčinog.

Ako beba neće vodu onda ne možeš ni da je prisiliš. MOžeš da joj nudiš po malo, ali nemoj da se uzbuđuješ ako neće. Adaptirano mleko se pravi sa vodom, zar ne? Ako beba lepo piški i kaki i lepo je raspoložena onda nemaš razlog za brigu.

Još uvek i nisu neke velike vrućine pa možda jednostavno nije žedan tj. utoli žeđ mlekom koje popije.

Nismo uveli jer nece!Pokusavam mesec dana da mu dam jabuku,ali nikako nece!

Pa zašto ne probate nešto drugo?

Ne mora jabuka...

Bebe obično najlakše prihvate pirinač.

Staviš malo pirinča u puuuuno vode i kuvaš dok se ne raskuva skroz.

Staviš u blender i izmiksaš. Možeš da dodaš i malo adaptiranog u to. Probaj... Kašičica - dve za početak. I obavezno prepodne.

Posle nekoliko dana kad prihvati pirinač možeš da probaš palentu tj. kačamak.

Isto ga lepo skuvaš, da bude ređe i daš...

I pirinač i kukuruz ne sadrže gluten i mogu se davati deci mlađoj od 8 meseci.

U namirnice bez glutena spada i proso i heljda. Moja ćera je obožavala kuvani proso sa pečenom jabukom...

Pa kad prihvati pirinač, a verovatno hoće jer mu je ukus najpribližniji mleku, pa onda palentu možeš opet da prbaš jabuku... Pa posle jabuke šargarepu... I onda imaš već i mogućnost kombinovanja... :)

I probaj onda da mu posle obroka ponudiš kašičicu-dve vode...

EDIT:

Zaboravih da napišem...

Ako beba nije spremna za dohranu onda nema potrebe da je siliš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milentisha ti je dala dobar savjet...

Ja sam jabuku pekla i miješala sa kuhanom rižom(pravom zrnastom rižom) i tu malo staviš mlijeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.