Voda za bebe

odgovora

Objavljeno

U svim knjigama koje smo citali je navedeno da se bebama ne daje voda do navrsenog sestog meseca. Pedijatar nam je rekla da mozemo bebi ponuditi vodu, ali da je ne teramo da pije ako nece jer dobija dovoljno vode kroz mleko. Mi mu ponudimo vodu skoro svaki dan, i nekada je bas zedan i obraduje se, a nekad nece ni jednu kasicicu. Kakva su vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tamara jel beba sisa,kazu ako beba sisa da joj nije potrebna voda,u majcinom mleku ima svega sto je bebi potrebno,mada mislim ako beba jede kasice da treba da je ponudis vodom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ovde jos u porodilistu doneli vodu da dam detetu iako je sisao, zato sto je imao problem sa stomacicem.I sada mi pedijatar kaze da mu dam malo vode ako nemoze da kaki, ali posto sisa da mu nedam da pije mnogo 10ml plafon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je po meni sasvimnormalno,problem je sto svaki pedijatar razlicito govori o toj temi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beba sisa, ali nekad mu bas prija voda. naravno, ne forsiramo ga, a kad je zedan popije svega nekoliko kasicica vode. svi pedijatri razlicito govore, a stav svetske zdravstvene organizacije je da se nikako bebama ne daje nista pre navrsenih sest meseci, sto je meni surovo, narocito za letnje bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je doktorka rekla da je davanje vode bebi nepotrebno dok sisa,sto sam procitala i u knjigama,medjutim bake misle drugacije! :lol: Ja sam svojoj devojcici ipak ponudila malo vodice medjutim i nije se preterano obradovala :P:blink: tako da joj jos uvek ne dajem vodu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja do 6 meseca nisam davala vodu, samo je sisao nista drugo. Kad sam pocela i sa drugom hranom tada sam pocela i sa vodom

tako i doktorka predlagala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojima sam davala vodu. Pedijatar se nije protivio. Sin nije hteo da je pije dok nije poceo da jede cvrstu hranu, prva cerka je lepo pila vodu od starta (bilo je toplo vreme), druga cerka (sad ima 4 meseca) ponekad popije malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene nervira sto svi govore drugacijed. Po knjigama ne savetuju da se daje bebi voda, ako sisa. A bake savetuju. Ja dosad nisam davala (beba ima 6 nedelja), mada sam mu davala caj od komoraca, kada ima grcice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka savetovala da bebcu ponudim vodu nekoliko puta u toku dana, izmedju obroka, pa ako hoce - hoce. Inace smo na vestackoj hrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mom sinu od mozda 2mes nudila vodu i nije bas bio odusevljen ukusom..ali kad su poceli grcevi tad je obozavao hipp-ov caj od komoraca..sad ima 5mes i par dana idalje nesto ne voli vodu ali popije ponekad..ali zato sve drugo pocev od cajeva raznih i sokova dolazi u obzir..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom detetu dajem vodicu, ili prokuvanu ili humana bebi vodu. Ne teram ga da pije, samo mu ponudim u flasici, pa ako hoce - hoce, ako ne - ne mora, neki dan se samo mrsti od vode i nece ni da lizne, a neki dan pije kao da je jeo nesto slano :)

Kod beba koje sisaju, lekari kazu da voda nije neophodna, i moje dete sisa ali mu ja ipak dajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom dajem caj od komoraca, vodu nisam jer mu nije ukusna i ne voli je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajem, iako samo siki, jer mislim da mu posle slatkog i lepljivog mleka svakako prija da malo ispere usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima skoro cetiri meseca i svakog puta kada smo bili u savetovaliste rekli su nam da bebi mozemo dati po malo caja,a li ne i vodu jer joj nije potrebna do 6. meseca, osim ako beba ima visoku temperaturu pa dehidrira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ovi doktori! Sto bar ne usklade price a ne - jedni teraju jedno a drugi drugo, vise covek ne zna kog da slusa.

Ma, slusajmo mi nase bebce i sve ce biti ok. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima skoro cetiri meseca i svakog puta kada smo bili u savetovaliste rekli su nam da bebi mozemo dati po malo caja,a li ne i vodu jer joj nije potrebna do 6. meseca, osim ako beba ima visoku temperaturu pa dehidrira.

I moja beba ima skoro 4 meseca,ali ne znam koji caj da joj dajem pa joj dajem za grceve...Vodu nece ni da proba,ali kad oseti ukus Bibilibija odusevi se...Da li sme da se daje neki drugi caj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SMES DA JOJ DAJES CAJ OD NANE,A U TO UBACIS 5 ZRNCETA KIMA DA MALO ODSTOJI,TO EKSRA POMAZE ZA GRCEVE,VERUJ MI,JA TO DAJEM MOJOJ BEBE ONA JE U 3 MESECU

post-21288-1268252444_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SMES DA JOJ DAJES CAJ OD NANE,A U TO UBACIS 5 ZRNCETA KIMA DA MALO ODSTOJI,TO EKSRA POMAZE ZA GRCEVE,VERUJ MI,JA TO DAJEM MOJOJ BEBE ONA JE U 3 MESECU

Hvala na savetu,probacu...Koliko treba da odstoji nana?Cula sam da se samo provuce kesica ako se daje caj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dajem po malo jer je na vestackom mleku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice kima, jel dajete bebama espumisan kapi protiv grceva? Ja sam mojoj davala i kad sam mu dala jos i kim bilo je samo gore. Da li je i kod vas to slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo davali espumisan i nista nam nije pomogao. Bolji su cajici... Ta kuvana voda sa kimom mozda i najbolja... A ako dugo nemaju stolicu (normalno je i do nedelju dana) a bebu muci tiba, ujutro na prazan stomak sladak caj od kamilice i beba ce se iskakiti... Mnoge mame izbegavaju da daju zbog secera, ali je po meni to manje stetno nego toksini koji se usled nepraznjenja zadrzavaju u organizmu...

Inace, iako je sisao, davali smo vodu... Nasa doktorka je zastupala stav da ga ponudimo, pa ako hoce pice, a ko ne nikom nista. Delovalo mi je da je to ispravno. Ne mogu da zamislim bebu u sred leta koja ne pije vodu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, knjige kazu da bebi koja doji ne treba davati vodu jer sve nadoknadi iz majcinog mleka a onoj koja je na vestackoj ishrani treba davati.

Onda jedan dr kaze ovako a drugi onako, pa dodjes kuci pa te sacekaju babe i kazu kako su one radile kad su nas odgajale.

Ja sam u startu resila da cujem sve ali da radim kako ja hocu, tj kako mi je logicno i da pratim svoju bebu :)

U pocetku mu nisam davala vodu, nekih mesec i po dana. Onda je doslo leto i temperature su bile visoke, preko 30C pa sam mu nutkala po malo vodice i to kasicicom. Nisam htela da mu dajem na flasicu. Nekad je hteo da uzme malo, 2 kasicice a nekad nista.

Tako da je moje misljenje, da je ok ponuditi ali ako nece, nece :) nista strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pedijatar takođe rekao da slobodno ponudim bebi vodu. Imali smo problem sa stolicom, po 5-6 dana nije imala stolicu. Doktorica mi je rekla da mi je mleko verovatno gusto i da nudim bebi vodu između podoja. Međutim beba vodu odbija. Hoće čaj. Kupila sam joj Hipp čaj od komorača i Hipp čaj za probavu. Lepo ih je prihvatila prva dva meseca a evo sad već jedno 10-ak dana odbija da ih pije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cera uopste nije htela ni vodu ni caj uvek bi pljunula, a sin hoce cak i po fontaneli vidim da je zedan bez obzira sto sisa!(tri pedijatra su mi rekla da pratim po tome)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.